Skocz do zawartości

Natek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Natek

  1. 1. rozumiem, że na odpowietrzniku miales założony wężyk a końcówka w butelce? 2. nie ogladałem jeszcze zbiorniczka na płyn hamulcowy ale wydaje mi się, ze przegroda powinna być pionowa a nie pozioma. Pionowa i poziom płynu ponad przegrode, jesli ucieknie płyn z czesci na sprzęgło to płyn w czescu na hamulce spadnie do wysokości przegrody i tyle. Ale musze zobaczyć jeszcze jak to wygląda. Wychodzi na to, że rzeczywiscie mogłes zapowietrzyć sprzęgło odciągając płyn nie tak jak trzeba z racji dziwnej budowy zbiorniczka 3. odpowietrzanie w układzie z ABS powinno się odbywać na włączonym zapłonie lub silniku z tego co mi wiadomo
  2. a czy to nie jest koniec przewodu, który doprowadza właśnie powietrze z odmy do silnika?
  3. do tej pory jak miałem problem z przybywaniem oleju to wymieniałem co 4 kkm. Jeśli już po problemie (a tego jeszcze nie wiem to wymiana co 15-20 kkm, nie więcej
  4. Mój mechanik robił to w dziesiatkach kolektorów więc wychodze z założenia, że wie co i jak
  5. uszkodzenie ścieżek na szybie, ew przetarty kabel w klepie zasilajacy tylną szybe w prąd. Ale gdyby był przetarty kabel to szyba w ogóle by nie grzała.
  6. najpewniej tryb wypożyczalni, wróć do nich i niech zmienią ustawienia, żebyć mógł wyjąc płytę
  7. są spryskiwacze reflektorów? W E90 częsty problem to cieknące dysze spryskiwaczy do lamp
  8. Czaje się właśnie, żeby wymienić samodzielnie płyn hamulcowy w układzie hamulców i sprzęgła ale troche zaniepokoiła mnie informacja od Ciebie, ze jak próbowałeś zrobić to sam to zapowietrzyłeś wystrzęglik. Jakieś szczegóły? Coś musiałeś źle zrobić. Robiłes odpowietrzanie na włączonym zapłonie/silniku?
  9. no jeśli problem pojawił się zaraz po wymianie filtra faliwa to z pewnoscią ma to zwiazek właśnie z ta wymianą. Wydawałoby się, że jesli taki błąd się zarejestrował to może to być związane z chwilowym brakiem ciśnienia na szynie w zwiazku z tym, że filtr paliwa musi być wypełniony paliwem. Ale jak auto przez chwile chodziło dobrze a dopiero po jakims czasie pojawił się problem to myśle, ze jest to wina filtra. jaki filtr wsadziłeś? Z tego co pamietam to był jakis problem z filtrami paliwa Knechata, ze otwór króca na wężyk był nie taki jak trzeba czy cos. Z MANNem nie powinno być kłopotu
  10. Natek odpowiedział(a) na promo temat w E60, E61
    hmmm, dziwna sprawa. Wiele osób wywaliło klapki i nigdy nie było takiego problemu
  11. Natek odpowiedział(a) na promo temat w E60, E61
    Za wczesna euforia w moim poprzednim poście. Znów wywaliło błąd. Pytanie mam do Natka. Co z t tym przepływomierzem? Tylko czyściłeś, czy wymieniałeś. Chodzi mi też o zawór AGR. U mnie był czyszczony a nie wymieniany, czy warto zaryzykować wymianę? Na sto procent filtr cząsteczek jest ok, bo był sprawdzany, sterownik AGR był wymieniany a rurę też dokładnie sprawdziłem. Co mogę jeszcze zrobić? U mnie w aucie było wszystko ok ale po wywaleniu DPFa i modyfikacji ECU chcialem sprawdzić czy przypadkiem nie wyłączyli samodiagnostyki silnika itd. Dlatego odpiąłem na chwile wtyczkę przepływki, żeby sprawdzić czy zarejestruje sie błąd
  12. nie mam pewnosci na 100% ale wydaje mi się, że przy 97 st
  13. Po założeniu, przestałem zwracac uwagę, świecą dobrze więc reszta mnie nie interesuje. Poza tym duzo zależy też od drogi po ktorej jedziesz raz to jasny beton a innym razem mokry czarny asfalt
  14. Natek odpowiedział(a) na michalt080 temat w E60, E61
    500 km to troche za mało, żeby stwierdzić czy przybywa czy już po problemie. Zrób co najmniej 2-4 kkm
  15. ale po co? Lepsze jest zawsze wrogiem dobrego. Jest jakiś powód dla którego chcesz zrobić takie płukanie?
  16. na pewno da się znaleźć jakiś serwis gdzie będą chcieli nawet 700 PLN za sztuke, tylko po co. Można przecież znaleźć dystrybutora Philipsa i kupić za niecałe 300 PLN albo nawet tainej OSRAMa w hurtowni motoryzacyjnej z dużymi rabatami
  17. Natek odpowiedział(a) na ozung temat w E90, E91, E92, E93
    ASO sobie odpuść, znajdź kogoś kto ogarnia diagnostyke i programowanie BMW. Najprawdopodobniej uruchomiłes jakąś funkcję związaną z oszczędzaniem energii i częsć urzadzen elektrycznych została wyłączona
  18. Natek odpowiedział(a) na MarekTirman temat w E60, E61
    jaki czujnik w DPF? temperatury, ciśnienia? O jakie użycie paliwa Ci chodzi?
  19. DSC

    Natek odpowiedział(a) na biszop temat w E60, E61
    jakim interfejsem odczytujesz błąd? ten symbol kodu jakiś dziwny, wystarczy zwykła INPA
  20. mój mechanik uciął czpień (do którego jest mocowana blaszka) tuz przy brzegu, ze nawet nie widać go w świetle kolektora dolotowego. Nie trzeba nic zaslepiać
  21. 1. słabo słyszałeś, u mnie w silniku M47N2 były jeszcze klapki starego typu, te cioensze, niepowlekane, takie same jak w M47N 150 KM 2. szkoda, że autor wątku nie podpiął komputera przed demontazem elemntów silnika, nie wiadomo teraz czy błędy są efektem wypiętych elementow czy rzeczywiscie pokazują w czym problem. 3. rozumiem, że do wyciągnięcia wtryskiwaczy niezbędne jest najpier zdjecia kolektora dolotowego? czy da się to zrobic bez zdejmowania dolotu? 4. Gdzie zamówiłeś wtrysk?
  22. To albo pali od strzała albo potem trzęsie przez 5 sekund. Jesli silnik załapie i rozrusznik jużnie musi krecić to nie znaczy jeszcze, ze wszystko ok. Palenie od strzałą to dla mnie szybkie uruchomienie i równa praca od razu.
  23. jak najbardziej może to być spowodowane brakiem grzania jednej lub kilku świec żarowych, należałoby wymienić komplet + sprawdzić, ew. wymienić sterownik. Świece uruchamiają się praktycznie zawsze jeśli temp płynu chłodniczego jest poniżej chyba ok 30 st jak dobrze pamietam. Wszystko zależy na jak długo świece się włączają.
  24. Natek odpowiedział(a) na promo temat w E60, E61
    wzrost emisji spalin moze pojawić się, żeśli jest wiecej lub mniej powietrza w stosunku do obliczeń czy oczekiwać ECU. U jednym może to byc rozszczelniona rura od intercoolera a mi pokazał się taki komunikat kiedy odpiąłem na chwile przepływomierz. W podobnym przypadku warto też sprawdzić przepływkę
  25. 1. kolego co Twój temat wątku mówi o Twoim problemie. Na tym forum większosć potrzebuje POMOCY. Szkoda, że nie napisałes BMW. Popraw temat i przeczytaj regulamin. 2. Dziwne się wydaje, że przed wymianą rury było wszystko ok (za wyjątiem syku) a po wymianie już nie kreci się wyżej niż 3000 obr. Podpiąć auto do komputera i sprawdzić czy nie pokazuje jakichś błędów. Mi to wygląda na zasyfione filterki elektrozaworów podciśnienia przy turbo. 3. Wyjazd na szybszą droge i trzymanie wysokich obrotów przez 30 min nie zawsze musi dać porządane efekty. Procedure wypalania DPFa trzeba zainicjowac komputerem przy pomocy DISa

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.