Treść opublikowana przez rudesmen
-
[E34] Podłączanie elektrycznych lędźwi w fotelach
E34 nie mam juz od dwóch lat więc nie sprawdzę. Lędźwie nie działają ponieważ silniczki na 99% Ci się zastały, ściągnij tylną osłonę fotela i ręką pokręć za tą czarną giętką rurkę i sprawdź czy silniczek ruszy - u mnie tak się działo. A po tym zmostkowaniu wszystko to siedzi na bezpieczniku od podświetlenia zegarów.
-
grubość lakieru
U mnie na dachu jest 120-140, reszta malowana.
-
parownik i wylot skroplin - gdzie szukać ?
Są dwie rurki wylotowe, po oby stronach skrzyni, woda z nich kapie na poprzeczną blaszkę na wysokości tyłu skrzyni i na ziemię kapie poprzez dziurkę w tej blaszce
-
Google Maps do wyszukania osób z interfejsami
Mnie też możesz dopisać, w tygodniu jestem w Poznaniu, weekendy Gorzów. tel 792463968 gg7959821 Działam na INPIE i NCSExpert, powoli ogarniam DISa
-
330d dywaniki
Szujka używanych ori na allegro, w końcu się trafią
-
Cykanie w silniku E39 TDS POMOCY
Oprócz cykania żadnych innych objawów nie było? Jak doszliście że to tłok?
-
320i Renowacja foteli skórzanych zdjęcia
Znajomy w E36 ma taki sam kolor skóry i w podobnym stanie miał, oddał do tapicera na malowanie. Poza tym ze dobrał mu trochę zbyt jasny kolor to po około pół roku pęknięcia zaczęły spowrotem wyłazić.
-
TDS-Niepodłączony przewód podciśnienia?
Zdjęcia nie ładują się
-
Książka przeglądów do E39 w PL.
Czyli nawet nie pytałeś? Gdy zgubiłem swoją książkę serwisową, nową kupiłem w ASO za ok 30zł tylko że sprawa dotyczyła Mercedesa...
-
Błąd w inpie kto pomoże
Jak masz dostęp do Inpy to podejrzyj kat wyprzedzenia zapłonu live data, bo chyba o to się rozchodzi.
-
530d M57 nie dziala klakson,i pamiec foteli
Apropo pamięci to moze rozepnij wtyczki sprawdź czy nie dostał sie jakiś paproch pomiędzy piny, a może któraś wtyczka w ogóle nie jest podpięta. Do czego jest 4 wtyczka w climatroniku nie wiem (u siebie mam tylko 3), może panele z obsługą webasto mają 4 wtyczki? Ale skoro grzebałeś przy fotelach a nie panelu to nie przejmował bym się tym pustym gniazdem w panelu.
-
Blokujace sie tylne kola/ Wymiana plynu hamulcowego
Stawiam na skorodowane tłoczki. Napisz co było jak odbierzesz auto.
-
Wymiana simeringu skrzyni?
CIHY525 bardzo dziękuję za opis :) Manualne skrzynie też chodzą na ATF. Podobno Dexron III jest syntetyczny, a II nie (albo mniej syntetyczny) :mrgreen: dlatego wybrałem III, ale może jednak różnica jest większa? A wlewałem 100ml strzykawką, po wstrzyknięciu ostatniej 100 (straciłem rachubę nie wiedziałem czy to 15 czy 16) olej zaczął wyciekać więc szybko zakręciłem - tak można przelać. Upuszcze tego oleju do normalnego stanu i będę się modlił żeby przestało ciec bo wymiana nie wygląda na prostą.
-
Wymiana simeringu skrzyni?
Byłem sprawdzić poziom. Po drodze przypomniało mi się że wlałem o 100ml za dużo. A aktualny stan to po odkręceniu korka kapie ok 1 kropla na sekundę. Sądziłem że skrzynia jest na tyle szczelna że lekko za wysoki poziom to nie problem.
-
Wymiana simeringu skrzyni?
Niestety rozciekła mi się skrzynia manualna, cieknie w miejscu łączenia z wałem. Czy ktoś mógłby opisać jak wygląda wymiana tego simeringu? (nigdy jeszcze żadnego nie wymieniałem). Może to zbieg okoliczności ale kilka kkm temu wymieniałem olej w skrzyni (Castrol ATF TQ DIII) i sprzęgło.
-
Brak przeplywomierza, brak mocy w E39 525 TDS
Przepływka jest zaraz pod filtrem powietrza, odepnij ją, jeśli moc wrócić to ona jest winna.
-
Spryskiwacze - problem
Chociaż nie mam intensywnego spryskiwania to też obstawiam na zaworek zwrotny przy pompce od intensywnego, w ASO kosztuje ok 9zł, sprawdź na realoem w którym miejscu sie znajduje.
-
zmiana licznika z MIL na KM
Jeżeli możesz to napisz gdzie w INPIE sie to zmienia (w jakim module chociaż)
-
[E39] Problem z moca - muli przy ruszaniu - olej w egr
Wężyk z czerwonym paskiem powinien być podłączony do poduszek silnika.
-
Inpa proste pytanie dla niektórych :)
DDE 3.0 jest w M47, a DDE 4.0 M57. Jaki problem sprawdzić skoro masz auto i fejsa? Jak źle wybierzesz nic sie nie stanie, oprócz tego ze się nie połączy.
-
Centralny zamek z pilota oraz co to jest?:-)
Raczej jest tylko jeden "sterownik" i to bedzie ta skrzynka przy kolumnie, a kluczyk jest pewnie do wylaczenia alarmu (żeby nie wył po odlaczeniu aku) i "stacyjka" powinna być na syrenie
-
Inpa proste pytanie dla niektórych :)
Masz inpe z wersji 5.02 tam w standardzie nie ma DDE 3.0, w C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT szukasz inpa.ini i tam usuwasz ";" przed sterownikami ktorych nie ma a potrzebujesz.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Jeżeli jest wgrany mocniejszy program (chip) to aktualizacja sterownika przywraca fabryczny program czy aktualizacja nie ingeruje w takie rzeczy?
-
poci się korek ...
Prosta sprawa, wytrzyj dokładnie uszczelkę (do sucha) przed przykręceniem.
-
Montaż oryginalnej ramki radia?
Tak, chodzi o stelaż z klapka