Treść opublikowana przez radekklimat
-
gumy trzymajace tylne sprezyne...
Kup sobie w ASO, nie sa takie drogie a wrecz bardzo tanie.
-
Światła dzienne
Zaden bajer poprostu przekazniki uniwersalne maja inaczej zrobiony układ wewnatrz od tych oryginalnych BMW
-
wybor interfejs do bmw e 38
Zapomnij tez o przejsciowkach typu z USB na RS bo to jest totalna pomyłka, ja mam lapka z wyjsciem RS a nie jest taki stary, ma nawet procka dual core 1,7gh. Wiem ze te nowoczesne nie maja takiego portu i dlatego uwazam ze sie nadaja tylko do Skype i Yotube. Mozna takiego kupic niedrogo ale Ram-u by sie zdało ze 2Gb to Dis bedzie dobrze latał ale na 512 tez chodzi i jeszcze jedno Dis jest systemem operacyjnym jak Windows i bez tego drugiego bardzo dobrze lata natomiast na Windowsie musisz miec Wirtual Machine zainstalowana i tez chodzi ale Win go lekko zamula. Pogadaj z kolega Nerwus on lepiej sie na tym zna.
-
Wentylator klimatyzacji
W twojej E39 wentylator jest sterowany modułem elektronicznym wbudowanym w wentylator. Mozesz sprawdzic połaczenia elektryczne czy gdzies kable sie nie poprzecierały ale jak piszesz ze kreci w lewo i w prawo to raczej moduł uwalony i lepiej kupic nowy albo uzywany, sprawny. Sprawdz jeszcze czy do modułu nie dostała sie woda.
-
Syczenie spod zegarów
Elektrozawory słuza do grzania ale sprawdz czy jakis waz podcisnienia nie robi problemu, moze gdzies jest przetarty i tez bedzie syczec
-
serwis klimatyzacji...osuszacz
Jest troche zabawy z wymiana parownika na nowy, duzo rozkrecania itd. Jak sprawdzali ci klime to jaka metoda wykryli nieszczelnosc w parowniku?
-
wybor interfejs do bmw e 38
Nie kupuj na USB bo ci programy do diagnostyki nie beda chodzic a juz napewno nie DIS, lepiej na port RS232
-
Luz na kierownicy
Jak wjedziesz na kanał i popatrzysz na drazki kierownicze to bedziesz wiedział ktora srube dokrecic zeby luz zlikwidowac no chyba ze masz przekladnie uszkodzona
-
Klocki hamulcowe
Kup klocki JURID, sa montowane przez BMW na pierwszy montaz w fabryce.
-
E34 520 1992r. automat, PROBLEM NAWIEW KLIMA
Odpisałem ci prv a jak go wyjmiesz to na nim jest schemat, cewka powinna miec wiecej niz 75 omów
-
E34 520 1992r. automat, PROBLEM NAWIEW KLIMA
Sprawdz bezpiecznik 19 i przekaznik K28
-
Nacinane / nawiercane tarcze ham. gdzie kupić ??
Ja mam Mikoda GT sa zajebiste ale koniecznie trzeba je dotrzec na dystansie ok 300 km i nie za mocno hamowac. Jeszcze do tego klocki Jurid(fabryczne klocki)
-
swap klimatyzacji?
Roboty jest na jeden dzien, jak bedziesz miał urzadzenie to moge ci zamontowac.
-
PROBLEM Z OGRZEWANIEM
Czy zrobiłes tak jak ci pisałem w poprzednim poscie?
-
klimatronik e34 tds !!!! prosze o pomoc
Narazie to nic nie wymieniaj. Sprawdz, czy czasem przy wymianie filtra nie urwałes jakiegos kabla i sprawdz czy wtyczki w sterowniku za nagrzewnica sa dobrze wcisniete oraz w panelu od klimy
-
M50B25 - jak to chodzi na LPG?jaki gaz wybrac?
Jak mieszkasz w Wawie to polecam ci gazownika w Radomiu i napewno za mniejsze pieniadze. Wieczorem napisze ci adres bo papiery mam w mojej Beacie ale chwilowo nie mam auta pod reka,*zona na zakupach* Istalacja na szesc garow kosztowała 2300 a w Wawie za to samo trzeszczeli 3500
-
nie wiem czy mam vanosa ?
W tym e36 dodaje mu zadziornosci...
-
NIE MOŻNA WYŁĄCZYĆ OGRZEWANIA
Te elementy słuza do regulacji siły nadmuchu a nie do sterowania wszystkim Mozna przeprowadzic diagnoze komputerowa i jak bedzie cos nie tak to wykaze i radze od tego zaczac ewentualnie na brazowy kabel podaj minus a na pozostałe dwa plus, zawory powinny sie zamknac i wtedy sprawdz czy ci jeszcze grzeje.
-
fajki? czy cewki z fajkami?
Koncowki fajek zwłaszcza przy swiecy nie moga byc twarde i po nacisnieciu rozsypywac sie,pękac. Nie moga nosic nalotu szarego bo to swiadczy o przebiciu iskry do masy. Nowe Bosch na Alledrogo kosztuja 25 zł za sztuke wiec wymien na nowe. Same cewki zadko sie psuja.
-
nie wiem czy mam vanosa ?
Ten green filter to troche wiocha..ha
-
Zaślepka do haka E38
Ja kupowałem do swojej e34 u dilera w Wawie za 70 zł, na allegro brak. Czas oczekiwania do 14 dni bo przychodzi z Niemiec
-
serwis klimatyzacji...osuszacz
Ja mam 15-sto letnie BMW e34 i klima nie miała nigdy wymienianego osuszacza, jest fabryczny i jej wydajnosc jest bardzo dobra. Jezeli cos jest nie tak a zwłaszcza jak paruja szyby to nalezy wymienic fitr pyłkowy i dobrze oczyscic parownik i to najlepiej mechanicznie, zadne tam ultradzwieki czy ozon bo to zwykłe naciagactwo i efekt na kilka dni. Nastepna kwestia jest udroznienie odpływów ale bez kanału sie nie da zrobic no chyba ze podniesiesz auto na lewarku ale to nie tyle co nie profesjonalne to raczej niebezpieczne. Z ta wymiana filtra osuszacza co trzy lata to tez troche na wyrost poniewaz nie traci on swoich własciwosci jezeli układ nie był pusty i nie wystapiło ryzyko zassania powietrza z wilgocia
-
E34 i filtr kabinowy...
Na torxach nr 25 Jak bedziesz tam cokolwiek rozbierał to uzyj latarki, przydaje sie.
-
WSPOMAGANIE...?
Zawor przelewowy pompy wspomagania działa. Gdyby nie on to rozsadziło by weze. Tak jest w kazdym aucie ze wspomaganiem hydraulicznym.
-
Kilka pytań odnośnie klimy
Co do wymiany gazu z R12 na R 134a to nalezy wymienic wszystkie elementy gumowe czyli weze na dostosowane do czynnika R134a, wymienic dławice w kompresorze, wypłukac układ z oleju mineralnego, wymienic filtr-osuszacz zalac olejem syntetycznym w odpowiedniej ilosci zaleznej od zastosowanego kompresora, dobrze wyproznic układ napełnic czynnikiem R134a w odpowiedniej ilosci