Treść opublikowana przez _Tomek_
-
Kupno 323i
M60 byl klopotliwy w USA i UK, M52 w UK (wersja usa byla bez nikasilu). M52 i M54 i chyba wszystkie pozniejsze silniki to aluminium. Najnowszy N52 ma blok z magnezu. Tylko tuleje sa albo zeliwne albo alusil.
-
Kupno 323i
Troche pokreciles. Wlasnie w USA i UK ten problem wystepuje najczesciej (USA ma paliwo z duza zawartoscia siarki) a bardzo niewiele jest przypadkow w innych czesciach swiata (zwlaszcza reszcie europy). Nikasilem pokryte sa M60 i europejskie M52 (importowane tez do USA wlasnie). I nikt nie powrocil to zeliwnych blokow:) Sa aluminiowe jedynie tuleje sa inne. Wiec bez obaw mozna u nas jezdzic z M52.
-
pompa paliwa - zamiennik
Mnie tez to ciekawi. Moja chodzi cos troche glosno choc auto nie ma lpg ani nie ganiam na rezerwie. Czy to objaw konczacej sie pompy? Czy tak poprostu juz ma (przebieg na liczniku ponad 200k)?
-
Jak rozebrac pompke spryskiwaczy ?
Co to jest pompka dwustrefowa?
-
Jak rozebrac pompke spryskiwaczy ?
Ze co? Skad ty wziales te ceny? Nowka FEBI w Focie to ~100zl. Nowy, tanszy, zamiennik to jakies 20-30zl. Uzywka 10zl.
-
No sama już nie wiem który silnik :(((
Co kto lubi. Powiedzmy tylko ze o ile kupujac M3 trzeba wiedziec w co sie pakuje (ze 6-biegowy getrag jest nierozbieralny i kosztuje 20k, ze komplet czesci do remontu s50 kosztuje tyle co kilka sztuk uzywanych m52, itp itd) o tyle robiac z 2.5 turbo-potwora trzeba to wiedziec 10 razy bardziej. Z M3 jest o tyle dobrze ze jesli juz uda sie kupic cos w dobrym stanie (za 10k euro to *moze* 3.0, napewno nie 3.2, te autka juz chyba zaczynaja nabierac wartosci z wiekiem) to jest to normalny daily-driver. Takie turbo z kolei to "zawsze cos". A i nie bylbym pewny ze za 10k uda sie kupic fajne 325 i dobrze je zrobic, na sam silnik pewnie by starczylo ale co z reszta?
-
No sama już nie wiem który silnik :(((
Tak, napewno to co napisales bedzie optymalniejsze. Get real.
-
Co sądzicie, czy warto kupic??
Aukcje. Deficytowy towar. Nie licz na to ze kupisz za mniej niz 400euro. Chyba ze wycieruchy po powodzi.
-
co to za przekazik ktorego nie mam
1 - taillight/foglight 2 - low speed radiator fan
-
Niespodzianka z fotoradaru
Skoro wiesz ze to ty prowadziles to w czym problem? Placisz i z glowy.
-
No sama już nie wiem który silnik :(((
V8 wchodzi do e36. Byly przeciez takie Alpiny. A Racing Dynamics nawet wkladalo v12:) Patrzac po naszym podworku zwawo sobie radzi w drifcie jedne e36 z V8 wlasnie:) Ale oczywiscie taki swap to juz ostry hardkor dla mocno zdeterminowanych:) Natomiast naprawde ciekawa opcja moze byc wlozenie 3.0 diesla tylko to juz minimum 15tys PLN (strzelam).
-
No sama już nie wiem który silnik :(((
Risto jakie silniki z 5? V8? A moze daj czadu i wrzuc tam M57TUD30 z jakims ciekawym programem? To by bylo warte zabawy:D
-
Amortyzatory Sachs Supertouring i Advantage czy to to samo?
Stabilizator to nr 1 na tym rysunku. W m-sport jest grubszy, tam masz na realoem grubosci podane bo to troche rozne roczniki drobne zmiany mialy. Oprocz tego roznica jest w amortyzatorze i sprezynach (krotsze, sztywniejsze). Zamiennikiem dla m-sport jest wlasnie Sachs Advantage (115 370 i 115 370) lub inne BOGE, Kayaby.
-
Amortyzatory Sachs Supertouring i Advantage czy to to samo?
Dziwna sprawa. Rozumiem ze nie wiesz jaki zamiennik kupic? Zmierz stabilizator, wtedy bedzie wiadomo czy masz m-sport czy nie. Z drugiej strony m-sport jest wyraznie sztywniejszy, kwestia tylko czy masz porownanie do innych e36 zeby to ocenic.
-
Co sądzicie o gazie??
Bylo milion razy. Bedzie jezdzic i tyle.
-
Który silnik najlepszy z gamy 2.5. Prosze o rady.
A co z dyfrem etc? Napewno wytrzyma taka zmiane?
-
Wymiana 2.0 na 2.5 w mojej coupe. Rady !!!
Jedyny problem to moze byc ubezpieczenie. Najlepiej zapytac sie jakiegos agenta zeby potem nie bylo wtopy jak trzeba bedzie wyplacac.
-
gdzie kupić do ix najtańsze amortyzatory
Ja do swojej najtaniej znalazłem na allegro (user Zielez) i od niego też wezme. Spytaj czy ma lub może mieć i do IXa.
-
Gaz do E36 320i
To teraz idź i zajżyj pod maske.
-
Obramówki jak w nowym BMW :)
Są listwy, części nr 51131977681 i 51131977682. ~80zł nówka sztuka. Dostępne oczywiście w dowolnym kolorze pod warunkiem że jest to kolor czarny. Co do "chromline" to poszukaj na forum w galerii, ktoś ma takie coś na swojej e36.
-
Wymiana 2.0 na 2.5 w mojej coupe. Rady !!!
Tu nie Niemcy ani Hiszpania. Tu jest Polska :twisted:
-
Wymiana 2.0 na 2.5 w mojej coupe. Rady !!!
A kiedy byliscie na przegladzie zeby ktos maske otwieral? No i po czym poznac ze siedzi 2.5 a nie 2.0?
-
Policja zatrzymała mnie za... BMW
Mnie ostatnio tajniacy z kryminalnej pod sam dom "eskortowali";) Jak milo:)
-
325 czy 320
E tam. Juz e23 745i od tego odchodzilo:)
-
sportowy wydech, filtr powietrza
Ale po co? Z 1.6 czy 1.8 i tak rewelacji nie bedzie a ze stozkiem tylko bedziesz mial wiecej zabawy w czyszczenie i smarowanie.