Treść opublikowana przez radekklimat
-
witam mam problem z 34
Napisałes kolego ze masz problem z BMW a z tego co widac na filmie to ono ma problem z toba, czyli swoim zabojca. Jak sie zaswieci kontrolka czerwona od oleju to znaczy brak cisnienia oleju a co za tym idzie brak smarowania a to oznacza NATYCHMIAST WYŁACZ SILNIK W/g mnie to panewa sie skleiła i dlatego tak stuka. Koszt naprawy to ok 2500 zł jak nie trzeba bedzie wału szlifowac inaczej szukaj lepiej drugi silnik Szkoda tylko ze jeszcze w celu prezentacji nie potrzymałes go gdzies na 3000 obrotow moze by sie zatarł całkiem.
-
Wymiana świec 525i 24v
Moze byc dynamometryczny, moment dokrecenia 30 nm
-
bmw 520i ładowanie
Ładowanie powinno zawierac sie w przedziale 13,5-14,5 V Ponizej lub powyzej tych wartosci uwaza sie za usterke
-
Wymiana świec 525i 24v
Klucz na swiece 16 mm z gumka w srodku albo długie szczypce zamiast gumki do wyjecia swiec.
-
E34 Vanos czy m30????? POMOC
Nie spotkałem sie z czyms takim no chyba ze jest silnik zajezdzony, np driftem ale w normalnej eksploatacji brak uszkodzen, no mozna jedynie oringi powymieniac i tez bedzie długo smigac. Ja mam z vanosem i nic sie nie dzieje, poprostu moze do BMW trzeba dorosnac a nie jak niektorzy mysla ze w pi..de i po garach, tak to nawet najlepsze nie wytrzyma
-
Filtr pyłkowy
Nie widziałem do e34 filtrow za 35 zł. Filtron kosztuje 65zł i jest w pudełku kartka z rysunkiem jak go wymienic.
-
E34 Vanos czy m30????? POMOC
Vanos w silniku co najmniej 15 letnim w 80% silników do wymiany-Kamilf A po czym wnosisz ze do wymiany i z kad te 80%?
-
w okolicy lewego podszybia coś tyka na zapłonie
A co chcesz odkrecac i po co, przecierz ci napisali ze to elektrozawory grzania pykaja, tak ma byc.
-
Poduszka amortyzator [E34] 520i 94r. 24v M50
Jak poduszka składa sie z dwoch czesci to luz bedzie, ja u siebie wymieniałem na oryginalne i taki wyczuwalny luz był. Martwiłbym sie na waszym miejscu jak zamocowac te poduszki a to ze wzgledu na kat wyprzedzenia koła a zawiera sie on +-30 stopni
- E34 wydech
-
problem z silnikiem
Na poczatek wymien wszystkie gumowe fajki swiec na nowe. Nie powinny byc twarde przy swiecach oraz nie powinny sie kruszyc i nie moga miec szarego nalotu
-
Wymiana klimy
Napisz gdzie mieszkasz ale poszukaj w dobrych sklepach moto albo tam gdzie sprzedaja czesci do autoklimy.
-
Wymiana klimy
Zdemontuj wentylator, wymontuj chłodnice wody. Na pasie przednim masz dwie sruby 10 mocujace na gorze skraplacz. Odkrec je. Nastepnie odchyl skraplacz i 10 na grzechotce odkrec wentylator. Nastepnie odkrec przyłacza na skraplaczu. Przed montazem nowego skraplacza wymien na koncowkach oringi na nowe, kolejnosc montazu odwrotna do demontazu. Niezapomnij odpowietrzyc układ chłodzenia sinika.
-
Problem z ogrzewaniem w aucie
Zaworow nie rozbieraj bo to nie one stanowia problem a tylko pompka ktora jest pod nimi. Jezeli ci cos skrzeczy to znak ze własnie sie zaciera, niestety nic sie nie da z tym zrobic a to dlatego ze jest nierozbieralna. Kupno uzywanej odpada bo mozesz trafic na podobna do swojej, ja poprostu z wielkim bolem kupiłem nowa w ASO cos ok 400 zł ale opłacało sie i teraz mi grzeje jak wsciekła
-
[E34] Różne typy panelu ogrzewania (klima)?
Musisz szukac na allegro albo gdzies po szrotach bo oryginalny w ASO Bmw kosztuje około 250 zł.
-
Odnowa tapicerki w E34.
Za 1000 zł to kupisz fotele skorzane np. z e32 w pełnej elektryce , popatrz na allegro
-
carsoft bmw6.4.1
Nie baw sie carsoftem, zaopatrz sie lepiej w DIS-a
-
[E34] Różne typy panelu ogrzewania (klima)?
Sterownik ogrzewania tylniej szyby znajduje sie w tylnym lewym słupku
-
Problem z cewkami auto przerywa nie chce jechac
Na poczatku to sprawdz czy na fajkach swiec wewnatrz nie ma siwego nalotu i sciskajac je na dole [ ta czesc co idzie na swiece] czy nie peka, jak sa takie objawy to wymien fajki. Na allegro sa Boscha za 20 zł sztuka
-
jaki olej ?
Technika jest taka Nowy silnik olej syntetyczny Do 10 lat polsyntetyk Powyzej mineralny Silnik wiadomo ze sie zuzywa wiec jak do 17 letniej beemki nalejesz syntetyka to go poprostu rozwalisz. Olej syntetyczny ma własciwosci wymywajacve i tam gdzie nie ciekło moze nagle zaczac poprostu ciec. Pozatym na mineralnym oleju w tym wiekowym aucie lepiej pracuja popychacze hydrauliczne zaworow. W instrukcji obsługi BMW E34 jest napisane jaki olej powinien byc stosowany. Ja jezdze na 15W40 mineralny i czesciej go wymieniam. Bez specjalistycznych badan nie wiem jaka jest roznica na innych olejach.
-
Kilka pytań od nowicjusza z bmw
Co do sprawdzania cewek Nie nalezy odłaczac kabla zasilajacego cewke podczas pracy silnika bo grozi to uszkodzeniem komputera sterujacego praca silnika. Cewki zadko padaja ale ludzie lubia je nagminnie wymieniac a wystarczy wymienic swiece i przedewszystkim fajki gumowe swiec a dlatego ze jak sa pokryte siwym nalotem przy swiecy to swiadczy o przebiciu pozatym jak sa twarde ze starosci i pekaja na koncu przy swiecy to do wymiany. Na allegro Boscha za 20 zł za sztuke. Zapchany filter przeciwpyłkowy sprzyja parowaniu szyb ale całkowite usuniecie swiadczy moze nie tyle o głupocie co o braku wiedzy co sie z tym wiarze a mianowicie zapycha sie parownik liscmi itp co za tym idzie zaczyna smierdziec i pojawia sie problem. Diagnostyka DIS nie odczyta ktora cewka jest uszkodzona chyba ze jej nie ma wcale
-
TARCZE HAMULCOWE MIKADO
Ja w swojej beacie mam takie tarcze nawiercane i nacinane ale klocki sa Jurid czyli montowane oryginalnie do tych samochodow a nie ATE. Generalnie rewelka.
-
pomocy przekażnik paliwa
Przekaznik powinien byc oryginalny od BMW bo inne maja zasilanie na nozke 30 i 85 a w bmce jest inaczej i dlatego ci chodzi pompa cały czas
-
Potrzebuje informacji na temat kostek elek.
Kostka pomaranczowa jest od czujnikow udezeniowych i znajduje sie w połowie auta po lewej i prawj stronie. Bez czujnikow nie wystrzeli poduszka. Kostka nastepna ta zmostkowana czujnik temperatury cieczy chlodzacej do wersji z klimatyzacja.
-
Wentylator ogrzewania.
Co do wentylatora to mam to samo w swojej Beacie ale nie chce mi sie tego naprawiac natomiast zawory działaja w zaleznosci od tego jak jest ustawiona temperatura na pokretłach. Najlepiej je sprawdzic po ustawieniu temperatur na full powinno byc na nich napiecie.