Treść opublikowana przez marek1132
-
tlumik z 34 do e32
Darex pisał o zamiennikach,że nie produkują,więc podałem przykład :wink: .W intercarsie są tłumiki końcowe BOSAL ,cena 650zł :|
-
tlumik z 34 do e32
Produkują,nie ma problemu z dostaniem nowego tłumika http://www.allegro.pl/item525033896_bmw_530_730_735_tlumik_koncowy_03_106_w_wa.html ,w Intercarsie jest też duży wybór.
- Poradnik BMW
-
NIVO odpowietrzenie
Z tego co wiem,nie odpowietrza się NIVO,samo powinno się odpowietrzyć,ja u siebie wymieniałem amortyzatory tylnie NIVO i nic więcej nie robiłem.
-
to sie nazywa drift
marek1132 odpowiedział(a) na mark28 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyDrift wyrabia nawyki bezpiecznej jazdy,technikę,można poznać granicę i zachowanie auta w sytuacjach ekstremalnych.Nawet doświadczony kierowca z 30 letnim stażem nie będzie wiedział jak się zachować w sytuacjach poślizgu na drodze jeśli cały czas jeździł wolno i z nogą na hamulcu,wypadek gwarantowany.
-
Grill
Do szerokiej nerki i maski(do wąskiej też) bardzo łanie komponuje się spojler(dokładka pod zderzak) ALPINA,ostatnio taką widziałem będąc w Niemczech,szukam takiej dopinki od dłuższego czasu i nic do e30,e36 nawet do e38 są na Allegro do e32 nic nie ma.Może każdy myśli,że e32 jeżdżą tylko ludzie w podeszłym wieku :|
-
Dragnia w tylnej części auta
Napewno nie jest to od silnika,gdyż silnik jest zamontowany z przodu :) ,myślę,że coś może być z kołem,felga krzywa lub opona walnięta.
-
W JAKI SPOSOB MOZNA POPRAWIC MOC RZĘDOWEJ SZÓSTKI 3,0 E32???
Żebyś wiedział,za kilka lat ta tendencja dopadnie także i BMW, wszystkie silniki sześciocylindrowe mają być zastąpione czterocylindrowymi,co dla fanów BMW będzie tragedją http://moto.onet.pl/1506159,2244,artykul.html
-
Podgrzewanie tylnej szyby...problem
Sprawdź bezpieczniki pod tylną kanapą.
-
W JAKI SPOSOB MOZNA POPRAWIC MOC RZĘDOWEJ SZÓSTKI 3,0 E32???
M30 to silnik bardzo prosty,myślę,że w 2 tyś zł byś się zmieścił z remontem,chyba,że trafisz na mechanika cwaniaczka,który Cię obierze z pieniędzy.Jak nie chcesz swapować to zrób jak pisałem.730i fajnie jeździ,silniki 1.8 czy 2.0 w innych autach,które do setki mają tyle samo albo trochę lepiej,na autostradzie przy większych prędkościach nie mają żadnych szans.
-
W JAKI SPOSOB MOZNA POPRAWIC MOC RZĘDOWEJ SZÓSTKI 3,0 E32???
Rzeczywiście,kupno sportowego kolektora wydechowego i sportowego wałka np. firmy SCHRICK to nie mały wydatek,ale splanowanie głowicy i kupno chipa to suma nie przekraczająca 500zł a napewno odczujesz różnice.Jeśli nie chcesz kupować nowego wałka możesz go dać do modyfikacji http://www.polok.pl/kontakt.php w tej firmie napawają ci krzywki i będziesz miał ostrzejszy wałek.Chip napewno założysz sam(kolega z forum posiada),resztę wykona Ci mechanik,który ma pojęcie.Trwałość silnika napewno się trochę pogorszy,ale jeśli masz rzeczywiście 250 tyś km,to nie masz czego się obawiać,m30 nie jest "plastikowym" silnikiem.
-
W JAKI SPOSOB MOZNA POPRAWIC MOC RZĘDOWEJ SZÓSTKI 3,0 E32???
Było już trochę o tym na forum,jeśli chcesz się w to bawić to wymień: -wałek rozrządu z 264 stopnie na 288 stopni -załuż kolektor wydechowy tzw."barany" -chip(poczytaj kilka postów niżej). -planowanie głowicy o mniej więcej 1.3mm(od wartości nominalnej,jeśli była już planowana to mniej).Powinno to wystarczyć.Poczujesz większą różnicę jeśli zamontujesz silnik 3.5 i te czynności przy nim wykonasz.
-
735 M30 kopułka zapłonowa
Najlepsza kopułka jest firmy BERU,kosztuje ok 330zł,ale BREMI czy BOSCH jest porównywalnej jakośći.Od każdego silnika m20 i m30(z kopułką z przodu głowicy)pasuje.
-
Test zegarow a prawdziwy brzebieg.
To jest tylko MIT.Nie da się sprawdzić prawdziwego przebiegu po teście zegarów.Jest tam zapisany tylko numer vin,kody serwisowe,numery oprogramowania....
-
średnice kierownic
Np.taka, http://www.allegro.pl/item514417730_kierownica_m_power_oryginal_do_bmw_e36.html też niedawno chciałem zmienić kierownicę na m,ale mi przeszło.
-
520 i m50b20, podgrzewanie tylnej szyby
Sprawdź bezpiecznik pod tylną kanapą.
-
Chip do m30b35
Też już niestety nie mam katów,ale rzeczywiście auto stało się trochę żwawsze.Dobrym rozwiązaniem w celu polepszenia przyspieszenia jest też wymiana dyfra.W 735i jest orginalnie zamontowany most o przełożeniu 3.45,założenie dyfra od 730i m30 lub 535i e34,które mają przełożenia 3.64 także powoduje lepsze przyspieszenie.Ja u siebie po awarji swojego mostu założyłem 3.64 i odczuwam różnicę.
-
Chip do m30b35
Ok 0.6 mm musiałbyś splanować.Też myślałem o takim czymś,dodatkowo założenie wałka 288 stopni,chip i barany(kolektory wydechowe),myślę,że do mocy silnika m30 robionego przez Alpinę(254km) można byłoby się zbliżyć,ale narazie dałem sobie spokój(tylko chip będę zakładać),musiałbym dół wyremontować.Od nas chyba nikt tego nie robił lub nie chce się pochwalić.Ale wpisz w wyszukiwarce google "optymalizacja silnika m30" jest bardzo ciekawy artykuł na temat "lekkiego tuningu" silnika m30b28(forum e12-e28).
-
Chip do m30b35
Można spokojnie podnieść stopień sprężania do wartości 10,1 planując głowicę o 1.3mm.A jak wiadomo wzrost stopnia sprężania powoduje automatycznie wzrost ciśnienia sprężania więc moc silnika rośnie.Dużo ciekawych informacji jest o tym na e30.de
-
Rozpoznaj felgę ze zdjęcia.
Profil 45 to max.na nasze drogi.Odkąd jeżdżę na 17,na pamięć nauczyłem się gdzie są dzióry i koleiny.Gorzej jak jadę gdzieś dalej i nie znam terenu.Dobrze,że przyznali nam Euro,może z drogami coś się ruszy bo jak narazie to druga Białoruś :x
-
Rozpoznaj felgę ze zdjęcia.
Tak,komfort na 17 jest gorszy,ale za to prowadzenie auta szczególnie w zakręach jest o wiele lepsze.
-
Felgi
Wadą remoteców czy bbsów jest kłopotliwe czyszczenie między szprychami,trzeba się napracować,żeby je doczyścić.Ja u siebie mam Borbet A 8.5J X17 i 10JX 17,mogę je polecić do e32,wyglądają bardzo dobrze szczególnie z płaskimi deklami i także mają klasyczny wzór(pięcioramienna gwiazda).
-
Rozpoznaj felgę ze zdjęcia.
Felgi Alpina,rozmiar 8.5JX17 przód i 9.5JX17 tył,co do opon to nie wiem.Felgi fajne,ale kłopotliwe w utrzymaniu(chodzi o mozolne mycie szprych).
-
Chip do m30b35
Najbardziej dokładna byłaby hamownia silnikowa,mamy taką na politechnice częstochowskiej,tylko kto będzie specjalnie wyciągać silnik żeby zrobić pomiar.Jest także zamontowana hamownia podwoziowa,ma już kilkanaście lat,ale jeszcze jest sprawna.Postaram się zrobić pomiary po zamontowaniu chipa od Bagora(wykresy wrzuce na forum).Mam zapasowy sterownik silnika,zobaczymy jak wypadnie pomiar ze sterownikiem z chipem i bez niego :)
-
Montaż rolet
Być może i ja bym je docenił w słoneczne dni,ale mam ciemne szyby,więc to może być powodem,że są dla mnie prawie bezużyteczne :)