Treść opublikowana przez boohmacher
-
Bmw f32 Warszawa WBA3S31050K413282
boohmacher odpowiedział(a) na arturo e39 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMysle ze jako użytkownik diesla będziesz zadowolony bo te 258KM naprawdę jedzie. Benzyna to zupełnie inne charakterystyka. Dla jednych gorszą, dla innych lepsza.
-
Hamulce M a rozmiar felg
Widze ze nawet do m340i zakladaja 17 :) moim zdaniem wyglada to delikatnie mowiac slabo ale rozumiem aspekt ekonomiczny. https://www.mobile.de/pl/Samochod/BMW-M340i-xDrive-Touring-Head-Up-HiFi-DAB/vhc:car,ms1:3500_152_,exc:black,vcg:estatecar/pg:vipcar/361539801.html https://www.mobile.de/pl/Samochod/BMW-M340i-xDrive-Touring-LASER-HUD-DAB-M/vhc:car,ms1:3500_152_,exc:black,vcg:estatecar/pg:vipcar/359031640.html
-
Zawieszenie M Sport vs Adaptacyjne (g20)
Miałem Audi A4 b9 ze sportowym zawieszeniem i kolami 19 rft i uważam że G21 w tej samej konfiguracji jest odrobine bardziej komfortowe. Mimo wszystko jest zbyt twardo i odradzam zawieszenie M + kola 19 rft.
-
Hamulce M a rozmiar felg
Czytalem jakis czas temu na motortalk.de w wątku g20 ze wejdzie ale podobno na milimetry i wyglada to fatalnie.
-
G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter
Zawsze możesz być pierwszym na forum, ktory zrobi swap z 18d na 30d :D
-
G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter
Tak, tansza, lzejsza, z rwd i bardziej komfortowa przy zwyklym zawieszeniu. Szkoda ze nie mialem okazji przetestowac obu wersji przed zakupem 40d. Brakuje mi tej lekkosci prowadzenia co w starym F31. Z drugiej strony byc moze brakowaloby mi mocy. Jezdzac na zmiane 30d 258km i 40d 340km czuc wyraznie roznice mocy, byc moze 286km vs 340km nie byloby tak odczuwalne.
-
G21 - Msport, 19" 791M, RWD, spliter
Ja chyba tez :) Co do programu w Warszawie to polecam firme msgroup https://www.facebook.com/mechsolgroup/?locale=pl_PL Robilem u nich remap ecu + tcu w Audi i musze stwierdzic ze naprawde znaja sie na rzeczy. Nie maja jeszcze takiej renomy jak wspomniany sportmile i tcperformance ale jestem przekonany, ze wkrotce sie to zmieni.
-
rwd vs deszcz i zima
Ja polecam Debice Frigo hp2. Użytkuje je drugi sezon w F31 330d rwd i jestem bardzo zadowolony.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wlasnie czekam niecierpliwie aż obecne się zużyją i przechodzę na zwykle opony bez run fiat. Na Tesle nie, mimo ze bardzo pozytywnie bylem zaskoczony po jezdzie próbnej. Nie podoba mi się chociażby wnętrze co dla mnie już na starcie ja skreśla. Poczekam do 2025 jak Bmw wypuści neue klasse i wtedy będę myslal poważnie czy kupować elektryka. Jak do tego czasu powstanie w Polsce wiecej ładowarek i nowa elektryczna Bmw 3 bedzie spełniała moje oczekiwania to pewnie się na nią skusze.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie mogę się zgodzić. Moim zdaniem tm3 ma bardzo dobrze zestrojone zawieszenie. Dla mnie była idealnym kompromisem miedzy miekim f31(zwykle zawieszenie) i zbyt twardym m340d. Dodatkowo uważam że nie czuć w niej az tak nadwagi jak w m340d.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie wiem jak maja inni ale ja konfigurujac swoje auto majac jakies tam doswiadczenie czego potrzebuje, a czego nie doposazylem je dodatkami za prawie 50tys zl i korzystam z absolutnie wszystkiego. Podziwiam Cie ze swiadomie kupujesz gole ix1. Nie wyobrażam sobie kupic nowe auto za 200tys bez grzanych foteli i dostepu komfortowego.
-
Zawieszenie m sport i adaptacyjny sportowy układ kierowniczy
Po 1,5 roku jazdy m340d stwierdzam ze zawias m w polaczeniu z kolami 19" i oponami run flat to zestaw nie dla mnie. Naprzemiennie uzytkuje g21 m340d i f31 ze zwyklym zawieszeniem i zwyklymi oponami 18". Jazda g21 po Warszawie (10 garbow zeby wjechac/wyjechac z osiedla) zaczyna mnie juz wykanczac. Mysle zeby przejsc na zwykle opony i felgi 18", ewentualnie zmienic tylko opony na zwykle 19. Czy ktos moze sie wypowiedziec na temat komfortu jazdy na m zawiasie i zwyklych oponach? Czy poczuje cokolwiek zmieniajac opony run flat na zwykle 19, czy dopiero jak przejde na 18? Druga kwestia to sila wspomagania kierownicy. W f31 zawsze mialem wrazenie ze kierownica ciezko sie kreci (wczesniej rownolegle uzytkowalem Renault). Teraz jak mam f31 i g21 odnosze wrazenie ze w F31 kierownica chodzi leciutko, a w G21 duzo ciezej. Czy mial ktos okazcje rownolegle uzytkowac te dwa modele i tez odnosil takie wrazenie?
-
Autobalans - wyważanie (bicie kół, drgania na kierownicy)
Zmienilem Bridgestone turanza 19 letnie runflat na bridgestone blizak 17 zimowe bez runflat. Szczegolnie blizak ma zle opinie, jesli chodzi o halas i w homologacji ma az 72dB co jest relatywnie duzo bo np Pirelli schodzą nawet do 69dB. Pomimo tego ten blizak zimowy wydaje sie bezszelestny. Pomijam juz fakt że zwykle zimówki są glosniejsze, a tutaj jest zupelnie na odwrot, wiec cos ewidentnie jest nie tak. Na żadnych oponach nie czuje wibracji, szarpania wiec raczej wykluczam zle wywazenie, ale moge sie mylic bo na dodatkowym wywazaniu nie bylem. Tez sie sklaniam w strone opcji ze hałas jest przez RunFlat. Dlatego tez wzialem zimowe bez run flat. Jest tez opcja ze niski profil opony i wysokie cisnienie przyczyniają sie do zwiekszenia hałasu. Osobiscie wstepnie mysle nad wymianą tych letnich runflatow na michelin pilot sport 4s bez runflat. Z ciekawosci spytam uzywales uniwersalnego lewarka? Normalnie podkladasz go pod te plastiki czy robiles jakas przekladke? czy masz moze jakis dedykowany do Bmw?
-
opóźnienie w odbiorze.
Wspolczuje Panowie. Zamawialem poł roku przed Wami tzn. kwieciec 2021 i w czercu 2021 odebralem auto.
-
Opony całoroczne 225/40/19 + 255/35/19 do wersji z xdrive
Tak, tylko nie występują one w mieszanych rozmiarach 19 cali. Pewnie są montowane do felg 18 o tej samej szerokosci 7,5 cala.
-
Opony całoroczne 225/40/19 + 255/35/19 do wersji z xdrive
Mozesz podac zrodlo tej informacji? Wiesz jaki to konkretnie model opon?
-
Opony całoroczne 225/40/19 + 255/35/19 do wersji z xdrive
Chyba jeszcze bede drązyl temat bo jakos ciezko mi uwierzyc ze stosujac np. takie opony moge sie przyczynic do awarii xdriva, a jezdzac z oponami z * nie. https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-cinturato-all-season-sf2-225-40-r19-93-y-xl#410654654 https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-cinturato-all-season-sf2-255-35-r19-96-y-xl#391029673
-
Opony całoroczne 225/40/19 + 255/35/19 do wersji z xdrive
Witam, Chcialbym do swojej m340d g21 kupic opony caloroczne w rozmiarze 225/40/19 + 255/35/19 ale z tego co patrze Bmw nie przewiduje takiego rozwiazania. Czy ma ktos u siebie takie opony i wszystko jest OK? Czy lepiej odpuscic mieszane caloroczne ogumienie z obawy o awarie xdriva?
-
GPF M340i
Jeszcze nie widzialem GPFa ktory sie wypalił (wyjatek moze Renault, gdzie jest w jednej puszce z katalizatorem blisko turbiny). Wczesniej jest katalizator i to on w pierwszej kolejnosci moze sie wypalic ale jest to niespotykane w nowych Bmw z przebiegiem ponizej 100tys km, nawet w M. Byc moze z jakiegos powodu GPF jest niedrozny w takim stopniu, ze komputer wyrzuca blad ale wklad na 99,9% bedzie wygladal dobrze. Mozna powiedziec ze dopiero teraz na skup trafiaja niesprawne katalizatory z serii F, gdzie zarowno w benzynie jak i dieslu wytrzymuja minimum 150tys km. Jesli tuner chce sie fizycznie pozbyc wkladu i wyprogramowac go to zazwyczaj taka usluga nie kosztuje wiecej niz 1000zl.
-
GPF M340i
Co masz na myśli pisząc zastąpienie go? Wymiana na nowy czy fizyczne pozbycie się wkladu?
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Ja robilem pare razy w firmie Pmcar na Woli i wszystko było ok. W Fusie pewnie też sobie poradzą za 4x wyzsza cene.
-
Felgi + opony zimowe 18"
https://rozmiary.com.pl/tabela-felg/ Według tej tabelki max szerokość opony na feldze 7.5 cala to 235mm.
-
Czułość układu kierowniczego czy problem z geometrią?
Raczej jest to normalne w serii G. Tez na to zwróciłem uwagę po przesiadce z serii F. Na początku mnie to lekko denerwowało ale szybko się przyzwyczaiłem.
-
Felgi + opony zimowe 18"
Czy felgi 796m w jednakowym rozmiarze tzn. 7,5 cala et25 podejda do m340? Czy musza byc na tylnej osi 8,5 cala et40?
-
Oglądanie filmów na wyswietlaczu g20
Co do avi to nie wiem ale max rozdzielczość to chyba 720p. Ja dla córki ściągam filmy z yt przez https://pl.savefrom.net/114/ i tam sobie wybieram 720p i normalnie działa.