Skocz do zawartości

Hubertus7er

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Hubertus7er

  1. dokładnie - mniemam że masz silnik M60. A to jest stała wada tych silników, że się wykręcają śrubki trzymające pompe oleju. U mnie też to przerabiałem, na szczęście były tylko luźne, więc na kleju zostały na świeżo zakręcone, ale u kolegi jedna latała po silniku i zdążyła uszkodzić szynę napinacza łańcucha. No ale jak taka śrubka sobie skacze, to może być niesłychać tego, ale profilaktycznie we wszystkich silnikach M60 trzeba odkręcić misę i sprawdzić ten element :idea:
  2. Taka wycena jest dość niewygodna. Druga kwestia , czy chcesz auto sprawnie sprzedać, czy sprzedawać ... i sprzedawać. Porównaj sobie z innymi autami na serwisach motoryzacyjnych (allegówno, oto-moto, auto-giełda i tp.) - to Ci nasunie mniej więcej, za ile wystawić auto.
  3. najpierw sprawdź sobie czy straż w Twoim mieście ma uprawnienia do wydawania mandatów za wykroczenia drogowe, jak przekroczenie prędkości (w większości miast takie mandaty są bezpodstawne, bostraż nie ma do tego uprawnień i ludzie takich nie przyjmuja bez konsekwencji). Punkty karne nie zależnie czy nadane przez policję, czy przez straż mieską są sobie równe i są ważne przez rok licząc od daty popełnienia wykroczenia (a nie od daty nadania mandatu, jeśli później został wypisany, np. przy fotce z konserwy). Wszystko to masz w Kodeksie Wykroczeń - wystarczy troche samodzielności i chęci do poczytania...
  4. wystarczy sprawdzić na stronkach: 1) Auto-Świata - jak kolega wyżej pokazał 2) Interia - motoryzacja 3) Rzeczpospolitej 4).... .... n) Kodeks Wykroczeń w wersji elektronicznej Trudno sprawdzić ? 10-20 kmh 2pkt 20-30 kmh 4pkt 30-40 kmh 6pkt 40-50 kmh 8pkt ponad 50 kmh 10pkt
  5. Acha, elhomerro widzę że jesteś też z Krakowa. Mój znajomy takie rzeczy już robił i wie o co chodzi, ponadto ma troche tego "szpejostwa" do wsadzenia, więc jak jesteś zainteresowany, to dawaj na PW lub przez gg - podjedziemy do niego i Ci zrobi jak należy. A jak co to te na 4 przyciski też ma u siebie, jeśli chcesz wymienić na taki jak był.
  6. Można wtawic rozbudowany OBC w miejsce "prostego" w 7er, który był z innego 7er, ale aby poprawnie działał (wszystkie funkcje chodziły poprawnie), trzeba też wymienić całą wiązkę kabli łączącą ten OBC z systemami auta. Jest przy tym troche roboty, ale da się bez problemu, jeśli wiesz gdzie co podpinać.
  7. A może głowica jest padnięta - też będzie po chwili woda się gotować, albo pompa wody jest padnięta, albo visco, albo nie odpowietrza układu...
  8. Dokładnie, w kilku już autach to poznałem. Chodzi tu o gęstość powietrza, tak, ale nie tylko. Po prostu w nocy jest troszke chłodniejsze, bogatsze w tlen, mniej w nim różnych zanieczyszczeń pyłowych i gazowych. Paliwo lepiej i efektywniej się spala. Wystarczy zrobić małe doświadczenie na hamowni: na zwykłym paliwie w normalnych warunkach sprawdzić "krzywą" osiągów silnika - wyjdzie jak wyjdzie. Nastepnie bierzesz butle z tlenem i węzykiem dmuchasz ba wlot powietrza - wyniki będą lepsze :cool2: Były takie testy robione przez iluśtam "ekspertów"
  9. Musisz tu wybrać, w którą stronę idziesz i jak dużo będziesz jeździł. jeśli zamierzasz auto mieć krótko, to nie warto inwestowac tylko sprzedaj komuś, kto zechce dbać o nie i będzie go stać na inwestowanie w auto. A wracając do tematu, to masz troche rzeczy rozwalonych przy silniku. Na początek, to tak jak pisze Panfil - BMW Klub Polska - usuń instalację LPG i wtedy dopiero doprowadź auto do stanu normalnego użytkowania. Jak juz Ci wszystkow będzie dobrze działało i auto Cię będzie zachwycać, to zamontuj sobie sekwencję LPG (gorszych nie warto). Jeśli polubisz to auto, to Ci sprawi dużo satysfakcji
  10. No tak, roztrzasacie siano na widelcu... :duh: Niestety nasze rodzime warsztaty wybitne i pseudofachowcy zespawają tira z maluchem, a na dach wszdzą przystanek i będzie bus do przewozu ludzi :mrgreen: . ale jak ma kto dobrego fachowca, to i auto potem bedzie fajne. Kwestia aby wiedzieć gdzie rozdzielać auto i gdzie robic połączenia (spawy). Przecież rama auta/karoseria nie jest wytłaczana/walcowana z jednego klocka odlewniczego, tylko łączona. Naprawiając ubite auto, trzeba właśnie nowe połączenia wykonywać w miuejscu/okolicy połączeń fabrycznych, a potem auto bezpiecznie może jeździć długo i nawet z dużymi prędkościami. znam nawet fachowca, co takie rzeczy robi - niestety jest to jedyny znany mi fachowiec z prawdziwego zdarzenia, spod którego ręki jeżdża auta że nie widać że były składane z kilku kawałków A przecież takie są bezpieczniejsze od pozgniatanych odklepanych, gdzie pod lakierem jest pół tony szpachli.
  11. Hubertus7er odpowiedział(a) na patryk_l9 temat w E38
    Każda sprężyna działa progresywnie - kinematyka (w dynamice) poczytaj podręcznik z fizyki (bez urazy i podtekstów), jak nie załapiesz to Ci rozwinę problem.
  12. no to rewelacja. Masz problem rozwiazany, a my szersze pojecie o naszych ulubiencach :cool2:
  13. Albo gdzies Ci kable nie lacza, albo bezpiecznik wysadzilo
  14. jak zdejmiesz tylną kanapę, to pod prawym siedziskiem masz akumulator, a pod lewym bezpieczniki i przekaźniki. Jak tam zajrzysz to od razu rozpracujesz całość.
  15. hehe :lol: ciekawa opinia, ale te uszczelniacze nie sa zbyt zdrowe - moga zatkać układ nagrzewnicy i wówczas w zimie będzie kicha: czapka, rękawiczki i tp.
  16. Potwierdzam. na pewno elektrozawory, ale nie musisz się tym jakoś nadmiernie przejmować, to się zdarza. Po prostu jak będziesz wymieniał płyn chłodzący, to po wylaniu z układu starego rozkręcisz te elektrozawory i poprzeczyszczasz - od razu ucichnął. Tylko przy zciąganiu pokrywy elektrozaworów musisz uważać, aby jej nie połamać.
  17. Hubertus7er odpowiedział(a) na timi1 temat w E38
    Koledzy, żadnych chińskobrzmiących opon nie kupujcie, chyba że do auta co osiąga max. 130kmh i to z górki, a przyspieszenie ma: 0-60 - ok. 0.5 min 0-100 - "brak danych" (mierzący się nie doczekał :mrgreen: ) Do naszych beemek się to nie nadaje - znam kilka przypadków od znajomych wulkanizatorów, że takie opony nie tylko w bmw wytrzymały zaledwie 1, 2 , w porywach 5! tys. km.
  18. Drogi tego kabelka to nie znam - nie miałem okazji... A co do testu, to powinny zamigać wszystkie kontrolki i zegary się obrócić.
  19. Hubertus7er odpowiedział(a) na azmath temat w E38
    możliwe przyczyny: - stare uszkodzone opony, albo któraś (-reś) opona uzkodzona, np. na dziurze lub krawężniku - nie wyważone koła - elementy zawieszenia wybite: simmerblock wahacza, drążek kierownicy (końcówka), stabilizator (gumy stabilizatorów) - nie zawsze na szarpaku wyjdzie), - układ napędowy - bijący wał: ale to trzęsie budą i czuć na siedzieniach i jeszcze kilka innych możliwości. Zazwyczaj wszyscy sprawdzaja przednie zawieszenie - a tylne też trzeba zdiagnozować... Kolego pkp - u Ciebie objawy wskazują na wał napędowy (jak obciążony to bije, na odpuszczeniu gazu problem cichnie - typowe), albo jak sam trafnie piszesz podpora wału, albo łożysko kulowe wału, chociaż niestety może to też być wina dyfru.
  20. Nie ma paru istotnych danych, jak prędkość zapisu i prędkość odczytu, ale ja na pena 1 GB, to cena obecnie korzystna, a gadżet do kluczyków fajny. Wybór należy do Ciebie :)
  21. A obwód elktr. masz sprawny?? (tzn. jest napięcie jak przekręcisz kluczyk ? A jak robisz test zegarów to kontrolka się zaświeca (powinny wszystkie zamigać).
  22. Gdzieś na forum krąży instrukcja *.pdf wymiany filtra, kiedys sam z niej skorzystałem. Filtr jest w dolnej części panela środkowego - dobierasz się do niego od strony pasażera. Numer polega na tym, że najpierw trzeba zdemontować schowek, potem wyjmujesz pare rzeczy przy bloku środkowym - nie pamiętam dokładnie, ale jakbyś przyjechał do Krakowa, to Ci to zrobie w ok. 30min.
  23. Możesz mieć problem ze sterowaniem, ale... Też miałem taki problem, że mi źle dmuchało i tempetatura, to tylko na zimnym w miarę. Wystarczyło wymienić filtr pyłkowy wentylacji i jest super z nadmuchem (poprzedni właściciel to zaniedbał, a syfu na fitrze było tyle, że extra musiałem sprzątać auto po wymianie filtra)
  24. Dobra, moje niedopatrzenie z tymi lusterkami. Ale co do ogrzewania w tylnej szybie może być bezpieczniki, a może też być winny przekaźnik w module komfortu. Miejmy nadzieje że poprzedni właściciel nie namieszał w instalacji i nie "odciął" tylnej szyby od instalacji
  25. Hubertus7er odpowiedział(a) na Krynio temat w E38
    A czytałeś uważnie coboss ? Przecież jasno jest napisane przez autora tematu. :duh: więc skąd takie ironie????????????? A co do chińskich aut, to jeszcze nie widziałem takiego face-to-face, więc nie wiem co ma i ile ma, a jak się przyjrzysz drzwiom tylnym, a dokładnie ich krawędzi od strony mechanizmu blokującego zamka, to zobaczysz zapadkę od blokady wewnętrznej klamki. Mysleć ludzie, myśleć...i czytać z głową, bo podobnych komentaży jest dużo na onecie i interii :nienie: , a wiadomo kto je tam pisze

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.