Treść opublikowana przez PiotrGS
-
xHP Flashtool ZF 8HP opinie
Poprzedni właściciel wgrał do mojego auta (550D) stage 2 trudno mi to porównać do ori .... ale przejechałem się dziś autem kolegi 530D i jego skrzynia chodziła duuuużo ospalej - nie chodzi tu jakieś wysilone i wydumane wymagania - jazda po mieście raczej przepisowa bez nasilania się na jakieś testy... Moja z z xHP pracuje lepiej ... Nie wiem czy auto mntej pali czy więcej bo moje jest mocno "dłubane" a pali tyle co kolegi 530D W seriii (a nawet odrobinę mniej - przy zwykłym nie wysilonym użytkowaniu)
-
Zwichrowane tarcze
Mechanikiem nie jestem ale wiem iż jak mechanikowi "palcem nie pokażesz to jak 99,99% "fachowców" nie sprawdzi" - dali dolnej części pleców ... - noszzz ... q... piasty nie sprawdzić czy jest ok .... (?) Jak z budową domu ... jak nie nauczysz się na błędach swoich lub innych to w 99% przypadków te głąby coś z...zepsują... Bo to że nic nie ....z....ą to chyba czysty cud .... (remontowałem mieszkanie :)) Sam domu nie budowałem ale mój kolega tak i on mi taką "radę" dał ... " jak zaczynasz budowę to musisz pojechać na cmentarz ... wykopać świerzaka ..... w sklepie budowlanym kupić mu ciuchy,,,, przywieźć na działkę ... przybić go gwoździami od drzewa i .... zaprosić pierwszą ekipę. a jak spytają kto to.... to odpowiadasz iż kierownik z pierwszej ekipy.... " To w 99,999999% się powtarza przy każdej wizycie w warsztacie .....wymień olej i proszę przejrzyj .... no i ...masz q.... cud .... za "5min" coś wyłazi .... jak z informatykami .... a u m nie działa.... Mechanicy w mojej ocenie subiektywnej mają to w ... bo jak już przyjechałeś na "olej" to ja Tobie to zrobię ...i by Ci nawet... koło odpadało to jak mam to w ... - na palacu stoi 100innych aut ...
-
F10/F11 - prowadzenie a wyposażenie auta
Piszecie i piszecie dyrdymały o swoich odczuciach - przyszedł "gość" co napisał pierwszego posta i zaginął w akcji ... Nikt nie zweryfikuje idywidualnych odczuć każdego z z nas..... Mam 550D i jest spoko.... kolega kupił 530D i jest bardziej "miękko" ... też jest spoko a nawet rewelacyjnie .... Czy bym się zamienił .... nie sądzę 🙂 kolega też 🙂 Zatem takie dywagacje to o kant potłuc ....
-
F10/F11 - prowadzenie a wyposażenie auta
550D lub M5 🙂
-
X5 45e Amortyzator Naprawa / Regeneracja / Wymiana
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie ale wiem kto może znać? https://nagengast.pl Regenorowałem u nich amortyzator od motocykla i o ile wiem to po ok 100kkm i 10latach ciągle działa.
-
Zwichrowane tarcze
Zawsze gdy mój mechanik wymienia tarcze to po przejechaniu kilku km i ich wstępnym rozgrzaniu natychmiast je toczy. Tu widać jak są "proste" - a to zestaw ATE (piasta sprawdzona i nie bije) IMG_0854.MOV
-
Złote opiłki f11 3.0d 258km
Panowie czy jesteście przekonani iż to o co się spieracie jest ważne tym temacie?
-
Programowanie czujników ciśnienia opon
Aaaa wiem głupie pytanie... ale ... Czy zrobiłeś resetowanie ciśnienia w menu auta?
-
Podświetlenie klamki
Kup całą klamkę 🙂 wyjdzie taniej niż żarowka w serwisie 🙂 https://pl.aliexpress.com/item/1005004674565320.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2046452c1hbmUC&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol
-
Wymiana/kupno taśmy spiralnej kierownicy/centrum sterowania kolumny kierownicy BMW F11
A nie masz akcji serwisowej?
-
Programowanie czujników ciśnienia opon
Przekleiłem dane z zamówienia więc nie mogłem się pomylić. Takie zamówiłem - wulkanizator mój choć najlepiej na świecie wyważa opony/koła to [BAD] wołowa "elektroniczną" maszyny ma za "milion" wiedzę również ale dalej jest "stop" Nie programował, nie wzbudzał.... powiedział iż zaczną działać i działają (sam zamawiałem/kupiłem a on zakładał)
-
Ile wam spała silnik oleju ?? Chodzi mi o n57
To iż dany motor nie bierze w naszym odczuciu oleju (bo nie ubywa) to nie znaczy iż nie bierze gdyż ubytek może być "uzupełniany" ON w trakcie wypalania pdf ...:) - amen. ale ja to się tam nie znam ...
-
B48 252km jakie paliwo
Jeśli producent auta zalecał by jazdę na 98 to by to napisał na klapie wlewu paliwa. Zatem lepiej i taniej lać 95. Absolutnie żadnej korzyści z lania 98 do silnika który nie jest do tego przystosowany to pieniądze w błoto i zwykle spadek mocy :)) Zatem jeśli tuner Wam nie zrobi programu na takim paliwie to ....95 oktanów
-
Podświetlenie klamki
Klamkę wyjmujesz wykręcając 1 śrubkę (po otwarciu drzwi). Nawet jak będziesz to robił pierwszy raz to zajmie Ci to 3,5min 🙂
-
Programowanie czujników ciśnienia opon
Hmmm... Kupiłem, wulkanizator założył (tylko założył).... przejechałem 1 może 2km i auto je odczytało. No może 5km i zadziałały. Te drugie zakładałem do X5 G05 (z bieżącego roku) - identyczna sytuacja .. no może 10km musiałem przejechać aż je auto zobaczyło.
-
Programowanie czujników ciśnienia opon
https://motostacja.com/p/HELLA-6PP-358-139-031 https://motostacja.com/p/SKF-VKRA-110035 Ostatnio takie kupowałem jedne do F11 drugie do X5 (G05)
-
Ustawienie geometrii
W Warszawie u Dobruckiego przy Prymasa Tysiąclecia p. Sylwek (czy Sławek) jest mistrzem świata i okolic w ustawianiu geometrii.
-
Wynik spalania vs pomiar przy dystrybutorze
Amen
-
Wynik spalania vs pomiar przy dystrybutorze
Czy masz auto po programie iż tankujesz 98 lub 100 oktanów? Jeśli nie to prócz wyrzucania pieniędzy w błoto (ale nikomu nic do tego) masz zapewne słabsze osiągi silnika (a to już inna rzecz). Oczywiście bez jakiś mega różnic ale na 99,99% jest słabszy o kilka KM.
-
Pedał hamulca lekko się "zapada"
W X5 (f15) mojego brata było podobnie...męczył się ze 2 lata i z 3 razy mu odpowietrzali hamulce - pompa hamulcowa do wymiany (chyba) koszt relatywnie nie wielki był....
-
F10 problem z jazdą na wprost
Wiem iż są tysiące miejsc gdzie dobrze jest ustawiana geometria jednakże jest jedno gdzie zawsze jest dobrze ustawiana. I ja np takie rzeczy robię tylko tu http://dobrucki.com.pl (a kilka miejsc już "zwiedziłem" 🙂
-
[F30 2011r.] - wibracje przy 80-100 kmh po regeneracji wału
🙂 tu http://walcar.pl I cena nie poraża - myślę iż jada z najtańszych diagnoz wibracji
-
[F30 2011r.] - wibracje przy 80-100 kmh po regeneracji wału
Polecam wyważenie na aucie - ja w ten sposób pozbyłem się wibracji w zakresie 80-120km/h (walczyłem z tym rok) Wał był wyważany po demontażu i było niby ok. ale jak wyważono go na aucie (bez demotażu) to okazało się iż "brakuje 2gramy .:) - no i teraz jest ok 🙂 (bo wyważony jest na 0)
-
F30 320d wibracje podczas jazdy i hamowania
Jak widać w w BMW różne rzeczy mogą powodować drgania. Ja w swoim F11 też przez rok "walczyłem" z tarką w przedziale 80-120km i wyważałem wał na maszynie i wymieniałem "łapę" łączącą wał z tylnym dyrem (ale to trochę pomogło bo była wyrobiona) ale wibracje mniejsze ale pozostały. Wreszcie wyważyłem wał w warsztacie gdzie zrobili to na aucie (bez demontażu) i niedoważenie wynosiło ....2gramy 🙂 - i wreszcie jest idealnie. Nic nie "telepie" 🙂
-
Czy to jest dobry poziom oleju?
Bo Mercedesy mają słabe silniki i tak często wymieniają olej.... My wymieniamy co 30kkm bo BMW to poziom "master" 🙂