Treść opublikowana przez Skimir
-
Urwany przewód światłowodu F10, reanimacja
Możesz próbować tak zrobić. Jak bym próbował to tak zrobić: - odizolować światłowody tak aby operować na gołym włóknie; - równo przyciąć: - podgrzać lutownicą oba końce na raz i póki gorące zetknąć dbając o to aby było osiowo. Próbuj to robić z wyczuciem aby ten zgrzew był możliwie mały. Lutownicę wyczyść dokładnie aby nie wprowadzić do zgrzewu śmieci. wcześniej na przewód bym nasunął jakąś rurkę, która ten zgrzew później osłoni i usztywni. Tylko nie termokurczliwą bo jak będziesz próbować ją „opalać” to stopisz wszystko. A jak nie masz zdolności manualnych i nigdy nie bawiłeś się lutownicą itp. do poszukaj kogoś kto to zrobi bo tam nie masz pół metra zapasu na ewentualne testy.
-
Urwany przewód światłowodu F10, reanimacja
Wszystko zależy jaką grubość ma faktyczny światłowód pod tą zieloną izolacją. Pewnie są dosyć grube, raczej z tych stosowanych w automatyce a nie w telekomunikacji. Szukaj takich muf ale najpierw ustal co to za kabel. Połowa sukcesu to też odpowiednie przycięcie światłowodu - ma być gładkie i prostopadłe do osi. Czasem w zestawach połączeniowych są takie jednorazowe przycinaki...
-
Bmw e53 n62b44 Brak ogrzewania
Jak już znajdziesz te elektrozawory to możesz odpiąć wtyczki i sprawdzić czy działają pod napięciem podanym z zewnątrz. Aby porządnie je zdiagnozować to najlepiej je wymontować i sprawdzić czy działają na stole. Być może jest jakiś problem ze sterowaniem. Wstępnie to na ciepłym silniku sprawdź czy węże idące do nagrzewnicy są również ciepłe. Może też być to kwestia zapchania nagrzewnicy bądź jej zapowietrzenia. Fakt, że w n62 układ odpowietrza się samoczynnie to jednak różnie może być.
-
Bmw e53 n62b44 Brak ogrzewania
Elektrozawory na wężach płynu chłodzącego - są po lewej stronie.
-
Szalejący xdrive pomocy
A czy ten spec potrafi wyjaśnić jaki wpływ ma zła zbieżność na działanie Xdrive lub ESP? Bo to bardzo ciekawa teoria. No chyba, że ogólnie geometria byłaby tak skopana (np. po dzwonie), że każde koło szło by w swoją stronę. Tak jak tu koledzy napisali. Sprawdź czujnik kąta skrętu i wskazania prędkości kół podczas jazdy. To, że miałeś -15st przy kierownicy na wprost to źle. Przestawiłeś na 0 bez głębszego zagłębienia się w temat to też źle. Powinieneś trochę pobawić się tym czujnikiem - sprawdzić, czy przy maksymalnym skręcie w prawo i w lewo są podobne wartości na plus i minus, czy nie ma jakiś dziwnych odskoków podczas kręcenia kierownicą itp…
-
X3 a badanie techniczne, czy możliwe na każdej stacji?
A co się skrzyni rozdzielczej może stać podczas takiego testu? Nie jest to jakiś urban legend? No i co takie czary mary z testowaniem najpierw prawej później lewej strony miałoby zmienić. Nawet jeśli założyć, że podczas napędzania rolkami (do testu hamulców) jednej osi następowałoby przeniesienie napędu poprzez transferbox na drugą oś, to co najwyżej samochód byłby wyciągany z rolek. Tam nie takie siły działają jak podczas jazdy aby miało to uszkodzić transfer.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Sprężyny to sprężyny - normalne zawieszenie. Jak masz full pneumatykę to masz możliwość regulacji wysokości zawieszenia z kokpitu. System fajny, jednak w razie awarii najtrudniejszy do serwisowania - miechy, pompki, czujniki położenia zawieszenia itp. Dla mnie, oprócz potencjalnych kosztów serwisowania ma jedną wadę - w momencie zapięcia na hak, zawieszenie blokuje się w pozycji wysokiej. Na długie wakacyjne autostradowe przeloty często zakładam bagażnik na hak razem z dodatkowym kufrem, więc wtedy gdy obniżenie zawieszenia byłoby najbardziej wskazane to ono się obniżyć nie da (pewnie dałoby się coś pokombinować aby elektronika nie widziała wpiętej wtyczki od bagażnika no ale….). Pneumatyka na tył to automatyczne poziomowanie samochodu gdy obciążasz tył (nie masz możliwości regulacji z kokpitu) - mi się to rozwiązanie bardzo podoba - niezależnie od tego ile załadujesz zawieszenie się ładnie ustawia i tył nie „siądzie”. Zawieszenie „sportowe” to inne amortyzatory i tyle. Mam u siebie pneumatykę z tyłu, sportowe amortyzatory (według dekodera VIN - zawieszenie przystosowane do dużych prędkości). Jest dosyć twardo ale mi to odpowiada.
-
Uszczelniacz wału - wymiana.
Da się tej uszczelki nie zdewastować czy trzeba coś wykombinować i doszczelnić „reinzem”? Czytałem opis charakterystyki pracy x-drive. Do 30km/h jest zasprzęglony przód, powyżej tej prędkości (o ile nie następuje uslizg kół) następuje stopniowe odpuszczenie sprzęgła aż do 60km/h - wtedy pozostaje już tylko napęd na przód. Wiążę te grzechotanie właśnie z pracą transferboxa bo co innego tam mogłoby tak pracować i wpadać akurat przy tych prędkościach. Objaw występuje od kiedy mam ten samochód (ponad 2 lata), nie nasila się, występuje tylko w specyficznych warunkach - bardzo delikatne przyspieszanie z odpuszczeniem gazu i ponownym delikatnym przyspieszeniu. Np. gdy jadę w wolno poruszającej się kolumnie samochodów. Normalna, zdecydowana jazda sprawia, że nic nie słychać (to tak przy okazji dyskusji o uszczelniaczu :-)).
-
Uszczelniacz wału - wymiana.
No widziałem to rozwiązanie - miska zachodzi na obudowę uszczelniacza. Tam jest jakaś uszczelka i trzeba uważać aby jej nie porwać, czy może jest na uszczelniacz typu „reinz” składane? Pewnie na stół pójdzie też transferbox bo mam taki dziwny objaw występujący gdy w okolicach 30km/h odejmę gaz i delikatnie go ponownie dodam (przy małej prędkości) - coś tak jakby zarzęzi. Podobnie jest przy 60km/h ale już baaardzo rzadko i praktycznie niezauważalnie. Są to prędkości początku i końca rozsprzęglania napędu na przód. Stawiam na coś z transferem. Muszę znaleźć czas i się za to zabrać, może bliżej zimy :-) Jakoś mi się nie chce.
-
Uszczelniacz wału - wymiana.
Dzięki za info. U mnie ciekła górna wanna, wymieiłem rurkę i wannę i jest OK. Gdzieś słyszałem, że ta tylna pokrywa też potrafi cieknąć, stąd moje pytanie. Co do wymiany uszczelniacza to największa robota w wyjęciem skrzyni... więc jak już będzie na wierzchu... Coby się później nie okazało, że wymienię uszczelniacz wału a zacznie cieknąć olej ze skrzyni :-( Wymiana tego simeringa w skrzyni jest jakaś skomplikowana? Póki co kapnie po dłuższej jeździe parę kropel ale mnie i to irytuje.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Czarus89 - jak chcesz spalania poniżej 10l/100 to nie szukaj trzylitrowych diesli w samochodach ważących netto ponad dwie tony. Jeśli jesteś zwolennikiem LPG to weź te 3.0i, rakieta to nie będzie (z resztą i 4.4 nią nie jest) ale jeździć będzie. Spalanie LPG też będzie rzędu naście litrów na sto ale to masz przez pół w porównaniu z benzyną.
-
Uszczelniacz wału - wymiana.
Cześć Wygląda na to, że będę musiał zrzucić skrzynie bo pokapuje olej pomiędzy silnikiem a skrzynią (n62). Co tam warto przy okazji zrobić? Czytałem, że tylny dekiel układu chłodzenia lubi z czasem puszczać podobnie jak wanna valeypan. Uszczelka konwertera w skrzyni? - tam jest jakis oring czy co? Wymieniać przy okazji? Czy po dopięciu od skrzyni przewodów do chłodnicy obowiązuje później jakaś inna procedura napełniania olejem (przy okazji wleje nowy) niż podczas normalnej wymiany? Trzeba coś dodatkowo odpowietrzyć?
-
[BMW E60] Nierówna praca na wolnych obrotach
Te świece są okopcone na czarno czy oblepione olejem?
-
[BMW E60] Nierówna praca na wolnych obrotach
Z tej świecy aż cieknie (o ile dobrze widzę) dziwne, że ten silnik w ogóle chodzi. Jeśli tam aż tyle oleju się dostaje to powinien kopcić jak parowóz a i katalizator pewnie jest zawalony na maksa.
-
E53 m62 4,4 skrzynia biegów zf5hp24
Zależy jaki będzie mieć mechanik dostęp do potrzebnych części. W dwie godziny pewnie wyjmie skrzynię, później rozbiórka… weryfikacja części… jak ma wszystkie pod ręką to składa i montaż do samochodu… Jak rano zacznie to na drugi dzień powinien lekko skończyć. Jak będzie czekać na części to już inna sprawa. Jeśli będzie naprawiać tylko mechatronik to nawet skrzyni nie trzeba wyjmować więc w jeden dzień można ogarnąć.
-
Automat ZF 8HP hamulec ręczny w trybie Drive
Z instrukcji obsługi skrzyni ZF 6HP... (co prawda starszej bo z e53 ale konstrukcyjnie to oni tam tylko więcej biegów dokładali). Pozycję N należy wykorzystywać przy dłuższych przerwach podczas jazdy. Pozycję P należy wykorzystywać podczas parkowania. Wiem, że niektórzy się będą doktoryzować w temacie "dłuższych przerw" i spadków ciśnienia ale...
-
Automat ZF 8HP hamulec ręczny w trybie Drive
Czyli zakładasz, że na P, skrzynia pompuje olej i jest dobre smarowanie a na N tego oleju nie pompuje i smarowanie słabnie. To chyba taki urban legend. Według mnie, biorąc pod uwagę hydrauliczną prace skrzyni to N P jest takie samo. Różnica jest taka, że na P masz dodatkową blokadę skrzyni aby samochód się nie toczył oraz np. możliwość wyjęcia kluczyka ze stacyjki (w starczych modelach). Ja tam nie twierdzę, czy wyrzucanie D na światłach jest dobre czy nie. Uważam, że dla skrzyni jest bez różnicy czy zrzucamy na N czy na P. Z reguły trzymam nogę na hamulcu ale jak nie mogę tego robić to wrzucam N i zaciągam ręczny.
-
Automat ZF 8HP hamulec ręczny w trybie Drive
Z drugiej strony nie ma co się może na tyle trząść nad włączaniem P lub N. Jak podjeżdżam w korku i już mnie noga boli od kontrolowania hamulca, widzę, że postoję te 2 minuty to wrzucam P i tyle… Natomiast czemu „nie daj Boże neutral”? Czy się różni Neutral od Park? Czy a tylko tym, że w P blokuje się napęd aby samochód stał „niby na biegu”.
-
Światła dzienne do X5, E53
Średnicy nie pamiętam ale jest praktycznie taka jak oryginalne halogeny. Osram Ledriving DRL Fog. https://www.osram.pl/ecat/LEDriving%20FOG-Przeciwmgłowe%20światła%20LED-Oświetlenie%20samochodowe-Motoryzacja/pl/pl/GPS01_1074552/#products Jednak trzeba trochę pracy i kombinowania aby to dobrze zamontować. Po pierwsze, osram nie daje dedykowanych uchwytów do e53 więc trzeba „wyrzeźbić” swoje na bazie tych z kompletu. Po drugie oryginalny halogen ma skośnie ustawione szkło, ten ma prosto, więc trzeba wykombinować coś w rodzaju blendy do zaślepek halogenów w zderzaku. W komplecie są takie ale trzeba trochę nad nimi popracować. W każdym razie efekt mi się podoba :-)
-
Dziwne piszczenie
To jak nie ma bagnetu to poluzuj korek wlewu oleju. Chodzi o to, że czasem odmy potrafią piszczeć. Mała zmiana ciśnienia wewnątrz silnika i już przestaje piszczeć. Jak dodasz gazu, też ciśnienie się zmienia i może przestać piszczeć. Próbuj ten korek delikatnie uchylić bo wiadomo, jak odkręcisz całkiem to silnik zmieni swoją pracę… Uważnie wtedy obserwuj czy zmiana podciśnienia w silniku ma wpływ na to piszczenie.
-
Dziwne piszczenie
Jak piszczy to wyjmij bagnet od oleju i zobacz czy nie przestaje.
-
Światła dzienne do X5, E53
Tak jak przedmówca stwierdził - w skrzynce z komputerem masz całą wiązkę kabli i z pewnością znajdziesz taki, który dostaje napięcie po przekręceniu kluczyka. Jest jeszcze jedna opcja ale nie jestem pewny - plus po stacyjce powinien pojawić się na wzbudzeniu alternatora. Sprawdź czy nie masz tam takiego dodatkowego cienkiego kabelka, który idzie do alternatora. Inna sprawa to sposób zasilania tych DRL. Raczej nie próbuj ich zasilać bezpośrednio z tego „plusa” jak już go znajdziesz tylko zrób na nim sterowanie a samo zasilanie świateł pociągnij np. z grubego plusa w komorze silnika (tego do odpalania na kablach). Oczywiście wszędzie stosowne bezpieczniki. Jeśli kupisz jakieś sensowne DRL to będziesz mieć wszystko w komplecie wraz z instrukcją (faktycznie wtedy jedyny problem to znalezienie gdzie co wpiąć). Przemyśl też czy chcesz aby te DRLki świeciły się po włączeniu zapłonu czy uruchomieniu silnika. Swoją drogą, nie polecam DRL w postaci linijki pod zderzakiem. Miałem i zdemontowałem bo jakoś to do tego samochodu nie pasowało. Ostatecznie zamontowałem Osramy DRL+fog w miejsce oryginalnych halogenów. Prezentuje się całkiem fajnie. Dodatkowa trudność to było wykodowanie sprawdzenia świateł bo pojawiał się komunikat o spalonych żarówkach przeciwmgłowych - ale udało się.
-
E53 nie odpala po stłuczce, czujnik zderzeniowy?
A klema piro nie wystrzeliła?
-
X5 E53 Hak Holowniczy
Według tabliczki znamionowej moja X5 ma przyczepę 3650kg. Niestety w DR już tak nie jest bo ponoć nasze przepisy określają DMC przyczepy na podstawie DMC pojazdu.
-
E60 woda z klimatyzacji
Płyn hamulcowy jest taki paskudny w smaku.