Treść opublikowana przez fixxxer1
-
Patrol adaptation w INPA
Pękło w tej, której nie wymieniałem. Właśnie przed chwilą skończyłem, siedzi już nowa ;)
-
525i M54 - wymiana przepływki, brak poprawy
Na starym miałem podobne wartości. Może ktoś jeszcze poda wartości na wolnych obrotach dla M52/M54
-
525i M54 - wymiana przepływki, brak poprawy
Na wolnych obrotach jest to ok 12-13kg\h. Robiłem większość testów poszczególnych podzespołów w DIS i wszystko mieści się w normach...
-
525i M54 - wymiana przepływki, brak poprawy
Objawy - ciąg dalszy braku mocy ;) Wymienione katalizatory, pompa paliwa, filtr z regulatorem ciśnienia, czujnik wałka (nowy, ori), sondy ponoć pracują bardzo dobrze (choć to zamienniki Bosch i Delphi), wymienione uszczelniacze vanosów, sprawdzone lewe powietrze, separator oleju, na kompie błędów brak. Odpiąłem starą przepływkę - auto odżyło. Więc kupiłem nową Siemensa. Brak zmian w porównaniu do starej (może minimalnie lepiej). Przy zmianie z 1 biegu na 2 rzadko kiedy udaje się nie zrobić "kangura", silnik nie brzmi jak rasowe R6. Spalanie wg komputera wzrosło o jakieś 2l (rzeczywistego nie sprawdzałem). Więc szukam gdzie się da :evil:
-
[EXX] Ściągacz tulei wachacza tył
A ja już chciałem coś takiego robić: http://www.beisansystems.com/procedures/swing_arm_ball_joints_procedure_files/image004.jpg http://img41.imageshack.us/img41/2346/poprawny.jpg Podane wymiary są dla tulei wahacza przedniego, rysunek poglądowy. Twój jest prostszy do wykonania i spełnia swoją rolę :cool2:
-
525i M54 - wymiana przepływki, brak poprawy
Zmieniłem przepływomierz w swojej 525i na nowy firmy Siemens VDO. Stara przepływka nie wykazywała błędów na komputerze (ale miała już 220k km przelotu). Test w DISie dla sterownika MS43 sprawdza czy napięcie przepływki mieści się w granicach od 0,6V do 1,3V na biegu jałowym. Poprzedni przepływomierz miał 0,58V, nowy ma 0,75V. Niestety różnicy w jeździe nie ma żadnej. Adaptacje oczywiście skasowane. Po odpięciu wtyczki, zarówno dla starej przepływki jak i nowej, auto odżywa. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nowa przepływka ma napięcie bliższe dolnej granicy? Czy nie powinna mieć wyższego? Czy przepływomierz trzeba zaprogramować? Nowy soft silnika wgrywałem kilka miesięcy temu, dolot jest szczelny...
-
Sonda lambda do M54
Wiem ktoś może, czy w E39 M54B25 sonda lambda przed katalizatorem jest opornościowa czy napięciowa?
-
330i Odprysk na szybie - naprawa czy wymiana?
Wymieniałem szybę kilka dni temu w AutoGlass Jaan z PZU Auto Szyba. Co do samej szyby nie mam zastrzeżeń (NordGlass), ale przy wymianie lekko porysowali mi słupek (pewnie do spolerowania). Zrobiłem zdjęcia starej szyby (która i tak była już wymieniana przez Niemca), więc nabywca nie powinien mieć wątpliwości. Szczerze mówiąc, poza rysami, szyba jest lepiej zainstalowana niż poprzednia (uszczelki, klej itp). Wymieniaj :cool2:
-
330i - nagrzany traci moc w niskim zakresie obrotów
Dziś zakupiłem nową przepływkę Siemens VDO. Pokręciłem się trochę po mieście i mam wrażenie, jakby na odpiętej przepływce było lepiej jak na nowej... Ale pojeżdżę kilka dni i ocenię czy było warto wydać 700zł ;) BaX, jeśli stara nie pójdzie na Allegro to wyślę Ci ten plastik.
-
Pomiar czasu 0-100km/h tak jak w e34.
Niestety fejs Nerwusa nie będzie działał z tym programem, jak na razie działa tylko z ELM327...
-
Kabel z allegro OBDII
Wszystko - diagnoza wszystkich modułów, kodowanie i update softu (np silnika) :cool2:
-
320i Sycząca gruszka przy dolocie i szarpanie sprzęgła
DISA to kierownica powietrza. Możesz ją wymontować i sprawdzić czy chodzi sprężyście, czy nie ma złamanej łopatki, stan uszczelek itp. Syczenie może być spowodowane pęknięciem gumowej zatyczki przy kolektorze ssącym. Miałem podobnie, też z kumplem nie mogliśmy długo dojść co to było ;) http://static.bmwfans.info/images/epc/MTM4MzU3X3A=.png Sprawdź elementy nr 14 i 19, no chyba że nr7 (silnik krokowy) to ta "gruszka"...
-
Patrol adaptation w INPA
Wtryskiwacze były sprawdzane "domowym sposobem", ładnie formowały stożek, nie ciekły itp. Przyczyną było lewe powietrze - pękła zapinka rurki od odmy. Teraz na Pb korekty są bardzo dobre, natomiast na gazie identyczne jak na screenie powyżej. Duża rozbieżność między bankami. Oczywiście adaptacje były kasowane...
-
BIERZE OLEJ,
Jeśli to silnik M54B30 to można powiedzieć, że to normalny objaw :mrgreen: Poczytaj trochę o nim, sporo jest na forum informacji. Jeśli jednak to już seria N, to nie wiem....
-
Kabel z allegro OBDII
Mam fejs tego typu (tańszy) i śmiga aż miło :cool2:
-
Pomiar czasu 0-100km/h tak jak w e34.
Możesz kupić interfejs ELM327 za c.a 100zł, odpalić program PCMScan: http://www.auto-interfejsy.pl/aukcje_wspolne/prog7.png http://www.auto-interfejsy.pl/aukcje_wspolne/prog6.jpg i się pobawić ;) P.S. Foto z jakiejś aukcji
-
umiejscowienie czujnika AUC
Ori chyba ponad 200zl, ja kupiłem używkę za 30. Niestety mało ten czujnik daje, smród i tak do kabiny dociera. Najważniejsze, że komp błędów już nie łapie :mrgreen:
-
330i - nagrzany traci moc w niskim zakresie obrotów
Transporter0, jakieś nowe info? ;)
-
330xi Vanos
Czytałem, bardziej chciałbym wiedzieć co na to sam producent tych pierścieni :wink: Czy tak jak przy uszczelniaczach, pojawiają się spadki mocy, większe spalanie itp
-
330xi Vanos
Czy luźne pierścienie na tłoczkach vanosów powodują tylko grzechotanie, czy jeszcze są inne niedogodności?
-
umiejscowienie czujnika AUC
Z boku obudowy chłodnicy (od strony kierowcy): http://www.beisansystems.com/procedures/e39_fan_procedure_files/image024.jpg
-
Co zrobić z telefonem?
Możesz wyrzucić telefon i podłokietnik zmienić na wersję ze schowkiem. Wygląda to tak: http://www.bmwtips.com/tipsntricks/Armrest/armrest.htm :wink:
-
e39 520i Olej przy gniazdach świec (foto)
Silikon daj w miejscach zaznaczonych na czerwono na obrazku powyżej.
-
330i - nagrzany traci moc w niskim zakresie obrotów
Ja dziś zrobiłem test - odpiąłem przepływkę i pojeździłem bez niej. Pierwszy raz usłyszałem odcinkę w swoim aucie :P tak szybko weszła na obroty że nie zdążyłem biegu zmienić :lol: Więc chyba muszę jednak zainwestować w nową ;)
-
330i - nagrzany traci moc w niskim zakresie obrotów
transporter0, informuj o wszystkich działaniach, jestem bardzo zainteresowany tematem :wink: Też mnie już cholera bierze, żadnych błędów na kompie, większość podejrzanych elementów wymieniona na nowe i nadal źle. Pisałeś że temperatura zasysanego powietrza w normie - ile wynosi ta norma? Jaką najwyższą wartość udało Ci się zaobserwować? Masz olej w gniazdach świec? Jeśli tak, to odpowiedzialną za to uszczelkę wymienia się przy okazji wymiany uszczelniaczy vanosów, co Ci szczerze polecam. Czekam na relację, coś czuję że to będzie jakaś "pierdółka" :P