Treść opublikowana przez _Tomek_
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
Jakiego SR20DET, co ty pieprzysz? Co do twojego artykulu to jest poprostu niescisly. Chcac puszczac powietrze z BOVa do atmosfery wsadza sie go przed przeplywomierzem zeby mierzyl on rzeczywista ilosc powietrza. Pomysl. Jak bylby za to najpierw mierzylbys ilosc powietrza a potem sporo z niego upuszczal i efekt bylby taki ze przez chwile mialbys zbyt bogata mieszanke. Po co mieszac do tego elektronike? Przypominam ze mowimy tu o tuningu a nie rozwiazaniach seryjnych, bo tam to rzeczywiscie przez ograniczenia prawne BOV upuszcza powietrze spowrotem do dolotu. No i te cisnienie doladowania to tez troche nieprecyzyjne bo nie do konca taka jest rola BOV. Ten zawor jest sterowany przez podcisnienie i dziala tylko przy zamknieciu przepustnicy. Nie upuszcza zadnego nadmiaru cisnienia w dolocie gdy masz otwarta przepustnice.
-
Co z tym turbo?
Nic bardziej mylnego. Wiecej powietrza + wiecej paliwa = duzo mocy;) M52B28 jest fajna baza, dol masz kuty w serii. Kwestia odpowiednio dobranego setupu, sporej rzezby i bedzie fajnie latac. Ale ja i tak zachecam do zmiany na 540i, nie tylko moc sie liczy, V8 bedzie najpewniej mialo lepszy wypas no i sama frajda z 8 cyl ;) W jaki sposob chlodzi turbine? M50, M52, M54 to troche jest egzemplarzy w Polsce z doladowaniem.
- test obc
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
Kaman korona. Przeciez w tym artykule sa bzdury. Sterowanie cisnieniem doladowania przez BOV? Upuszczanie ZMIERZONEJ przez przeplywke ilosci powietrza? Przez BOV znajdujacy sie PRZED przeplywka? Ktos w niezlym transie to pisal.
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
to troche za ogolnie i nie do konca jeszcze.. a moze jest tam jeszce jakas kwestia uwolnienia nadmiaru sprezonego powietrza? no i powiem ci ze troche pomyliles pojecia chyba.. bo tu nie chodzi o aktuator czy tez wastegate.. A po co sie w takim razie uwalnia ten nadmiar? Bo adi0583 opisal wlasnie jeden z powodow stosowania BOVa ale to Ty troche mylisz pojecia. Druga sprawa to 1.4 bara. Naprawde powodzenia z nadmuchaniem tyle z T25. I jak dlugo seryjny silniczek to wytrzyma? Jak narazie porywasz sie z motyka na slonce. W PL raczej nikt nie ma know-how do zakladania turbo w 1.8is, przynajmniej ja nie slyszalem o takim aucie ktore by jakkolwiek jezdzilo. W kazdym badz razie powodzenia i oby Ci wyszlo conajmniej tak szybkie auto jak M3.
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
Tak, to z pewnoscia o wage tu chodzi. Dzieki za oswiecenie. A ja glupi myslalem ze o wznios i czas otwarcia :duh: Moze sie pochwal do ilu chcesz rozkrecic te M44?
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
CA18DET - 370cc SR20DET - 370cc RB26DETT - 440cc M50B25 - 190cc S50B30 - 249cc Czym jeszcze zablysniesz chlopczyku? Prosba do moderatora, moze temu panu dac juz bana? I jak to jest z tym lzejszym walkiem rozrzadu? Ile mocy od tego przybywa?
- test obc
-
Wymiana całych zegarów w E36
http://img207.imageshack.us/img207/2261/2144450541jj1.jpg Wyciagasz srubokretem.
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
Miciu moze bys nie unikal odpowiedzi? Jak nie wiesz to spytaj Jarkowego albo Czika, oni maja spore pojecie, ba, chyba nikt tak dobrze nie ogarnia Nissanow jak oni. Ponawiam pytanie: Jak to jest z ta moca w silniku turbodoladowanym? I jak to szlo z tymi spalinami w intercoolerze i efektem pneumatycznym?
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
Ale napiszesz w koncu z czego sie ta moc bierze czy nie? I czego chcesz dowiesc? Bo narazie to dales popis glupoty jakiego tutaj dawno nie bylo.
- test obc
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
:modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: Moderatorze oszczedz nam tego :lol:
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
To wez jeszcze raz nam napisz skad sie bierze ta moc w silniku turbodoladowanym?
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
O chlopie. Ty lepiej serio tuninguj te bmw w need for speed jak wg ciebie masz tam jakas pneumatyke :duh:
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
A duzo? Tutaj mowimy o BMW. Za nieduza kase przeskoczysz na 6-cyl i bedziesz mial o wiele wiecej frajdy juz przy stocku. A jak juz sie uprzesz na turbo to tez bedzie latwiej. Moim zdaniem wsadzanie kasy w 4-cyl to jest juz bardzo duza fantazja, ale co kto lubi.
-
Jak jeździć najekonomiczniej?
Oczywiscie. Duzo pomaga ekonomizer. Tak jak pisal zamen133, trzeba sie nauczyc wykonywac naprawde milimetrowe ruchy prawa stopa;) No i w trasie przewidywac co sie dzieje a nie leciec non-stop na redukcji palac hamulce przed kazdym tirem :lol:
-
Compact 99 (1.9L) TURBO - da się i czy dużo przeróbek?
Przy 200BHP to Ciebie za duzo nie powgniata :lol: Ty naprawde chcesz zakladac turbo do 4-cyl?
-
przekładka 2.0 na 2.8
M50 tez mialo Vanosa bo ty chyba utozsamiasz Vanosa z M52? Zajrzyj pod maske i sprawdz;) Jeden kij, maly dyfer.
-
turbo w beji
No ale wiesz, jak chcesz t25 to szukaj jakiegos rozbitego nissana z sr20det i regeneruj uzywke. Nowe to kosmos ceny.
-
przekładka 2.0 na 2.8
Jakies konkretne powody dlaczego nie przekladales razem z calym ukladem napedowym? Mialbys odrazu pasujace sprzeglo;) No i dyfer o ktorym wiadomo ze wytrzyma bo chyba nikt nie ma watpliwosci ze maly dyfer z 4 cylindrowek dlugo nie pociagnie z 2.8;)
-
turbo w beji
Widac mi nie wyszlo ale post mial znaczyc ze tylko czesc gratow a cena juz przekracza 5k. To tak odnosnie niektorych osob przekonanych ze turbo to inwestycja na poziomie nowych opon.
-
Problem z ogrzewaniem, co sądzicie.
Padl rezystor. Zanim zapytasz - POSZUKAJ!
-
turbo w beji
5.5k a to tylko turbina, wg, ic i kawalek rurki.
-
Ile pali ///M5 e39 ???
Raczej na takie auta stac wlasnie tych ktorzy pytaja o spalanie. Co do tematu, m5 pali parenascie litrow i troche oleju.