Treść opublikowana przez Nighstalker
-
Bicie kierownicy 60-90km/h
To fantactique !. Jade w sobote wazyc i bede testowal przez weekend. Jak nie pomoze to sprawdzi sie czarna wizja siegania gleboko do portfela :cry:
-
POmocy poli sie ladowanie
Przerabialem ostatnio ten problem w fiescie zony ale alternator to alternator w koncu. Jezeli na wyzszych obrotach kontrolka gasnie calkiem to na 90% szczotki do wymiany. A jesli nawet przy duzych obrotach przygasa ale dalej sie zarzy to bedzie prawie na bank ktoras z diod i tu juz sytuacja sie komplikuje bo tego raczej sam nie zrobisz chyba ze rozebrales juz niejeden alternator. Ale dla pewnosci podjechalbym do dobrego elektryka.
-
Bicie kierownicy 60-90km/h
No wszystko ladnie. Jesli ustanie to ja pojade moje zwazyc jeszcze raz. Ale cos mi sie nie wydaje zeby to bylo tylko to skoro raz to sie zdarza a raz nie. I nie ma reguly co do nawierzchni a tylko wlasnie w tym przedziale predkosci. Daj znac jakie wrazenia z jazdy po tym wazeniu. :cool2:
-
obroty???????????
Po angielsku to Idle Regulating Valve czyli po prostu zawor regulujacy bieg jalowy. Zobacz najpierw sobie na realoem jaki dokladnie potrzebujesz zanim bedziesz kupowal. A moze sie okazac ze ten jest OK tylko cos nie tak podpiales albo zle wyczyszczony.
-
Amortyzatory Boge Automatic??
Z tego co wiem to Boge to prostu Sachs wkladany do BMW. Poprawcie mnie jesli sie myle. Co do tego automatic to nasuwa mi sie mysl o amorach, ktore trzymaja staly przeswit bez wzgledu na to ile wrzucisz do bagaznika. Wiem ze kumpel mial tak w 750i z 89 roku. Ale nie wiem czy to samo cudo montowali w trojkach.
-
Wymiana gumy laczacej, czym posmarowac?
Co prawda to prawda, "Kto smaruje ten jedzie" Ale jeszcze niczego wazelina nie smarowalem :lol: Chyba zaczne od uszczelek :mrgreen: Pozdro
-
Wymiana gumy laczacej, czym posmarowac?
Wazelina to przezytek, zel jest zdecydowanie lepszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A tak powaznie to wazelina podobna jest dobra do smarowania uszczelek w drzwiach na zime.
-
Wymiana gumy laczacej, czym posmarowac?
Dzieki jeszcze raz wszystkim. U mnie jak patrzylem przez pekniecia to rura jest czysta, ani sladu oleju. Ale chyba za bardzo sie przejalem. W kazdym razie znalazlem chyba nowe zastosowanie dla zelu Durexa :mrgreen:
-
Bicie kierownicy 60-90km/h
Mam prawie identyczne objawy, z tym ze glownie na prostej. Podobno moze to byc poduszka (lozysko) amortyzatora tez. Jeszcze tego nie badalem u siebie w zadnej stacji diagnostycznej ale fakt ze przyczyny moga byc rozne. Jak masz zawias caly sprawny tzn tuleje, drazki itd to moze byc wlasnie to lozysko.
-
Wymiana gumy laczacej, czym posmarowac?
Dzieki, no wlasnie smaru silikonowego nie mam dlatego pytalem. Ok jakos musze dac rade :mrgreen:
-
Wymiana gumy laczacej, czym posmarowac?
Witam wszytskich forumowiczow Udalo mi sie w koncu zlokalizowac przyczyne szarpan i spadkow obrotow. To ta gumowa rura wychodzaca z przeplywomierza i doprowadzajaca powietrze do przepustnicy. O tu jest pod nr 4: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA92&mospid=47437&btnr=13_0390&hg=13&fg=15 Miala dwa pekniecia kazde dlugie na 5cm. Szarpnalem sie i kupilem nowke w ASO. Jutro ja chyba zmienie jak pogoda pozwoli i tylko mam jeden dylemat. Jak juz bede ja wpychal na miejsce to pewnie nie bedzie chciala wejsc a dodatkowo ten maly rezonator trudno bedzie wepchnac. Wiem ze raczej olej ani taki zwykly smar nie wchodzi w gre zeby gumy nie uszkodzic. Wie ktos moze czy jest jakis smar ktory by jej nie zaszkodzil. Bo obecnie troche glupia sprawa ale dysponuje tylko zelem Durexa :mrgreen: . W ostatecznosci to go uzyje :mrgreen:
-
Linka recznego
Szukalem dlugo ale nie znalazlem. Dlatego ten temat. Na moje oko musze wymienic jedna z linek od recznego. Z tylu mam same bebny. I tu pytanie czy dam sobie rade bez kanalu bo akurat nie mam zadnego dostepnego. Czy ktos to juz robil samemu i czy to duza kombinacja? Pytam bo z rysunkow na realoem niewiele raczej wynika a wole to zrobic samemu jak sie da. Dziekuje za kazde info.
-
French style, czyli żółte lampy...
Haha niezla fota :lol: Ale swiatel nie widac :lol: A to z Matchboxa wlasnie? Kola tak mi wygladaja troche na Majorette... Ale juz bardzo bardzo dawno takich nie widzialem. A tak na powaznie to chyba tylko resorowka by dobrze wygladala z zoltymi lampami.
-
Krokowiec - powrot do przeszlosci
Dzieki Freeride, moja to luty 98. Wiec jednak dobrze myslalem, a to znaczy ze nie musze sciagac dolotu zeby sie do niego dobrac :cool2: Uff co za ulga :mrgreen:
-
French style, czyli żółte lampy...
Rzecz gustu oczywiscie ale jak dla mnie to troche wyglada jak resorowka z Majorette (ktos pamieta taka firme?) Wyrozniala sie bedzie na pewno :D
-
Krokowiec - powrot do przeszlosci
To w takim razie realoem swiruje cos. Bo jest tak ze jak wpisze moje ostatnie 7 cyfr vinu to wlasnie dochodze do rysunku na ktorym the nr 8 nie jest opisany w ogole. Teraz jak kliknalem na ten link ktory wrzucilem to wychodzi rysunek na ktorym on juz jest w opisie. Nic juz nie kumam. W takim razie mam dwa regulatory wolnych obrotow ??? :shock: Tego nr 8 jak wspomnialem nie widze zeby nie wiem co, nawet z latarka go tam szukalem. Nie chce po prostu zdejmowac gory dolotu tylko po to zeby stwierdzic ze "krokowca tam nie ma".
-
Krokowiec - powrot do przeszlosci
Witam wszystkich W poszukiwaniu w moim 1.8 M43 regulatora wolnych obrotow popularnie zwanego krokowcem doszedlem do ciekawych wnioskow. Po raz setny chyba wgapiajac sie w rysunki na realoem dochodze do wniosku ze u mnie ten regulator wyglada troche inaczej niz na ogol i jest tez troche w innym miejscu. Tu jest na rysunku pod numerem 9: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA92&mospid=47437&btnr=13_0402&hg=13&fg=15 Tak samo to wyglada u mnie po maska. A wiec razcej nie przypomina znanego krokowca takiego jak na tym rysunku pod numerem 8: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA92&mospid=47437&btnr=13_0390&hg=13&fg=15 Moja uwage zwraca fakt ze nawet ponizej rysuku na opise ten wlasnie nr 8 jest pominiety. Probowlaem go znalezc u mnie pod kolektorem i w okolicach ale go tam po prostu nie widze. Zreszta chyba slusznie rozumuje ze nie potrzebne b y byly dwa takie regulatory. Czy ktos tez ma tak jak ja? Poprawcie mnie jesli sie myle bo nie chce demontowac nie tego co trzeba.
-
Pytanko o EGR
Ok juz sie dogrzebalem na innych stronach ze EGR jest tylko w dieslach. Ale mysle ze innych autach jest tez w benzyniakach. Ale mogl ktos napisac cos.
-
Co oznacza symbol zegarka nad inspekcją ??
Z tego co sie kiedys dowiedzialem na forum to tak jak napisal kolega dyzio255 to sygnal do zmiany plynu ham. Ale nie spowodowany zadnym czujnikem tylko po prostu to sie wlacza okresowo jesli dobrze pamietam co dwa lata.
-
Pytanko o EGR
Wiem ze w innych bezynowych autach tez zawor jest dosc powszechny. I tu pytanie. Czy u mnie w 1.8 M43 jest tez zawor czy nie? Bo na forum znalazlem tylko posty o EGR od uzytkwnikow diesli. :shock:
-
Pompa hamulcowa - krotkie pytanie
Dzieki, porozgladam sie jeszcze za jakimis uzywkami na wszelki wypadek bo czekaja mnie jeszcze inne wydatki typu sonda lambda itp. Ale jakby co bede wiedzial kogo pytac o nowa.
-
Pompa hamulcowa - krotkie pytanie
To jest luty 98 z ABSem. Pewnie przez to bedzie drozsza pompa jak znam zycie :(
-
Pompa hamulcowa - krotkie pytanie
Witam wszystkich Wszystko wskazuje na to ze pompa hamulcowa powoli dokonuje zywota.Pytanie brzmi - czy oplaca sie zakladac uzywke czy lepiej kupic nowa? A jesli tak to mniej wiecej jakie sa ceny nowych i uzywek jesli ktos wie. Z gory dziekuje za kazde info.
-
Czujnik polozenia walka M43
Dzieki wielkie! Myslicie ze jak pojade na kompa to cos wyjdzie? Bo jak inaczej to sprawdzic to nie wiem. Mam troszke nieszczelny wydech, to moze przez to lambda wariuje? Jezeli to lambda.
-
Czujnik polozenia walka M43
Moze jednak ktos mi powie gdzie ten czujnik znajde. Chyba ze go nie ma w M43. Moze jest tylko czujnik polozenia walu ? POMOCY