Skocz do zawartości

apzs

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez apzs

  1. Nie do końca BMW, tylko serwis we Włoszech. Gdyby obsługa łaskawie sprawdziła jak powinna, to tego wątku byśmy na forum nie mieli wcale.
  2. @buster12 czy możesz wrzucić zdjęcia szyb i prześwitu bez i z osłonką - od środka? Masz fabrycznie przyciemnione szyby?
  3. apzs odpowiedział(a) na Tomasz73 temat w X5 (G05)
    Osobiście od lat nie korzystam z żadnych zapachów w pojeździe. Do tego zawsze na myjniach uprzedzam żeby nie stosowano żadnych "plaków" (jako ogólne określenie tego typu produktów, a nie marki od której potoczne określenie się wzięło. Dobre myjnie mają środki bezzapachowe. Miało to dla mnie sens 20 lat temu, przy używanych, starych i zaniedbanych autach. Przy nowych ... kompletnie - dla mnie osobiście - zbędne.
  4. apzs odpowiedział(a) na IronSzn temat w X5 (G05)
    No nie wiem, patrząc tutaj widać złącze: https://banzaiparts.pl/en/wklady/12162-wklad-lusterka-fotochrom-prawy-bmw-f15-f16-g01-x3-g02-x4-g05-x5-g06-x6-g07.html patrząc tu, złącza nie ma, ale jest do asystenta: https://banzaiparts.pl/en/wklady/12180-wklad-lusterka-prawy-asystent-bmw-g01-g02-g05-g07.html Nie demontowałem nigdy i nie znam instalacji, więc może to tylko moja wątpliwość, ale na chłopski rozum, jakoś to trzeba podłączyć do zasilania.
  5. apzs odpowiedział(a) na IronSzn temat w X5 (G05)
    Ale zwróciłeś uwagę, że tu mowa tylko o "europejskich asferycznych" lusterkach, ale nie ma słowa o fotochromie? Gość przepina dwa złącza, od podgrzewania i od asystenta - na co też trzeba zwrócić uwagę kupując wkład - ale nie od fotochromu, które jest pod złączem do podgrzewania.
  6. Patrząc na rozwój branży holowania pojazdów - w tym przejmowania przez firmy finansujące pojazdów zadłużonych - dochodzę do wniosku, że te wszystkie zabezpieczenia ochronią tylko przed ulicznym głupkiem, bo za chwilę się zacznie fala zabierania aut w całości w kilka do kilkunastu sekund.
  7. pre-LCI 2023, lusterko prawe nie ściemnia się 😞
  8. Ja podszedłem do tego w nieco inny sposób. Mam hybrydę, a jak padnie jakaś wiązka to godziny pracy serwisu mogą później wyjść więcej niż koszt tej wiązki. Do tego - z tego samego powodu co u Ciebie - auto skonfigurowałem sobie na dłużej niż te 5 lat. A jeżeli z jakiegoś powodu sprzedam wcześniej, to kolejny właściciel też się będzie cieszyć z ochrony. U Ciebie benzynowy, ale nadal ma się co psuć. A nie oszukujmy się, nowe auta nie trzymają już takiej jakości jak motoryzacja kiedyś. Choć i tak mam lepsze zdanie o BMW niż o Mercedesie, które w zaprzyjaźnionej firmie są pierwszym wyborem ... i co chwila któryś na serwisie stoi - jedno GLE zaliczyło awarię mostu, drugie miało wiązkę elektryczną w silniku tak przebijającą prąd, że mało się na warsztacie podczas wymiany oleju nie zjarało, w CLS wysiadły radary z tyłu. Wszystko po zakończeniu gwarancji.
  9. apzs odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    Tak właśnie jest. Twój dealer też pewnie ma sloty, ale często jest tak, że one pozostają zarezerwowane dla stałych klientów, którzy potencjalnie mogą czegoś w miarę szybko potrzebować.
  10. Z ciekawości ... z czego byś chciał szybę wymienić w takiej sytuacji, jak nie ze swojego AC?
  11. apzs odpowiedział(a) na maja22 temat w X5 (G05)
    Oj tak. Nigdy więcej błędu z 3-strefową klimatyzacją w BMW. W autach za 1-3 ceny X5, klima 3 strefowa jest elektronicznie sterowana, a tu pokrętła. Dodatkowo w 4-strefowej są nawiewy na słupkach B.
  12. apzs odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    Ale wynegocjowałeś sobie jakieś dodatki za to że idziesz im na rękę? 😉
  13. A tu post o jednak nowszej niż ta która u mnie widnieje, jednak nadal inaczej numerowana niż Twoja:
  14. Nie wiem co to za wersja 22-07, gdyż ostatnia była numerowana 11/2023.50. Nic nowszego jeszcze do mnie nie wpadło.
  15. apzs odpowiedział(a) na Serek3005 temat w X5 (G05)
    Zmieniłem właśnie zimowe 20" na letnie 22" ... w komforcie zmiany nie odczuwam w żadną stronę, ale za to zdecydowanie morda się bardziej cieszy na widok wozidła.
  16. apzs odpowiedział(a) na Serek3005 temat w X5 (G05)
    Tak się dzieje, i jest zależne również od temperatury.
  17. A nie jest tak, że telefon w czasie jazdy gubi połączenie? Miałem okazję jechać zastępczym sedanem i telefon (iPhone) przez soczewki nie przylega idealnie do ładowarki, ale zauważyłem że co chwila gubił połączenie i wyświetlał komunikat o którym piszesz. Odwrócenie go szybką do ładowarki rozwiązało problem.
  18. apzs odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    A preLCI nie da się tak domknąć również szyb. A szkoda.
  19. apzs odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    To fakt, w grupie VW jest kilka dużo lepiej rozwiązanych kwestii. Jak choćby regulacja wysokości pasa - to akurat chyba u każdego innego producenta - czy możliwość niezależnego sterowania światłem wł/wył nad tylną kanapą.
  20. apzs odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    Skoro kopanie z pełnymi rękoma jest niewygodne, to spróbuj w tej samej sytuacji nacisnąć przycisk. 😉 To jest dopiero niewygodne. Albo zamknąć klapę auta bez elektrycznego wspomagania. Co do drugiej kwestii ... to jak problem pierwszego świata. Po prostu parkuj przodem do ściany.
  21. apzs odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    pre-LCI nie wymaga reakcji, wystarczy patrzeć w przód i mieć ręce na kierownicy
  22. apzs odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    Wystarczy "kopnąć" i się zamknie.
  23. apzs odpowiedział(a) na TYLUT temat w X5 (G05)
    A spełniłeś wszystkie wymagania do wystartowania aktualizacji? Auto w zaparkowane, zaciągnięty ręczny, update pobrany itp. ? Ostatnio całkiem zapomniałem o zaciągnięciu ręcznego na postoju - parkuje na doskonale wypoziomowanej posadce i normalnie nie zaciągam - i też się dziwiłem, że aktualziacja nie startuje.
  24. apzs odpowiedział(a) na DanielKZ temat w X5 (G05)
    Zawsze są liczone od ceny końcowej - po opustach. Mi rok temu przy 45% wpłaty i 3 latach wyszło 100,2%. Znaczenie ma ta pierwsza wpłata i dość krótki okres - pomiędzy 24, a 36 miesięcy nie miałem różnicy w kalkulacjach.
  25. Wiem 🙂 Ale w połowie marca pytałem ASO o poszczególne prace serwisowe i koszty części i takie coś wyszło, więc jak wspomniałeś o wymianach - co rozsądne - oraz trwa dyskusja czy w ASO czy nie, to dodajmy trochę przypraw do tej dyskusji.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.