Treść opublikowana przez Yarwa
-
G21 320D RWD M Pakiet Szary Dravit
nie do deweloperów tylko do ustawodawcy. Niestety zwykły kapitalizm. Prowadzą bussines i tyle, na danej powierzchni chcą zmieścić jak najwięcej placków, które musza sprzedać. Więc robią minimalne szerokości wymagane przepisami. :mad2:
-
Demon demonów.. 318i PseudoLuxury Line , 500+ Pakiet ;)
Tak naprawdę u mnie pomogła proste rozwiązanie pojawiające się na różnych forach, chociaż nie u wszystkich działało. Pod maską w okolicy ściany grodziowej podwiesiłem sobie w damskiej rajstopie kłębek sierści (wielkości pięści) owczarka niemieckiego -> psa nie suki. Suka mniejszy zapach daje, aczkolwiek w ludzkim odczuciu nie wiem jak to inne zwierzęta odczuwają. W każdym bądź razie u mnie pomogło - przestałam widzieć ślady sierściuchów na aucie.
-
Demon demonów.. 318i PseudoLuxury Line , 500+ Pakiet ;)
Przyklej na maske Sorry, nie moglem sie powstrzymac. Tez to kiedys przerabialem. :cry:
-
Doposażenie dociagania drzwi.
a jeszcze jedno mam pytanie. Czy zamki w standardzie i w soft close to te same zamki ? Czy muszą być z zestawu z soft close. Tzn. czy wystarcza same napedy soft close i można do swoich zamków podpiąć linkę od dociągów ?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Zamieńcie sobie te śruby zabezpieczające na model starszego typu w gwiazdkę. Te co macie miałem i ori w BMW i ori kiedyś VW. I te i te zostały uszkodzone podczas odkręcania. VW uszkodzili mi w serwisie VW. BMW akurat u wulkanizatora poza BMW. Niestety nie można przewidzieć czy Wam na przestrzeni czasu przykręcą śruby na wulkanizacji z odpowiednim momentem i czy ręcznie. Generalnie jest to z dupy rozwiązanie. Łatwo połamać ten "płotek" jak zostanie przykręcona śruba pneumatykiem za mocno. Jest to bardzo cienka ścianka ze stali o wysokiej wytrzymałości. Z tym, że jest to stal krucha i dlatego dość łatwo to połamać. Te śruby starszego typu (używam takiego określenia, ponieważ na serwisie BMW mówią na nie starszego typu) są bardziej idioto odporne. Chodzi mi o takie śruby (nr 36136786426): http://www.getem.pl/zdjecia/2979s.jpg
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Ale ty wiesz, że BSI zawiera w sobie tylko wymianę oleju, filtrów i płynu hamulcowego ? Skalkuluj sobie ile będziesz miał takich wymian, w ciągu tego okresu, ile zapłacisz za to poza ASO a ile będzie cię kosztować zakup BSI. Jak dla mnie nie ma to sensu, chyba, że robisz 100 tys. rocznie i wa ramach tego BSI wymienią ci kilkanaście razy ten olej. BSI ma sens jak idzie w parze z gwarancją. W twoim przypadku jak gwarancja kończy ci się za rok to ten BSI nic nie wniesie, a nawet nie wiedząc ile miałbyć za nie zapłacić pokuszę się o stwierdzenie, że przepłacisz.
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Przeciez napisal zeby sie kontaktowac z nim na PW. Po co rozciagacie ten watek w nieskonczonosc ta sama prosba.
-
Dodawanie asytentów i opcji
Skorupa jest jedna. Czarna i kremowa okładzina jest naklejana chyba na skorupe. Nie wiem czy czasem nawet nie jest to jeden arkusz okładziny tylko barwiony do lini wyzanczającej na odpowiedni kolor - pół tak pół tak. Zobacz w tej aukcji ostatnie zdjęcie - powiększ sobie https://allegro.pl/oferta/deska-rozdzielcza-kokpit-konsola-bmw-f10-f11-krem-8691500137
-
Dodawanie asytentów i opcji
Różne rzeczy można powycinać dremelem, ale w tym przypadku uważam nie ma co się łudzić, że zrobi się to estetycznie. Nawet wspomnianego wyzej HUD mozna osadzić o wiele łatwiej. Tam sprawa jest w miarę prosta ponieważ przychodzi blenda na wierzch. Tutaj sytuacja jest całkiem inna. Panel jest osadzony we wgłębieniu. I dopiero we wgłębieniu jest otwór. Dzięki temu też poradzono sobie z minimalną krzywizną deski podejrzewam. Wyciąć - wytniecie. A co z wgłębieniem ? Nie zrobicie tego. Nie będzie to dobrze wyglądać. Chyba najlepszą opcją jest ten schowek i tyle. Bądź wymiana całej deski. Zobaczcie jak to wygląda: http://przyklad123.wex.pl/wp-content/uploads/2018/03/acc_p_7c5dd_bmw-m5-f10-lci-interior.jpg
-
Doposażenie dociagania drzwi.
Dzięki za odpowiedzi. Dla mnie już wszystko jasne jak to wygląda. A wiec generalnie poza tym, ze trzeba trochę mechanicznie wyrzeźbić wygłuszenie to prosta sprawa.
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
Ty się auta nie bój, ty się bój siebie jak siądziesz za kółkiem :twisted:
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
No i gratuluje. Wyjechać za miasto, patrzyć na otoczenie i cieszyć się jazdą, a nie na jakiś wyświetlacz za kółkiem.
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
Pytanie jaki rabat będziesz miał na produkcję z nowymi zegarami i czy te zegary są warte dla ciebie różnicy kwotowej w rabacie. Jak ktoś się decyduje na auto typu eMka to chyba zegary są na dalszym planie :twisted:
-
Doposażenie dociagania drzwi.
Jakie kodowanie? Zamki to koszt 1500-1800zł. Tylko plus trzeba doprowadzić, mase można wziąć z drzwi. Czyli tylko zamki ? Kawałek kabla z plusem (bez ori instalacji) i bez kodowania ? Montaż i działa ?
-
Klapka wlewu paliwa
Niestety walcząc o dodatkowe akcesoria przy zakupie G30 trzeba powalczyć również o taką poduszeczkę, która kosztuje 80 dolców: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g30-520d-eff-dyn-lim/repair-manuals/41-body/41-63-other-flaps/1VnZ7WjDd1 Co ciekawe na schemacie klapki widać linkę bezpieczeństwa (nr 4) - przy czym jest info iż jest ona w zależności od wyposażenia: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/g30-520d-eff-dyn-lim/components-connectors/components/components-with-m/m176-servodrive-for-fuel-filler-flap/1VnXk8AmRz
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No chyba dobrze ci mówia w salonie. Popatrz tutaj na zestaw czesci: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/02_0221-przeglad-hamulcow/i60846/kL/sN/r2019/m08 Podstawa 348 mm. 374 mm jest przy opcji S33TA
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
Yarwa odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażtutaj rozkodujesz VIN https://bimmercat.com/bmw/pl/vin/decoder/online a tutaj możesz uzyskać historię http://www.bimmer-check.com/
-
[F11 520d] Wymiana przednich foteli na komforty
Odkręcenie fotela to są 4 śruby, Wszystkie elementy pokrycia masz pokazane na newtis jak ściągać - tylko musisz tam sobie troszkę czasu poprzeglądać katalogi. Jeśli masz chociaż minimalne zdolności manualne ze śrubokrętem to powinieneś sobie poradzić. No chyba, że ewidentnie nie lubisz takich rzeczy robić to rzeczywiście tylko mechanik / ASO.
-
G30 LCI
To chyba zawsze jest tak, że sierpień jest przerwa robocza w fabryce i lift zawsze wchodzi z datą sierpniową. I tutaj musisz siąść ze swoim handlowcem i pokombinować z konfiguracją, on będzie widział w systemie przy danej konfiguracji na które okno produkcyjne wskoczy twoje auto. Jak wskoczy na datę sierpień bądź wyżej to będzie LCI.
-
[F11 520d] Wymiana przednich foteli na komforty
spod tego linka wejdź w katalog wyżej i tam w tych tematach są podawane instrukcje napraw. Musisz poszukać. Nie wiem czy to nie to: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/ned/03-body/01-noise/front-seat-interference-noise/repair-instructions-from-ista-2-33/KWVs5qmJ
-
Doposażenie kamery tył, dobór części f10
Tu masz poruszony temat i wymienione podstawowe częsci. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=320350&hilit=doposa%C5%BCenie+kamera Daj VIN to ktoś napisze może coś więcej. Jak masz dużo odbiorników to dodatkowo trzeba switch zamontować.
-
F30 Kosztorys
części złapiesz tutaj bmwstore.pl, chociaż tak jak w przypadku robocizny są często zróżnicowane w poszczególnych ASO. Robocizna w kazdym ASO inna. Po prostu wyślij zapytania do kilku ASO - bez problemu podeślą ci kosztorys.
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
Dealer biorąc w rozliczeniu wycenia obecnie pojazd ok 15% poniżej wartości „rynkowej” i należałoby to uwzględnić podejmując decyzję o zakupie „okazji” z wysokim rabatowaniem. Nikt nie pobije bonkowskich w Szczecinie... Moja f30 wycenili na 73k haha a mam kupca póki co najwyżej za 110k Salon pl 35k przebieg. MI tam się nie spieszy poczekać na g20lci m340i No to pojechali po bandzie. Niech porównam: twój rocznikowo 3-latek, 330i z dobrym wyposazeniem, 35 tys. przelotu za 73 tys. ja dostałem w tamtym roku u dealera 75 tys. za 4-latka, 318i z gorszym wyposażeniem (bez HK, kamery, M-paka, bez adaptacji, navi bussines, ), przebieg ok 63 tys. Tak więc brawo dla Bonkowskich.
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
no tak, umęczysz się biedaku z ta swoją G30 :twisted:
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
zrób 50 tys. w dół to zaczną dzwonić :)