Skocz do zawartości

PiotrGS

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez PiotrGS

  1. F11 550D - program na 450KM i 850Nm - trasa drogi krajowe i przepisowo - ok 7l - autostrada 140km/h - 7,8-8l - niemiecka autostrada 170-180km/h - 10-11l - miasto ... to parametr bez sensu bo przy spokojnej jeździe będzie 10 jak i 15l (W-wa)
  2. PiotrGS odpowiedział(a) na Mateusz1818 temat w F10, F11
    Chyba w F10i F11 z tymi reflektorami to TTTM (ten typ tak ma). Ja w maju ubiegłego roku wymieniałem klosze i dziś mój kolega w swoim też wymienia. A w Wa-wie znam ten warsztat który ogarnia temat dobrze (ja tam robiłem ze 5lat temu Volvo i teraz F11). Można wysłać same reflektory lub zostawić całe auto (ja nie umiem i nie mam gdzie więc zostawiłem auto). Robota wykonana dobrze - bo przy okazji wymiany klosza została wyczyszczona cała. Koszt oscyluje ok 1kpln (z wyjęciem i włożeniem do auta) - przy wysyłce samych reflektorów to nie wiem.. Parującego reflektora nie bagatelizujmy bo tam jest jakaś elektronika która w tej wilgoci .... i mamy + 700-1000pln/szt za tę elektronikę. https://www.multiglas.pl/index.htm I posiadają komputer oraz wiedzę by po zamontowaniu wszytko działało.
  3. Zgodnie z sugestią kolegi Mariusza odpinałem kolejno klamki aż problem zniknął. Oczywiście musiałem odpiąć 3 klamki (działała ta od kierowcy) i dopiero po odpięciu wszystkich 3 przestało "klikać" zamkami. Teraz tylko albo zamówię klamki u azjatyckich braci albo ...i nie 🙂 (przywyknę) 🙂 A z drugiej strony to ceny klamek w ASO są porażające (jak dobrze sprawiłem to coś ok 1800pln?) vs "Azja" 120pln a z dużą dozą prawdopodobieństwa to jedna fabryka robi 🙂
  4. Marcin dziękuję za wyczerpujące informacje. Zatem mam 3 klamki do sprawdzenia i ew do wymiany. Gdyż poprawnie to działa tylko na klamce kierowcy i otwieranie jak i zamykanie pozostałe klamki są "martwe". Dochodzi jeszcze to "klikanie"/praca zamków po otwarciu auta i gdzieś pożerany jest prund 🙂
  5. Cześć, Od kilku dni jestem właścicielem f11 które ma dostęp komfortowy i mam do Was pytanie. Czy opcja zamykania/ryglowania zamka powinna działać z każdej klamki po dotknięciu jej od góry? Mi to działa tylko z klamki kierowcy. Dodatkowo po otwarciu auta słychać przez jakiś czas takie "klikanie/pracę" zamków. Dodatkowo po 3dniach postoju auta w ogrzewanym garażu akumulator się rozładował (choć raczej jest sprawny bo wymieniany na nowy ok 6m-cy temu przez poprzedniego właściciela). Czy niesprawne klamki mogą powodować jakiś pobór prądu powodujący rozładowanie akumulatora? Będę wdzięczny za podpowiedzi nim zrobię testy z odpinaniem w klamkach tych kostek obsługujących dostęp komfortowy. Pozdrawiam Piotrek
  6. Nie wiem czy warto kupić to co pokazujesz. Niewątpliwie warto (bo będzie dobrze) zrobić to tu; http://www.el-tec.pl/pl/oferta/katalizatory/7/15
  7. Po zmianie oleju na świeży raczej zawsze będzie "ciszej" i bez znaczenia czy na tym oleju jeździłeś 10kkm czy 30kmm. Ja zauważyłem bardziej "miekką" pracę po zalaniu i przejechaniu ok 1kkm na Ceratec'a - ale też jest szansa iż słuch mi już szwankuje. Nie twierdzę iż jest to jakiś mega specyfik i uzdrowi już padnięty motor. Jeśli jednak wydłuży jego agonię to już jest to coś. Mój silnik miał i ma się doskonale przed jak po zalaniu Ceratec. Jest czas i kilka pln to można się "pobawić" 🙂
  8. Leję Millersa już od 10lat już do trzeciego auta. Bez względu na to czy on jest super hiper czy przeciętny to wymieniam go co max 10kkm. To czy jest droższy od porównywalnego czy identycznego wszelkimi parametrami jak tańszy olej "X" nie ma to dla mnie znaczenia. Mogę sobie pozwolić na wyższy koszt rzędu 50pln/rok gdyż różnice na 5l to różnica ok 20 czy 30pln. Przynajmniej nie zastanawiam się czy nie kupuję jakiejś cieczy rozlewanej w "rumuńskiej czy bułgarskiej rozlewni" 🙂 (wiem wiem dramatyzuję 🙂 i wymyślam)
  9. Noooo mam takie 550D (F11)i jak chcę coś z bagażnika wyjąć to raczej wyłączam silnik ... (śmierdzi i ciągnie do środka) Nadmienię iż mam silnik sprawny w 100% ale bez kata śmierdzi jak ze starego Ursusa 🙂
  10. Dzięki ... Widzę iż kolega wizjoner 🤨
  11. Będzie Pan Zadowolony 🙂
  12. To chyba dość częsta przypadłość tych reflektorów. Ja oddałem do renowacji (wymiana klosza + czyszczenie). https://www.multiglas.pl Sami wyjmowali je z auta. Polecam zabieg jeśli już transakcji nie "odkręcisz" bo prawdopodobnie one były już uszkodzone. Taka wymiana kloszy hmmm ....tania nie jest . Po zabiegu oczywiście wyglądają jak nowe i dużo lepsza jest ilość światła (żarnik ten sam)
  13. Jakiś morał z tego tematu wynikł?
  14. PiotrGS odpowiedział(a) na kwlp temat w X5 (F15, F85)
    Podobny temat przerobiłem w F11 550D. Auto kupiłem od mechanika który dbał i chuchał .... geometria "ustawiana 30kkm temu... Wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazywały wszystko ok (a przynajmniej nic na coś błędnego .) Pojechałem na dłuższy wyjazd wakacyjny ok 5kkm i już w drodze powrotnej .... "coś drży" w przedziale 130-140km/h jak bym po tarce jechał... noszzzzz..... Wyważanie kół ... niby dramatu nie ma (ale "tnie" opony i ząbkuje...... geometria i jest słabo ... Po geometrii już nie ma "tarki" pozostał huk po zniszczonych oponach. polecam geometrię tu ; http://dobrucki.com.pl Robi to od lat tylko jeden człowiek i wie co robi...
  15. Zalałem Certec do swego auta (550D) wydawało mi się iż jest ciszej... (po kilku set km) Kolega zalał też do 320D i tu był/jest znaczniej ciszej i "spokojniej" Zamierzam stosować to już przy każdej wymianie ... (Millers)
  16. Robiłem to w maju 2023 tu; https://www.multiglas.pl Jak twierdzą na oryginalnej szybie\kloszu z ASO więc i dudków więcej... Ale czyszczą wszystko i ... polecam. Ponoć to częsta przypadłość (nie wiem bo auto mam od maja) - mi parował jeden reflektor (ale dość dobrze wyglądał). Jak zrobiłem ten jeden to .... musiałem zrobić i ten drugi gdyż już ten "stary" przy tym nowym nie wyglądał dobrze...
  17. Ja miałem też takie wibracje ale przy prędkościach autostradowych i zaczynały się przy 130km/h do 140km- zanikały przy prędkościach na "niemieckich" autostradach (170+) . Wyważenie kół w dobrym warsztacie gdzie po zdjęciu kół dało się zauważyć "ząbkowanie" opon z tylnej osi. Zatem kolejnego dnia wizyta u dobrego fachowca od geometrii ... i problem rozwiązany. Oczywiście pozostał (choć mniejszy) huk opon. Opony już raczej dojadę do końca sezonu ... Pacjent to F11 550D Jeśli jest ktoś z Warszawy lub okolic to wyważanie przy ul Chłodnej 41 a geometria serwis "Dobrucki" przy Prymasa Tysiąclecia. Auto kupiłem od znajomego mechanika (bardzo dbał i zarzekał się iż ustawienia "igła") w maju (ok 10kkm nim przejechałem z czego 5kkm w 2 tygodnie na wyjeździe wakacyjnym - krawężniki widzę a dziury omijam (o ile się da) a po nierównościach jadę jak bym woził jaja do skupu... - szanse na uszkodzenie mizerne 🙂
  18. Wiem wiem -temat stary jak świat 🙂 Potwierdzam adres 🙂 wszystko robimy tylko w Piasecznie (ciągle działają) .
  19. PiotrGS odpowiedział(a) na Mercek temat w F10, F11
    Jak wszystko jest sprawne to zostaw w spokoju. Zrób sobie program w dobrym miejscu i będzie Pan zadowolony. Jak będą problemy z jakimś elementem to będziesz sukcesywnie naprawiał lub "naprawiał":) Nie psuj jak działa... 🙂 po co Ci te koszty - bo jak zaczniesz "grzebać" to trzeba moim zdaniem "naprawić" wszystko do zera. Wymieniaj olej 2-3x częściej niż przewiduje ASO a zaoszczędzone pieniądze wydaj na długą i przyjemną podróż 🙂
  20. PiotrGS odpowiedział(a) na Mercek temat w F10, F11
    Inny mam silnik (550D) - brak ekologii wszelakiej ... + program. a) śmierdzi 🙂 - jak rozgrzany po trasie to mniej - rozważałem założenie akcesoryjnego kat'a (o dużej średnicy i "rzadszego" - ale .. b) jak pojeżdzę trochę tak spokojnie/normalnie i jak się tak nazbiera tego dziadostwa w kominie i jak go tak "przeciągnisz z płuca" ... nooooo... to jest słabo .... (w sensie czarno) ale to może być wynikiem programu Jak jeżdzę umiakowanie to nie dymi (jechałem za swoim autem) W poprzednim F30 (N47) miałem wywalony EGR i klapki + program - to trochę częściej wypalał się dpf i trzeba było tego pilnować trochę w mieście (trzeba kupić OBD + jakąś aplikację z podglądem i opcją wymuszenia wypalania) Tak ale to ciągle nie jest odpowie∂ż na Twoje pytanie. 🙂 no i ... jeszcze nie wiem co będzie na badaniu technicznym 🙂
  21. No to sobie poradziłem :) Zawiesiła się szczotka - podmuchałem, poruszałem i działa. :)
  22. Odgrzewam temat. Czy pamiętasz co się stało że dmuchawa nie działała? Mam to samo, dmuchawa wyjęta, nasmarowana, wszytko robiłem delikatnie i starannie, wszystko złożone a dmuchawa milczy jak grób :) Wyświetlacz działa. :( :( Nie mogę namierzyć bezpiecznika od dmuchawy - jest ich "milion" :(
  23. Pewnie "Kreator Mocy" :) noszzzz mialem tę nieprzyjemność tam coś robić. Wykres to moje dziecko flamastrem by lepszy narysowało.
  24. Może sprawdź sobie na stronie jakiegoś dobrego producenta jakie są różnice np; https://www.supersprint.com/ww-en/supersprint-performance-sport-exhaust-for-bmw-f30-328i-v1.aspx
  25. Jeśli chcesz przeznaczyć 300pln na BOV to lepiej za te pieniądze kup coś innego co sprawi Ci przyjemność. ew kup coś markowego. To to coś to pieniądze w błoto :cry:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.