Treść opublikowana przez Slawkoa
-
[530d]Zmiana przepływki
Podczas ostatniej wizyty na hamowni okazało się ze moja rakieta dysponuje aż 122BHP, po odpięciu przepływki było 152BHP. Zakupiłem przepływkę, zmieniłem i auto wcale nie jeździ lepiej, nie mam możliwości podjechać na hamownie teraz. Czy trzeba kasować błędy po wymianie przepływki??
-
skrzypienie w tylnym zawieszeniu
sorki za odgrzebanie tematu ale mam ten sam problem, wymieniłem łączniki stabilizatora i dalej to samo, po dokładniejszym wsłuchaniu wyszło mi ze skrzypi w okolicach tego trójkątnego plastika przed kołem, po odkręceniu okazała się ze to tuleja wachacza teraz pytanie: czy w domowych warunkach jest do wymiany czy lepiej od razu szukac mechanika??
-
Zacięły się drzwi w BMW.... :/
Zapal auto i pozwól żeby sie rozgrzało, powinno pomóc. Później polecam WD40 no i chyba spadla linka od klamki...
-
Silnik z E60 535d w E39
No to się porobiło.... To ja może poproszę moda o zamkniecie tematu, bo skutecznie mi to Panowie już wyperswadowali. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.
-
Silnik z E60 535d w E39
Witam Jeśli chodzi o pieniążki to myślę ze górna granica będzie jakieś 15-18k. Jestem w stanie znaleźć rozbitka E60 z całym silnikiem za jakieś 8-9k, wiec silnik będzie z osprzętem i może da się wykorzystać inne manele.
-
Silnik z E60 535d w E39
aukcja nr 1 http://www.allegro.pl/item482575769_silnik_do_bmw_e60_e61_535d_3_5d.html aukcja nr 2 http://www.allegro.pl/item497996804_silnik_e60_e61_diesel_535d_kompletny_motor_e_60_e.html Także można kupić silnik za kilka tys, a myślę ze znalazłbym jeszcze taniej. Jeśli chodzi o robociznę, znajomy mechanik pomoże. A 280PS powinno rozruszać E39 nie łamiąc jej w pól. Nieuchronnie zbliża się moment kiedy będę musiał coś zacząć w końcu przy silniku robić i zastanawiam się czy po prostu nie lepiej dołożyć i zrobić to raz a porządnie.
-
Silnik z E60 535d w E39
Wiem ze temat był poruszany kilkakrotnie, ale nigdzie nie padła konkretna odpowiedz. Z racji tego ze serducho w moim autko ma już machnięte 250kkm i boje się robić jakiegoś remapa, pomyślałem o włożeniu silnika biturbo z nowszej wersji piątki, silnik z osprzętem można kupić w granicach 4k PLN + 1k PLN robocizny. Zastanawiają mnie sprawy techniczne, czy np łapy będą pasować, wszelkiego typu orurowania, jak wydech itd. czy jest szansa żeby włożyć powiedzmy skrzynie 6-tke ... Ktoś może robił jakieś rozeznanie??
-
530d pompa paliwa
Pompa zmieniona wczoraj przy -3 stopnie :8) , autko śmiga pięknie, oryginał za 123f to nie tak zle. Dziękuje wszystkim za pomoc. Mozna zamknąć.
-
Nie odpala 3.0d
świece świecami, tylko ze 3.0d odpala na zimno nawet bez grzania. może jest bardziej prozaiczna przyczyna, może immobiliser nie puszcza, może jak piszą koledzy rozrusznik nie kreci wystarczająco szybko, może jakiś paproch gdzieś w paliwie
-
530d pompa paliwa
Niestety nie jestem w PL, a dostępność części jest w NI mocno ograniczona. Kupiłem jakiś markowy zamiennik w przeliczeniu za 450zl. Auto stoi nie ruszane, czeka na pompę.
-
530d pompa paliwa
Wiem ze temat był już wałkowany nie raz, ale nie mogę znaleźć nic konkretnego. Wczoraj nad ranem jadąc z pracy, podczas wyprzedzania a wlasci2wie jego próby powyżej 3,5tys rpm silnik zaczął się krztusić i tracić obroty. Redukcja i to samo. Do pewnych obrotów auto ciągnie jak zwykle. Zjechałem na pobocze postałem chwile, po przekręceniu kluczyka dobiegło mnie dość głośne buczenie z lewej strony auta. Domyślam się ze to pompa wspomagająca. Po prze gazowce na postoju silnik osiąga wyższe obroty, ale po chwili same spadają, tak jakby nie dostawał paliwa. Nie mam możliwości pojechania na komputer, przynajmniej nie na chwile obecna. Jedyne co znalazłem to http://cgi.ebay.co.uk/BMW-5-E39-Diesel-Fuel-Pump_W0QQitemZ200263963737QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item200263963737&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1299| coś takiego. I jeszcze jedno: czy używając auta w takim stanie mogę coś zepsuć czy po prostu bedzie3 bardziej oszczędna jazda??
-
dziwne trzeszczenie
ale ręczny jest bębnowy
-
Tuleja na końcówce drążka
Juz... w końcu znalazłem :duh: Poluzowała się nakrętka pod poduszka i silnik po prostu skakał na gwincie poduszki góra, dół :jawdrop: , a ja przez super-mechaników polowe zawieszenia z dobrego na lepsze zmieniłem :mad2: :mad2: :mad2:
-
Tuleja na końcówce drążka
ale to ten sam dzwiek co ten podczas jazdy...
-
Tuleja na końcówce drążka
Pojawil sie dodatkowy problem, mianowicie ten sam stuk jest podczas zapalanie i gaszenia silnika, nie za kazdym razem ale sie pojawia. Slychac go w momencie kiedy silnik zaczyna lapac otraz dokladnie w chwili przekrecenia kluczyka do zgaszenia go... Teraz to juz jestem calkiem skolowacialy... :mad2:
-
Sciaga w prawo-czy od razu zabierac sie za przekładnei kier?
ale kolega 318tds podał pierwsze i podstawowe rozwiązanie Twojego problemu, ustaw geometrie i już, nie ma co szukać dziury w moście
-
Zmiana silnika w E39 530D
wycisnąłeś 231 PS ze starego 184-konnego silnika?? gratulacje!!! Robiłeś jakieś dodatkowe sprawy?? Czytałem że ten silnik z uwagi na turbinę bez zmiennej geometrii i poprzednią generacje common rail maksymalnie przyjmuje do 215PS... powiedz mi jak wygląda spalanie na chwile obecna??
-
jaki olej do 530d ?
Ja z "braku laku" zmuszony bylem zalać mobila 0w-40, autko prześmigalo spokojnie do następnej wymiany na którą szykuje się już na dniach, teraz pójdzie castrol 5w-30 TD
-
Tuleja na końcówce drążka
Auto było na trzepakach, później siedziałem z mechanikiem pól godziny w kanale, z kolami na tych płytach co się przesuwają w każda stronę i nikt nic nie mógł wypatrzeć...
-
Tuleja na końcówce drążka
Dwóch mechaników rozkłada ręce, jeden z nich stwierdził, ze po prostu muszę tak jeździć, aż to co stuka wyrobi się bardziej, wtedy będzie widać :mad2:
-
Tuleja na końcówce drążka
No wiec łożysko wymienione, a wali dalej jak waliło już nie mam siły. :mad2: Było dobrze przez pierwsze 25 metrów. Później stopniowo, ale wróciło to samo.
-
Chip tuning 530d
czyli gra nie warta swieczki
-
Tuleja na końcówce drążka
Bylem dziś u mechanizatora, po dokładnych oględzinach stwierdził ze to łożysko oporowe.
-
Chip tuning 530d
A ja się zastanawiam czy dałoby się przeszczepić cały silnik do E39. Kompletny silnik M57N z okablowaniem i pompą można kupić za 4500-6000tys, podejrzewam że całe oprzyrządowanie, a na pewno znakomita większość pasuje od mojego M57. Zastanawiam się tylko nad skrzynią, czy wytrzyma większy moment obrotowy i więcej mocy..., nie dla parady w 535d montowane są tylko automaty... Z racji tego ze moja staruszka ma już zrobione 240kkm, nie wydaje mi sie bezpieczne re mapowanie silnika i wyciskanie z niego parunastu dodatkowych KM
-
Tuleja na końcówce drążka
Właśnie z moich obserwacji wynikło tylko, ze podczas gwałtownego ruszania kierownica, tylko końcówka drążka miała luz, wiec ja wymieniłem, reszta wygląda na w porządku choć pod gumę nie zajrzę :? No nic w sobotę przyjedzie znajomy może we dwóch coś wykombinujemy... :roll: