Skocz do zawartości

boohmacher

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez boohmacher

  1. Tez mi sie marzy C63 AMG ale W205. Moim zdaniem przesiadka z F30 na W204 moze sie okazac nieudana bo jednak W204 ma juz swoje lata i widac to szczegolnie w srodku. Jezeli cena to sprawa drugorzedna to celowalbym w G21 m340i (sam chyba tak zrobie za rok jak beda juz jakies na rynku wtornym). Inna moim zdaniem ciekawa alternatywa to C43 AGM W205.
  2. Znam firmę w Warszawie która lubi rozwiązywać takie zagadki. Nazywają się PMCAR. Jak masz daleko to myślę że warto zadzwonić i moze dadzą jakąś wskazówkę przez telefon.
  3. Ciekawa informacje znalazłem w auto świecie. Masa rzeczywista G21 320d to 1676kg(wg autocentrum minimalna masa 1565), gdzie dla testowanego również przez nich w 2014r F31 320d podali masę 1644kg. Jeżeli chodzi o wyciszenie to oba modele przy 130km/h 68db. Z kolei masa rzeczywista G21 330i to 1694kg. Miało być lepiej względem poprzednika a w rzeczywistości wychodzi ze tak nie jest.
  4. Wiekszosc maglownic mozna zregenerowac za pomoca zestawu naprawczego. Koszt zestawu to okolo 120zl plus wymiana w ASO 600zl. W niezaleznym serwisie mozna taniej. Maglownice w F3x stounkowo szybko sie zuzywaja wiec ciezko powiedziec czy lepiej kupic nowa czy regenerowac. Jesli juz nowa to napewno nie w ASO, chyba ze pieniadze nie graja roli.
  5. Az ciezko uwierzyc ze problem, ktory jest od 3 lat w G3x nie zostal wyeliminowany i teraz wystepuje w G2x. Mam F31 i jak czytam o tych problemach to w zyciu nie zaryzukuje kupna serii G mimo ze byla w kregu moich zainteresowam jako nastepne auto.
  6. boohmacher odpowiedział(a) na Aytar temat w F30, F31, F34, F80
    Znasz historie auta? Tzn. mialo jakies szkody itp. ? W moim F31 2013r z przebiegiem 176tys km nic nie skrzypi. Wyjatkiem sa okolice head upa w bardzo upalne dni kiedy jade z wlaczona klimatyzacja po nierownosciach.
  7. Moja zona tez na to narzeka jak zapina pas siedzac na miejscu obok. Ja jak zapinam pas stojac poza samochodem to jakiegos szczegolnego problemu nie mam ale rzeczywiscie jest tam malo miejsca. Nie mam wielkiego porownania jak jest w innych samochodach bo drugie auto jakim woze corke to 2 drzwiowa Laguna Coupe gdzie tylna kanapa jest wyprofilowana i tam wyglada to podobnie. Zona jednak twierdzi ze w Lagunie jest latwiej.
  8. Gratuluje zakupu 330d. Jaki udalo sie uzyskac rabat?
  9. Potwierdzam, mam wersje Luxury i wyjechala z fabryki z czarna podsufitka.
  10. Kiedy dowiadywalem sie o zestaw naprawczy w sklepie czescidobmw.pl otrzymalem taka informacje: "Zestaw naprawczy o nr 32106891974 jest dedykowany wyłącznie do przekładni kierowniczych ThyssenKrupp. Przed zamówieniem proszę sprawdzić czy przekładnia kierownicza zamontowana fabrycznie w Pańskim BMW posiada oznaczenia producenta ThyssenKrupp czy ZF" Wychodzi wiec na to, ze do przekladni ZF nie ma zestawu naprawczego.
  11. Znam auta które o wiele gorzej zostały pomalowane w fabryce np. https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-qashqai-nissan-qashqai-2015-1-2-tekna-1-wlasciciel-34500-km-przebiegu-ID6CDlVW.html
  12. Jak ktoś chce sprawdzić nieograniczona ilość VINOW na telefonie to wystarczy że na chwilę klikniemy tryb samolotowy. Resetuje się wtedy IP i przeglądamy dalej. Nie działa to w przypadku korzystania z Wi-fi.
  13. Napisz do czescidobmw.pl i napewno zaproponują Ci jakąś dobrą alternatywę względem oryginałów. Sam zamontowalem tarcze klocki Zimmerman jakieś 20tys km temu i jestem bardzo zadowolony. Klocki mam malo pylace i felgi praktycznie w ogóle się nie brudza. Ogolnie nie zauważyłem żadanych różnic na minus względem oryginalnych BMW, a cena Zimmermanów ponad 2 razy niższa.
  14. http://felgenkatalog.auto-treff.com/ tutaj poszukaj co to za model.
  15. Witam, Jak w tytule mam problem z zamkniecie szyberdachu. Po nacisnieciu przycisku dach przesuwa sie o kilka cm i sie zatrzymuje, musze kilkukrotnie naciskac przycisk zeby calkowicie go zasunac. Zdarza sie tez tak ze naciskanie nic nie daje. Przy otwieraniu wszystko dziala jak nalezy. Przy zamykaniu pilotem, przytrzymujac przycisk rowniez dziala jak nalezy tzn. zamyka sie bez problemu. Czy mozna samemu w jakis prosty sposob zrobic reset?
  16. Zarowno w Mservice jak i Dyfronie doskonale znali problem ale jeszcze do tej pory nie montowali zestawu. Dla odmiany Pan z serwisu w BMW Fus nie wiedzial ze jest cos takiego jak zestaw naprawczy, mimo ze innemu koledze z forum montowali go 2 dni wczesniej... Ogolnie byla to moja pierwsza i ostatnia wizyta w tym AS0. Po montazu kierownica ciezko chodzila i nie odbijala. Wrocilem na poprawe i po baaaaardzo dlugiej rozmowie i milionie argumentow z mojej strony zgodzili sie bezplatnie poluzowac srube. Chcieli to zrobic odplatnie. Gdybym mial to robic kolejny raz to napewno nie w AUTO FUS. Podejrzewam ze kazdy normalny serwis nie robilby zadnych problem zeby poluzowac srube.
  17. Ja jestem świeżo po wymianę w BMW auto fus (650zl robocizna i 117zl części). Mservice bmw na Bielanach chciał 600zl za wymianę(nigdy nie wymieniali), Dyfron 400zl wymiana i 150zl czesci (nigdy nie wymieniali), hypertech nie wiedział że taki zestaw istnieje i Pan dowiedział się odemnie. Myślę że większość dobrych mechaników sobie z tym bez problemu poradzi tyle że muszą mieć odpowiednią nakładkę żeby odkręcić śrubę w maglownicy, a raczej nikt takiej nie ma. Mozna też ją sobie samemu dorobić jak ktoś potrafi lub kupić na allegro (byly jakiś czas temu za 149zl).
  18. Witam, W moim aucie (seria 3 F31) tez wystepowal problem ze stukami z maglownicy. Stwierdzily to dwa niezalezne serwisy i zdecydowalem sie na montaz zestawu naprawczego w BMW Auto Fus Warszawa z przekonamiem ze zrobia to solidnie. Odebralem auto i kierownica chodzi zdecydowanie ciezej i dodatkowo nie wraca do pozycji 0 tylko zatrzymuje sie troche wczesniej. Zadzwonilem do serwisu, opisalem sytuacje i spytalem czy moga poluzowac srube. Dostalem odpowiedz ze sruba zostala dokrecona zgodnie z sila jaka jest przewidziana w instrukcji montazowej i moga to zrobic ale na moja odpowiedzialnosc. Czy jest ktos kto montowal zestaw naprawczy i u niego tez teraz ciezko chodzi kierownica? Moim zdaniem tak byc nie powinno. Rozmawialem z jedna osoba ktora montowala to w F31 i powiedziala ze po montazu chodzi tak samo lekko jak wczesniej.
  19. Byłem dzisiaj w BMW auto fus i również zamontowali mi zestaw naprawczy. Po odebraniu auta zauważyłem że kierownica ciężej chodzi i nie wraca do pozycji 0 tylko zatrzymuje się trochę wcześniej. W internecie można znaleźć opinie że "ułoży" się i powinno wrócić do normy. Czy rzeczywiście tak będzie? Czy lepiej jechać znów do nich żeby poluzowali śrubę? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii i moze doradzić? Teoretycznie najlepiej byłoby pytać w Aso ale zestaw naprawczy to dla nich wielka nowość. Do tej pory wymieniali maglownice.
  20. Jak lubisz wysoki standard obsługi i umiarkowane ceny to polecam http://www.jdl-performance.com/serwis Za wymianę klocków na jednej osi płaciłem 50zl jakis rok temu.
  21. Odkopie temat. Czy jest ktos kto zamontowal u siebie zestaw naprawczy maglownicy i pozbyl sie calkowicie pukania na nierownosciach poprzecznych?
  22. Mysle ze tu https://czescidobmw.pl/ powinni mieć.
  23. Mamy dokladnie ten sam schemat zakupu samochodu tylko ja jestem jakby rok do przodu :) Rowniez odpuscilem 3 lata temu B9 ze wzgledu na cene i rowniez z tego powodu odpuszczam teraz G21, ktore ewentualnie wchodziloby w gre. Co do wygladu B9 to nawet na "zwykle" wersje nie patrze, a tylko te fajnie skonfigurowane. Z reszta tak samo jest moim zdaniem z wygladem F3x, zwykla bez shadow line i na malej feldze wyglada slabo. Jeszcze jak nie ma xenonow to juz w ogole.
  24. Napisz maila albo zadzwon do czescidobmw.pl i oni Ci doradza.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.