Treść opublikowana przez _Tomek_
- M3
-
M3
Risto, akurat zawias i hamulce do m3 to mozna kupic w sklepie czesci dobrych firm i ceny nie sa jakos specjalnie wygorowane w porownaniu do pozostalych modeli. Najwieksze koszty to pewnie jak sie kupi trupa i trzeba ladowac kase w silnik. Powszechne bolaczki o ktorych wciaz sie slyszy to VANOSy, panewki w 3.0 i skrzynia w 3.2.
- M3
- M3
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
No ja do swojej wypatrzyłem w realoem :? Ale jest milion wersji, z klimą, bez klimy, różne silniki, nadwozia, wersje geograficzne Ale i tak oryginalne sobie odpuszczam ze względu na tą cenę. SN3 ty chyba kiedyś coś pisałeś o zawieszeniach w e36? Co moge bezpiecznie założyć zamiast sprężyn m-sport?
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
...coś tanio Ci to wyszło, moja furka też wyszła z M-Sport Suspension i niestety nie można w ASO kupić sprężyny na szt. lub parami, występuje jedynie możliwość zakupu KIT-u w skład którego wchodzą: stabilizatory P + T, amortyzatory, sprężyny i parę innych drobnych części. Wszystko, u FUS-a jest na zamówienie (2 tyg) a koszt to ok. 2600 zł. Do zestawu M-Sport amortyzatory produkuje BOGE ...więc polecam KIT dobrego producenta np.: H&R, lub KW... Ja dostałem z ASO i ze sklepu na Narbutta takie informacje: 700zł sprężyny przód, 800zł sprężyny tył. Amortyzatory mam już kupione nowe BOGE do m-sport właśnie (odpowiedniki tego co mam teraz) więc nie uśmiecha mi się kupować teraz kolejnych. Zestaw sprężyn eibach pro-kit -35/-30 kusi ceną ok 650zł za komplet. Moge bez obaw to założyć?
-
Co z tymi osiągami w 528??
W 2.8 podstawowa sprawa do wsadzenie kolektora od m50b25. Potem moze CAI i wydech. Do tego program i jakies 220KM moze wyskoczy. Dalsze zabawy to pewnie GT i inne walki, podobno niektorym sie udaje dobic do 250KM.
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
Oryginały odpadają ze względu na przesadzoną cenę. Amorki (i całą resztę) mam oryginalne m-technik przy czym oryginalne nówki BOGE na przód czekają na zamontowanie (stare już szlag trafił). Który eibach jest odpowiednikiem m-technika? Pro-kit ma -35/-30 a to jest już sporo mniej niż m-technik (zdaje się -20 jak piszesz). Z tego co patrze to ten pro-kit moge kupić za jakieś 650zł ale czy nie będzie z tym cudów? Dodam że ani trochę nie zależy mi na "kozackim" wyglądzie za to bardzo zależy na dobrym prowadzeniu (może być twardo byle nie było ping-ponga).
-
Jaka jest pojemnosc baku ?
65l. Moze dystrybutory na stacji dosc kreatywnie licza przeplyw :lol:
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
Tak właśnie wykombinowałem że wezme jakis komplecik. Bo co prawda od biedy mógłbym wziąć ten przód za siedem stów ale wtedy bym miał pewnie motorówke mając nowe springi z przodu i 15-letnie z tyłu. A komplet nowego m-sporta to tylko ASO za 1500zł. Możecie więc polecić jakieś sprężynki z minimalnym obniżeniem? Generalnie coś w stylu oryginalnego m-sportfahrwerk wysokościowo-twardościowo. Lesjofors ma jakieś -30/-15 w przystępnej cenie, warte to coś?
- M3
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
Do 6 cylindowych są te same sprężyny - więc powinny pasować. No wlasnie z numerow roznie to wychodzi. Ale sobie odpuszcze bo to i tak uzywki. Poszukam chyba czegos z minimalnym obnizeniem i twardoscia wieksza niz seria. Czy takie jakies eibach -30/-15 podpasuja bo amorki m-technik? Nic zlego sie nie stanie? Nie bedzie cudow w zakretach? To co teraz mam z racji wieku pewnie ma podobna wysokosc (jak nie nizsza). Nie powiem ze licze na to ze SN3 sie udzieli w tym watku :cool2:
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
Wychodzi na to ze tylko oryginal 700zl za dwie sztuki. Troche mi sie nie usmiecha. Sa jakies inne mozliwosci? Inne sprezyny? Bedzie pasowac od 320i ale z M52?
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
Jak narazie wiem tyle że chyba nie ma zamiennika. Może rzeczywiście zostaje allegro ale nie bardzo chce wsadzać używki. No i jak do tej pory to na allegro są tylko niebieskie H&R ale to jest kurde -1.5" przód i -1" tył. Nie chce takiego hardkoru :?
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
Witam! Po wciągnięciu na podnośnik okazało się że lewa sprężyna z przodu jest strzelona. W realoem wyszukałem że to jest część o nr. 31331090767. Autko to e36 2.0 coupe z M-Sportem. Właśnie dzwoniłem do foty ale tam mają tylko ichniego Kagera będącego odpowiednikiem zwykłych sprężyn. Znacie jakiś sklep gdzie będą mieć takie jak szukam? Czy tylko serwis?
-
Co lepiej kupić 530i czy 530d z 2002-2003 e-39?
Benzyna.
-
Fele od E-39 do E 36???
Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
-
Szyberdach,czy działa dobrze?E 36,1992r
ja jakos mam uchylanie "impulosowe" a auto z 92 roku. Napewno nikt tam niczego nie przerabial. To jest tak samo jak z domykaniem szyb bocznych. Jednym dziala drugim nie. Jaki masz nr silniczka szyberdachu? Wymiana przełącznika nic nie da, trzeba też wymienić silniczek.
-
Szyberdach,czy działa dobrze?E 36,1992r
Do września '95 nie ma w e36 funkcji impulsowego uchylania/otwierania szyberdachu.
-
Zawor spustowy turbosprezarki E46 320d
Oj tam, bez podciśnienia też się da: http://60gp.ovh.net/~motorspo/pages/TDdumpvalves.htm Tylko po co:)
-
325i Problemy z gazem !!! (sekwencja)
Święta prawda! Niespotkałem jeszcze takiej co by nielubiła :twisted: A zwłaszcza 6 i więcej cylindrów :twisted: :twisted: Te poprostu to uwielbiają :clap:
-
turbo w beji
Zapomniałem że rozstaw osi w kompakcie jest taki sam jak w reszczie (zetka ma mniejszy). Więc może nie będzie tak tragicznie. Pozostaje trzymać kciuki żeby coś z tego wyszło. Fajnie jakby Konrad informował o swoich poczynaniach :twisted:
-
Zobacz... oceń .... Wieś i wstyd czy prawdziwe BMW ........
Wolny kraj, ale ja bym jednak nie chciał żeby ten jego tuning przywalił mi w szybe po odklejeniu się od samochodu. Chociaż takie brewki z taśmy izolacyjnej to wiele szkody by pewie nie zrobiły.
-
turbo w beji
Z ciekawości, jak będzie z prowadzeniem się takiego kompakta? Czy BMW nie dlatego zdecydowała się na niewypuszczanie tego w wersji M? Można też spotkać opinie że do szybkiej jazdy takim M Coupe trzeba niezłego kozaka za kółkiem. Szkoda by było żeby taki projekt skończył na pierwszym zakręcie :|
-
turbo w beji
Kolektor, turbo, wydech, orurowanie, komp, skrzynia, most, sprzęgło, dół silnika, uszczelka, wtryski. Pare rzeczy.