Treść opublikowana przez Skimir
-
Alternator i napiecie ładowania
To tak przy okazji zapytam. U mnie napięcie ładowania trzyma poprawnie, 14V, pod obciążeniem (powłączane grzanie itp) spada o 0,1-0,2V Jednak jest mały objaw który mnie niepokoi - jak zrobię przegazówkę to napięcie na ułamek sekundy dosyć mocno spada gdy zdejmę nogę z gazu (aż widać jak lekko lampki oświetlenia przygasają). Czym to może być spowodowane? Przyszło mi do głowy sprzęgiełko na alternatorze.
-
Alternator i napiecie ładowania
A gdzie i jak mierzysz to napięcie ładowania? Zrób jakąś bardziej szczegółową diagnozę to będziesz wiedzieć gdzie szukać przyczyny. Może regulator, może kiepska masa, może kiepskie połączenia na plusie... może...
-
[E53] Naprawa składanych lusterek (folding mirrors)
Jeśli masz problem tylko ze składaniem to poszukaj na alliexpres samego mechanizmu. Przykład: https://pl.aliexpress.com/item/4001077241069.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.34fa3559k61YSB&algo_pvid=e9a7e248-697b-48c8-930d-a0f9bfb0f317&algo_expid=e9a7e248-697b-48c8-930d-a0f9bfb0f317-22&btsid=2100bb4716134220212557000e405d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
-
[E53] Naprawa składanych lusterek (folding mirrors)
Mogę potwierdzić. Miałem kiedyś urwane lewe lusterko - jadący z naprzeciwka bus mnie zahaczył - lusterko poszło w drzazgi. Ponieważ mam full opcję - podgrzewanie, regulacja, fotochrom i światełko to nie łatwo było znaleźć na podmianę. Kupiłem z "anglika". Jeśli tylko masz cały ten element, który jest przykręcony do drzwi - czyli trójkąt z ramieniem do lusterka, to reszta podchodzi bez problemu.
-
Dziwna praca automatycznych wycieraczek
Chyba wcześniej to działało normalnie, jakoś nie zwróciłem uwagi ale teraz zaczęło mnie to irytować więc chyba było wcześniej lepiej :-) Szyba normalna.
-
Jaka powinna być skrzynia
Zobaczyłbym ten filmik z ciekawości.
-
F25 Brak informacji o załaczeniu ABS
Nie widziałem samochodu aby jakakolwiek lampka sygnalizowała, że ABS się włączył. To już tak powszechny system, że działa i tyle (pod stopą nie czujesz, że ABS działa? :-)). Jak już to włączają się kontrolki od ESP czy jakieś innej kontroli trakcji aby zasygnalizować działanie.
-
Jaka powinna być skrzynia
Eee, miskę sprzed lifta? Tam chyba były inne skrzynie, nie wiem czy tak miska by podeszła inna.
-
Dziwna praca automatycznych wycieraczek
Dzięki. Z tego co doczytałem to inpą idzie to zresetować - sprawdzę.
-
Dziwna praca automatycznych wycieraczek
Witam Mam pewien problem z automatycznymi wycieraczkami. Zaczyna padać stosunkowo mało intensywny deszcz, w sumie wystarczyłoby przetarcie szyby raz na 10-15 sekund. Przełącznik wycieraczek ustawiony w tryb auto, selektor częstotliwości na minimum lub „ząbek” wyżej. Czujnik deszczu wykrywa deszcz wycieraczki przecierają szybę, chwilę stoją, znów ruch - i byłoby OK. Po niedługiej chwili czas pomiędzy przetarciami się skraca, czasem wykona dwa-trzy przetarcia serią, finalnie wycieraczka pracuje w sposób ciągły tak jakby konkretnie padało. Jak wyłączę na chwilę i włączę to to zachowanie się powtarza. Jest możliwość jakiejś kalibracji czujnika deszczu? Co może powodować takie dziwne zachowanie?
-
Brak samo poziomowania lamp, doświetlania zakretów i xenona
Kiedyś wymontowałem lampy aby odnowić klosze. Z wyjętymi lampami wyjechałem z garażu i samochód stał na zewnątrz przez noc bo garaż miałem zajęty robotą. Po zamontowaniu lamp okazało się, że lewy xenon nie świeci a do tego zrobił zeza... najpierw padło na palnik, zamieniłem pomiędzy lampami (i nic); sprawdziłem wtyczki (nic); zamieniłem przetwornice (nic); zamieniłem lampy miejscami - okazało się, że lewa lampa podpięta z prawej strony działa a prawa z lewej - nie. Zacząłem grzebać inpą, istą - no i właśnie był błąd komunikacji z AHL i LCM... Już zacząłem w necie grzebać i szukać modułów na podmiankę ale w akcie desperacji odpiąłem akumulator. Po podpięciu akumulatora xenon się zapalił ale miał dalej zeza. Wróciła też komunikacja z modułami więc zresetowałem istą moduły AHL (te od dynamic xenon) - wszystko ruszyło i działa. Został tylko jeden dziwny element ale nie wiem czy tak było wcześniej, przed awarią bo się nie przyglądałem. Otóż jak światła są wyłączone to lewy xenon ma lekkiego zeza (minimalnie ale porownując z prawym widać, że soczewka trochę inaczej jest ułożona. Po włączeniu swiateł, niezależnie czy auto czy normalnie, xeneno ustawia się prawidłowo. Czy to normalne zachowanie tych lamp?
-
Bixenon skrętny. Ustawienie
Może być uszkodzony moduł świateł skrętnych AHL lub coś się pop...ło. Na początek zresetuj ten moduł korzystając z ISTA.
-
N62B44 problem z układem dolotowym
Towarzysze zza Buga coś tam piszą (jak z grubsza ogarniasz cyrylicę to może coś wywnioskujesz). https://www.drive2.ru/l/452223086264059347/ Ja tam bym zaczął od sprawdzenia kabli. Jednocześnie kolektor, czujniki wałków. Na wejściu bym nie wiązał tego z nastawnikami VVT. Zawsze można spróbować je zamienić stronami - dużo roboty nie ma.
-
N62B44 problem z układem dolotowym
Nie wiem jak bezpośrednio zdiagnozować pracę kolektora. Ten czujnik podciśnienia to raczej ma funkcję detekcji pracy na przepustnicy lub VVT. W tych silnikach podczas normalnej pracy w kolektorze nie ma różnic podciśnienia. W ramach eksperymentów, które łatwo wykonać zrobiłbym tak: Zdejmujesz rurę dolotową z przepustnicy - odkręcasz przepustnicę - zobaczysz wtedy wnętrze kolektora i ten „wirnik”. Na wyłączonym zapłonie (oczywiście), przestaw ten wirnik - da się go ruszyć palcem, jakimś „popychaczem” czy coś. Włączasz zapłon ale nie uruchamiasz silnika - nastawnik powinien przekręcić „wirnik” do pozycji wejściowej. Może coś przymarzło i się urwało w środku, nie wiem - kombinuj :-)
-
N62B44 problem z układem dolotowym
W tym silniku nie ma klap. Tam jest kolektor z takim „wirnikiem” w środku i jest jeden silnik kręcący tym ustrojstwem - więc albo chodzi wszystko albo nic.
-
Zmiana strony doświetlania dynamic xenon prawo/lewo
Wyjaśnij dokładniej o co Ci chodzi. Kręcisz kierownicą w prawo a światło idzie w lewo, czy jak?
-
N62B44 problem z układem dolotowym
W E53 też trzeba wyjąć całe podszybie razem z wlotem powietrza do kabiny. Może uda Ci się wsadzić rękę bez rozbierania podszybia. Nie pamiętam czy da się te wtyczki zamienić bo tam to jest dziwnie namotane - są czujniki z kawałkiem kabla i dopiero wtyczka ale też są z gniazdami bezpośrednio w czujniku. Jak montowałem gaz to chyba miałem przez chwilę zagwozdkę jak to ponownie podłączyć więc jest coś na rzeczy z tą możliwością zamiany kabli. Z tego co wiem i też zauważyłem to można uszkodzić te czujniki podczas wpychania pokrywy zaworów... Trochę trzeba z tym wszystkim delikatnie bo miejsca tam mało i nie trudno o nadwyrężenie elementów. Jak mechanik wymieniał uszczelkę to zdejmował kolektor? Może też coś naruszył.
-
N62B44 problem z układem dolotowym
Spróbuj na początek odpiąć wtyczkę sterującą nastawnikiem kolektora oraz czujnika wałka. Psiknij jakimś kontakt-sprajem - może coś w tym temacie się od mrozu popsuło. Swoją drogą, wyjęcie kolektora ssącego w n62 nie jest jakimś super trudnym zadaniem - wszystkie śruby z góry... dostęp jest. Godzinka i kolektor na stole.
-
Uszczelniacze 550i e60
No i na jednym filmie masz stwierdzenie trafiające w samo sedno - "nie wiem czy za drugim razem nie ściągałbym wałków". Biorąc po uwagę czas jaki mi zszedł na tą robotę pracując oryginalnym AgaTOOL, gdzie te wszystkie "łyżki" masz dobrze dopasowane i przemyślane (a i tak tu się obkręci, tam zasłoni zamek, tu zeskoczy..., to przy pracy własnej roboty narzędziem... Podziwiam :-)
-
Ucieka płyn ze zbiorniczka spryskiwaczy
Tak, pompka sama w sobie nie "trzyma" płynu.
-
Ucieka płyn ze zbiorniczka spryskiwaczy
Pewnie gdzieś cieknie z wężyka idącego na tylny spryskiwacz. Albo pękł, albo puścił na jakiejś złączce...
-
X3 E83 SD wymiana oleju xdrive lubuskie
Niech trąbią gdzie chcą, a nawet w ASO na filmie mogą podawać... Wg. serwisówki transferbox napełnia się olejem do dolnej krawędzi otworu wlewowego. Tyle w temacie. Inna sprawa, że transferbox z uwagi na konstrukcję nie jest jakoś wybredny na poziom oleju. Nie może być zbyt mało. Zębatki i łożyska chodzą w rozbryzgu, dodatkowo pompa podaje olej na sprzęgło.
-
Czujnik xenon przód pęknięte ramie plastikowe a przekładka
Bez kombinowania nie przełożysz. Załóż ten co kupiłeś, co z tego, że starszy. Jak będzie działać to jaki problem?
-
Wspomaganie kierownicy wymiana płynu
Oczywiście, że nie warto - przerost formy nad treścią. Odkręcasz wąż, przy pompie, wylewasz stary płyn. Nalewasz nowy i po zabawie. Jak już chcesz być super dokładny, to po odkręceniu węża można na dosłownie sekundę uruchomić silnik lub zakręcić tylko rozrusznikiem (jak się boisz, że coś się zatrze to zdejmujesz pasek napędzający pompę i kręcisz nią ręcznie) wtedy wyleci płyn który pompa ma w środku, podobnie z maglownicą - kilka ruchów prawo lewo i maglownica wypchnie co tam w środku ma. Składasz wszystko, zalewasz płyn, robisz kilkanaście skrętów kierownicą prawo-lewo (można podnieść przód aby lżej było). Uruchamiasz silnik, po chwili uzupełniasz płyn i po zabawie.
-
Wspomaganie kierownicy wymiana płynu
Nie ma to jak takie czary mary łącznie z wymianą zbiorniczka :-) Później rodzą się "urban legends" o koszmarnych kosztach eksploatacji BMW... Myślisz, że w warsztatach (a nawet w ASO) tak by się z tym pier...i? :-) Jedno jest pewne - jak autor wątku tak zrobi to będzie też dobrze.