Skocz do zawartości

Bicie kierownicy 60-90km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, co to może być...

 

ps. koła wyważone idealnie (ponadto zmieniłem już tył na przód)

 

mam bicie na kierownicy w przedziale 60-90km, powyżej nie odczuwalne (albo mniej)

 

występuje sporadycznie, czasem zanika całkowicie, najczęściej jak wchodzę w zakręt to zaczyna się pojawiać...

po dodaniu gazu znika, jak puszczę gaz jest bardziej odczuwalne...

 

może to być zbieżność czy trzeba wymieniać elementy w zawieszeniu przednim?

 

oraz czy może to być objawem "bijącego" wału napędowego ???

 

końcówki drążków kierowniczych oraz same drążki wymienione, maglownica jak nowa...

 

 

z góry dzięki za pomoc

Opublikowano
  • Autor

100% BMW 17"

 

były ważone z oponami i goście twierdzą, że są jak ze sklepu ...

 

co to może być ? może po prostu luzy na wahaczu ? ale w czasie jazdy nic nie stuka

Opublikowano

łożysko to raczej nie bo łożysko raczej szumi.

kiedyś miałem taki problem okazało się że nie ma w felgach pierścieni centrujących, a jeżeli to nie to porada może być tylko jedna trzeba się przejechać na badanie zawieszenie na stacje diagnostyczną ok 20zł.bo może to być wszystko: wahacze, tyleje, drążki stabilizatora, stabilizator, końcówki, drążki problemem magą też być poząbkowane opony-oni to wszystko sprawdzą.pozdrawiam.

Opublikowano
z pierscieniami to moze byc,u kolesia tez walila kierownica,po zalozeniu pierscieni wszystko zniklo......jazda miodzio
Opublikowano
Mam prawie identyczne objawy, z tym ze glownie na prostej. Podobno moze to byc poduszka (lozysko) amortyzatora tez. Jeszcze tego nie badalem u siebie w zadnej stacji diagnostycznej ale fakt ze przyczyny moga byc rozne. Jak masz zawias caly sprawny tzn tuleje, drazki itd to moze byc wlasnie to lozysko.
O Tempora! O Mores!
Opublikowano
  • Autor
Mam prawie identyczne objawy, z tym ze glownie na prostej. Podobno moze to byc poduszka (lozysko) amortyzatora tez. Jeszcze tego nie badalem u siebie w zadnej stacji diagnostycznej ale fakt ze przyczyny moga byc rozne. Jak masz zawias caly sprawny tzn tuleje, drazki itd to moze byc wlasnie to lozysko.

 

bardzo prawdopodobne :-)

 

muszę jechać na stację to obadać...

 

felgi bez pierścieni bo oryginał, opony nowe.

Opublikowano

hmm... no ja przedstawie bardzo prozaiczny podowód , ale jednak to było to w moim przypadku.

 

autko stało tydzien... wyprowadziłem , wyjechałem na asfffffalt :mrgreen: i... przez pierwsze 100 - 200 metrów było straszne bicie :|

 

powód był taki, ze koła nie były zbytnio dopompowane i poprostu od stania mogły sie oponki troszke przypłaszczyć.

 

bo nastepnym razem gdy bunia stala taki czas tez wyjechałem i znów było bicie, no to szybko na pobocze , pompka za bagażnika i pompujemy :mrgreen: jak ręką odjął bicie ustało.

 

powód bardzo prozaiczny :jawdrop:

 

chociaz Twoje objawy sa całkiem inne... ale warto sprawdzic a przynajmniej nie zaszkodzi.

 

pzdr!

Opublikowano
Załóż inny komplet kół i zobaczy czy będzie to samo.

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Opublikowano
pamiętaj koło które ma bicie promieniowe też da się wxważyc do zera :)

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Opublikowano
  • Autor

byłem dziś ważyć .....

 

podobno jedno koło miało niedowagę 50g :-(

 

jeśli faktycznie to już nie powinno bić ...

 

pojeżdżę dziś to dam znać czy pomogło,

 

 

ps. co to znaczy bicie promieniowe ?

Opublikowano
Ja tradycyjnie, po własnych doświadczeniach radze - sprzwdz sworzeń wachacza, po stronie przeciwnej, do tej, w ktorą stronę skręcasz jak sie pojawia bicie :)- przy skręcie w lewo sprawdz prawy sworzeń i na odwrót
Opublikowano
No wszystko ladnie. Jesli ustanie to ja pojade moje zwazyc jeszcze raz. Ale cos mi sie nie wydaje zeby to bylo tylko to skoro raz to sie zdarza a raz nie. I nie ma reguly co do nawierzchni a tylko wlasnie w tym przedziale predkosci. Daj znac jakie wrazenia z jazdy po tym wazeniu. :cool2:
O Tempora! O Mores!
Opublikowano
  • Autor

zrobione ok. 50km. i jak na razie jest OK

 

choć czasami też było jakiś czas OK, może ten sworzeń zaklinował się w prawidłowej pozycji :-)

Opublikowano
zrobione ok. 50km. i jak na razie jest OK

 

choc´ czasami tez˙ by?o jakis´ czas OK, moz˙e ten sworzen´ zaklinowa? sie˛ w prawid?owej pozycji :-)

 

To fantactique !. Jade w sobote wazyc i bede testowal przez weekend. Jak nie pomoze to sprawdzi sie czarna wizja siegania gleboko do portfela :cry:

O Tempora! O Mores!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.