Treść opublikowana przez ppatryk
-
Łańcuch rozrządu N47
podobno te ślizgi są ważne ale pytanie co z łańcuchem lub z jednym z trzech kół zębatych? w moim przypadku powodem uszkodzenia było owe koło u innych winowajcą jest łańcuch, naciąga się czy te elementy zostały poprawione?
-
Poduszki pod skrzynią automatyczną ZF
olej wymieniany w skrzyni? :)
-
Poduszki pod skrzynią automatyczną ZF
jakie masz objawy?
-
Łańcuch rozrządu N47
ja zrobiłem 95 tys km po wymianie i słychać ponownie, ale nie szuranie, tylko po prostu dźwięk rozrządu, tak jak w większości N47 :) robiłem na OE BMW także po prostu kwestia tego, że za jakiś czas znów będę wymieniał druga sprawa taka, że podobno w zeszłym roku wyszły poprawione części, i jeżeli ktoś takie użył to niby nie trzeba wymieniać ale czy jest ktoś kto to sprawdził? moim zdaniem lepiej zrobić łańcuch na zamienniku i co ok 150 tys km wymieniać :)
-
BMW F30 M-PAKIET :)
Samochód niemal idealny :cool2: ja bym był za tym, by dach był jednak biały oraz troszkę go obniżył jeszcze :cool2:
-
e91 318d 2008 do czego ten przycisk
dobrze myślisz, ale sprawdź dlaczego nie działa
-
BMW E91 320d 2005, Gdzie jest wzmacniacz?
Twoje wyposażenie: Masz HiFi Szukaj wzmacniacza, mógł się zepsuć, mógł ktoś też go wyjąć i sprzedać :) zobacz jakie masz głośniki - jakie mają numery - sprawdzimy czy ktoś nie włożył zwykłych.
-
e91 318d 2008 do czego ten przycisk
może być jeszcze taka sytuacja, że ktoś to sobie dezaktywował programowo i jest to dobra sytuacja :mrgreen: jeżeli jednak nie jest to dezaktywowane to sprawdź akumulator, ładowanie, termostaty (temp płynu) i polecam dezaktywować w takim wypadku, a na pewno wydłuży to życie rozrusznika, akumulatora i przede wszystkim turbiny :cool2:
-
amortyzatory od e87 do e90
ale musi być jakikolwiek numer produktu lub nazwa chyba, że jest to china no name
-
Zakup sprężyn obniżających - BMW E90
ja mam ale zwykłe amorki i sprężyny vogtland 190.000 km po Polsce przejechane w ten sposób :cool2:
-
Zakup sprężyn obniżających - BMW E90
nie kupuj mts, bo to jest tandeta chyba ze jeździsz tylko do sklepu i z powrotem lepiej zwykłe amorki i porządne sprężyny, a jak jest kaska to kupić firmowy gwint :)
-
E90 330xd M pakiet DO ZAMKNIĘCIA
dobra robota :) też muszę u siebie rozkręcić i przeczyścić wszystko :)
-
ppatryk -->> E92 320dA
chce mieć wszystko zrobione jak powinno być :8) te druciki wyszły przypadkiem, dobrze, że Paweł jest prawdziwym fachowcem :cool2:
-
ppatryk -->> E92 320dA
Ostro ktoś sobie "polutował".. Dobrze, że Paweł temat świetnie ogarnął :cool2: Człowiek, na którym można polegać! Wkrótce zrobimy aktualizację całego autka :)
-
Łańcuch rozrządu N47
moim zdaniem tyle tego do sprzedania bo jest to silnik poniżej 2L, przez co najbardziej popularny
-
Zakup sprężyn obniżających - BMW E90
jak masz seryjne amorki to nie kupuj wersji sportline bo za bardzo obniża kup zwykłe eibachy lub vogtland i będziesz zadowolony nic obcierać nie będzie, amorków nie musisz przy takim przebiegu kupować nowych
-
Łańcuch rozrządu N47
A ja mam takie pytanie, czy rozrząd dla silnika w wersji A został jakiś sposób poprawiony? Co skutkuje mniejszym prawdopodobieństwem zerwania? Niektórzy twierdzą, że podobno niedawno poprawiono cześć zamienne i są dostępne podgumowane ślizgi. Drugie pytanko co sądzicie o zamiennikach rozrządu Febi? Do tego dokupić OE koła łańcuchowe. Sam kiedyś u siebie robiłem rozrząd po zerwaniu, jednak minęło już trochę kilometrów i ucząc się tym razem na własnych błędach będę chciał ponownie wymienić cały rozrząd. aktualnie jestem 95.000 km po wymianie.
-
320d 163km klapki zawirowań
potwierdzam jednak ma być tak silnik 2.0d zawsze 22mm!
-
320d 163km klapki zawirowań
ja usunąłem mojemu ojcu, on ma e90 320d M47 163KM i nie widzę żadnej różnicy, absolutnie żadnej, przynajmniej nie czuć nic :cool2: montowałem do tego zaślepki 22mm w 320d polecam wywalić co do 330d się nie wypowiadam natomiast po raz kolejny potwierdziłem, że w przypadku silnika N47 klapek już nie trzeba usuwać, tam urwać się nic nie powinno, jedynie co to może się klapka przyciąć z brudu, więc warto przeczyścić :cool2:
-
E36 Compact - słaby nawiew z filtrem, a bez filtra jest OK
to poszukam jakiegoś normalnego natomiast ten filtron niby jest do tego modelu, no nic, wymienię :)
-
E36 Compact - słaby nawiew z filtrem, a bez filtra jest OK
wydaje mi się, że problemem może być wersja filtra z węglem poprzedni był zwykły i było OK zamówię taki zwykły filtr i sprawdzimy
-
E36 Compact - słaby nawiew z filtrem, a bez filtra jest OK
Witam Was Mam następujący problem - słabo wieje z nawiewów jeżeli jest włożony filtr kabinowy. Filtr to Filtron K1072 do wersji z klimą Dwa filtry, montowane na podszybiu, filtry z węglem. Jak tylko wyciągnę ten filtr, to nawiew wieje super. A filtr jest nowiutki, zmieniałem kilka dni temu. Także wentylator, dmuchawa i kanały są w porządku. Na pewno nie jest uszkodzony jeż itp. Na każdym poziomie siły nadmuchu widać różnice i bez tego filtra jest tak jak być powinno w E36. E36 Compact z klimą. Klima odgrzybiona, napełniona kilka dni temu. Stało się tak właśnie po wymianie filtra... P Z tego widać, że przyczyną jest filtr. Jednak dlaczego? Miał ktoś kiedyś problem z filtrem Filtrona? Może rekomendujecie jakiś konkretny?
-
Re: Wostok - BMW E46 Coupe 318CI Topasblau - update III 2016
bardzo fajne coupe :) kolor jeden z najlepszych możliwych :) podoba mi się takie podejście jak Twoje, w pierwszej fazie mechanika, zawieszenie, lakier, a potem przyjdzie czas na inne modyfikacje :cool2: oby tak dalej :cool2:
-
Łańcuch rozrządu N47
tak się pytam bo też kiedyś robiłem łańcuch a czy słychać taki charakterystyczny hałas rozrządu? metaliczny?
-
Łańcuch rozrządu N47
marcin04 czy masz może jakiś zestaw części użytych przy wymianie? z numerami?