Treść opublikowana przez apzs
-
Service Inclusive - shame on you BMW
Nie do końca BMW, tylko serwis we Włoszech. Gdyby obsługa łaskawie sprawdziła jak powinna, to tego wątku byśmy na forum nie mieli wcale.
-
Oslony rolety przeciwsloneczne G05
@buster12 czy możesz wrzucić zdjęcia szyb i prześwitu bez i z osłonką - od środka? Masz fabrycznie przyciemnione szyby?
-
Zapachy w aucie
Osobiście od lat nie korzystam z żadnych zapachów w pojeździe. Do tego zawsze na myjniach uprzedzam żeby nie stosowano żadnych "plaków" (jako ogólne określenie tego typu produktów, a nie marki od której potoczne określenie się wzięło. Dobre myjnie mają środki bezzapachowe. Miało to dla mnie sens 20 lat temu, przy używanych, starych i zaniedbanych autach. Przy nowych ... kompletnie - dla mnie osobiście - zbędne.
-
Retrofity G05
No nie wiem, patrząc tutaj widać złącze: https://banzaiparts.pl/en/wklady/12162-wklad-lusterka-fotochrom-prawy-bmw-f15-f16-g01-x3-g02-x4-g05-x5-g06-x6-g07.html patrząc tu, złącza nie ma, ale jest do asystenta: https://banzaiparts.pl/en/wklady/12180-wklad-lusterka-prawy-asystent-bmw-g01-g02-g05-g07.html Nie demontowałem nigdy i nie znam instalacji, więc może to tylko moja wątpliwość, ale na chłopski rozum, jakoś to trzeba podłączyć do zasilania.
-
Retrofity G05
Ale zwróciłeś uwagę, że tu mowa tylko o "europejskich asferycznych" lusterkach, ale nie ma słowa o fotochromie? Gość przepina dwa złącza, od podgrzewania i od asystenta - na co też trzeba zwrócić uwagę kupując wkład - ale nie od fotochromu, które jest pod złączem do podgrzewania.
-
Nowe BMX x5 zabezpieczenie
Patrząc na rozwój branży holowania pojazdów - w tym przejmowania przez firmy finansujące pojazdów zadłużonych - dochodzę do wniosku, że te wszystkie zabezpieczenia ochronią tylko przed ulicznym głupkiem, bo za chwilę się zacznie fala zabierania aut w całości w kilka do kilkunastu sekund.
-
Po odbiorze...drobna irytacja?
pre-LCI 2023, lusterko prawe nie ściemnia się 😞
-
Przedłużenie gwarancji naprawczej
Ja podszedłem do tego w nieco inny sposób. Mam hybrydę, a jak padnie jakaś wiązka to godziny pracy serwisu mogą później wyjść więcej niż koszt tej wiązki. Do tego - z tego samego powodu co u Ciebie - auto skonfigurowałem sobie na dłużej niż te 5 lat. A jeżeli z jakiegoś powodu sprzedam wcześniej, to kolejny właściciel też się będzie cieszyć z ochrony. U Ciebie benzynowy, ale nadal ma się co psuć. A nie oszukujmy się, nowe auta nie trzymają już takiej jakości jak motoryzacja kiedyś. Choć i tak mam lepsze zdanie o BMW niż o Mercedesie, które w zaprzyjaźnionej firmie są pierwszym wyborem ... i co chwila któryś na serwisie stoi - jedno GLE zaliczyło awarię mostu, drugie miało wiązkę elektryczną w silniku tak przebijającą prąd, że mało się na warsztacie podczas wymiany oleju nie zjarało, w CLS wysiadły radary z tyłu. Wszystko po zakończeniu gwarancji.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Tak właśnie jest. Twój dealer też pewnie ma sloty, ale często jest tak, że one pozostają zarezerwowane dla stałych klientów, którzy potencjalnie mogą czegoś w miarę szybko potrzebować.
-
Nowe opcje w sklepie connected drive: Drive Recorder i Traffic Camera Information
Z ciekawości ... z czego byś chciał szybę wymienić w takiej sytuacji, jak nie ze swojego AC?
-
LCI 3.0d vs 4.0d
Oj tak. Nigdy więcej błędu z 3-strefową klimatyzacją w BMW. W autach za 1-3 ceny X5, klima 3 strefowa jest elektronicznie sterowana, a tu pokrętła. Dodatkowo w 4-strefowej są nawiewy na słupkach B.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Ale wynegocjowałeś sobie jakieś dodatki za to że idziesz im na rękę? 😉
-
Aktualizacja 22-07, czy ktoś ja instalował i jest zadowolony...
A tu post o jednak nowszej niż ta która u mnie widnieje, jednak nadal inaczej numerowana niż Twoja:
-
Aktualizacja 22-07, czy ktoś ja instalował i jest zadowolony...
Nie wiem co to za wersja 22-07, gdyż ostatnia była numerowana 11/2023.50. Nic nowszego jeszcze do mnie nie wpadło.
-
22 cale vs 21 cale
Zmieniłem właśnie zimowe 20" na letnie 22" ... w komforcie zmiany nie odczuwam w żadną stronę, ale za to zdecydowanie morda się bardziej cieszy na widok wozidła.
-
22 cale vs 21 cale
Tak się dzieje, i jest zależne również od temperatury.
-
X5 G05 ładowanie indukcyjne telefonu - problem
A nie jest tak, że telefon w czasie jazdy gubi połączenie? Miałem okazję jechać zastępczym sedanem i telefon (iPhone) przez soczewki nie przylega idealnie do ładowarki, ale zauważyłem że co chwila gubił połączenie i wyświetlał komunikat o którym piszesz. Odwrócenie go szybką do ładowarki rozwiązało problem.
-
X5 LCI 2023
A preLCI nie da się tak domknąć również szyb. A szkoda.
-
X5 LCI 2023
To fakt, w grupie VW jest kilka dużo lepiej rozwiązanych kwestii. Jak choćby regulacja wysokości pasa - to akurat chyba u każdego innego producenta - czy możliwość niezależnego sterowania światłem wł/wył nad tylną kanapą.
-
X5 LCI 2023
Skoro kopanie z pełnymi rękoma jest niewygodne, to spróbuj w tej samej sytuacji nacisnąć przycisk. 😉 To jest dopiero niewygodne. Albo zamknąć klapę auta bez elektrycznego wspomagania. Co do drugiej kwestii ... to jak problem pierwszego świata. Po prostu parkuj przodem do ściany.
-
X5 LCI 2023
pre-LCI nie wymaga reakcji, wystarczy patrzeć w przód i mieć ręce na kierownicy
-
X5 LCI 2023
Wystarczy "kopnąć" i się zamknie.
-
aktualizacja 11/2023.50.
A spełniłeś wszystkie wymagania do wystartowania aktualizacji? Auto w zaparkowane, zaciągnięty ręczny, update pobrany itp. ? Ostatnio całkiem zapomniałem o zaciągnięciu ręcznego na postoju - parkuje na doskonale wypoziomowanej posadce i normalnie nie zaciągam - i też się dziwiłem, że aktualziacja nie startuje.
-
X5 LCI 2023
Zawsze są liczone od ceny końcowej - po opustach. Mi rok temu przy 45% wpłaty i 3 latach wyszło 100,2%. Znaczenie ma ta pierwsza wpłata i dość krótki okres - pomiędzy 24, a 36 miesięcy nie miałem różnicy w kalkulacjach.
-
Dodatkowe wymiany oleju - ASO czy warsztat?
Wiem 🙂 Ale w połowie marca pytałem ASO o poszczególne prace serwisowe i koszty części i takie coś wyszło, więc jak wspomniałeś o wymianach - co rozsądne - oraz trwa dyskusja czy w ASO czy nie, to dodajmy trochę przypraw do tej dyskusji.