Treść opublikowana przez boohmacher
-
Felgi + opony zimowe 18"
Profesjonalnej analizy nie przedstawie ale w busie tak mi przekladali opony ze nowe zimowki nadaja sie do kosza.
-
Oglądanie filmów na wyswietlaczu g20
Trzeba kodowac. Mam i polecam jak się ma dzieci bo ja w sumie nie oglądam ;) myślę że nikogo w aso to nie interesuje dopóki nie padnie nic z tym związanego.
-
opóźnienie w odbiorze.
Podziel sie za jakis czas wrazeniami czy Ci nie brakuje charakterystyki diesla. Odbiegajac od tematu. Nie byles moze na poczatku roku w Szklarskiej Porebie? Rzucila mi sie w oczy f31 330xd w m-paku Estoril Blue, a taka konfiguracja to rzadki widok w PL :)
-
M340d co sądzicie?
Własnie z tego powodu nie wzialem m340i. Nie powiem jednak ze nie zaluje troche ze nawet sie nim nie przejechalem przed zakupem m340d. Jezdzilem natomiast M2 i pewnie zabrzmi to smiesznie ale do normalnej jazdy tzn. do 2,5-3tys obr lepiej mi sie jezdzilo starym f31 330d. Jak bedziesz kiedys w Warszawie to sie odzywaj i zrobimy porownanie.
-
Ubezpieczenie
Wyszlo Ci prawie tyle samo co za m340d 2021r 15tys km przebiegu. Zaplacilem właśnie w Hesti 6002zl. Oferte od dealera mialem 7900zl.
-
Dystanse kół cieńsze niż 10mm
Zakladalem. Wrzuce w wolnej chwili. Nie znam sie na tym ale to troche dziwne bo sporo firm oferuje cienkie dystanse.
-
Dystanse kół cieńsze niż 10mm
Witam, Czy ktoś montował u siebie dystanse kół cieńsze niż 10mm na stronę do oryginalnych felg 19 i mogłby wrzucić zdjecie jak sie prezentuje auto? Mam obecnie u siebie zamontowane 4 x 10mm i myśle żeby zmienić z przodu na cieńsze. Niestety cieżko znaleźć zdjecia aut z cienkimi dystansami.
-
BMW F30 WBA3D91080J218652
boohmacher odpowiedział(a) na Preedi temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażLakier na prawym boku wyglada na fatalnie dobrany.
-
M340d co sądzicie?
Na niemieckim forum jest trochę osób które miały ten sam problem. Jest chyba na to akcja serwisowa. Mój egzemplarz w zeszłym roku w czerwcu tuż przed wydaniem od dilera załapał się na akcje przez co musiałem odczekać dodatkowe dwa tygodnie.
-
Pióra wycieraczek - trwałość
U mnie 11 tys km dopiero i zbierają idealnie ale inny problem się pojawił. W najszybszym trybie lewa wycieraczka zaczęła stukac w słupek. Czy ktoz też tak ma?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Z kilku powodow. Na codzien jezdze glownie po miescie i krotkie dystanse. Mimo ze mam mocne auto to rzadko wykorzystuje jego moc bo silnik nie jest w pelni rozgrzany(jak ktos ma ochote napisac krotkie dystanse i diesel to glupota to zapraszam na priv do dyskusji :)). W elektryku ten problem nie istnieje bo odrazu mozna cisnac, a ze lubie wykorzystywac moc auta i szybko sie przemieszac jest to dla mnie OLBRZYMIA zaleta. Na papierze m340d i Tesla LR maja zblizone osiagi, przynajmnie do 100, w rzeczywistosci osiagi Tesli dostepne sa zawsze i na kazde dotkniecie gazu, w aucie spalinowym mamy natomiast zwloke po wcisnieciu gazu i dodatkowa zwloke zanim nastapi redukcja biegu, a wszystko to jest okraszone wyciem silnika. Oczywiscie to jest tylko moja opinia. Do tej pory bylem fanem spalinowek ale po jezdzie Tesla zmienilem mocno zdanie. Słonik kupilem m340d bo szukalem mocnego diesla w kombi. Rok temu zamawiajac BMW w ogole nie rozpatrywalem elektryka. Dzisiaj dalej nie rozpatruje bo nie ma obecnie na rynku takiego ktory spelnialby moje oczekiwania. Natomiast za 3 lata mysle ze chetnie zamienie swoje auto na i350 Touring czy jak tam je nazwa.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Przegrywają napewno u dwóch użytkowników którzy glownie się tu udzielają. Gdybym miał do wyboru spalinowa wersje m340d i elektryczna oferująca osiągi Tesli LR ktora jeździłem to bez wahania wziąłbym elektryka. Dzwoniłem ponownie do swojego dealera (Inchcape Warszawa) zeby umówić się na jazdę testowa i4 i powiedział że jeszcze nie maja auta i najwcześniej za miesiac dostaną.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Dobry pomysl. W sumie to juz nawet dzwonilem do swojego handlowca jeszcze w zeszlym roku zeby umowic sie na jazde probna ale powiedzial mi wtedy, ze jeszcze nie bylo polskiej premiery I4. Odezwe sie teraz do niego ponownie i jaka uda sie wypozyczyc auto zdam relacje.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jezeli samochod nie jest odblokowany (poprzez sparowany tel. badz karte) to klapki sie nie da otworzyc manualnie. Jezeli jest odblokowany to manualnie sie ja otwiera wciskajac dolna jej czesc. Przy telefonie jako kluczyku nie ma zadnego problemu, chociaz ja praktycznie zawsze i tak otwieram z tabletu badz przyciskiem na koncowce ladowarki w SC :cool2: Przycisk "mute" oczywiscie znam i kombinowalem z naciskaniem go, przytrzymywaniem itd. ale nic to nie dawalo. Mialem zapytac przy oddawaniu auta dlaczego tak bylo ale niestety zapomnialem. Jezeli chodzi o problem z manulanym otwarciem klapki to mieli go nawet pracownicy Tesli podczac prezentacji auta podczas wydawania, tazke tutaj bylo zdecydowanie cos nie tak. Inna rzecza o ktorej jeszcze sobie przypomnialem byly dziwnie dzialajace wycieraczki tzn. na auto dzialaly w mojej ocenie zbyt pozno. Dodatkowo brakowalo mi mozliwosci jednorazowego przetarcia szyby z pozycji manetki. Klikanie "1" w tablecie i odklikiwanie kiedy juz nie chcemy zeby dzialaly jest moim zdaniem slabym rozwiazaniem. Co do wagi I4 to wcale mnie nie dziwi. Jak bede mial okazje to zwaze swoje m340d. Mam wrazenie ze tez wazy wiecej niz podaje producent. Jezdzac starym f31 330d czuje lekkosc (po czesci pewnie za sprawa rwd), natomiast w m340d duza nadwage.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Po%20dwóch%20latach%20czytania%20z%20zaciekawieniem%20tego%20watku%20przyszedł%20czas%20na%20jazde%20probna%20Tesla.%20Podziele%20się%20swoimi%20odczuciami%20jakie%20mam%20po%202%20dniach%20jazdy%20modelem%20Long%20Range,%20w%20odniesieniu%20do%20użytkowania%20na%20codzien%20m340d.%20Pierwsza%20rzecz%20która%20mi%20się%20spodobala%20to%20obsluga%20w%20salonie.%20Bardzo%20normalna%20i%20kulturalna,%20gdzie%20w%20Bmw%20mam%20wrazenie%20ze%20trakuja%20Cie%20ze%20sztuczna%20uprzejmością%20byle%20za%20wszelka%20cene%20wcisnąć%20auto.%20To%20oczywiście%20tylko%20moje%20sprzestrzezenia.%20Na%20wypozycznie%20auta%20na%202%20dni%20udało%20się%20umowic%20bez%20zadnego%20problemu.%20Terminow%20miałem%20pelno%20do%20wyboru%20także%20chyba%20jeszcze%20ludzie%20w%20Polsce%20nie%20rzucają%20się%20na%20ta%20marke.%20Sam%20samochod%20zrobil%20na%20mnie%20bardzo%20pozytywne%20wrazenie.%20Najwieksza%20zaleta%20to%20oczywiście%20naped.%20Lubie%20korzystać%20z%20mocy,%20a%20w%20Tesli%20jej%20nie%20brakuje%20szczególnie%20przy%20predkosci%2050+.%20Auto%20poza%20tym%20ma%20rewelacyjna%20trakcje.%20Nawet%20przy%20mokrej%20jezdni%20ani%20razu%20nie%20zdarzylo%20sie%20żeby%20zalaczyla%20się%20kontrola%20trakcji.%20W%20Bmw%20na%20mokrym%20mimo%20x-driva%20wygląda%20to%20zupełnie%20inaczej,%20pewnie%20za%20sprawa%20większego%20momentu%20obrotego%20700nm%20vs%20510nm.%20%20Przewaga%20BMW%20jest%20wyłącznie%20w%20przedziale%200-80.%20W%20każdym%20innym%20zakresie%20Tesla%20jedzie%20znacznie%20sprawniej.%20Duza%20zaleta%20dla%20większości%20osob%20zapewne%20będzie%20cisza%20w%20kabinie%20przy%20przyspieszaniu.%20Mi%20osobiście%20bardzo%20się%20to%20podobalo%20a%20jednocześnie%20trochę%20przeszkadzalo.%20Fajnie%20jakby%20była%20możliwość%20puszczenia%20z%20glosnikow%20jakiegoś%20sztucznego%20dzwieku%20silnika%20żeby%20jazda%20dawala%20trochę%20więcej%20emocji%20w%20sytuacji%20gdy%20tego%20w%20danym%20momencie%20chcemy.%20Samo%20wnętrze%20Tesli%20również%20mnie%20pozytywnie%20zaskoczylo.%20Jakosc%20skory%20jest%20w%20mojej%20ocenie%20bardzo%20dobra.%20Same%20fotele%20sa%20bardzo%20wygodne.%20Posiadaja%20gruba%20gabke%20i%20zdecydowanie%20wolalbym%20mieć%20takie%20u%20siebie.%20Duza%20wada%20jest%20brak%20centralnego%20wyświetlacza%20oraz%20head%20upa.%20Sam%20tablet%20jak%20i%20jego%20obsluga%20jest%20ok%20ale%20zdecydowanie%20nie%20dostrzegłem%20tu%20tych%20wszystkich%20zalet%20o%20których%20Adam%20pisal.%20Powiedzialbym%20ze%20jest%20to%20cos%20zupełnie%20innego%20niż%20idrive.%20Brak%20fizycznych%20przycisikow%20w%20moim%20odczuciu%20nie%20jest%20żadna%20zaleta.%20Musialem%20ciagle%20odrywać%20wzrok%20żeby%20cokolwiek%20zmienić%20co%20nie%20jest%20dobre.%20Być%20może%20jest%20to%20kwestia%20przywyczajenia.%20Dziwnym%20rozwiązaniem%20jest%20miejsce%20na%20karte/kluczyk.%20Ciagle%20spada%20i%20musialem%20jej%20szukac%20w%20kabinie.%20%20Miałem%20sytuacje%20ze%20po%20chwilowym%20postoju%20i%20wrzuceniu%20P%20po%20ponowej%20checi%20jazdy%20przez%20dobre%205min%20zastanawialem%20się%20z%20bratem%20jak%20ruszyc.%20Zniknal%20wyświetlacz%20biegow%20i%20zaczal%20się%20pojawiać%20komunikat%20„dotknij%20karte%20i%20naciśnij%20hamulec”%20tak%20tez%20robilimy%20ale%20jak%20się%20okazało%20karta%20była%20zbyt%20daleko%20portu%20i%20nie%20byliśmy%20w%20stanie%20odjechać.%20W%20BMW%20moglaby%20ona%20znajdować%20się%20gdziekolwiek%20w%20kabinie%20i%20nie%20byłoby%20to%20problemem.%20Inna%20dziwna%20sytuacja%20było%20znikniecie%20dzwieku%20radia.%20Być%20może%20cos%20niechcący%20wcisnalem%20ale%20w%20żaden%20sposób%20nie%20potrafiłem%20go%20przywrocic.%20Po%20godzinie%20samo%20zaczelo%20grac…%20nie%20wiem%20o%20co%20chodzilo.%20W%20samochodzie%20mimo%20przebiegu%203500%20był%20problem%20z%20otwarciem%20klapki%20ladowania.%20Za%20każdym%20razem%20musialem%20robic%20to%20z%20pozycji%20tableta.%20Poza%20wspomnianym%20„wadami”%20uważam%20ze%20to%20udane%20auto%20i%20nie%20dziwie%20się%20ze%20ludzie%20tak%20chętnie%20je%20kupuja.%20Zapewnia%20ponadprzeciętne%20osiągi%20będąc%20na%20codzien%20bardzo%20uniwersalnym.%20Jak%20wypuszcza%20kiedyś%20kombi,%20doloza%20head%20up%20to%20warto%20będzie%20wziąć%20ja%20pod%20uwagę%20przy%20zakupie%20nowego%20auta.%20%20https://zapodaj.net/ec142fc140e92.jpg.html
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Kupujac swoje g21 mialem olbrzymia obawe ze i moj egzemplarz dotknie ta przypadlosc. Po odebraniu auta wyraznie czulem ze ma tendencje do plywania. Ciezko bylo utrzymac tor jazdy na wprost bez ciaglych korekt. Nie bylo to jakos bardzo uciazliwe ale zdecydowanie prowadzenie starej F-ki bylo przyjemniejsze. Bedac w zaprzyjaznionym duzym warsztacie tuningowym wlasciciel serwisu przejechal sie autem i bez zadnych moich sugestii ze cos jest nie tak sam stwierdzil ze "dziwnie plywa". Po przejechanych kilkuset km jak reka odjal problem zniknal. Auto prowadzi sie super pewnie, nie plywa w ogole. Nie mam potrzeby ciaglych korekt. Teraz jak wsiadam do F-ki to mam wrazenie ze jest duzo mniej stabilna a bylo odwrotnie. Nie wiem czy sie wydarzyl jakis cud czy moze ja sie zaadoptowalem do prowadzenia serii G ale jezdzi sie idealnie. Jedyne co mi sensowne przychodzi do glowy to to ze jakies elementy zawieszenia sie "ulozyly". Jak bedziesz wybieral sie do Warszawy odzywaj sie smialo, mozemy pojechac na S-ke i zrobimy porownanie.
-
Naprawa blacharsko-lakiernicza gdzie polecacie ?
Z wlasnego doswiadczenia to moge tylko napisac, ze w ASO potrafia konkretnie spartaczyc robote. Podwykonawca Inchcape Warszawa tak mi pomalowal zderzak, ze tydzien pozniej malowali drugi raz bo farba zaczela schodzic. Gdybys szukal w Warszawie to polecam https://www.wyszomirski-honda.pl/pl/samochody/serwis/serwis-blacharsko-lakierniczy.html Robilem i zdecydowanie polecam. Mimo ze to Honda to w wiekszosci naprawiaja topowe samochody. Jak wszedlem do zakladu zeby zobaczyc postepy w swoim aucie to dookola robili same topowe fury w stylu Ferrari, Lambo itp. Ceny oczywiscie z kosmosu. Gdyby nie naprawa z OC sprawcy to raczej nie byloby mnie stac zeby tam robic :)
-
Rabaty na nową serię 3 g20
Czy sa tutaj osoby majace wiedze jaki mozna obecnie/mozna bylo uzyskac rabat na Alpine D3/B3 ?
-
Całoroczne opony , czy po staremu ?
https://allegro.pl/oferta/podkladka-stopka-guma-lewarek-podnosnik-do-bmw-9932196841?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=Cj0KCQiA2sqOBhCGARIsAPuPK0jL2v_X1xZ6VFKtOhxBPSTabbGRajC0TAaGuIRXsUO1NdrU74cCd_4aAim-EALw_wcB Czy ktos uzywa takiej podkladki do lewarka w serii G i zdaje to egzamin? Wiem ze jest dedykowana do innych modeli ale plastik pod lewarek w serii G i F wyglada niemal identycznie. Ewentualnie doradzi ktos jaki kupic lewarek? Nie chcialbym nic uszkodzic przy przekladaniu kol. Wczesniej w innych autach mialemem dedykowany, niestety Bmw z tego co widze takiego nie oferuje.
-
Felgi 20" do G21
Wejsc wejda ale z punktu widzenia prawa bedzie to nielegalne. Wyczytalem juz na niemieckim forum. G21 ma zbyt duży mase na tylnej osi w stosunku do maksymalnego obciazenia jakie maja te felgi. Tutaj jest conieco o tym napisane. https://www.motor-talk.de/forum/g20-g21-zubehoerfelgen-t6766952.html?page=6
-
Felgi 20" do G21
Witam, Przymierzam sie do zakupu felg model 794m 20" do swojego g21. Niestety dostalem informacje od dealera ze sa one przeznaczone do G20, a nie G21. Nie potrafil powiedziec dlaczego tak jest. Czy ktos ma wiedze dlaczego BMW ich nie stosuje w g21? Czy ktos ma moze koła 20" i moze sie wypowiedziec czy wszystko jest ok, tzn nie obciarają itp? Tutaj ktos je zamontowal: https://www.si-power.com.tw/site/cj/accessories/119346a0
-
BMW F31 330D wydech
Wedlug mojej wiedzy ta puszka to dodatkowy katalizator ktory byl montowany do 335d wyposazonych w adblue. Mysle ze smialo ten wydech podejdzie i bedziesz mial bardziej ekologiczne auto, tyle ze jakies 2KM slabsze :)
-
M340d G21 Mineral Grey
A to nie jest teraźniejszy standard? W Inchcape nagrywają tak samo. Mi nienagrali. Moze wlasnie dlatego ze porysowali zderzak i klape.
-
M340d G21 Mineral Grey
Z ciekawości jaki koszt wymiany oleju? Domyślam się że jak film Premium to i cena taka :) Mam nadzieję że w Warszawie też zaczną kręcić filmy i mogliby oglądać auto pod kątem niedoskonałości lakierniczych przed i po serwisie. U mnie po pierwszej wymianie oleju w Aso rysa na zderzaku, zapadnięty tuz obok czujnik parkowania i porysowana klapa z ubytkiem lakieru do podkładu.
-
Opony 225/40/19 + 255/35/19 na zimę m340i
Jak dodasz wszystko do koszyka to wysyłka kosztuje prawie 100 euro więc złe patrzysz. W takim razie maja bląd w cenniku. https://www.leebmann24.de/lieferung