Treść opublikowana przez apzs
-
X5 LCI 2023
Ja znów wcześniej nie miałem żadnego BMW. Jak zobaczyłem przecieki o wnętrzu, to szybko zacząłem szukać 45e u kogoś na placu - ale brakło. Było ciężko nawet z demówkami. Więc zaczęła się pogoń w poszukiwaniu dealera, który jeszcze może zamówić - slot i kwota. W międzyczasie widziałem nowe wyświetlacze w 3-ce i już się tylko upewniłem, że ani większy zasięg, ani względnie ładne zmiany na zewnątrz mnie nie przekonują. Decyzja się utwierdziła, przyklepuję zamówienie na 45e.
-
Ładowarka dla hybrydy
Niestety, do 45e nadal dokładają te lipne 1-fazowe z ograniczeniem na 2,2kW, bez możliwości wymiany adaptera :(
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Pierwsze sztuki są na taśmie już w tym tygodniu.
-
BMW X5 45e
A ja znów trzymam kciuki żeby im się rozwinął obecny pilotaż aut wodorowych - w tym iX5
-
BMW X5 45e
Ważne że diesel zawsze żywy ;-)
-
G05 25d
Kredytów mieszkaniowych też się tyczy ta "mądrość"? Tak. Dotyczy jakiejkolwiek kreski. Jak masz taką gotówkę, to wiesz co zrobić żeby nią poobracać. A skoro wiesz jak nią obracać, to po co się z niej wypstrykiwać? :-) Do tego z punktu widzenia JDG, kredyt hipoteczny to najtańsza forma pożyczenia pieniędzy przez właściciela.
- G05 25d
-
Jakie macie spalanie od poczatku?
Biorąc pod uwagę gabaryt, to rewelacyjny wynik moim zdaniem.
- G05 25d
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
No to gratulacje! :-)
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Moim zdaniem wystarczy mieć na to FV z opisem szczegółowym i wejdzie w ew. odszkodowanie z AC. Wyceniałem pełne auto w PPF, to poza salonem wyszło 20k brutto, w salonie 22k netto ;-) Czekam na doprecyzowanie kosztu oklejenia: - pełna maska - lampy - zderzak - pas nad szybą - słupki B (piano black) - progi boczne - klamki Zdecydowałem nie oklejać słupków A i nadkoli, za to ze względu na wysokość auta - i sporadyczny, ale jednak czasem - "załadunek" dzieci, zdecydowałem okleić progi.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
W jskim zakresie oklejasz i jaki budzet? Ja raczej okleje poza, ze wzgledu na brak informacji kto konkretnie to robi - pozniejsza opieka i gwarancja.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
@Mtb911 @szary83 jak tam u Was? Auta dotarły z placu centralnego do dealerów? U mnie niestety cisza, wczoraj nadal czekał na transport.
-
BMW X5 45e
Czy udany to nie wiem, ale z pewnością był na pełnym wypasie. Nie wiem czy była choćby jedna opcja w nim nie uwzględniona ;-)
-
BMW X5 45e
To nie do końca test, tylko wspominki z przeszłości. Ten konkretny egzemplarz był od conajmniej lutego dostępny do zakupu u jednego z warszawskich dealerów za jedyne 522 tysiące PLN, z absurdalnie drogim leasingiem (bo auto już używane) i bez chęci ze strony salonu do jakiejkolwiek negocjacji ceny. Za to listopad i grudzień faktycznie był ujeżdżany przez prasę (poznacie po tablicach u kilku blogerów i choćby w autocentrum). EDIT: właśnie zauważyłem, że wrzucałeś link wyżej dokładnie do wspomnianego testu w autocentrum.
-
X5 LCI 2023
Akceptowalnie dla mnie. Zegary są przynajmniej tam gdzie powinny ;-)
-
q7 czy g05?
Osobiście nie czułem się źle w odebranym niespełna rok temu Q7 TFSIe kolegi. Ale jakoś niespecjalnie robiło mi różnicę. Może to "zmęczenie marką" po kilku Audi i VW i potrzebowałem jakiejś zmiany i dlatego w X5 mi było fajnie, a może to już bezradność ze względu na ograniczone inne opcje w tym budżecie. Zobaczymy za kilka lat :-)
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Super! Mi też już potwierdzono transport z portu, więc pewnie w ciągu dwóch tygodni odbiór :-)
-
q7 czy g05?
Za to dostępność Q7 z TFSIe czy choćby TFSI jest żadna. Nie da się zamówić nowych aut. Jedyna opcja to wziąć to co stoi na placu albo jedzie. I taki stan ma się od końcówki października 2021 kiedy po raz pierwszy usłyszałem "rok i proszę się nie łudzić że będzie krócej". Co gorsze, mieli zaalokowane produkcje z dostawą na maj/czerwiec 2022, ale od razu mi powiedziano że to będą "golasy", a do tego same TDI.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Zmówiłem w pierwszej połowie lutego z osią skrętną i taki się podobno - bo jeszcze nie mam kluczyka - wyprodukował.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Musiał więc przypłynąć tym wcześniejszym, ARC INDEPENDENCE, który już wypłynął w drogę do USA (20.02).
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Tego nie wiem. U mnie handlowiec też nie ma pewności, dlatego podpytuje :-)
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
A kojarzysz datę kiedy wskoczył na status 165?
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Dziś o 21:00 do portu wpływa ARC DEFENDER. Także tygodnie 8-9 produkcji mają szansę zmienić status.
-
q7 czy g05?
Ja również miałem przez ostatnie kilka lat w głowie Q7. Nawet miałem zamawiać, ale terminy na TFSi były oszałamiające - i jeszcze bez żadnej gwarancji dostawy. Rok temu kolega mnie wyprzedził w decyzji - a właściwie zmiękł i zamiast dalej czekać na niewiadome, wziął dobrze wyposażoną demówkę. Po dwóch przymiarkach do jego auta uznałem, że Q7 miało już swoje lata świetności. Może kolejna generacja będzie znów dla mnie atrakcyjna. Z braku laku, zostało mi X5. GLE tabletoza, Cayenne mi jakoś ogólnie nigdy nie leżało i w sumie nie było nic innego w okolicy tego budżetu.