Skocz do zawartości

Sołtys

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sołtys

  1. Robiłem to kilka ładnych lat temu i z tego pamiętam użyłem kleju silikonowego (nie mylić ze zwykłym silikonem). Dodatkowo po podgrzaniu klej pozostały na obu powierzchniach ładnie łapał. Odważnie działałeś. Trzeba podgrzać i odkleja się elegancko. Wystarczy nawet suszarka do włosów.
  2. Po samym roku i silniku trudno będzie dobrać odpowiedni sterownik. W 1998 e39 z benzynowymi rzędówkami wychodziły na pojedynczym i podwójnym Vanosie. Najlepiej po VINie sprawdzić jakiego modułu potrzebujesz (nr części), bo (nie obraź się), ale wydaje mi się, że masz małe pojęcie o tym aucie i ktoś może Ci wepchnąć coś niepasującego do Twojego auta.
  3. Jest dział giełda. Poszukaj i ewentualnie tam załóż temat, że chcesz coś kupić.
  4. Ktoś ma Ci kupić ten sterownik czy czego oczekujesz?
  5. Może być pomalowane do tego załamania na wysokości klapki wlewu paliwa. Poza tym jak już pisałem w innym temacie, auto nadaje się do gruntownego odświeżenia lakieru, bo jest on w tragicznym stanie.
  6. Dokładnie takie. Jak padła mi mata to wymieniałem na coś takiego. Mata grzewcza znajduje się pomiędzy szkłem lusterka i plastikiem, a wszystko jest razem sklejone. Z umiarem trzeba podgrzać i ten plastik ładnie odejdzie.
  7. Dokładnie jak pisze Firehand. Jak mogło nie być postojówek?? Nie ma różnicy czy żarówka (czy też ring) jest spalona czy wyciągnięta. W obu przypadkach obwód nie jest zamknięty.
  8. Ale o jakim "pikaniu" piszesz. Prąd do lusterek dochodzi impulsowo. Jeśli dochodzi to znaczy, że masz uszkodzone maty grzewcze. Dobierz na Alledrogo odpowiedni rozmiar. Cena niska 8-10 zł sztuka.
  9. Kierunkowskaz świeci się gdy żarówka postojówki jest spalona. Po prostu ring uległ uszkodzeniu.
  10. Dopiero teraz zobaczyłem ten błotnik :oops: Zrobienie tego faktycznie nie wchodzi w zakres usług detailingowych, jeśli już to smart repair. Nie zmienia to faktu, że nawet jak lakiernik zrobiłby ten błotnik to cały lakier należałoby odświeżyć w jakimś profesjonalnym zakładzie, a nie przez lakiernika, bo na czarnym lakierze św. Fareclą narobi tylko hologramów i innych kwiatków.
  11. Przeczytaj mój pierwszy post w tym wątku. Z wgnieceniami może być różnie, nie wszyscy to robią. Poczytaj i poszukaj w okolicy firm detailingowych. A tak w ogóle, to skąd jesteś?
  12. Zależy co byś chciał robić. Za ogarnięcie auta na zewnątrz trzeba liczyć 700-1000 zł.
  13. Skoro nie ma VINu temat zaraz poleci w kosmos. Cena i przebieg :mad2: :mad2: :mad2:
  14. O to właśnie mi chodziło. Czytaj ze zrozumieniem.
  15. Zamaskować można koloryzującym CarPlanem czy innym żółwiem. Porządne SPA usunie, a nie zamaskuje.
  16. Zdjęcia może fajne do galerii na forum, ale na pewno nie do ogłoszenia. Nic na nich nie widać.
  17. Mam już przygotowane koła z takimi nowymi oponami. Zobaczymy co są warte :8)
  18. Sołtys odpowiedział(a) na colin25 temat w E39
    No widzę, że kolejna igiełka z forum się rodzi... Na jakich naprawach auta zamierzasz jeszcze skąpić? Jak przyjdzie czas na zmianę oleju, to również będziesz kombinował co zrobić aby nie świeciła się inspekcja? W takim razie przemyśl mój pomysł z poprzedniego postu :mad2:
  19. Sołtys odpowiedział(a) na colin25 temat w E39
    A nie lepiej naprawić co jest do naprawienia, aby nie wyświetlało błędów? Jeśli taka ewentualność odpada to po prostu zaklej wyświetlacz np. taśmą, aby poprawić sobie samopoczucie :duh:
  20. Sołtys odpowiedział(a) na ja32 temat w E39
    Optymistyczny przebieg :8) Na pierwszy ogień powinny pójść klapki w kolektorze, jeśli poprzedni właściciel jeszcze ich nie usunął. P.S. Pokaż fotki jak wygląda e39 z przelotem 200 kkm.
  21. Sołtys odpowiedział(a) na adrian-e39 temat w E39
    W polifcie lampy są klejone i sam klosz nie jest dostępny, tylko cała lampa. Tutaj widać ktoś bawił się w rozklejanie. Aby rozwiać Twoje wątpliwości, to taki klosz nie będzie pasował do przedliftu.
  22. Sołtys odpowiedział(a) na lucky1 temat w E39
    Po pierwsze zmień tytuł, bo temat niechybnie poleci do kosza (chociaż zmiana tematu też niewiele pomoże). Z tego co napisałeś to chodzi raczej o ogólny serwis auta, a nie renowację :duh: Może z łaski swojej uzupełniłbyś swój profil lub chociaż napisał skąd jesteś, chyba, że dla Ciebie nie jest problemem jechać do warsztatu 600 km. Czytałeś w ogóle to co napisałeś?? Pytasz np. jaka będzie cena przeglądu zawiasu i wymiany zużytych elementów :mad2: Myślisz, że na forum są jasnowidze i telepatycznie stwierdzą co jest zepsute??
  23. Sołtys odpowiedział(a) na aro950 temat w E39
    Nie każde ma 2 zbiorniki. Ten od zwykłego spryskiwacza znajduje w prawym nadkolu i jest w każdym e39. Opcją był spryskiwacz intensywnego mycia szyb, którego zbiornik znajduje pod maską przy prawym kielichu.
  24. To czy podadzą zależy od pracownika, niemniej historia serwisowa z Niemiec jest zapisywana.
  25. Sołtys odpowiedział(a) na aro950 temat w E39
    Tak

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.