Skocz do zawartości

JacekLZ

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JacekLZ

  1. Dobija mi przebieg do 1000 km i właśnie umówiłem wizytę na za dwa tygodnie. 800 zł.
  2. U mnie padło na dokładnie 19,78% rabatu i to już był etap, gdzie nie dało się więcej wycisnąć i pozostali dealerzy odpuszczali ("przepraszam, nie jesteśmy w stanie konkurować, nie ma zgody dyrektora"). Ja w takim przypadku serdecznie dziękuję za zaangażowanie, pomoc i świetny kontakt i informuję, dalsze rozmowy będę prowadził z dealerem, który przedstawił mi po prostu lepsze warunki. Ostatecznie cięli się u mnie Mcars i Zdunek Premium. Do tego rabatu, który dostałem doszło jeszcze eSim kiedy wchodził LCI2, co mój sprzedawca dorzucił mi już za darmo (nie wiem ile to kosztuje), więc rabat finalnie pewnie w okolicy 20%. Porównywać oferty trzeba, to oczywiste. Prosty przykład - u mnie pierwsze oferty oscylowały już na dzień dobry w okolicy 16%, a jeden z moich blisko położonych dealerów zaczął z rabatem ledwie 12% i mało tego - byli zdziwieni, że gdzieś dostałem 16. Aha i u mnie PRI jest chyb również zrabatowany.
  3. Tyle, że ja na forum zaglądam w chwili odpoczynku, oderwania - kiedy chcę, a nie kiedy muszę, a jego przeglądanie nie wymaga ode mnie żadnego zaangażowania 🙂 traktuję to jak odpisanie kumplowi na messengerze. Czasami zaglądam kilkanaście razy dziennie, a czasem przez tydzień ani razu. Niemniej, ciesze się, że doceniasz mój wkład 😉
  4. 1% przy cenie 320k to jest 3.200 zł. Nie kupisz za to ubezpieczenia ani kół. Wiadomo, lepiej mieć, niż nie mieć, ale jakbym miał poświęcić 30 godzin na szukanie tego jednego procenta, to ja wolę usiąść do pracy i te pieniądze po prostu zarobić - u mnie to się zwyczajnie lepiej skleja. Bilans wychodzi ten sam, a nie zawracam sobie głowy rozkminami. Czas też kosztuje i to podobno najwięcej. 3% to już coś, ale 1% chyba nie. Zwłaszcza, że to nie jest tak, że dostajesz ten 1% do kieszeni. Żeby nie było - jasne, że warto oszczędzić, tylko czasami wylewa się dziecko z kąpielą, a ja pracuję tak, że klienci płacą za mój czas - ja wolę tę kasę zarobić, niż jej nie zarobić, a zyskać na rabacie. Rachunek się zeruje w moim przypadku, tylko tyle.
  5. U mnie w opcjach assisted drive jest tylko automatyczne tworzenie korytarza życia. Nic innego. Assisted Drive plus nie występuje.
  6. @proarnes Przepraszam, ale jeszcze niestety nie - po prostu nie trafiłem na korek. Myślę, że jutro będę w stanie to nagrać, bo mamy piątek, a w piątek Wrocław się mocno korkuje. Pamiętam o tym cały czas i na pewno jak tylko będzie sposobność, to nagram ten film. Ale dzięki, że zerknąłeś na instrukcję G20, bo ja miałem to samo zrobić. No u mnie asystent zmiany pasa ruchu po prostu nie działa.
  7. Jeszcze @Cygi111 strategicznie zawsze lepiej testować najpierw B58 a później B48 - Dlatego, że wychodzisz od najlepszej opcji i później weryfikujesz, czy schodek niżej nadal Cię zadowala, czy może nadal czujesz niedosyt i wspominasz tę wcześniejszą mocniejszą opcję. W innym wypadku to ostatnie, najświeższe i najlepsze wrażenie zawsze wygra ze wszystkim co było wcześniej - nie da się powiedzieć, że wcześniejsze i słabsze było lepsze. Odrobina psychologii. 🙂 Skoro idziesz od słabszej wersji do mocniejszej, to proces decyzyjny już bardzo ciężko odwrócić, więc powodzenia z 340i, los już wybrał za Ciebie 😉
  8. @GrzegorzKo dokładnie, dobrze to rozpisałeś, dlatego czasami warto z ceną samochodu wchodzić jak po schodkach. Dzisiaj wezmę tańszy, ale kolejny już będzie tym wymarzonym, bo wykupię z leasingu za mniej niż sprzedam, zostanie nadwyżka na kolejną furę. W łańcuszku leasingów to się fajnie skleja. Ja się mocno rozpisałem, bo serio uważam, że namawianie ludzi na wydawanie kasy, której czasami nie mają (albo nie mają odwagi przyznać sobie samym, że nie mają bądź jeszcze nie mają) może wpędzić ludzi w kłopoty, a chłopaki bardzo lubią samochody i łatwo odlecieć. Na tym forum to widać, tych co wpadają, pytają o rabaty, snują wizje czego to nie kupią, konfigurują, dzwonią po dealerach, zawracają tyłek. Jak już widzę, że ktoś poświęca naście godzin na szukanie 1% rabatu więcej, to już wiadomo, że go nie stać. Ktoś kogo stać uzna, że jego czas jest więcej wart niż ten dodatkowy 1% rabatu.
  9. @Cygi111 wszystko racja. Generalnie to wszystko zależy od po pierwsze budżetu, a po drugie od podejścia do pieniędzy. Emocje vs rozsądek. Jak ktoś ma kasy w opór, to może wydawać bardziej emocjami. Natomiast w innych wypadkach ja uznaję takie namawianie na zasadzie "wydaj te 50 tysięcy więcej, pobawisz się, co Ci szkodzi" za lekko szkodliwe, bo bardzo łatwo ulec, a koledzy z forum Twoich faktur nie opłacą. Działając emocjami nie problem wziąć leasing z ratą na poziomie 40% swoich miesięcznych dochodów i z wpłata inicjalną drenującą 70% oszczędności zgromadzonych na rachunku, co ja już uważam za gruuuube przegięcie, ale nie każdy musi mieć takie podejście. Jest masa ludzi, którzy wolą płacić leasing, a nie mają nawet IKE i IKZE i nie chcą na takie rzeczy przeznaczać choćby tysiąca złotych miesięcznie, a w kwestii emerytury myślą, że jakoś to będzie, uznając siebie w wieku 35 lat za młodzieniaszków, którym jeszcze czasu na wszystko wystarczy. Do finansów każdy ma swoje podejście. Takie fora charakteryzują się tym, że wszyscy polecają rzeczy najlepsze i najdroższe i opinie są często bardzo radykalne - kupuj M3, bo cokolwiek inne to nawet nie chce ruszyć z miejsca. Tak jest na każdym specjalistycznym forum, a w dodatku sprawiają wrażenie, że wszyscy te najdroższe i najlepsze rzeczy mają i buduje się presja. Pułapką jest też wysoki wykup z leasingu - po tych czterech czy pięciu latach nagle wyskakuje Ci faktura na 100 koła i dzień dobry - płacisz albo nie płacisz, masz gotówkę albo nie masz. Trzeba mieć na to zabezpieczone środki, a nie tak łatwo i przyjemnie płaci się dużo za coś, co już się ma, co się lekko znudziło, lekko zużyło, spowszedniało. Dlatego zgadzam się z @GrzegorzKo, że śrubowanie budżetu, wybieranie pozornie tanich rozwiązań, żeby tylko mieć, żeby tylko upchnąć ratę w miesięcznym budżecie, to droga do katastrofy. Przykład mojego znajomego sprzed jakoś dwóch lat - kupił mieszkanie, miał zabezpieczoną gotówkę na wykończenie i urządzenie, wszystko elegancko rozplanowane, ale coś się lekko przeciągnęło z budową, ceny materiałów wtedy szybowały i jeszcze nagle mu wyskakuje faktura na 60k na wykup samochodu z leasingu. I był mocny problem z płynnością. Tu spore koszty na wykończenie i jeszcze taki lewy sierpowy z tym samochodem. Ja mam takie podejście, że biorę leasing, pod warunkiem, że mam na koncie co najmniej tyle wolnej kasy (niezaplanowanej na inne wydatki), totalnie wolnej, że mógłbym kupić bez problemu za gotówkę. Jak się przejedziesz 340i to i tak emocje będą Cię cisnęły, żeby kupić 340i, bez względu na wszystko 🙂 Jak masz sianko, to atakuj, trzeba sobie przecież też pożyć.
  10. dla mnie rewelacyjnie przyspiesza. Ale pamiętaj, że to samo niejeden powie o 340i/d. Zależy od punktu widzenia i oczekiwań. @revq skoro kalkulujesz, to nie wiem w jakiej formie chcesz wziąć takie auto, ale jak leasing, to przy droższym samochodzie odliczysz mniejszą część. Ergo auto kosztuje nie tylko o tyle więcej ile jest w cenniku, ale też o tyle, o ile mniej ujmiesz w kosztach. @GrzegorzKo z wartością chodziło mi jedynie o to, że jak każde dzisiejsze auto - po prostu traci wartość, szybciej - wolniej, ale jej nie zyskuje. Wyjątek mieliśmy w covidzie. To tak bardziej w kontekście kredytowania się pod korek żeby kupić dziurawe wiaderko, bo przy samochodach zawsze jest pokusa, a później przychodzi faktura. Ale w każdym innym przypadku i jak jest kaska, to warto albo nawet trzeba sobie pozwolić na jak najfajniejszy samochód 🙂 @Ratm kolega tu pisze o 3-4 letnim, więc skróciłeś interwał o połowę z jakiejś przyczyny. Przy 60k tak - będę wymieniał.
  11. 3-4 letnie auto to będzie pre-LCI, to auto już dzisiaj wygląda starawo, a za 4 lata będzie trąciło myszką jak dzisiaj F30. G20 to już dzisiaj jest generacyjnie stare auto. Co do psucia to chyba ani B48 ani B58 się nie psują, ale elektronika klęknie w pewnym momencie niewątpliwie, pytanie co i ile będzie kosztowało - nie bez przyczyny tylko piąty rok Pakietu repair jest o niemal 100% droższy niż cały pakiet 4-letni. W skrócie jeden rok ryzyka BMW wycenia sobie na tyle samo co 4 lata - jakiś excel im to policzył. Znajomy, który pracował u jednego z dealerów jako doradca serwisowy przekonywał mnie, że trzeba czekać na LCI, bo jest sporo kosztownych awarii, a już wcześniej miałem podejście do pre-LCI. Oczywiście jak to w życiu - jeden będzie jeździł 10 lat bez awarii, kuzyn jego kolegi też, a drugi zaliczy trzy fuckupy w pierwszych pięciu latach. Statystyk nikt nie prowadzi. Używka to zawsze jakieś wydatki eksploatacyjne - tarcze, klocki, olej w dyfrach, a może nawet już także w skrzyni.
  12. Zadajesz nieprecyzyjnie pytanie. Bo pytasz co wybrać do 250k, co oznacza, że na nowe jakkolwiek wyposażone 340i nie wystarczy, a zaraz dodajesz, że możesz ten budżej rozszerzyć. Napisz może po prostu ile możesz finalnie przeznaczyć i będzie jaśniej 🙂 ja stałem przed podobnym dylematem z podobnym budżeten i wybrałem dobrze wyposażoną 330i i w ogóle nie brałem pod uwagę używki. Jestem 10/10 zadowolony z tego samochodu. Dynamika jest bardzo zadowalająca, spalanie niskie. Przyspiesza nawet ze 150 do 200 rewelacyjnie. Ale 340i niewątpliwie ma większy potencjał na fun cara i gdybym miał inne podejście do pieniędzy, to pewnie kupiłbym 340i. Niemniej, ja nadal wolałbym nowe 330i niż używane 340i, a już na pewno nie kredytowałbym się na siłę pod korek na samochód, który inwestycją niewątpliwie nie jest i zwrotów nie przynosi żadnych, a wartość jedynie traci z każdym tygodniem. jak liczysz budżet to pamiętaj o wydatkach początkowych, ubezpieczenie, zestaw kół na zimę i kolejne 15-20 k znika, może jakieś zabezpieczenie lakieru kolejne tysiączki
  13. Niesamowite, bo ja mam zupełnie inne odczucia. Porównuję do F30. Odebrałem G20 z akustycznymi szybami i przy 170 km/h jest tak, jak w F30 było przy 130 km/h. Dodatkowych wyciszeń nie ma. @chebum to wyciszenie, to robiłeś jak rozumiem sam? Te drzwi, nadkola. Z czego się przesiadałeś? Myślę, że G20 to też nigdy nie będzie to samo, co auta z wyższej półki jak seria 5, a6 czy e klasa.
  14. JacekLZ odpowiedział(a) na revq temat w G20, G21, G80, G81
    15-18% rabatu u dealera tu jest cały wątek o rabatach: nie ma sensu zakładać nowego, więc lepiej przenieść dyskusję tam.
  15. Ja dokładnie z tego samego powodu chciałem systemy Pro. A mianowicie korki gdzie ciągłe operowanie gazem i hamulcem jest strasznie irytujące i męczące. A jak mamy już takie korki na 2-3 godziny przeskakiwania o 2 metry co minutę, jak mi się zdarzało gdzieś przy Monachium, to można zwariować. Poza tym wszystkim uważam, że systemy działają bardzo dobrze. Po kilku minutach już w ogóle nie miałem obaw w przekazaniu kontroli systemom. Jedynie raz, na jakimś względnie ostrym zakręcie w lewo na drodze wielopasmowej, samochód z niewiadomych przyczyn mocno przyhamował - takie naciśnięcie hamulca trwające pół sekundy, obok na prawnym jechała ciężarówka i chyba system uznał, że tir jest na moim pasie, może linie były niewyraźne. Trzymanie odstępu działa bardzo dobrze - jedynie jeżeli różnica prędkości jest duża, to hamowanie jest dość gwałtowne (zwłaszcza przy ustawieniu jednej lub dwóch kresek). Ale to przy różnicach rzędu 40-50 km/h i więcej. Podobno trzymanie odstępów w systemach pro działa lepiej niż w zwykłym adaptacyjnym tempomacie.
  16. Nie będzie. W korku jadącym będzie trzymał odległość, ale przy postoju kilkusekundowym będzie się wyłączał. w pasie na autostradzie kontrolę sprawował będzie tylko podstawowy system ochrony przed opuszczeniem pasa - nie będzie to żadna autonomiczna jazda, po prostu auto będzie pływało między liniami i system szarpnie kierownicę, żeby auto nie wyjechało za linię. Auto będzie się tak odbijało od jednej linii do drugiej. To nie system wspomagający tylko system bezpieczeństwa.
  17. obawiam się, że tutaj będzie to samo. Że wykrywanie świateł nie działa w Polsce, to wiedziałem od samego początku. Ale ta zmiana pasa to sądziłem, że jednak będzie funkcjonowała. Z kanały 1001cars (facet świetnie testuje te systemy - w dodatku najczęściej w Polsce, co dla nas ma szczególne znaczenie) wynika, że: In the automotive markets in the US and Canada, as well as in Germany, Driving Assistant Professional for BMW 5 Series includes the Highway Assistant, which relieves the driver of steering tasks on highways with structurally separated directional lanes. At driving speeds of up to 130 km/h or 85 mph, it is possible to take your hands off the steering wheel and position them comfortably as long as you keep a close eye on the traffic. This is continuously monitored by the system with the help of an attentiveness camera (hidden in the driver's display). The driver is fully responsible for the driving task even when the Highway Assistant is activated and must always be able to take over the steering wheel again completely. Czyli w Polsce to nie zadziała i trzeba dotykać kierownicę co kilkanaście sekund. The partially automated driving functions of Driving Assistant Professional also include the new version of the Active Lane Change Assistant, available for the first time in the new BMW 5 and BMW i5. This system can partially automatic carry out the respective driving manoeuvre with corresponding steering movements and adjust the driving speed when merging the car into traffic during a lane change. The Active Lane Change Assistant in the new BMW 5 Series can be controlled by eye confirmation. This comfort feature now achieves a new level of interaction between the driver and and the vehicle. BWM i5 suggests a lane change and this can be carried out by looking in the exterior mirror to confirm the lane change. The Active Lane Change Assistant takes over the necessary steering movements automatically in the speed range between 60 and 180 km/h (37 – 112 mph), the traffic situation permitting. It is no longer necessary to confirm the lane change with the turn indicator, however it can still be used. This seamless interaction between the driver and the Automatic Lane Change Assistant provides a level of comfort and safety. See, how Driving Assistant Professional works with Highway Assistant in real life conditions. You German Autobahn the car will show you the "Assist Plus" info when it is ready. Czyli kolejna opcja, która jest u nas nieaktywna - samochód sam kontroluje ruch i zmienia pasy, a jedyne co kierowca musi zrobić to zerknąć w lusterko. A cała prezentacja jak powinny działać systemy pro w naszych G20 jest tu - jazda po Warszawie i okolicach. Thumbs up dla tego youtubera! Model to x1, więc nie powinna mieć niczego więcej niż 3er. U mnie jazda w korku działa tak jak na filmie. Jazda na autostradzie też. Tylko samochód uporczywie nie zmienia pasów po naciśnięciu kierunkowskazu.
  18. Nagram Ci film jak to wygląda u mnie. może dzisiaj uda mi się trafić na taki stojący korek.
  19. nie, u mnie auto nie wyłącza asystenta w korku "stojącym" - czyli takim polegającym na dłuższym postoju, podjeżdżaniu o kilka metrów (5-7- metrów) i znowu stania, czy też w korku takim totalnie wolnym. Ale jak już korek się troszkę rozluźnia i przejazdy wydłużają się z do około 15-20-30 metrów albo trwają już kilka sekund, to system zaczyna wymuszać dotykanie kierownicy. Też mam wrażenie, że trójka to jednak jest wyposażana trochę jak jedynka. Od piątki, a może nawet czwórki, te systemy chyba stają się bardziej zaawansowane. No ale cóż, trójka to w końcu jednak model z raczej niższej półki w ogólnej hierarchii BMW. Na innych filmach widać, że w korku powinna uaktywnić się możliwość włączenia jeszcze jednego - trzeciego i normalnie niewidocznego trybu - czyli tego do jazdy w korku. A zobaczcie jeszcze to: Tutaj gość jedzie przez kilkanaście kilometrów w ogóle nie dotykając kierownicy, a samochód zmienia pasy totalnie samoczynnie, nawet nie trzeba dotykać kierunkowskazu. Samochód sam wykrywa, że ma wolny prawy pas i zwalnia lewy. A gdy lewy jest wolny, a samochód z przodu jedzie wolniej niż ustawiona prędkość, to auto zmienia pas na lewy, żeby wyprzedzić. No ale to i5, a nie 3 i w Niemczech, a nie w Polsce.
  20. Auto nie zmienia pasów. Naciśnięcie kierunkowskazu natychmiast dezaktywuje assisted drive (ikonka zmienia się z zielonej na szarą). Rozejrzę się jeszcze w ustawieniach, ale nie ukrywam - lekkie rozczarowanie.
  21. Wydaje mi się, że niezależnie od sposobu użycia kierunkowskazu - assisted drive się dezaktywował, ale w sumie przejadę się dzisiaj po autostradowej obwodnicy wrocławia i sprawdzę jeszcze raz.
  22. Gratulacje!! 🙂 też już jeżdżę moją po Wrocławiu na DX.
  23. U mnie jest to samo i dostałem info u kilku dealerów, że mimo mieszanego ogumienia letniego na zimę rekomendowane jest jednolite i zakupiłem zestaw 225/45. Taki jest rekomendowany i zgodny ze specyfikacją BMW oraz warunkami gwarancji. Bardzo trudno dostać mieszany zestaw dla rozmiaru 18 cali. Oczywiście, że tak. Pierwszy tryb to tempo z regulacją, a drugi to assisted drive. Jak wspomniałem, dezaktywuje mi assisted drive po naciśnięciu kierunkowskazu.
  24. Systemy asystujące PRO - nie będę się rozpisywał działają, bardzo dobrze, ale zauważyłem, że przy naciśnięciu kierunkowskazu samochód nie zmienia sam pasa ruchu - a widziałem filmy, na których tak to działało, że auto powinno ocenić czy może zmienić pas i jeżeli taka możliwość jest, przeskoczyć na lewy czy na prawy. U mnie jest tak, że naciśnięcie kierunkowskazu powoduje dezaktywowanie opcji assisted drive. Jak powinno to działać:
  25. Dokładnie, Woytas ma rację i dlatego bawią mnie te spory tutaj i udowadnianie co będzie o 0,2 s szybsze i w jakich warunkach, jakby to szybkość była jakimkolwiek wyznacznikiem 🙂 Oba samochody są niesamowicie dynamiczne i szkoda strzępić ryja, bo i tak nikt tu nikogo do niczego nie przekona. Coca-cola vs pepsi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.