Skocz do zawartości

aramiel123

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez aramiel123

  1. Zrobiłem mały serwis olej filtry i nowa odma . Odma wpadła z separatorem oleju Olej Mobil 0w40
  2. Jak będziesz wymieniał glowice to zachowaj czystość Sama wymiana banalnie prosta 4 śrubki i przewód wysokiego ciśnienia Sama glowiczka odskoczy na sprężynie wiec powoli z śrubki Do łatwiejszego montażu nowej głowicy pokręć wałem silnika żeby w pompie cp4 pozycja walka (krzywka) byl na dole mniej sprężyna wypycha glowice łatwiejszy montaż . Tak to wyglonda po demontażu Na zdjęciu jest tez zdemontowany cylinderek z wałeczkiem tego nie musisz wyciągać ale przed założeniem nowej warto sprawdzić pozycje wałeczka, żeby na krzywce dobrze leżał może się przekosić Oczywiście przed uruchomieniem odpowietrzyć.
  3. Ja u siebie wymieniałem pompe cp4 Przed i po z silnika B47
  4. Zalecam dobrą diagnostykę najpierw jeszcze raz dobrze sprawdzić wszystko . Co do pompy cp4 zalecana jest wymiana całej , choć wymiana samej glowiczki jest można , glowiczke jak juz to tylko jako komplet nie sam Trzpień Jak ja juz bym.wymienial pompę to z wersji silnikowej B47 pompy są poprawione maja wieksza wydajność i nie opiłkuje juz . Pasuje p&p tylko trzeba przerobić przewód wysokiego ciśnienia do szyny ( ten przewód pasuję z n47 177km ) troche go trzeba podgiąć Da się to zrobić pod blokiem jak ktoś ma jakąś wiedzę i ściągasz do kola zębatego
  5. Cisnienie zadane jak i rzeczywiste ma się pokrywać idealnie mogą być drobne odchylki ale male i w krótkim czasie poniżej 1sec Więc Jak juz prosty program obd2 wyłapał jakieś odchylki to coś jest na zeczy Jak powyżej 2000obr rzeczywiste ciśnienie jest wysze od zadanego i sie utrzymuje parę sec . to regulator cisnienia na pompie albo zawory upustowy na szynie paliwowej do podmianki , Jeśli faktycznie sprawdziłeś te 2 parametry zadane cisnienie i rzeczywiście bo te proste programy obd2 to wiesz ... Ista+ była by pewniejsza Ale jeśli powyżej 3000obr jest ubytek cisnienia to pompa cp4 na 90% No bo wtryski podobno sprawdzone
  6. Samo sprawdzenie pomy cp4 czy nie opiłkuje to nic nie da Bo te elementy nie biorą udział w generowania cisnienia . Elementem tloczacym paliwo jest trzpień o przekroju coś kolo 5mm bardzo dokładnie spasowany jakakolwiek odchylka zluzycie wlasnie takie problemy na początku generuje pod koniec życia tloczka nie odpalisz auta . Tloczek zaznaczony na czerwono tego nie sprawdzisz na oko
  7. Prawdopodobnie pompa wysokiego CP4 sie kończy a dokładnie sekcja tloczaca glowiczka . Gdy paliwo jest względnie jeszcze zimnie to nie ma problemu ale wystarczy ze diessel się rozgrzeje i sama pompa cp4 to lepkość ropy spada i pompa nie wyrabia z ciśnieniem gubi cisnienie, czasami jak silnik jest rozgrzany są problemy z odpaleniem , dłużej zakręci zanim załapie
  8. Dpf mial być wywalony ale Kat mial zostać I jest ale go uszkodzili niechluje jedne
  9. Witam autko juz dawno nie jest moje ale jest w rodzinie i serwisuje ja dalej przy okazji. Ostatnio Wpadly chamulce komplecik Spręży przód Sterownik swiec Auto miało wywalony dpf przez firmę i po czasie zaczęło strasznie śmierdzi w kabinie spalinami , okazało się że poskładali to na starych uszczelkach i na jakiejś paście masakra. Kilka godzin pod autem . Parę zdjęć
  10. jack Nie po to kupuje się m550d żeby być ekologicznym takie auto ma cieszyć . Wystarczy ,że właściciel wciśnie pedał przyśpieszenia do deski i Nici z całą tą ekologia bo wypuje tyle tlenków nox ze to całe badziewo nic nie da , Lepiej mieć 2 auto o pojemności kartona mleka i być ekko. Co do ograniczenia EGR jeśli producent auto mowa tu o (BMW) umożliwił nam to i działa to super bo przecież EGR pracuje jak należy I cala ekologia zostaje na miejscu to dlaczego nie . Chyba lepiej ograniczyć i być choć trochę eko niż pozbyć się całkowicie. A co do spalania po ograniczeniu zauważyłem spadek spalania Auto nie dławi sie spalinami ""Więcej tlenu wiecej mocy" To nie żadna teoria wzięta z Parlamentu Europejsiego 🙂 Tam te 3 turbinki potrzebują tego
  11. Kolego myślę że u ciebie wszystko jest dobrze . Posiadasz czujnik różnicy ciśnienia z 2 wejściami przed dpf i za Ponieważ masz adblu czujnik musi mierzyć tylko poziom zapchania dpf a nie całego układu. Czujnik , który ja posiadam ma jedno wejście i mierzy wszystko co za nim stawia opór ,a za nim.jest tylko DPF i rurka wydechu Z Adblu jest mały problem bo on też stawia opór dla spalin dlatego masz tak a nie inaczej i masz [czujnik różnicy ciśnienia ] Myślę że nie masz co szukać dalej przyczyny wskazania czujnika cisnienia spalin bo go u ciebie fizycznie nie ma a program to Programm
  12. Dzialanie egr można zobaczyć w prametrach pracy , ja bylem w szoku ze podczas delikatnej jazdy tak mocno się otwiera .
  13. Hej ciśnienie różnicowe na DPF masz spoko 250mbar to jak nowy prawie . Na częste wypalanie DPFa moze mieć wpływ zapchany dolot sprawdz tez te nieszczęsne klapy kolektora . Mogę Ci podać pewnie tip jeśli chcesz ograniczyć sądzę to ogranicz sobie w I STA działanie EGR do 07 wartości W moim przypadku po tym zabiegu regeneracja co 800km Egr podczas jazdy wersja org. Otwierał się aż do 90% i to generuje duzo sadzy A po ograniczeniu max 35% otwarcia . Dodam ze najwięcej sadzy produkuje Egr podczas delikatnej jednostajne jazdy i to wszystko łapie DPF
  14. Tak wiem Chciałem tylko pokazać że tak też można to sprawdzić i odniosłem się do kolegi który założył temat
  15. Sam test i gdzie go można wykonać bez kodu błędu Struktura funkcjonalna > napęd >uklad elektryczny > i gdzieś tam
  16. Test bez czujnika
  17. W tym teście na zapłonie 998,00 hpa do 1002.00 hpa wszystkie czujniki
  18. Uszkodzony czujnik różnicy ciśnienia nr.4 . Albo coś z przewodami albo wtyczka Normalnie pokazuje mi -3.00 hPa na zapłonie a gdy uruchomię silnik 5.00 hPa Jak odłączę czujnik wskakuje na -408.0 hPa
  19. Albo jak turbinki były naprawiane to bardzo prawdopodobne ,że jest źle ustawiona zmienna geometria małej turbinki . Od 1500obr do 3000 powinna mala turbinka ladowac 3200mbar (2.2bara) Od 3000obr do odciny duza powinna utrzymać doładowanie 3100mbar (2.1bara)
  20. Sprawdź przewody i same silowniczki pneumatyczne Czerwony = klapa przełączająca spaliny do turbo mala >> duża Zielona = klapa upustowa spalin z dużej turbinki i z całego układu Niebieska = klapa przełączająca doładowanie z turbin mala>> duża Żółty = klapa baypas do małej turbinki Moim zdaniem sprawdzić czerwona i zielona klapie i ich sterowanie Można wymusić też ista+ test tych klap Niebieska klapa też możesz zobaczyć czy mechanicznie się nie zacina one mają spory luz
  21. To nie jest ten wężyk , który piszesz Ten co idzie koło kolektora dolotowego , swiec żarowych jest do klapki EGR Ten wężyk , który autor sie pyta jest od klapy baypas małej turbinki, klapka otwiera się żeby pomóc zasysanie powietrza do małej turbinki przy niskich obrotach silnika . Każda najmniejsza nieszczelnosc w układzie vakum będzie wpływała na moc 25d bi turbo. Radzę wymien wszystkie wężyk na nowe albo na inne lepszej jakości bardzo dobre są przewody paliwowe gumowe w oplocie 4mm
  22. 1 .Wypnij kostkę od Egr i zobacz czy będzie dalej falował. Jak.masz ista+ to zrób adaptacje egr Mozliwe ze sie nie domyka ponowna adaptacja , może ponownie przyuczyć zakres pracy mechanizmu Jeśli zobaczysz poprawę dobrym pomysłem jest, też ograniczyć działanie egr zrobisz to też ista + max do 07 mniej sadzy w kolektorze i mniejsze prawdopodobniestwo , ze spłoniesz 😝 2. Opcja klapki kolektora zawalone nagarem 3. Podciśnienie vakum w Biturbo odgrywa wielka rolle w sterowaniu turbinkami jak i same zaworki jesli masz brak vakum to klapa się nie zamkla i spaliny nie trafiają na małą turbinke i masz ogromnego laga brak mocy itp. 4 możliwe że klapka baypas od egr nie działa z braku vakum lub się zapiekła
  23. Jak rozbierałem pokrywę to łańcuszek u mnie siedzial sztywno . Na górnym ślizgu data 2013r

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.