Skocz do zawartości

ufo000000

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ufo000000

  1. Nie chciał bym na nią trafić :roll: Spokojnie możesz wlać uszczelniacz-dają efekt, testowałem już na kilku sztukach i zawsze działa tak jak powinien, nie bój się że pozapycha Ci wszystko, to nie motodoktor :) Ewentualnie jak byś gdzieś jechał w moją stronę to możesz napisać, dam Ci numer do typa pewnego, chłodnice mi skombinował za 160zł a nie wiem czy kiedykolwiek przez nią coś przepływało także warto :D
  2. Sorry że po takim czasie od ostatniego postu ale NIE NAPRAWI nic. Mam tak samo że po resecie autko śmiga płynniej, mniej szarpie, mogę szybciej sprzęgło puszczać itp. Po kilkunastu, kilkudziesięciu km dalej jest to samo co było, po prostu nawrzuca sobie znowu błędów i nie pracuje prawidłowo. Pewnie siada jakiś czujnik i tyle. Diagnostyka komputerowa może pomóc. A po resecie możesz chwilę pojeździć na samej benzynie, ale tak czy inaczej skutki takie same będą, sekwencja jest dość ściśle powiązana z pracą DME (komputer LPG w sumie tłumaczy tylko jego polecenia).
  3. ufo000000 odpowiedział(a) na Tobi_ temat w E36
    Bo ma powracać w miejsce włączonego kierunkowskazu. Wyłącz całkowicie światła (także postojówki), kluczyki wyciągnięte i wtedy tą dźwignię mocno do góry, albo w dół.
  4. ufo000000 odpowiedział(a) na brolnik temat w E34
    Dużo rzeczy może być za to odpowiedzialnych-skocz gdzieś na szarpak, wejdź sam do kanału (mechanicy filozofują często :) )i oglądaj jak się elementy gumowo metalowe np sworznie, tuleje, jak są wysypane też może telepać.
  5. ufo000000 odpowiedział(a) na madziulek temat w E36
    Niejeden miał taki problem, często na parkingach np pod supermarketem widzi się ładne dość nowe auta z instalacją LPG które mają problemy przy odpalaniu. Jak byś wszedł na stronkę np http://lpg-forum.pl/ i trochę poszukał to niejeden temat był podobny do twojego. Najczęściej padają odpowiedzi: nieszczelny wtrysk (puszcza gaz, przy odpalaniu na Pb miesza się z gazem i musi trochę pokręcić), uszkodzony parownik, niewłaściwie podłączona elektrycznie instalacja LPG. Napisz jaką masz tą instalację (wtryski, reduktor, komputer, i na sam początek czy to sekwencja czy coś typu II generacja). Przyznam że sam miałem coś takiego, miałem po jakimś czasie jechać wymieniać filtry od LPG i zgłosić to na gwarancję, a to dwa dni przez wizytą u gazownika problem całkowicie sam znikną i ani śladu po nim :mrgreen: Możesz napisać wiadomość do użytkownika pawelj5 ma pojęcie na temat instalacji gazowych.
  6. ufo000000 odpowiedział(a) na brolnik temat w E34
    Sam sobie odpowiedziałeś, jak zmieniłeś koła i zaczęło telepać to niewyważone są, mógł spaść obciążnik (u mnie tak raz było).
  7. Pisze że ma 1,8i a nie IS. Jeśli wystarczy Ci dźwignięcie mocy ze 115km na 140 to możesz zmienić silnik na M42 lub M44, jeśli na większy silnik 6 cylindrowy to już koszty przekładki większe. O turbinie i stożkach zapomnij, jeśli coś możesz wrzucić to chip ale DOBRY a nie badziew z allegro byle jaki.
  8. Hmmmm pomocny jak pomocny ale do np mojego modelu silnika przypisane są na tej stronce całkiem inne sterowni niż jest fabryczny... Nie wiem czy przy innych silnikach się zgadza czy nie ale nie jest to wiarogodne źródło :) Sorry że nie w jednym poście, ale po czasie dopiero badałem z ciekawości tą listę sterowników i napisałem post przez pomyłkę, a po modernizacji forum nie widzę opcji usuwania postów :oops:
  9. Tak jak kolega wyżej, zapomnij o oryginale za tą kasę, a założyć możesz sobie sam (jedyny problem to z odkręceniem, często jest mocno zapieczona), jeśli nie masz kanału to gdzieś u znajomego może.
  10. ufo000000 odpowiedział(a) na brolnik temat w E34
    To chyba zależy o ile niższe te sprężyny, jeśli znacznie to musisz też amory inne włożyć.
  11. ufo000000 odpowiedział(a) na ufo000000 temat w E36
    Sworznie od kiedy się to zaczęło wymieniałem już dwa razy, tak jak i tuleje także to odpada. Jak troszkę czasu będę miał to wymienię ten drążek kierowniczy i napiszę czy pomogło.
  12. ufo000000 odpowiedział(a) na Tobi_ temat w E36
    Ja zawsze mówiłem że siła każdemu pomaga :mrgreen:
  13. Można by się pokusić o tezę, iż ma w sobie więcej syntetyka niż inne :) Dokładnie tak :P
  14. Jaki olej zalałeś ? Co do uszczelnienia to faktycznie, może stworzyć się nagar i uszczelnić, moim zdaniem jednak jeśli to dobry olej to nagar nie powinien powstać. Valvoline Maxlife 10w40 to olej, który w/g zapewnien producenta regeneruje uszczelniacze, przywracając im elastyczność - na ile w tym prawdy to nie wiem. Jednak znam ludzi, którzy leją ten olej do M54 i twierdzą, że ubytki są znikome. Pisał wyżej że zalał castrol magnatec 10W40. A co do Valvoline Maxlife-hmmm na swoim przykładzie mogę powiedzieć że ubywało mi go więcej niż innych półsyntetyków, i kilka osób też na forum pisało że ubytki są nieco większe, lecz silnik bardzo cicho na nim pracuje.
  15. ufo000000 odpowiedział(a) na Tobi_ temat w E36
    Jeśli zaświeca Ci się światło w środku przy przytrzymaniu klamki na zamkniętym zamku oznacza (być może) że są podgrzewane zamki, widzisz u mnie tego niema z kolei :D
  16. ufo000000 odpowiedział(a) na Tobi_ temat w E36
    Nie wiem, ja mam compact 96" i ta opcja jest, w innych nie badałem.
  17. ufo000000 odpowiedział(a) na nokturnal temat w E36
    Dlatego pytałem czy silnik M40 i czy masz tzw bociana. Czytałem że jeśli ten efekt występuje to właśnie silnik nie wkręca się na pełne obroty i odcinki wtedy brak, tak jak kolega powyżej polecam kontakt z tym magikiem, zastępuje jakieś części, wkłada z M43 do M40 i gra gitara.
  18. ufo000000 odpowiedział(a) na Rudy1199 temat w E30
    A może na sam początek miernikiem sprawdzić jakie jest napięcie zaraz po odpaleniu.
  19. ufo000000 odpowiedział(a) na jerlis1960 temat w E36
    Kolego to dział E36 a nie E46
  20. Koledze w 325i tak się właśnie działo, wymiana chłodnicy, pompy, termostatu nic nie dawały, odpowietrzany wiele razy, przyczyna-uszczelka pod głowicą niestety... Tyle że u niego chłodnica ładnie się cała nagrzewała. U Ciebie jeśli pół jest zimnej a pół gorącej to znak że prawdopodobnie bańka powietrza stanęła w chłodnicy, próbuj jeszcze porządnie odpowietrzać.
  21. ufo000000 odpowiedział(a) na Tobi_ temat w E36
    Jeśli przełącznik kierunków popchniesz jeszcze dalej niż na włączenie migacza to włącza się pozycyjne z jednej strony (zależy na którą stronę popchniesz dźwignie.
  22. ufo000000 odpowiedział(a) na matty temat w E36
    E36 z tego roku niema niebitych :mrgreen: chyba że faktycznie tak się uchowało ale w ciemno dał bym sobie rękę obciąć że gdzieś już dostało (i pewnie nie był bym inwalidą). Numery masz przy podszybiu, zbadaj tylne błotniki bo je podżera też szybko. Najważniejsze tak jak kolega wyżej-żeby jeździła prosto, czyli wjedź na kanał i badaj dobrze czy podłużnice niebyły ruszone bo to chyba najważniejsze, resztę da się zrobić, przy okazji podłogę zobaczysz.
  23. Jak to mówią "bicie każdemu pomaga" :mrgreen:
  24. http://img115.imageshack.us/i/obrazek2pa3.jpg/ To ten do którego idzie czerwona strzałka (idzie do niego wtyczka żółta, zielona, czarna i od tyłu jeszcze jedna czarna).
  25. ufo000000 odpowiedział(a) na ufo000000 temat w E36
    O ten drążek Ci chodzi? http://www.motoallegro.pl/item712639210_drazek_kierowniczy_bmw_e46_e30_e36_e_39_meyle.html Tyle że mi kierownicą nie telepie, a jedynie drgania na budzie czuć...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.