Treść opublikowana przez saku82pl
-
325i Brak kompresji na jednym tłoku - jaka przyczyna?
Kupisz za 1000 i moze byc za chwile znow do remontu, a przekladaki za friko nikt przecież i tak nie zrobi. Ściągaj głowice, rób co tam trzeba z tymi zaworami i przy okazji sprawdź co jeszcze można by zrobić (panewki, pierścienie). Dodatkowo możesz sobie zrobić strokera na 2,8 co wyniesie cię ok 1000-1500 zl więcej a mocy przybędzie. Pomyśl i przekalkuluj
-
325i Czy natrafiłem na szpere???
i u ciebie to plug&play, witaj w klubie LSD :D a kompa to na sprzedaz?? jak cos to chetnie kupie tempomacik :) pozdro
-
Co myślicie o kupnie E36 2500cm 192km
No pomysł dobry :D Pytanie tylko jeszcze o jaki konkretnie silnik ci chodzi. Bo 2,5 litra to albo m50b25 albo m52b25. Różnica w osiągach znikoma ponoć ale w spalaniu już widoczna, na korzyść tego drugiego. Jeśli nie boisz się wysokiego spalania i bardzo odpornego silnika to m50b25. Zresztą jak poszukasz w szukajce to tony znajdziesz na ten temat.
-
PILNIE POTRZEBUJĘ SILNIK
no ruzmiem ale po co w tym dziale to piszesz??
-
Nawiew oraz ksenon...
co do dmuchawy to masz do naprawy/wyiany opornik. ponoć można to samemu naprawić, ja kupiłem używane, było opisane chyba na tym forum jak to się robi co do ksenonów to nie wiem, zamien przetwornice i zobacz jak bedzie wtedy swiecil, jak lepiej to masz odpowiedz, jak nic sie nie zmieni to chyba zarnik wtedy
-
biały na nalot na korku od oleju, proszę o pomoc;-)
to typowe dla zimy, tak sie dzieje przy silnych mrozach
-
Jakie zestawienie opon?
bedzie ok, bez szalu, sam jezdze jeszcze na m-conturach, tez 7,5j opona 225,45/17 i w sumie wolabym dac wezsza bo lekkie balony z tego są, poza tym wezsza opona bedzie rowniez tansza w zakupie, tu masz stronka ze zdjeciami naciagow: http://www.tyrestretch.com/ na twoje kolka dalbym 205-215/45 przod, i 225/40 tyl
-
Czy alumy 7Jx15 et20 pasują do e36
do et 20 dystanse jeszcze dawac???? :D im mniejsze tym bardziej beda wystawac, dystans mozna by dac gdyby et bylo powyzej 40
-
[E36] szybkie pytanie felgi
moze byc problem z tylem, powiem na swoim przykladzie, kolo 10 cali et 15 na tyl = nadkola do wypchniecia, tu jest et o 5 wieksze i wezsza fela, ale wciaz moze trzeba bedzie przynjamniej ranty nadkoli od wew wyklepac, co do samej felgi - tragedia :D ale to moje zdanie, pozdro
-
Jaki gwint E36 Coupe
ta ta, tyle ile uzytkownikow tyle bedzie opinii :P
-
Pytanie o felgi i opony E36
chyba na recznym, poza tym nikt nie mowil ze 245 nie wejdzie, 265 tez by weszla tak jak i 185, tylko jaki w tym sens!!!! :duh: ale co do szeroksci opon, nie jest to tak ze im szersza tym lepiej trzyma, wszystko musi sie miescic w pewnych granicach, i wszystko da sie rowniez wyliczyc, przy zbyt szerokiej oponie nacisk na tą samą jednostkę powierzchni sie zmniejsza co prowadzi do mniejszej przyczepności
-
Pytanie o felgi i opony E36
r15 to tez przesada, mozna jezdzic na ladnych 17stkach ale na gumie np 205
-
320i dławi silnik przy dodaniu gazu
po pierwsze albo masz 320 albo m3, chyba nie wiesz co to m3 w ogóle jest dlatego cię ganię :D to dlawienie na zimnym/cieplym, opisz cos wiecej co do temperatury, to albo padl ci czujnik (jest w zderzaku, przednim :D ) albo kable sie przetarly, obstawiam to pierwsze
-
obc II jak zmienic temperature?
wystarczy wcisnac przycisk km/mls
-
Pytanie o felgi i opony E36
rozumiem ze et obu felg jest takie samo i wynosi 35 tak?? felgi wejdą ale opony 245 sobie daruj bo felga to raptem 8j, wiec raz ze jak to poskladasz to bedziesz miec "balona" na kola a dwa ze twoj motorek bedzie miec ogólne problemy z dynamiką, poza tym koszt takich opon tez jest wyraznie wikeszy niz 215 czy 205, pozdro
-
Brak ogrzewania (na niskich obrotach)
termostat?? sprawdz
-
RINGI - rada
hehe, z tym sie zgodzę, w nocy na samych ccfl'ech można oświećic całkiem spory kawałek drogi przed autem :D
-
zawias do e36 325
w srodku zimy pytasz o opony zimowe?? :D hehe
-
Komputer pokładowy BMW E36 320 91r. podłączenie
plus o ktorego pytasz to tzw stały plus, czyli dokladnie tak samo jak w radiu - m.in. podtrzymuje pamiec, a wziac go mozesz skadkolwiek gdzie jest stały plus, więc najprościej właśnie z radia!! jeśli na radiu masz kostke iso to będzie to czerwony kabel, i tyle
-
RINGI - rada
to są zwykłe LEDy, świecą gorzej niż słabo, jeśli w ogóle chcesz zakładać ringi to kup ccfl, link do mojej galerii, tam zobaczysz ccfl - http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=376&postdays=0&postorder=asc&start=30
-
Po czym rozpoznać 2.5 czy 2.8 ?
na bebnach przy 2.8 motorze.. no niezle. swap po najmniejszej linii oporu ale wydech ori skoro podwojny z klapką w jednej rurze
-
320i Nie pali na wszystkich Cylindrach
dobra, dobra, głowiece zostawmy na sam koniec, na poczatek swiece, potem fajki cewek, a potem same cewki, posprawdzaj w kolejnosci jaka podalem, pozdro
-
Silnik m52B28 - zwiekszenie mocy
Siema. Sam kolektor od m50 to nie 6 koni. Coś minimum 210 powinno być. Ale nie konie tu są najważniejsze a moment. Moment po wstawienie kolektora m50 spadnie lekko ale jego krzywa ulegnie poprawie. I o to chodzi. Co do baranów - nie wstawiaj. W większości przypadków, więc w twoim na pewno też, nie pomożesz a zepsujesz. Wydech w m52b28 jest idelanie obliczony pod ten silnik. Ma po prostu mniejszą średnicę niż np. m50b25 czy m3. Wstawiając barany TAT lub Rennsport czy nawet od m3 po prostu odprężysz silnik. A tego nie chesz. Z katalizatorami ta sama historia. W ogóle nie ruszaj jeśli nie mas pewności że są zatkane. Jedź zhamować auto najpierw. Co dalej? Wałki od m3 wersji US, dolot Dave-F, i na koniec remapping. Poczytaj inne fora bo różnych tematów dot. m52b28 jest mnóstwo: http://www.racingforum.pl/BMW-Performance-f24.html http://www.bmw-syndykat.pl/viewforum.php?f=10&sid=26f07b1e8b9d672cf6a7c718f5985cad a tu temacik kolegi z forum bmw-3city: http://forum.bmw-3city.pl/viewtopic.php?t=4465 Dodam że przerobienie kolektora od m50 to nic łatwego. Można kupić w DE już przerobiony. Generalnie poczytaj to co ci dałem bo to są rzetelne informacje, oparte doświadczeniem a nie sucha teroia jak to na tym forum najczęściej się zdarza. Poczytaj, popytaj i dojdż do swoich wniosków.
-
Po czym rozpoznać 2.5 czy 2.8 ?
nie musi byc tak ze m52 zawsze ma czarnego grzyba od vanosa, były srebrne jaki czarne, najwazniejsza sa tu korki do oleju!!
-
wskażnik chwilowego spalania
nie ma za co, mam nadzieje ze pojezdzisz tym troche, hehe ;)