Skocz do zawartości

PiotrGS

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez PiotrGS

  1. A może warto zacząć od wymiany oleju na nowy i właściwy?
  2. Jesienią 2017 zgłębiałem temat, ASO (Warszawa) +/- 3,5k nie ASO ale polecany warsztat na the forum - 2,5k, nie ASO ale też bardzo polecany warsztat 1450pln. Wszyscy używają tych samych części/zamienników. :roll: Moje auto miało w chwili wymiany 80kkm i ponoć olej był czysty. Większość a nawet wszystkie warsztaty leją tylko olej firmowany przez ZF choć zauważyłem iż Millers też już ma olej/płyn do ZF8 Miski z filtrem też chyba są oryginalne ZF (chyba brak "zamienników").
  3. Spodziewam się odpowiedzi w stylu kultu oleju oryginalnego:-) No właśnie, ale czy takie z końcówką 30 przy ponad 20 stopniach na dworze i ostrej jeździe to nie będzie już miał słabszych właściwości niż tako z końcówką 40? https://lh4.googleusercontent.com/-JX8-Stx5_xw/TYkKei_EsmI/AAAAAAAAAQM/0quUMmAxNBU/s1600/SAE-temperatura.jpg Zobaczcie zakresy pracy. Jeżdżąc do Chorwacji wlalem do M62 ten od BMW M 10W50 i jak wiemy te autko pod maską miało temp około 108 stopni to przy 38 stopniach na dworze i podróżach z dużym palowaniem po serpentynach Chorwackich wiedziałem, że olej nadal pracuje jak powinien. Czy w takich dużych temp. Olej 5w30 zachowa swoje właściwości i nie będzie jak woda? Nie, wybierz tylko odpowiedni olej (HTHS) http://motoroils.pl/docs/Klasy_ACEA_i_Produkty.pdf
  4. PiotrGS odpowiedział(a) na Timac temat w F30, F31, F34, F80
    Niestety przy szerszej feldze pole prostokąta, którym styka się opona z nawierzchnią jest większe, a auto waży tyle samo, wiec siła rozkłada się na większą powierzchnię. "Miejska legenda ..." :( Legenda na podstawie widoku opon w rajdówkach ale rajdówki mają opony z kolcami (wąskie ale z kolcami) to nie szerokość opon tam "robi robotę" a kolce. Miejską legendą jest iż węższa opona = większy nacisk na cm2 i tym samym lepsza przyczepność. Amen
  5. A górne mocowanie amortyzatora jest oki? Tu test sprawności amortyzatora nie pokaże iż łożysko jest uszkodzone. I zaczął bym od prawj strony.
  6. U mnie dla odmiany drzwi kierowcy :) Jeszcze z tym nie "walczyłem".
  7. Robią tam wszystko (geometria) i najważniejsze - wiedzą co robią. Tu ustawia geometrię pewnie 50% aut sportowych z Warszawy i okolic bo człowiek tam pracujący (jak się nie mylę p.Sylwek) zna się na robocie.
  8. PiotrGS odpowiedział(a) na matekBMW temat w F30, F31, F34, F80
    Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale w Warszawie to w tym warsztacie pracuje człowiek który wie co robi. http://www.dobrucki.com.pl
  9. Można sprawdzić np.tu; https://catalog.mann-filter.com/EU/pol/vehicle/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Pojazdy/Samochody%20osobowe%20%2B%20dostawcze/BMW/5%20(F10~F11~F18)/535i%20(%20(F10~F11))%20N55%20B30A%20(T96586)
  10. Jeśli rozważasz tylko te 3 marki oleju to z całą pewnością Repsol. A śledziłeś jak trzymają parametry po np 10kkm? Na "dzień dobry" to prawie każdy olej będzie dobry ale jak długo pozostaje jeszcze dobry. Zwłaszcza jeśli chcemy (z niewiadomego powodu) zmieniać ten olej zgodnie z zaleceniami producenta auta czyli co +/- 25kkm :mad2: Jeśli zmieniamy go często czyli co 10kkm to zasadniczo większość marek trzyma parametry jeszcze na akceptowalnym poziomie.
  11. Bo Ferodo DS to bardzo dobry klocek. Również używałem w DS2500 w innym aucie i w połączeniu w tarczą Brembo robiło to kawał roboty. Jak zejdą mi klocki oryginalne które teraz mam to "wjedzie" również zestaw z klocami DS2500. Alternatywą dla DS może być Carbone Lorrine RC5+ (RC6 mogą trochę piszczeć na zimno).
  12. A nie jest to efekt braku odpowietrzenia skrzyni korbowej (zapchana odma)?
  13. Ja znam odpowiedź na Twoje pytanie; Może w Twoim aucie pedał gazu nie jest połączony z układem hamulcowym? :8) Moim zdaniem to nie typowe :roll:
  14. Również nie popieram kombinacji przy parametrach oleju. W końcu ktoś spędził wiele godzin na wyliczeniach i testach by określić właściwe/odpowiednie parametry oleju dla silnika który zbudował. Jednakże kolega alph nie użył oleju o bardzo odbiegający parametrach. Jeśli intensywnie używa auta i jego silnik zwykle pracuje wyższych od średniej temperaturach (tor lub bardzo długie i szybkie przeloty) to zrobił właściwie. Jednakże gdy używa auta przepisowo to raczej zabieg zrobił zbędny aczkolwiek nie drastycznie zły. 1) Używajmy oleju zalecanego przez konstruktora 2) wymieniajmy go częściej niż zaleca producent auta bo koszt wymiany to 170-200 za olej + ok 50 za filtr + 50 za wymianę (nie ASO) Oleje dobrych producentów utrzymują swe właściwości dłużej ale raczej nie 30kkm :D Filtr również nie poradzi sobie z wyłapaniem całego tego szlamu przez 30kkm
  15. Bardzo dobry olej. Lepsza (nie wiem czy potrzebna) lepkość kinetyczna.
  16. np ten; http://www.petrostar.pl/oleje/oleje-samochodowe/millers-oils/xf/millers-oils-xf-longlife-c3-5w30-5l,p1882116832 a jak nie powyższy to; http://www.millersoils.co.uk/which-oil
  17. Sprawdzenie poduszek pod silnikiem.
  18. Witam wszystkich użytkowników tego forum. Od 3m-cy posiadam 320D F30. Wcześniej przez 3 lata Volvo XC70 a jeszcze wcześniej Impreza WRX przez 8 lat (i wiele innych) Jestem również motocyklistą i przez 9 lat jeździłem BMW 12GS Adventure - teraz czekam na nowy model :D Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.