Skocz do zawartości

boohmacher

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez boohmacher

  1. Ma ktos moze wiedze czy w Mercedesie mozna uzyskac podobne rabaty jak na Bmw? Pod koniec marca bedzie mozna zamawiac nowa C klase W206 i zastanawiam sie jak bedzie wygladala kwestia rabatow.
  2. Nie jestem w stanie rzetelnie odpowiedzic poniewaz G20 jezdzilem tylko na jezdzie probnej i przejechalem nim raptem 20-30km. Wyciszenie G20, na tle F to inna liga. G20 jest bardzo dobrze wyciszone, a F31 bardzo slabo. Ogolnie G poza ekspresowka (gdzie wial mocny wiatr i jechalem szybko) prowadzilo sie bardzo dobrze i pewnie, napewno lepiej od mojej F ale to oczywiste bo mam zwykly zawias a w G byl sportowy.
  3. Problem napewno istnieje. Byłem na jeździe próbnej g20 330e(zawieszenie sportowe) i jadac ekspresowka 140km/h przy dość mocnym bocznym wietrze cały czas musiałem korygować tor jazdy. F31 ze zwykłym zawieszeniem prowadzi się poprawnie w identycznych warunkach, testowany egzemplarz g20 zdecydowanie nie. Pracownik bmw z którym odbywałem jazde powiedział że wie o tej "przypadlosci".
  4. Rzeczywiście jakoś dużo. Może komputer zawyza. Oglądałem jakiś czas temu pomiar spalania chyba X5 3.0d przeprowadzony przez autocentrum i komputer zawyzal spalanie o 1.5l jak dobrze pamiętam.
  5. Czy po takim zabiegu traci sie gwarancje? Jezeli tak to czy wracajac do oryginalu przed wizyta w ASO sa w stanie zobaczyc ze bylo cos ruszane?
  6. Czy latwiej jest uzyskac wiekszy rabat kupujac auto za gotowke czy w leasingu? Czy nie ma to znaczenia?
  7. Czy w G2x da sie wylaczyc start stop przyciskiem tak jak bylo to w serii F ? Bylem ostatnio na jezdzie probnej 330E i Pan z BMW poinformowal mnie ze w serii G2x nie ma takiej mozliwosci. Czy rzeczywiscie tak jest?
  8. Kolego czy po montazu zestawu naprawczego kierownica chodzi Ci tak samo lekko jak wczesniej? Pytam bo u mnie chodzi wyraznie ciezej, mimo ze dwa razy byla luzowana sruba.
  9. Moze warto poszukac innego lakiernika, takiego ktory pocieniuje tylko drzwi. Mialem uszkodzone drzwi w lakierze 475 i po kupnie "nowych" w kolor roznia sie odcieniem mimo ze nigdy nie malowane. Nie wiem jak bedzie u Ciebie ale moze byc podobnie. Przykladajac drzwi do auta przed zakupem wywdawaly sie identyczne, po zamontowaniu niestety juz nie.
  10. W pierwszej kolejnosci zastosowalbym sie do tego poradnika. https://www.oponeo.pl/artykul/jak-znalezc-przyczyny-sciagania-auta-na-boki-poradnik-w-4-krokach
  11. https://warszawawpigulce.pl/sila-uderzenia-byla-tak-duza-ze-wyrwala-kola-powazny-wypadek-w-srodmiesciu/?fbclid=IwAR2lRXvZlWSOIujGArbDf-_9Dt695j4dyxdcEDlEXJt9pDIlkUKFAUTODFU Czy ja dobrze widze ze to Twoje auto?
  12. Nie ale możesz go kupić na allegro. https://allegro.pl/oferta/klucz-do-nakretki-bocznej-przekladni-kierowniczej-8884740854
  13. Proponuje wykonac telefon i zasiegnac wiedzy od firmy zajmujacej sie doplatami do odszkodowan np. Helpfind. Powinni udzielic informacji czy allianz nie probuje zrobic Cie w balona.
  14. Kolego nie czepiasz sie na sile. Poprostu ciezko o solidny warsztat. Niestety ale w ASO potrafia tak samo jak nie lepiej spartolic niz u Pana Mietka w garazu. Mialem bardzo podobna sytuacje niedawno tylko inna marka. Naprawa przeprowadzona w aso za gruba kase a naprawa wykonana fatalnie, nawet dla laika. Zdecydowanie wroc do nich i pokaz co zostalo uszkodzone. Daja gwarancje na naprawe i powinni wymienic na nowe uszkodzone elementy. Szanse ze poczuja sie do winy niestety oceniam 50/50.
  15. Wpis z dzialu X3 G01: "Cześć, odwiedziłem dzisiaj dobry serwis BMW i Mini w Warszawie. Zmieniałem koła zimowe na letnie i przy okazji przebiegu 22.000km postanowiłem zrobić geometrię. BMW radzi robić raz na 15.000km więc przyszedł czas. U mnie auto jeździło ok, ale tak do 150-160, powyżej pływało, wymagało kontrowania, więc jeździłem do 150 max. Wiele się naczytałem, że "ten typ tak ma", "to SUV" itp. Zleciłem zrobienie regulacji. Auto od początku miało ten charakterystyczny problem z pływaniem i ASO "próbowało" coś z tym zrobić przy 4000km. Sprawa się wówczas poprawiła, ale nieznacznie. Po dzisiejszej wizycie jestem usatysfakcjonowany, właściciel stwierdził, że wykonał jazdę testową z prędkosciami 160/180/200 i od razu wiedział gdzie leży problem. Auto wróciło na geometrię i potem ponownie na test. Wyjaśnione zostały mi detale, jak działa zawieszenie w tym konkretnym modelu, co zostało skorygowane i do jakich wartości. Wyjaśnione mi zostało, dlaczego auto pływało - było to spowodowane złymi nastawami na tylnej osi. Po wyjeździe z serwisu pełen ogień na ekspresówkę na Janki - 200km/h. Auto idzie jak po szynach, jadę trzymając auto jedną ręką. Precyzja przy zmianie pasa, przy skręcaniu, nic nie buja przy hamowaniu. Czuć oczywiście lekkie bujanie od opon/tulei - ale nie wymaga to kontrowania. Auto idzie w swoim torze i jest perfekcyjne. Żałuję, że jak auto miało 4000km to pojechało na ASO na nastawy geometrii zamiast do tego serwisu." Moze rzeczywiście wiedza gdzie lezy problem i potrafia go rozwiazac. Serwis ten to hypertech.
  16. Jak slonce swieci pod odpowiednim katem to normalne ze widac wtedy w szybie odbicie "konstrukcji" head upa. Jak kupilem samochod wydawalo mi sie to dzwine ale szybko przestalem zwracac na to uwage.
  17. W Polsce nie bylo nic ciekawego. Jezeli zalezy Ci na 330d to proponuje wybrac sie do Niemiec. Na mobile jest ich pełno. Jezeli nie masz doswiadczenia w sprowadzaniu aut to może warto skorzystac z pomocy bimmercheck. Ja za swoj zaplacilem 21500e brutto w 2017.04. Z oplatami i ubezpieczeniem wyszedl mnie wtedy kolo 110tys zl. Kupilem wersje dokładnie taka jaka chcialem, bardzo mocno skonfigurowana jak na f3x.
  18. Mam od 3 lat 330d. Kupiony z przebiegiem 141tys, teraz dobijam powoli do 180tys i auto przez ten czas prawie bezawaryjne. Miej na uwadze ze F3x jest slabo wyciszone. Jezeli jezdzisz czesto w trasy i lubisz szybko podrozowac to moze sie to okazac duzum problemem.
  19. Niezle czasy. Jaki udalo Ci sie osiagnac v-max ?
  20. Moim zdaniem silnik pracuje normalnie, bynajmniej podobnie do mojego F31 z przebiegiem 177 tys. Z drugiej strony nagranie na yt napewno nie oddaje w pelni rzeczywistych odglosow. Jezeli Ty slyszysz roznice w pracy silnika to pewnie jest cos na rzeczy.
  21. http://www.zeperfs.com/en/duel8310-5412.htm Mysle ze to porownanie jest bardziej wiarygodne.
  22. Dzieki za odpowiedz.
  23. Czy ktos kto kupowal nowe auto moze sie wypowiedziec?
  24. Witam, Czy nowe F31 wyjezdzajace z fabryki byly wyposazone w folie ochronną zderzaka jak w linku ponizej? https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2355461-folia-ochronna-na-krawedz-ladunkowa
  25. Siema siema Sorry za off top :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.