Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na prezes_07 temat w E39
    No a jak byłeś u mechanika czy na stacji diagnostycznej i bujałeś autem to nie skrzypiało że nie znaleźli przyczyny??? Proponuję jechać do mechanika, który ma pojęcie o tym czym się zajmuje. ;)
  2. sprawe zalatwiam przez komis! niech oni się martwią ! a sprzedaje za groszy 29000 , jade do pracy a auto nie chce zostawiać ! Pozdro! I Dzięki za wszystkim za odpowiedzi !!! Po pierwsze jest coś takiego jak PROMESA KREDYTOWA, którą wystawia Ci bank lub agencja kredytowa. Tam są wszystkie szczegóły i dopóki na Twoim koncie nie będzie pieniędzy nie wydajesz samochodu. Można jeszcze to zaznaczyć na fakturze/umowie, że auto zostanie wydane po rozliczeniu należności. Taka procedura jest normalna przy kredytowaniu auta, że najpierw jest rejestrowane na nabywcę, potem on lub Ty dostajesz kasę na konto. Trzeba tylko sprawdzić czy bank lub agencja kredytowa istnieje i faktycznie ta promesa pochodzi od nich i uruchomiony został taki kredyt na taką osobę. Po drugie.. ceny spadły bo E spadło. Chociaż żeby ściągnąć naprawdę ładne 530d poliftowe z niedużym przebiegiem trzeba wydać te 35-40 tys zł. Tym bardziej się cieszę, że nie czekałem i sprzedałem swoje 530d z 99 roku za 30 tys zł gdy jeszcze E stało wysoko (sprzedałem w marcu). :)
  3. Ale auta w książkach miały zawsze zawyżoną wartość a nie zaniżoną. Dopiero od tego roku jak skoczyło Euro to wartości w książkach zaczęły mniej więcej zgadzać się z rzeczywistością. Nie dziw się, że taka była rozbieżność, bo zakładam, że kupiłeś mega wypasioną wersję z bardzo małym przebiegiem (około 50 tys km) za którą w sumie i tak zapłaciłeś bardzo drogo i to jest prawdziwa przyczyna tego, że wyszło Ci przy okazji zbyt dużo akcyzy. Wartości w książkach są wersji podstawowych najczęściej z normatywnym przebiegiem. Uprzedzając to co napiszesz, że pewnie się nie znam i nie przepłaciłeś, kupiłeś igłę, mały przebieg itd. to napiszę Ci, że zawodowo zajmuję się importem aut i to takich właśnie droższych a nie złomów za 10 tys zł i naprawdę 16900E za E46 z 2002 roku to jest chora kwota.
  4. A wg ciebie miałbym szanse na zwrot nadpłaty akcyzy? Zakup w 2008r. w grudniu, naliczono akcyzę 13,8% od faktury zakupu 16900 euro, a nie od wartości samochodu wg eurotax'u 50 000 zł - zabuliłem 9350zł zamiast 6900zł Zwroty są za akcyzę zapłaconą w stawkach wyższych niż 3,1% i 13,6%. Ty nie masz szans na zwrot akcyzy. Nawiasem mówiąc dziwna jest Twoja sytuacja. Najczęściej było/jest odwrotnie i to książka zawyżała podstawę, więc jakim cudem auto za które zapłaciłeś 16900E było warte wg książki 50000 zł?????
  5. Więcej Ci oddali niż zapłaciłeś? No to Ci powiem, że kozak jesteś. Chyba, że bierzesz pod uwagę odsetki to może. Ale to musiałeś drogo to auto kupić i strasznie dużo akcyzy zapłacić że aż tyle Ci wyszło tego. :shock:
  6. mmw odpowiedział(a) na kaszmir1 temat w E39
    Oj to super.. :cool2: gratulacje i fajnie, że są ludzie, którzy nie odpuszczają dziadokom, bo właśnie przez to, że u nas sądy działają fatalnie i ludzie odpuszczają takie sprawy to oszuści i kanciarze mają się aż za dobrze. To samo dotyczy handlu samochodami niestety.
  7. mmw odpowiedział(a) na kaszmir1 temat w E39
    Jak widzę takie kwoty to mi się słabo robi. Sprawną, używaną skrzynię można kupić za 2500 zł. Za pieniądze jakie wydałeś na naprawę można wymienić takich 4-5 w razie czego, a w 100% sprawna skrzynia z nowym olejem w zasadzie nie ma powodu się zepsuć, więc raczej nie wymieni się nawet drugi raz jej. Zawsze powtarzałem, że lepiej szukać używki niż naprawiać, ale każdy ma swoje zdanie.
  8. Prześpij się i dokładnie przeczytaj to co pisałem w ostatnich postach bo nic nie zakumałeś. Nawet nie przyjrzałeś się w jaki sposób się pomniejsza kwotę o podatek. Przeanalizuj moje wypowiedzi to złapiesz.
  9. Każda wycena rzeczoznawcy lub wartość wzięta z katalogu Info-Expert albo Eurotax zawiera VAT i akcyzę więc żeby wyliczyć podstawę opodatkowania należy tę wartość o te dwa podatki obniżyć. Z żadnego rachunku czy umowy nabycia celnik nie odejmuje VATu. Oni z założenia odejmują swoje jakieś tam 33% i tyle.
  10. Przecież ja Ci już wszystko wytłumaczyłem. Masz dokładnie opisane jak to się wszystko liczy. Nie wiem czy warto Ci walczyć o te kilkaset złotych i brać rachunek na 3500E. Jeżeli rzeczywiście masz uszkodzoną skrzynię i rzeczoznawca weźmie to do wyceny i zrobi Ci np 10000 zł wartość auta wtedy warto Ci mieć rachunek na 1000E i jego wycenę bo zapłacisz 1300 zł akcyzy. To jest warte zachodu. Ja miałem identyczną sytuację jak Ty jak sprowadzałem moją 530d (z uszkodzoną skrzynią), która była warta około 30 tys zł. Zapłaciłem akcyzy 824 zł, ale wtedy była stawka 13,6%. Obecnie zapłaciłbym 1270 zł.
  11. 23800 zł pomniejszamy o 22% VAT oraz 18,6% akcyzy czyli 23800 zł / 1,22 / 1,186 = 16449 zł. od tego zapłacisz 3060 zł akcyzy. 30000 zł - 33% = 20100 zł i od tego zapłacisz 3739 zł akcyzy. 4900E x 4,1 = 20090 zł x 18,6% = 3737 zł. I tak z rachunku Ci wychodzi wyżej niż z wyceny rzeczoznawcy więc jest Ci ona niepotrzebna bo nic nie da. A to nie Ty pisałeś, że miałeś uszkodzoną skrzynię biegów?? To nie jest tak, że oni odejmują i od tego liczą akcyzę. Oni porównują wartość z książki - 33% z podstawą opodatkowania jaka wynika z rachunku. W przypadku Twojego auta będzie to praktycznie ta sama kwota więc nic się nie zmieni. W przypadku jak byś miał rachunek na 2000E to wtedy wyliczyliby Ci z tych 30000 - 33% bo i tak jest to mniej niż 30000 pomniejszone o VAT i akcyzę.
  12. To zapłacisz od opinii pomniejszonej o 22% VAT oraz 18,6% akcyzy. Jeżeli kupiło się samochód w kwocie brutto w Niemczech to płacisz akcyzę od tej kwoty, która wtedy jest podstawą opodatkowania. Jeżeli masz np firmę i kupiłeś w netto a VAT płacisz w Polsce to akcyzę się liczy od kwoty netto. Jest to kolejny polski idiotyzm ale tak jest. Od wyceny rzeczoznawcy odejmuje się VAT oraz akcyzę i to jest podstawa opodatkowania i od niej płacisz te 18,6%. Musisz sam sobie policzyć jak Ci wygodniej i korzystniej. Teoretycznie najlepiej mieć śmieszny rachunek (jeżeli ktoś ma możliwość regulacji w tej kwestii) i zjechać opinią rzeczoznawcy ile się da. Od marca jest nowa ustawa akcyzowa i obecnie teoretycznie powinno się do podstawy opodatkowania wliczyć również transport i ubezpieczenie związane z importem auta do Polski. W sumie jest to fikcja w przypadku aut z Europy, ale z USA np trzeba już wliczyć transport i cło zapłacone w Niemczech.
  13. Jeżeli to co odejmie Urząd Celny jest niższe od kwoty na rachunku to zapłacisz akcyzę od tej kwoty z rachunku czyli około 8500 zł. Tak fajnie jak myślałeś nie ma. ;)
  14. W Łodzi nie ma zmiłuj. Książka - 33% i tyle, bez rzeczoznawcy nic nie ruszysz, chyba że to co zyskają jest mniejsze od kosztu wyceny rzeczoznawcy, którego musieliby powołać. Co do przegięć, to niestety taka jest polska natura zachłannych kombinatorów. Jakby ludzie nie przeginali i nie podrabiali rachunków na 1/10 albo mniej wartości auta to w ogóle by nie poprawiano tych zapisów z ustawy akcyzowej, wg których podstawą była kwota z rachunku. Właśnie przez kretynów, którzy auta warte 20 tys zł zgłaszali z rachunkami na 100E, teraz mamy takie szopki w UC.
  15. To gratuluję Ci "ludzkiego" urzędu celnego bo w Łodzi np jest to nie do pomyślenia i odejmują zawsze tylko 33% mając wszystko w d.... Większość UC tak robi. Sami tak naprawdę nie zdają sobie sprawy jakimi oszołomami są i jak bez sensu traktują zapisy w ustawie akcyzowej. No ale to taki kraj. Nie zmienia to jednak faktu, że niezbyt rozsądne jest doradzanie, żeby ktoś nie brał rzeczoznawcy bo w większości przypadków i urzędów się to opłaca.
  16. No właśnie. Jeżeli Twoje auto jest warte książkowo około 40 tys zł to zakładając że Ci odjęli 40% to masz 24 tys zł. Od tego jest 4464 zł akcyzy. Jeżeli zapłaciłeś 3500 zł akcyzy to znaczy, że podstawa opodatkowania wynosiła 18817 zł czyli celnik zszedł z książkowej ceny prawie 55%!!! Nie wiem jakim cudem bo nie słyszałem o takich urzędach celnych. Zazwyczaj jest to 33%, niech będzie nawet 40%, to jakim cudem zapłaciłeś 3500 zł to już tylko Ty wiesz albo Twoja fantazja. Po drugie jeżeli rzeczoznawca osiągnie np 50% ceny samochodu w swojej wycenie czyli np z 40 tys zł książkowej dojdzie do 20 tys zł to to po odjęciu VATu i akcyzy daje 13800 zł. I to jest podstawa opodatkowania z której wyliczana jest akcyza. Zapłaci więc 2560 zł akcyzy zamiast prawie 4500 zł po odjęciu tych rzekomych 40%. Więc chyba jednak nie masz pojęcia o czym piszesz. ;)
  17. Skąd wziąłeś te 40%??????????? Masz w ogóle pojęcie co to jest "podstawa opodatkowania"???
  18. Wszystko zależy od wartości auta. Jeżeli koszt naprawy zbliża się do wartości samochodu do rzeczoznawca musi zastosować również wycenę na podstawie spadku wartości samochodu a nie wartości napraw. Zresztą to jest też dla dobra klienta bo tak jak kolega wyżej napisał, może auto zostać potraktowane jako szrot. Tam jest chyba kwestia nieprzekroczenia w koszcie naprawy 70% wartości auta.
  19. mmw odpowiedział(a) na dddpawel temat w E39
    Tu się kłania fizyka, przeczytaj co sam napisałeś, a zrozumiesz że nie masz racji. ;) Przy dużych prędkościach przepływ powietrza przez chłodnicę jest tak duży, że nigdy nie rozgrzeje się ona do takiej temperatury żeby włączyło się wisko (jeżeli oczywiście chłodnica jest sprawna i w pełni drożna). Co da włączenie się wisko przy 150 km/h skoro nie zmieni ono siły napływu powietrza????? Brak jest logiki w tym co napisałeś. ;) Czy wentylator jest elektryczny czy na sprzęgle wiskotycznym ma on wspomagać napływ powietrza na chłodnice gdy jest on mały jak np w korku lub podczas bardzo wolnej jazdy. Przy dużych prędkościach wentylatora mogłoby nie być bo nic nie da jego praca. Świetnym przykładem są tu bolidy wyścigowe.
  20. mmw odpowiedział(a) na dddpawel temat w E39
    Może ale wtedy gdy jest jakiś problem z chłodnicą lub obiegiem płynu chłodzącego. W innym wypadku nie powinien bo przy dużych prędkościach jest wystarczający dopływ powietrza. Na swój sposób wisko jest połączone z chłodnicą bo reaguje na jej temperaturę a nie na temperaturę wskazywaną przez wskaźnik, bo czujnik jest umieszczony w bloku silnika a nie przy chłodnicy, a wisko jest "przyklejone" to chłodnicy i z niej "zbiera" temperaturę.
  21. mmw odpowiedział(a) na dddpawel temat w E39
    Wg mnie niedrożna chłodnica. Miałem tak w Omedze z TDSem.
  22. mmw odpowiedział(a) na dddpawel temat w E39
    Jak jedziesz 150 km/h to wisko Ci do niczego potrzebne nie jest bo napór powietrza na chłodnicę jest potężny. Wisko wspomaga dopływ powietrza gdy auto jedzie powoli w korkach na przykład. Musisz szukać przyczyny problemu gdzie indziej.
  23. Rzeczoznawca będzie miał podstawę do obniżenia jeszcze mocniej wartości samochodu.
  24. Masz 5 lat od dnia zgłoszenia auta do UC na wystąpienie o zwrot nadpłaconej akcyzy. Podstawą jest wartość nabycia i zapłacona akcyza.
  25. mmw odpowiedział(a) na Kriss33 temat w E60, E61
    To już obecnie całą linią jest to samo co w dieselu bo przecież większość aktualnych silników BMW ma też wtrysk bezpośredni.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.