Treść opublikowana przez Tony_Stark
-
B38 118i LCi - silnik szarpie/drga w trakcie jazdy
Ja bym zainteresował się tematem świec. Był tu gdzieś taki temat i problem zniknął po prawidłowym założeniu właściwych części. Powodzenia :cool2:
-
F20 116i M-Pakiet by Vit0 -> Valencia Orange - M-Performance
Cześć. Tu https://www.willtheyfit.com sobie porównaj to co masz i planujesz. Powodzenia :cool2:
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Kolego aetern, netykieta... Pisząc bezpośrednio pod czyimś postem, nie musisz go cytować, nie obciągasz forum. Lećmy dalej, racja jest jak doopa, każdy ma swoją, a prawda zawsze leży po środku... :wink: Nie gloryfikuje „mojego” 2.0 względem 1.6, tylko sprawdź/porównaj sobie ile jest tematów n/t usterek dotyczących tych silników. W moim przypadku to był głos rozsądku, bo nie kupowałem auta na tor, tylko do wożenia dzieci do szkoły i jazdy po bułki /takie tam kręcenie się wokół komina/. Za cenę M140i /to był 2016/ kupiłbym dobrze wyposażoną „3” lub „4”, ale przeważyły inne względy, czego mocno żałuje. Sumując, potencjał jest ważny, ale również niezawodność. Pozdrawiam i co najmniej miliona km życzę :cool2:
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Mogę się zgodzić z tymi argumentami, ale pokaz mi 116i doposażoną w: M Sport, skórzane meble z grzaniem, navi Pro, audio H&K /czy co tam było/ itd. Zmiana hampli na M-Pak to nie tak hop że same tarcze. Potrzebne są inne zaciski i nie wiem czy pompa też pod do podpada. Do tego inne felgi, opony... Chcąc to wszystko kupić z drugiej ręki i wsadzić do auta, to kupa kasy i roboty, która nie zwróci się przy sprzedaży. Inną kwestią jest wytrzymałość silnika i osprzętu na takie wysilenie? U mnie hamownia wypluła „fabryczne” 237KM. Za 2-3k zł mam ~300...
-
[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych
Czytając te wypociny, zastanawiam się, jaki jest sens kupowania pierdziawki typu 116i, a następnie podnoszenia śmocy x2? A gdzie reszta typu zawias, hample? :duh:
-
problem z szybą pasażera
1. Problem jest z zabezpieczeniem przeciwprzeciążeniowym. 2. Jeśli to F20 i ma 4 furtki, jest to nadwozie typu hatchback...
-
F20 116i N13 bezpieczne podniesienie mocy
Ja się zastanawiam nad filozofią przy zakupie aut z takim silnikiem, a następnie pomysłami na tuning, zamiast od razu kupić coś mocniejszego?
-
F20 116i komunikat "Napęd. Niepełna moc silnika. Jedź wolno.
Chłopie, zdecyduj się w końcu która cewka niedomaga... BTW, który to taki wspaniały serwis Ci auto naprawia? Tylko nie pisz że nadal korzystasz z usług jakiegoś ASO :nienie: :duh: To partacze i wymieniacze, nie mówiąc o naciąganiu na niepotrzebne koszty...
-
Wyświetlacz -wyłącza się, wyświetla sam napis BMW
Bezpieczniki, wtyczki, kable, oprogramowanie...
-
F20 116i komunikat "Napęd. Niepełna moc silnika. Jedź wolno.
Pisałem w innym temacie, ale nie dostałem jasnej odpowiedzi. Byłeś gdzieś na kompie, czy mechanik wymienia na chybił-trafił? BTW, cewki przed wymianą przezornie zamienia się miejscami, aby wykluczyć awarię.
-
BMW F20/21 Usterki
Sprawy dwie: 1. Podjedź gdzieś na kompa sprawdzić błędy i obejrzeć auto od spodu. 2. Nagraj film i wrzuć na YT, to może ktoś tutaj coś określi „na ucho”.
-
czy ta część zderzaka jest wymienna f20 2015 r. 118i SPORT
Zależy jaką masz wersje, bo ta listwa różni się w zależności czy to URBAN czy SPORT. Może zapytaj u blacharza lub kogoś od detalingu o możliwość zdjęcia, wtedy sprawdzisz dokładnie nr części. Ja znalazłem coś takiego: 51117272573 URBAN, 51117283229 SPORT.
-
BMW M140iX zestaw hamulcowy performance
Na początek polecam wymienić wszystkie tarcze i klocki na coś mocnego. Kolega napisze do tej firmy: https://auto.brakeparts.pl/ , określi o co chodzi, a na pewno dobrze doradzą. BTW, dobry i świeży płyn też jest istotny. Powodzenia :cool2:
-
Czujnik ciśnienia powietrzna w kole - numer części - f40,
Tyle znalazłem: There are several options available for your car, pick the correct one. 36106877937 Wheel electronics module, RDC 433MHZ 36106877934 Wheel electronics module TPM 315MHZ BTW, skoro to nowe auto, to czy lokalny serwis/ASO nie może podać takiej informacji? To chyba żadna tajemnica handlowa? Powodzenia w dopasowaniu :cool2:
-
(F20)Blokada przed stoczeniem sie auta?
Zadziałał „hill hold”, pytanie dlaczego tak późno? BTW, auto na podjeździe zostawiasz na „N” czy „P”?
-
Kolor lakieru
Dziękuję. Teraz zadanie dla lakiernika dobrać to odpowiednio.
-
Kolor lakieru
Cześć. Mam dość nietypowe pytanie. Zna ktoś kod lakieru na „dokładce” czy tam dyfuzorze tylnego zderzaka z M-pakietu? Będę przemalowywał felgi i chciałbym właśnie taki grafit dobrać.
-
BMW M140 IX jaki olej ?
Jak chcesz Ravenol to polecam usługi firmy Pro-Choice ze Szczecina. Wytłumacz co chcesz, a na pewno dobrze Ci doradzą.
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
To co masz w planie jest nieco słabsze od obecnego. Tu masz więcej szczegółów technicznych: http://www.motodiesel.pl/silniki/5029-silnik-20-r4-d-16v-177184km-n47d20.html
-
F20 116d - Wydech wpada w rezonans
Miałem coś podobnego i przyczyną była poluzowana osłona termiczna. Wystarczyło sprawdzić i dokręcić śruby. BTW, jeżeli cały wydech nie dotyka do żadnego innego elementu, to jakim cudem może tak rezonować?
-
Opony zimowe na 18"
Hample też masz M-pakiet?
-
Opony zimowe na 18"
17” do M-pakietu jest dużo więcej, ale chyba nie zamierzasz co sezon przekładać czujników?
-
Opony zimowe na 18"
Teoretycznie można... https://www.willtheyfit.com/index.php?width=245&aspect=35&diameter=18&wheelwidth=8&offset=52&width2=225&aspect2=40&wheel_size=18&wheel_width=8&offset2=52 Dyskusyjną sprawą jest jak do tego odniesie się gwarant i ubezpieczyciel w razie awarii lub jakiegoś zdarzenia drogowego.
-
Opony 225/55 R17 prośba o poradę
Tak jak napisał przedmówca https://www.willtheyfit.com/index.php?width=225&aspect=45&diameter=17&wheelwidth=7.5&offset=30&width2=225&aspect2=55&wheel_size=17&wheel_width=7-5&offset2=30 Parametr speed error może się różnic od zalecanego o +/- 1,5-2% Jeżeli felgi są faktycznie ładne i w dobrej cenie, to kupuj.
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Diesel do miasta... :duh: za max pół roku DPF do wymiany, bo będzie zabity na głucho... :nienie: