Treść opublikowana przez Natek
-
Woda w kabinie
niezupełnie, przy przyciemnianiu szyb jeśli zdejmowany byl boczek i odklejana mata to niezupełnie jest to problem ponownego podklejenia. generalnie zasada jest taka, że jak raz się odklei ta mate to trzeba dokładnie oczyścic drzwi z kleju, dać nowy klej. Takie podklejanie, dociskanie starcza na niezbyt długo a przeciekanie spod boczka wróci prędzej czy później
-
Problem z e90 320d smierdzi z rury
zrobić DISem test ciśnienia spalin w filtrze DPF, sprawdzić kiedy było ostatnie wypalanie
-
E90 320d 2006r. - spadek mocy, straszne wycie..
najpewniej turbosprezarka bo u mnie też padła przy wyprzedzaniu :wink:
-
E91 325d M57TU2 - Wzrost spalania od zmiany oleju?!
Nie ma możliwosci INPĄ sprawdzić stany filtra DPF. Te wykresy czasów korekcji wtrysków tez nie są miarodajne w 100% żeby ocenić np czy wtryskiwacz pracuje poprawnie
-
bmw e60 530d
fakt nie pomyślałem o tym, w opcjach klimy w iDrive jest chyba opcja uruchomienia czasowego i czasowego wyłączenia. Zobacz czy przypadkiem przegladając różne opcje nie uwaktywniłeś czegoś
-
e90 brak mocy :(
jeśli problemem jest sterowanie turbospręzarką to może pomocne będzie to: http://www.elektronika.com.pl/index.htm wygrzebałem to z moich przepastnych archiwów serwisów na różne okazje
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
bez przesady, wystarczy ją przedmuchać spręzonym powietrzem
-
bmw e60 530d
pewnie jakaś jej awaria, zwarcie
-
świece czy sterownik?
NIe kupuj nowego, wyślij do kolego ROGER_NYSA, naprawia to, poprawia fabryke
-
Sprzęgło+dwumas
z tego co mi wiadomo to cena dwumasu w ASO ok 1350 PLN jest dobra, sprzęgło dostaniesz na pewno taniej niż w ASO EDIT: sprawdziłem allegro, kompletny zestaw do 2.0d jest za ok 1550 PLN w góre. chyba jasne co wybrac :)
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
chyba nie ma mozliwosci sprawdzeniu po podpięciu do kompa, który termostat nie działa jak trzeba. przecież przy termostacie nie ma żadnego czujnika temperatury jest tylko jakiś element termobimetalowy, który powoduje przesuniecie się zaworu
-
problem z kodem błedu
google i kilkanascie sekund... problem ze sterownikiem świec źarowych
-
lejące wtryskiwacze
skąd wysoki poziom oleju? co ma uszczelka dekla zaworów do tego? może swoją drogą coś cieknie ale nie ma to zwiazku z podwyższajacym się poziomem oleju. Poza tym skąd problem z DPFem zapisany w komputerze?
-
Prblem z tylną szybą
z tego co kojarze to chyba ten sam bezpiecznik co od tylnej wycieraczki - sprawdź
-
usunięcie klapek . Też zauważyliście gwałtowniejsze gaszenie
nie wiem co masz na myśli piszac o gwałtowniejszym gaszeniu ale silnik wyłacza sie normalnie albo ułamek sekundy dłuzej, choć nie wiem czy ma to związek z klapkami.
-
320d wymiana termostatu EGR
różnicy nie poszułem w samej jeżdzie, ani nie jezdzi lepiej ani słabiej, wnętrze końcówki wydechu zrobiło się czarne no i jak np cofam na moim parkingu i zaraz wysiadam z auta to czuje zapach spalin na zewnątrz. Podczas jazdy nie zauwazylem żadnego kopcenia czy dymienia. Ostatnie 3 wymiany oleju zrobiłem po 4 kkm
-
KRAKSA Z LISEM (przód do naprawy) - POMOCY
rozumiem Twój żal, niby autostrady powinny być ogrodzone a zarządca autostrady powinien sprawdzać okresowo infrastrukturę czy nie ma dziury w płocie itd, ale... o ile ich odpowiedzialnoscią jest, że jeśli autostrada nie jest posprzątana np z jakichś pozostałości np kamieni, opony, które ktoś pozostawił tak w przypadku wtargnięcia dzikiego zwierzaka to już chyba nie do końca. Należałoby tu udowodnić, że zwierze dostało się przez dziurę w płocie w wyniku ich zaniedbania a przecież równie dobrze mogłoby wejść poboczem wzdłuż drogi wjazdowej na autostrade itd, czego nie można wykluczyć. Bez sadu się na pewno nie obejdzie, szanse daje marne. Najlepiej zrobić z AC i swiety spokój, zwyżke jaką będziesz miał to 500 zeta za szkode?
-
320d wymiana termostatu EGR
hmm a masz jakies dane statystyczne mowiace o tym w jaki sposob rozsadna modyfikacja i rozsadny kierowca wplywa na trwalosc ... no wlasnie czego ? BO czytam ze ludzie zabijaja seria dwumasy , sprzegla, ze wtryski padaja (na serii ) tzn ze na programie tez moga :roll: :roll: :roll: ... IMO wszystko zalezy od kierownika pojazdu , a zapas mocy zawsze sie przydaje (bezpieczenstwo ) Tak z ciekawosci ile Cie to kosztowalo ? oczywiscie jesli to nie tajeminica bo obstawiam wyciecie z programem ... ok 1200 zl . ps sorry za ot :oops: 1. raz padła mi już turbospręzarka przy 155 kkm i nie chce ryzykować ew/ następnej awarii i żeby sie zastanawiać czy coś się zepsuło od programu czy nie. Wiadomo, jest teoria, że jesli program zrobiony z głowa, bez przesady i użytkownik świadomy to nie powinno być problemu. Ja jednak wyszedłem z założenia, że jeżdze dość spokojnie i 200 KM nie jest mi potrzebne a 163KM w trazie jak dla mnie są w zupełności wystarczające. Jednym słowem nie czuje, że ejst za mało. Gdybym miał jakies auto ok 120 KM to tu prędzej myślałbym o programie, bo ok 150 KM to złoty środek jak dla mnie 2. koszt programu to DPFa to od 1200 do 1500 PLN i więcej. Z wycięciem fizycznym DPFa wyszło mnie 1240 PLN z czego 240 PLN to mechanika.
-
320d wymiana termostatu EGR
nie robiłem modyfikacji podwyższającej moc auta, zależy mi na trwałosci w dużej mierze
-
BMW zimą.. Co zrobić kiedy zakopiemy się w śniegu...
może ktoś się podzielić swoimi doświadczeniami z jazdy na klasycznych łańcuchach śniegowych? Nie chodzi mi o szybkość montażu tylko jak to się spisuje np na wyślizganej drodze, czy jest problem z naciągiem itd
-
320d wymiana termostatu EGR
tak, programowo też usunięty
-
e90 and e60
can be truth but probably a stearaing wheel is used (sometime good sometime bad condition), the price depends on is it sport or normal stearing wheel, with multifunktion or without, with airbag or without.
-
e90 and e60
some of sellers on allegro (polish web site) are selling only one piece they have and some of them are like a company with spare parts, they have more pieces and all the time. It' s quite difficult to check it and what is the most important in my opinion to check is it reliable supplier or not.
-
[E87] 118d falowanie obrotów
jeśli po podpieciu auta do komputera nie wyświetla zadnego błędu świecy zarowej to nie mas sensu wymieniać świec czy sterownika. Możesz spróbować podpiąc auto do komputera, otworzyc INPĄ sprawdzanie czasów korekt wtrysków i uruchomić zimne auto. Może przy zimnym starcie jest coś nie tak z podawaniem paliwa. Filtr paliwa wymieniany dawno?
-
e90 and e60
don't you have any auction portal in Bulgaria like ebay?