Treść opublikowana przez bakukamil
-
M57 czy warto kupić?????
oj chyba dobrze napisał http://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_M57 Pozdrawiam,
-
Dylemat odnośnie wyboru silnika
Witam, Jak dla mnie diesel odpada bo zamało jeżdżę (ok 25000km) żeby ryzykować wysokich kosztów ewentualnych napraw. Mam swoje M50B25 zagazowane i spalanie na trasie przy spokojnej jeździe schodzi do 11 litrów więc nie jest tak źle, a przynajmniej mozna od czasu do czasu dać upust emocjom :norty: Pozdrawiam,
-
pomocy potrzebuje, pare pytan, zakupiłem betke :)
akcyza już od dawna jest na LPG (rząd by nie przegapił takiego źródła kasy do podziału między siebie :mrgreen: ).
-
pomocy potrzebuje, pare pytan, zakupiłem betke :)
Hehe o CNG to wiem, że o 7 gr, a że co dziennie przeglądam portale z informacjami to się pytam o ten artykuł, że niby gaz (LPG) podrożeje. Pozdrawiam,
-
pomocy potrzebuje, pare pytan, zakupiłem betke :)
Masz może link do tego artykułu? Jak tak to możesz go tu wkleić bo nie mogę go znaleźć. Pozdrawiam,
-
Dolewnie oleju
Wszystko zależy od stylu jazdy i od długości odcinków. Ja przejechałem 11000 km i świeci się jedna zielona lampka więc u mnie wypada coś koło 2500 km na "lampkę" jeżdżę 70% trasa i 30 % miasto (krótkie odcinki). Dodam, że od zmiany nic nie dolałem oleju a stan minimalnie się zmniejszył. Co do stanu oleju to bym się nie martwił. Sprawdzisz jak zmienisz olej, będziesz wiedział dokładnie po ilu kilometrach ile oleju musiałeś dolać i wtedy albo będziesz się cieszył albo martwił. Pozdrawiam,
-
Wymiana progów... potrzebuję rady...
zrobiła się mała dziurka bo delikatnie dotknełem, ale coś czuję, że nie obejdzie się bez wymiany, a co do błotników czyli nie warto narazie robić zaprawek i lakierować ich bo jak się okaże, że do wymiany to szkoda czasu na robotę (na nadkolu wyskoczyło po kilka pęcherzyków rdzy), zależy mi jeszcze na tym żeby na całym aucie była podobna warstwa lakieru (teraz na aucie mam dwie warstwy lakieru + zaprawki) więc chyba jak będę miał do wymiany blotniki to kupie używane i polakieruję pod kolor auta. Jak byście ocenili koszt całej operacji : dwa progi cztery błotniki, lakier i wszystkie pirdoły (lakier laugengrunn metalik, sory za literówkę ale nie znam niemieckiego - jasno zielony metalik, nie butelkowy)
-
co mam zrobic
Powinno być zaznaczone jakim był zalany silnik
-
co mam zrobic
Powinno się od razu zmienić po zakupie płyny eksploatacyjne i filtry. Pozdrawiam,
-
Wymiana progów... potrzebuję rady...
Witam, Koledzy doradźcie mi co zrobić. Mianowicie mam do wymiany progi, ponieważ od spodu trzyma się tylko na lakierze, ostatnio jak bylem pod samochodem przy okazji szukania przyczyny znikania płynu chłodniczego spojrzałem na progi i była malutka dziurka, dotknełem ją i odpadł kawałek progu od spodu i jest dziura, czyli próg przegnity i leci do wymiany i teraz co zrobić : 1. dorobić go (pracownik u ojca w firmie już to robił i mówił, że bez problemu to dorobi z blachy) 2. Kupić używany 3. Kupić orginalny Pierwsza opcja mi za bardzo nie pasuje ze względu na czas bo trwało by to około dwóch tygodni. Co do drugiej opcji nie jestem pewny ile ten próg wytrzyma, a biorąc pod uwagę, że auto chce mieć jeszcze kilka lat chcę żeby to było solidne i trwałe. Trzecia opcja pewnie będzie bardzo kosztowna ze względu na cenę orginalnych nowych progów (gdzieś słyszałem o 1000zł za sztukę). Co możecie mi polecić, :?: PS. Dodam jeszcze, że chcę porobić zaprawki na błotnikach itd żeby na dobre wyeksmitować rudego lokatora. Pozdrawiam,
-
pytanko o zamiane licznika na sprawny
Z tego co wiem to po liftingu były liczniki do 240 w R6(w sumie 260 to przesada bo te auta pojadą coś koło 230km/h)
-
Podłokietnik - szybkie pytanie do ekspertów...
ja mam podobny podłokietnik (materiał praktycznie ten sam) Ja już widziałem z 10 takich podłokietników w samochodach znajomych więc jest ich sporo :)
-
pytanko o zamiane licznika na sprawny
Do 260 km/h były też w 318is, a te zegary będą Ci przekłamywać więc musisz uważać przy zakupie
-
BMW open air w Bjalorusi
Trzeba mieć wize i 20 dolarów w 1 i 5 dolarówkach (na mandaty gotówkowe) :mad2: Białoruś i Ukraina to są kraje do których nie pojadę dopóki nic się tam nie zmieni...
-
BMW open air w Bjalorusi
Hehe a można prosić tłumaczenie na jakiś zachodni język ? :worried: Raczej już mało ludzi uczy sie rosyjskiego (białoruskiego) .
-
jakie wycieraczki???
o ile wiem to chodzi o lepsze doleganie do szyby w czasie jazdy, nie skacze po szybie jak to się czasami zdarza Dokładnie o to chodzi. Pozdrawiam,
-
spalanie...
2.5 przy tej pogodzie mi pali w granicach 16 litrow gazu czyli z 14 benzyny jazda po Gdansku bez korków, a przy pałowaniu to od 20 (gazu) w górę. Pozdrawiam, Ps. do jazdy na gazie trzeba dodac koło 2 litrów benzyny na 100 km (krótkie odcinki, no i kochana zima)
-
czy wejda
wejść wejdą (kilka osób z forum ma 18''), ale z tego co się orientuje to et jest ważne, Pozdrawiam
-
Przyciemnienie szyb.
Bez problemu ma trzy znaczenia : 1. Po znajomości 2. Łapówa 3. Zgodnie z przepisami.
-
PILNIE/CZY TIP TRONIC JEST OK???
Tiptronic to jest nazwa opatentowana przez Porsche, grupa VW wykupiła możliwość używania tej nazwy, a co do steptronica to jest fajna sprawa :) Pozdrawiam,
-
2.5d jak ten silnik sie sprawuje??
Z artykułu wnika, że do omegi b FL włożyli 2.5 silnik diesla z CR z BMW jednak został inaczej dostrojony z tąd mniejsza moc. Pozdrawiam,
-
Fotoradary
bakukamil odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyFotoradary robią zdjęcia samochodom oddalającym się :!: sam na własne oczy widziałem jak szalał fotoradar i robił zdjęcia nieświadomym kierowcom w Białymstoku (wylot na Lublin, przy końcu dwu pasmówki ostatnio remontowali skrzyżowanie niedaleko tego fotoradaru) i jakiś czas temu kumpel dostal zdjęcie tyłu swojego auta. A co do coraz większej ilości fotoradarów może najwyższy czas zainwestować w pożądny antyradar :norty: , może ktoś polecić jakiś sprzęt chowany pod zderzak z przodu i z tyłu? :roll2: Pozdrawiam,
-
pomocy jak zabezpieczyc autko przed kradzieza??
Ja bym proponował Ci blokadę skrzyni + zwykły alarm z odcięciem zapłonu (przynajmniej byle amator nie podwędzi Ci jej na "przejażdżkę") (lub jak masz wiecej kasy to włożyć alarm z GSM i GPS ale to już wydatek koło 1000zł)
-
Dziwna sprawa z klockami
Co do zmian oleju to jednak bym wymieniał co 15 tkm bo co 30 tkm to jednak troche za rzadko :nienie: nie jest to wielki koszt, a zawsze lepiej jak silnik pracuje na świezym oleju :norty:
-
3.0 diesel z przebiegiem 400 000 km warto ?
Kolego PawełH skoro taki jasnowidz jesteś to podaj mi liczby jakie skreślić w totka bo spora kumulacja się szykuje :mad2: