Skocz do zawartości

Sołtys

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sołtys

  1. adamautomat zmień w takim razie diagnostę/mechanika skoro Ci takie brednie mówi. Takie są objawy padającego czujnika wałka rozrządu. Skoro komp pokazał taki błąd od jego eliminacji trzeba zacząć. A odnośnie ASO to się głęboko zastanów. Poszukaj lepiej jakiegoś dobrego mechanika w swojej okolicy.
  2. Sołtys odpowiedział(a) na miras77 temat w E39
    Niestety kolego mylisz się bo nie każda e39 ma komputer. Komputer pokładowy był jako opcja.
  3. Sołtys odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Plusa wziąłem z kabla zasilającego panel sterowania szybami w drzwiach kierowcy.
  4. Felgi pochodzą od e60 więc aby pasowały do e39 trzeba by było roztoczyć otwór na piastę.
  5. I tu się nie zgodzę. W M52 gaz nie jest elektroniczny. Gaz elektroniczny wprowadzono w silniku M52TU.
  6. Do e39 podchodzą tylko felgi z otworem 74,1 mm. Nie wiem czy do wszystkich pozostałych modeli, ale na pewno zdecydowanej większości podchodzą felgi z otworem 72,5 mm.
  7. Jeśli to jest fotochrom elektrycznie składany to nie próbuj podważać go na siłę bo go po prostu wyłamiesz. Aby wyjąć wkład pod ustaw lusterko na max do góry. Pod szkiełkiem na środku zobaczysz dźwigienkę, którą trzeba przesunąć na bok (tylko nie pamiętam w prawo czy w lewo) jakimś płaskim śrubokrętem lub czymś w rodzaju karty bankomatowej. Jak przesuniesz na bok tą dźwigienkę to wyskoczy wkład lusterka. Żeby zdemontować całe lusterko musisz zdjąć boczek drzwi oraz plastik z głośniczkiem. Lusterko jest zamocowane za pomocą trzech śrub.
  8. Sołtys odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Widać kolega DarioKa nie jest takim znawcą marki za jakiego się uważa. zadziałał na mnie jak płachta na byka. No ja też trochę przesadziłem, ale stwierdzenie, że "coś zawsze było" w przypadku gdy jestem pewny, że nie było bo tak mam w swoim aucie i potwierdza to instrukcja obsługi też na mnie podziałało. ;)
  9. Sołtys odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Mój kluczyk wygląda tak: http://images39.fotosik.pl/219/d0269ef7d5433921med.jpg a tak świeci: http://images45.fotosik.pl/223/1c53af6641e0b186med.jpg VIN miałem rozkodowany już przed kupnem i wiem co mam w swoim aucie. Dioda służy jako latareczka, a układ centralnego mam jak najbardziej sprawny i nic mi się nie Jesteś w błędzie Kolego.
  10. Sołtys odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    W E39 właśnie NIE ZAWSZE był pilot w kluczyku. Ja mam np. taką wersję gdzie samochód mogłem otworzyć/zamknąć tylko poprzez przekręcenie kluczyka w drzwiach. W kluczyku jest tylko dioda zasilana baterią. Widać kolega DarioKa nie jest takim znawcą marki za jakiego się uważa.
  11. Sołtys odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Przecież MajorRz napisał, że ma A kluczyki te w środku poza baterią i żaróweczką nic nie maja, więc nie ma czego zakodować.
  12. Sołtys odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Nie musisz szukać głównej centralki. Ja wpinałem się w lewych przednich drzwiach w kable jak napisałem wyżej i działa bez żadnych problemów już dwa lata.
  13. Sołtys odpowiedział(a) na MajorRz temat w E39
    Siema, W moim aucie również nie było centralnego na pilota i montowałem uniwersalny sterownik z pilotami. W e39 taki sterownik najlepiej zamontować w drzwiach kierowcy. Wystarczy zdjąć boczek i wpiąć się w przewody koloru: niebiesko/czerwony - zamykanie biało/czarny - otwieranie Centralny jest sterowany plusem. Ogólnie montaż niezbyt skomplikowany. Powodzenia.
  14. Sołtys odpowiedział(a) na fogg69 temat w E39
    Element nr 9 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD31&mospid=47539&btnr=11_1485&hg=11&fg=10
  15. i oznaczenie silnika to M52TU
  16. A w jaki sposób podłączałeś te halogeny: poprzez moduł świateł czy na krótko? Zmieniłeś przełącznik świateł przeciwmgłowych?
  17. Pewnie chodziło mu od oznaczenie 323i
  18. Są dwie śrubki. Jedna jest pod klamką, druga natomiast znajduje się w nawiewie. Zobaczysz ją po otwarciu drzwi. Zatrzaski są dookoła boczka. Oprócz tego na samym środku znajduje się jeszcze jeden duży zatrzask, który trzyma najmocniej.
  19. Sołtys odpowiedział(a) na jerzy temat w E39
    Wydaje mi się, że za mały. Wg książki powinien być 90 Ah. 25 Ah to jednak duża różnica. Nawet do silnika 2,0 ma być większy bo 70 Ah.
  20. Sołtys odpowiedział(a) na dan110 temat w E39
    Ja jakiś czas temu kupowałem taką linkę od nich: http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=3766452 Oni handlują tylko częściami do BMW. Mają bardzo dużo części ale nie wszystkie są wystawione na Allegro. Zadzwoń albo napisz, żeby wystawili aukcję bo na pewno to mają. Wystawione to było jako "Linka ASR"
  21. Sołtys odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E39
    Listwa nie jest elementem liftingu. Po lifcie występowały egzemplarze bez tej listwy.
  22. Ja stawiam na czujnik położenia wału korbowego. Miałem podobnie.
  23. Powodów może być kilka. Zaczynając od niewyważonych kół, krzywych tarcz, zużytych górnych wahaczy, kończąc na luzie na maglownicy. Dobry mechanik powinien zlokalizować źródło problemu.
  24. Samochód oczywiście bezwypadkowy, a ta kierownica to pewnie przypadek http://motoryzacja.polskagielda.pl/auto_bmw_316_1.60_benzyna_501_98192.html

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.