Treść opublikowana przez Tony_Stark
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Ja chrzanię gwarancje i wymieniam olej co 10-15kkm. To co potrafią odrzucić w ramach gwarancji to skandal. Musiałem malować na własny koszt klapę bagażnika.
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
W 2k18 były już silniki z serii B :arrow: http://motobenzyna.pl/silniki/3432-silnik-2-0-16v-twinpower-b48-a-b20.html Spalanie to różnie. Jednym wychodzi 8-10l, mnie przy ~60kkm w stosunku 1/3 trasa, 2/3 miasto wychodzi 10-11/100.
-
Tanie doposażenie w nawigację Business S606A
Nie można zrobić aktualizacji, a w razie jakichś błędów, powrócić do poprzedniej wersji?
-
Tanie doposażenie w nawigację Business S606A
Czy ten nr można podejrzeć grzebiąc w menu idrive czy z kompa? U mnie pokazuje MV-130.008.003.
-
Nowa jedynka
Cały czas pier&@£ą jak potłuczeni, znaczy tłumaczą te rewolucyjne zmiany wymaganiami rynku/klientów. Niby miało być tak mega przestronniej, a wyszło po 1-2cm więcej... :duh: i nadal jest ciasno. Najbardziej mnie bawi, że ponoć znakomita większość dotychczasowych „kierowników” myślała, że auto ma napęd na przód. Jak bardzo trzeba być dyletantem motoryzacyjnym, aby tego nie zauważyć? :lol: Mając w garażu fajną/mocną 1 lub 2, w życiu bym jej nie sprzedał, ale latka nie te i kręgosłup też niestety...
-
Problem z ringiem
No to najwyrazniej taka opcja jest ... jedna strona nie swieci a info brak , ale mniejsza o to bardziej interesuje mnie jak dojsc tam i czy to jest jakas zarowka Raczej bez wyjęcia lampy się nie obędzie. Moduł LED jest od spodu. https://partsouq.com/en/catalog/genuine/unit?c=BMW&ssd=%24%2AKwGSprey_-Xt_8jN7_GDmMre_vnnlpmUlYeUitTEwcjS2Obf25CCxIOchZaShIjbhIzJxYSdgpGThoSJnsPX5tyC14SegoqW3tTIztTh3YaMlI-Cm4SRk_6XkszCyd3f0MLIyMXInLeQgszPw4KBnITbwtORkZSFjIGE0JrVy5qBhJbzkpeGhAAAAADetgo3%24&vid=293386452&cid=592579&uid=2065074174&q=
-
Tanie doposażenie w nawigację Business S606A
F10 nie ma bieda licznika w F20 działa przelaczanie spotiy przy liczniku o rozszerzonym zakresie. bieda licznik z tym malym ekranikiem i nie da rady Czy chodzi Ci o ten ekran pod obrotomierzem? BTW, może problem dotyczy systemu w telefonach? Na iOS działa poprawnie. Czy tak samo jest z Androidem?
-
Tanie doposażenie w nawigację Business S606A
Tak, muzykę puszczam ze Spotify, telefon z iOS.
-
Tanie doposażenie w nawigację Business S606A
Sorry, ale telefon zawsze łącze przez BT, a kabla używam do ładowania. Piosenki przełączam tak jak wcześniej napisałem, rolką na kierownicy. Auto z sierpnia 2016, podstawowe audio, jeśli to ma jakieś znaczenie.
-
Tanie doposażenie w nawigację Business S606A
Hej, w tych modelach tak niestety jest. Zmiana piosenek bt jedynie używając kontrolera idrive albo strzałek na panelu radia. Z kierownicy się nie da, zakodowac też się nie da. Trzeba po prostu się przyzwyczaić. Jak to nie da się? Ja do tego używam rolki po prawej stronie kierownicy. Mogę dowolnie przełączać piosenki w górę i dół listy.
-
Zmiana zwykłych lamp na led
F20 2k16 Mpakiet full-led Polska spryskiwacze... #rąbiąnas czy co? Z drugiej strony, co rynek to inne wymagania. Miałem kiedyś Megane 2. Wg specyfikacji w Polsce to była wersja tak 2/3 w porównaniu do Belgii /kraju pochodzenia/.
-
Zmiana zwykłych lamp na led
Co było uszkodzone?
-
Zmiana zwykłych lamp na led
Auto masz z salonu czy z drugiej ręki?
-
Swap.
Kto bogatemu zabroni? Niestety, do możliwości seryjnej „M” nadal będzie daleko. Powodzenia :cool2:
-
F20 Dobór parametrów felg
Mieszkam w średniej wielkości mieście powiatowym /50-60k mieszkańców/ w centrum kraju, ale prezydent nie może dogadać się z kolegami „z województwa” co do przebiegu kilku dróg i jest cyrk nie z tej ziemi. Kilkaset metrów łączących „Gierkówkę” z główną ulica miasta, uczy pokory niejednego i zalecana prędkość to 40km/h, pomimo że znaki mówią co innego. Ulicę liczącą 100 numerów można by śmiało sprzedać firmie testującej zawieszenia do off-roadu, a jest w centrum miasta. Ja nie spędzam połowy życia w aucie. Z 58kkm nalotu przez 3 lata, połowa jest zrobiona w miastach. Za wykonanie studzienek kanalizacyjnych strzelałbym w kolano. Może 20-30% jest dobrze i równo. Pianka uszczelniająca do przebitych opon. Co to modernizacji, to główna ulice miasta zwężki z 4,5m do 3,5m. Wszyscy myśleli, że robią miejsce na ścieżkę rowerowa i miejsca parkingowe. Ścieżki nie ma, a parkingi są w znikomej ilości. Efekt jest taki, że autobusy miejskie nieomal rozjeżdżają rowerzystów podczas wymijania.
-
Swap.
w 1.6 ? Tak Nadal jest to bez sensu, bo koszt niemały i nie do odzyskania przy sprzedaży auta. BTW, każdego podnoszącego śmoc pytam „a co z hamulcami i zawieszeniem?” To też wypada zrobić, a to kolejne wydatki. Jedynie co mogę zrozumieć, to silne parcie na naklejkę „built, not bought” :wink:
-
F20 Dobór parametrów felg
Co to znaczy "polskie drogi" ? To takie, które jazdę na gumach o profilu 35/40 gwarantują wypadnięciem plomb z zębów lub dysku z kręgosłupa... :mrgreen: Z własnego doświadczenia dorzucę jeszcze wynalazki typu RFT :duh: Dużo lepszym rozwiązaniem są modele XL i zestaw naprawczy z pianką uszczelniającą.
-
Swap.
Za sam silnik policz ~20k zł i drugie tyle za swap. Przelicz sobie.
-
Podczas cofania dziwny świst o co chodzi?
No więc TTTM, znaczy ten typ tak ma, ale nie każdy egzemplarz. Olej wymienić trzeba, ale na ten gwizd/świst niekoniecznie pomoże. Koszt to max 1,5k, byle w dobrym warsztacie. Powodzenia :cool2:
-
Swap.
Skoro masz tam automat to nieco obniża koszty, ale musisz zmienić silnik, kable, osprzęt i to wszystko zgrać. To nie takie proste jak by się mogło wydawać.
-
Podczas cofania dziwny świst o co chodzi?
Ten „matoł” :lol: oleju w skrzyni nie wymieniał, bo tego nie przewiduje instrukcja. Zapewne wierzył w inne bzdury ze strony producenta jak wymiana oleju w silniku co 30kkm czy debilizmy odnośnie kół na zimę... :duh: Co do filmu, to postaram się podjechać w poniedziałek do znajomego speca od BMW i zapytać.
-
Podczas cofania dziwny świst o co chodzi?
W innym temacie pytałaś ile kosztuje wymiana oleju w skrzyni. Myślałem że już ktoś poza forum to zdiagnozował?
-
Jakie opony na zime ??
Do generacji F20/21 w rozmiarze 16” jest 9 modeli felgi, z czego tylko 2 to stalówki. Jakiś tam wybór jest :wink:
-
Jakie opony na zime ??
Tabliczka/naklejka jest taka sama jak w innych „1”. Homologowany rozmiar opon zimowych to 205/55/16 lub 225/45/17, a te są śmiesznie tanie, więc w czym problem?
-
Swap.
Zmienić auto. Najtaniej, najprościej... Silnik i skrzynia to połowa kosztów tej operacji.