Treść opublikowana przez ppatryk
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
czyli ogólnie mówiąc po prostu trzeba jeździć i w razie awarii czujnika nox go wymienić i można spać spokojnie :)
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
rozumiem, że nox najczęściej się uszkadza, gdy ktoś jeździ głównie po mieście? czyli podobnie jak dpf oprócz wymiany czujnika nox na nowy, w przypadku uszkodzenia katalizatora jest opcja go jakoś reanimować?
-
E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika
a tak z ciekawości, ten katalizator nox oraz informacje o nim w sterowniku można usunąć w taki sposób jak robi się to z dpf?
-
Konserwacja alufelg
Ja polecam: Tenzi Prix IronX lub K2 Alot, chyba najlepszy i najtańszy - moim zdaniem. Rozcieńczamy z wodą, psikamy na felgę, następnie spłukujemy pod ciśnieniem. Muszę powiedzieć, że nawet zimą nie trzeba wtedy kół czyścic szczotką czy gąbką, tak ładnie schodzi cały brud. Bezpiecznie dla każdych felg. Sprawdzałem.
-
ppatryk -->> E92 320dA
e92 LCI w benzynie :) ale teraz trwają poszukiwania, chociaż dwóch potencjalnych jest, po oględzinach
-
ppatryk -->> E92 320dA
Fxx raczej nie :)
-
stuki w skrzyni biegów 320iA
czy wymieniałeś kiedykolwiek olej w automacie?
-
ppatryk -->> E92 320dA
Czy ktoś chciałby kupić moje e92? :cool2:
-
e91 325i -->Touring M3 projekt,s.77 swap s65 rozpoczęty
coś mi się wydaje, że będzie naprawdę dobrze :cool2:
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
Amortyzatory kompletnie nie będą pasować. W X jest inna zwrotnica, również same wahacze są zmodyfikowane również w zakresie wykorzystanych materiałów. Różnic wbrew pozorom jest sporo, przede wszystkim z przodu. Przód Xdrive: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VD31&mospid=48827&btnr=31_0742&hg=31&fg=10 Przód RWD: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VB31&mospid=48483&btnr=31_0694&hg=31&fg=10 dobrze wiedzieć :)
-
Obnizenie 320d ktore wybrac? pomocy
a ja mam takie pytanie od kolegi zawieszenie m pakietowe wymiana sprężyn tylko z przodu na vogtlandy -40, czyli od m pakietu wyjdzie -20 lub -30 a z tyłu zostawić m pakietowe, ponieważ, vogtland ma -25 czyli podobnie jak m pakiet na tył czy nie pogorszy to za bardzo charakterystyki zawieszenia? prowadzenia?
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
trzeba by się zapytać sprzedawce a czy do x w ogolę się czymś różnią?
-
Jaki silnik do e90?
czy ktoś z Was ma doświadczenia z silnikiem N51B30? Jest to wersja SULEV, czyli na amerykański rynek, obniżona emisja spalin, niestety kosztem mocy na necie wyczytałem, że ten silnik pomimo słabszej mocy jest bardzo fajny, ponieważ jest pozbawiony niektórych wad N52... samochód ze Stanów, historia oraz przebieg znany, potwierdzony aukcją sprzedażową w stanach, wszelką dostępną dokumentacją, także o samochodzie po powodzi czy zwijanego ze słupa nie ma mowy, jak to większość twierdzi o samochodach sprowadzonych w kontenerach
-
[E9x] amortyzatory, sprężyny - jakiej firmy wybrać?
ja zdecydowałem się np. na monroe reflex na przód, montuję we wtorek polecał mi sprzedawca (pytałem trzech niezależnych) i wyczytałem pozytywne opinie o tych amorkach (właśnie do bmw) podobno nie mają na nie reklamacji...
-
Ikona oleju po zgaszeniu silnika
ale kolega napisał, że olej jest ok, więc ja obstawiam czujnik
-
Ikona oleju po zgaszeniu silnika
czujnik poziomu oleju
-
E92 Jaki dystans do s230
na oponce tył 255 to 10-12mm i nie będzie obcierało ja miałem 15mm na oponie 235 i nie obcierało mowa o obciążeniu pasażerami
-
Moja E90 318D
ładne autko :) i dobrze, że LCI :cool2:
-
[E90] Różnica silników 320d i 318d
nic z tym nie zrobisz, tylko program
-
E90 vs E60
Świetne ujęcie tematu. :cool2: Im mniejsze BMW tym lepiej trzyma sie drogi. Mistrzem jest jedynka, ale trojka niewiele odstaje. E60 to wygodne auto do długiej jazdy w trasie, w mieście rzeczywiście udręka. Juz e90 jest tu niezbyt wygodne, bo wcale nie małe. 2.0d 177 KM z automatem którym zrobiłem kilka tras jest wystarczający do normalnej jazdy, jednak na jakieś fajerwerki nie ma co liczyć. W razie czego można chipowac i powinno byc juz ok z 220 KM. Mi e60 w trasie paliło poniżej 6l/100 z automatem. E90 litr mniej i to przy ostrzejszej jeździe. Ale w e90 mam 184KM i chyba nowszy soft w skrzyni lub nowsza wersje skrzyni /silnika bo pali zadziwiająco mało, dużo mniej niż jedynka w podobnej konfiguracji. co Ty robisz za trasy, że e60 pali poniżej 6L a e90 poniżej 5L? koła pewnie 16"
-
E90 Avery Dark Gray | Sesja z i8 str. 43
naprawdę pozytywnie :cool2: :8)
-
ppatryk -->> E92 320dA
a nie miałeś, że przy gaszeniu silnik zatelepie? mam tak od kiedy kupiłem i nie wiem czy nie poduszki pod silnikiem pozdro :) masz automat czy manual? mi nigdy nie telepało przy gaszeniu jak masz manual a telepie ci przy gaszeniu to może to być dwumasz, miałem tak w e90 320d, telepało, po wymianie dwumasu przestało
-
ppatryk -->> E92 320dA
będziesz zadowolony polecają tez na kosmetykaaut
-
ppatryk -->> E92 320dA
:cool2: rzeczywiście fajne http://www.youtube.com/watch?v=94KvZyYIxOo ale to już chyba w następnym aucie :8)
-
ppatryk -->> E92 320dA
Porad co do wyboru pasty szukałem u kolegi, który prowadzi sklep z produktami do car detailingu oraz sam jest posiadaczem i fanem BMW :) także myślę, że wie co polecał właśnie do BMW. Proponował jeszcze Scholla S17, ale Body Magic daje lepsze wykończenie. Szukałem pasty uniwersalnej, tak by nie za bardzo ingerować w lakier, ponieważ samochód nigdy nie był na szczotkach, zawsze ręcznie myty tylko prze mnie, żadne tam myjnie itp., w związku z czym nie było naprawdę za bardzo czego się przyczepić. Nie robiłem IPA, Body Magic nie zakrywa defektów, warto o tym trochę poczytać na e90post czy autogeek. Firma ta nie jest praktycznie w ogóle popularna w Polsce. Następnym razem będę np. stosował tylko produkt Dodo Juice Need For Speed, czyli lekkie odświeżenie, oczyszczenie, zabezpieczenie, a do tego wosk. Mogłem zrobić zdjęcia przed i po, to bym pokazał, że naprawę nie było tragedii z lakierem.