Treść opublikowana przez Sołtys
-
czasem jakby sie przestawiał zapłon
adamautomat zmień w takim razie diagnostę/mechanika skoro Ci takie brednie mówi. Takie są objawy padającego czujnika wałka rozrządu. Skoro komp pokazał taki błąd od jego eliminacji trzeba zacząć. A odnośnie ASO to się głęboko zastanów. Poszukaj lepiej jakiegoś dobrego mechanika w swojej okolicy.
-
czy ja mam komputer
Niestety kolego mylisz się bo nie każda e39 ma komputer. Komputer pokładowy był jako opcja.
-
Centralny zamek
Plusa wziąłem z kabla zasilającego panel sterowania szybami w drzwiach kierowcy.
-
Felusy 19 " do bmw e39 PODAJE LINKA!!
Felgi pochodzą od e60 więc aby pasowały do e39 trzeba by było roztoczyć otwór na piastę.
-
[ E39] Problem z kontrolą trakcji i czujniki cofania
I tu się nie zgodzę. W M52 gaz nie jest elektroniczny. Gaz elektroniczny wprowadzono w silniku M52TU.
-
[E39] Sedan i wielkość piasty do felgi
Do e39 podchodzą tylko felgi z otworem 74,1 mm. Nie wiem czy do wszystkich pozostałych modeli, ale na pewno zdecydowanej większości podchodzą felgi z otworem 72,5 mm.
-
e39 demontaż lusterka zewnętrznego
Jeśli to jest fotochrom elektrycznie składany to nie próbuj podważać go na siłę bo go po prostu wyłamiesz. Aby wyjąć wkład pod ustaw lusterko na max do góry. Pod szkiełkiem na środku zobaczysz dźwigienkę, którą trzeba przesunąć na bok (tylko nie pamiętam w prawo czy w lewo) jakimś płaskim śrubokrętem lub czymś w rodzaju karty bankomatowej. Jak przesuniesz na bok tą dźwigienkę to wyskoczy wkład lusterka. Żeby zdemontować całe lusterko musisz zdjąć boczek drzwi oraz plastik z głośniczkiem. Lusterko jest zamocowane za pomocą trzech śrub.
-
Centralny zamek
Widać kolega DarioKa nie jest takim znawcą marki za jakiego się uważa. zadziałał na mnie jak płachta na byka. No ja też trochę przesadziłem, ale stwierdzenie, że "coś zawsze było" w przypadku gdy jestem pewny, że nie było bo tak mam w swoim aucie i potwierdza to instrukcja obsługi też na mnie podziałało. ;)
-
Centralny zamek
Mój kluczyk wygląda tak: http://images39.fotosik.pl/219/d0269ef7d5433921med.jpg a tak świeci: http://images45.fotosik.pl/223/1c53af6641e0b186med.jpg VIN miałem rozkodowany już przed kupnem i wiem co mam w swoim aucie. Dioda służy jako latareczka, a układ centralnego mam jak najbardziej sprawny i nic mi się nie Jesteś w błędzie Kolego.
-
Centralny zamek
W E39 właśnie NIE ZAWSZE był pilot w kluczyku. Ja mam np. taką wersję gdzie samochód mogłem otworzyć/zamknąć tylko poprzez przekręcenie kluczyka w drzwiach. W kluczyku jest tylko dioda zasilana baterią. Widać kolega DarioKa nie jest takim znawcą marki za jakiego się uważa.
-
Centralny zamek
Przecież MajorRz napisał, że ma A kluczyki te w środku poza baterią i żaróweczką nic nie maja, więc nie ma czego zakodować.
-
Centralny zamek
Nie musisz szukać głównej centralki. Ja wpinałem się w lewych przednich drzwiach w kable jak napisałem wyżej i działa bez żadnych problemów już dwa lata.
-
Centralny zamek
Siema, W moim aucie również nie było centralnego na pilota i montowałem uniwersalny sterownik z pilotami. W e39 taki sterownik najlepiej zamontować w drzwiach kierowcy. Wystarczy zdjąć boczek i wpiąć się w przewody koloru: niebiesko/czerwony - zamykanie biało/czarny - otwieranie Centralny jest sterowany plusem. Ogólnie montaż niezbyt skomplikowany. Powodzenia.
-
Wymiana czujnika walu korbowego
Element nr 9 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD31&mospid=47539&btnr=11_1485&hg=11&fg=10
-
e39 523i jaka róznica w vanosie
i oznaczenie silnika to M52TU
-
Brak zasilania w przednich halogenach
A w jaki sposób podłączałeś te halogeny: poprzez moduł świateł czy na krótko? Zmieniłeś przełącznik świateł przeciwmgłowych?
-
18tys pln e36 czy e46 + "ludziska mówią"
Pewnie chodziło mu od oznaczenie 323i
-
Demontarz tapicerki... potrzebna rpomoc.
Są dwie śrubki. Jedna jest pod klamką, druga natomiast znajduje się w nawiewie. Zobaczysz ją po otwarciu drzwi. Zatrzaski są dookoła boczka. Oprócz tego na samym środku znajduje się jeszcze jeden duży zatrzask, który trzyma najmocniej.
-
Jaki aku....
Wydaje mi się, że za mały. Wg książki powinien być 90 Ah. 25 Ah to jednak duża różnica. Nawet do silnika 2,0 ma być większy bo 70 Ah.
-
Świeci się ciągle ASC
Ja jakiś czas temu kupowałem taką linkę od nich: http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=3766452 Oni handlują tylko częściami do BMW. Mają bardzo dużo części ale nie wszystkie są wystawione na Allegro. Zadzwoń albo napisz, żeby wystawili aukcję bo na pewno to mają. Wystawione to było jako "Linka ASR"
-
Na czym polega lift?
Listwa nie jest elementem liftingu. Po lifcie występowały egzemplarze bez tej listwy.
-
e39 M52 2,0 Bardzo dziwna praca silnika
Ja stawiam na czujnik położenia wału korbowego. Miałem podobnie.
-
E39 523i drgania kierownicy przy hamowaniu
Powodów może być kilka. Zaczynając od niewyważonych kół, krzywych tarcz, zużytych górnych wahaczy, kończąc na luzie na maglownicy. Dobry mechanik powinien zlokalizować źródło problemu.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Dokładnie
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Samochód oczywiście bezwypadkowy, a ta kierownica to pewnie przypadek http://motoryzacja.polskagielda.pl/auto_bmw_316_1.60_benzyna_501_98192.html