Treść opublikowana przez Pawel735
-
Wpadlem w dziure! :( Drgania na kierownicy! Co to?
Skoro jesteśmy przy tym temacie.Ja mam podobny problem jak jade powyzej 80 i skrecam to kierownica mi drzy.Czy to mozliwe ze niewywazenie kół moze sie objawiac tylko przy skrecaniu ? Wiem jeszcze ze gumy stabilizatora sa juz do wymiany bo jest luz na nich takze czy to przypadkiem nie jest powodem drzenia kierownicy ?
-
Bentley - Service Manual
Świetnna rzecz ta ksiązka.Zrobiłeś kawał dobrej roboty.
-
Gaśnie na zimnym silniku i dławi sie na ciepłym
A czy te usterki mogą być spowodowane właśnie uszkodzeniem sondy ?
-
Bentley - Service Manual
Dla mnie ten service manual jest zaskoczeniem.Zawsze szukałem ksiazki serwisowej do e32 i nigdzie nie moznabylo jej znaleźć,nawet czytałem na forum że takowa nie istnieje a tu proszę. Książeczka jest oczywiście w angielskim ?
-
Ile moze kosztowac pompka paliwa przy zbiorniku do 520 24v
Ile kosztuje nowe a ile można dać za używaną ? Zupełnie nie orientuje się w cenie tej części.
-
Żywotnośc klimatyzacji.
Witam Chciałbym abyśmy się wspólnie zastanowili nad żywotnością klimatyzacji.Jak je eksploatować aby służyły nam jak najdłużej.Jeżeli mamy szczelną klimatyzację to jak długo ona nam posłuży od nabicia do nabicia.Jaki gaz był stosowany w klimatyzacjach w e32/e34. Mile widziane wszelkie inne sugestie i uwagi na temat klimatyzacji. Pozdrawiam Ja chciałem zacząć tym żeby o włączaniu klimatyzacji nie zapominać także zimą,ponieważ długo nie używana sprężarka może się uszkodzić. Proponuje uruchomić klimatyzację w zimie chociaż raz w tygodniu. Pozdrawiam Paweł
-
kola 20 cali
A czego nie Wrocław tylko Breslau ? :)
-
740 V8 rok92/93 sonda lambda i spalnie
Mysle ze nie ma co sie dziwic czemu spalanie jest taki duze.Sam sobie wyjaśniłes dlaczego tak jest=mróz,ssanie,krótki dystans.
-
Gaśnie na zimnym silniku i dławi sie na ciepłym
zeby skasowac bledy sondy wystarczy odlaczyc akumulator ? Czy te objawy moga byc spowodowane jakims lewym powietrzem które gdzies się dostaje ?
-
Wolne obroty biegu jałowego
dyskusja na podobny temat toczy sie tu http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?p=48611#48611
-
stuki na pedale hamulca
jezeli to nie pomoze to moze styki przy czujnikach abs sa podśniedziałe albo same czujniki mają jakąs awarię
-
klopot z bmw 530 rocznik 2000
Myślę że problem leży w elektronice.Skrzynia automatyczna w takim samochodzie jest napewno spięta z czujnikami w silniku np czujnikiem obrotów.Może jest potrzeba wprowadzenia zmiany skrzyni do komputera.To auto zaawansowane technicznie. Szczerze mowiac sa to tylko moje przypuszczenia
-
Pytanie do posiadaczy 730iA
A jak myślisz ile to może palić ? :D Sama pojemnośc mówi za siebie.Tego nie oszukasz.Jeżeli to silniczek v8 to na trasie moze Ci sie uda ze spali Ci ponizej 10.Ale w miescie musisz sie liczyc ze nie zejdziesz ponizej 14-15 niezaleznie czy v8 czy r6 Ja posiadam 735 r6 i na trasie najmniej pali pomiedzy 10-11 jak sie jedzie tak wzglednie a w miescie nie zeszłem ponizej 15.Mysleze ze 3.0 ma podobne spalanie moze delikatnie mniejsze. Nie ma co się łudzić.To potrzebuje dużo paliwa.Górna granica spalania jest oczywiscie inna dla każdego.Ja podałem swoje minimum.
-
Gaśnie na zimnym silniku i dławi sie na ciepłym
Chciałem sie tylko dowiedziec czy to normalny objaw ze po odlaczeniu krokowego obroty skaczą a ja podlacze to sie uspokajają.Zastanawia mnei to ponieważ czytałem wiele postów o falujących obrotach i ludzi pisali ze po odlaczneiu krokowego wszystko jest ok i tak jeżdzą.Czyli przeciwnie niz u kolegi.
-
Gaśnie na zimnym silniku i dławi sie na ciepłym
Jeśli chodzi o mojego kolege to napewno nie miał wybuchu bo auto nie ma gazu. Zastanawia mnie jeszcze sprawa dlaczego po odlaczeniu krokowego obroty zaczynają skakać.
-
Gaśnie na zimnym silniku i dławi sie na ciepłym
A to dławienie po dodaniu gazu to co moze byc przyczyną ?
-
Gaśnie na zimnym silniku i dławi sie na ciepłym
Witam, Kolega ma następujący problem. Witam.Posiadam BMW e36 coupe 1,8iS z 92roku. Samochod ma 215tysiecy przebiegu i mam problem.Samochod po odpaleniu na zimnym silniku gasnie (żeby normalnie chodził musze trzymać delikatnie noge na gazie). Gdy sie rozgrzeje wszystko jest ok ( po odpaleniu na rozgrzanym silniku nie gasnie ). I drugi problem.Samochod podczas jazdy " dlawi sie". Przerywa i po dodaniu gazu nie reaguje odrazu. Nie jest czuly. Co to moze byc? Dodam jeszcze ze po odlaczneniu silnika krokowego obroty skaczą raz w góre raz w dół. Z gory dzieki.
-
problem z wrzuceniem biegu ......
Słusznie.Wyjedź tym na droge i tam zrób próbe bo wiesz w garażu to nawet 2 metry nie pojedziesz i wtedy zobacz jak to wszystko sie zachowuje. Ta cała sytuacja ma miejsce pewnie na zgaszonym silniku co nie ?
-
problem z centralnym zamkiem
Na zwarciu czyli w pozycji albo nie do końca otwartej albo nie do końca zamkniętej.
-
Listwa na błotniku - czy taka sama jest w coupe i 4 drziowej
Ponieważ poszukuje listwy na prawy przedni błotnik(zwyklej standardowej)do coupy stad moje pytanko.A moze ktos ma tą czesc ?
-
problem z centralnym zamkiem
Skoro się nie otwiera do końca to znaczy że drzwi kierowcy musisz otwierać od strony pasażera ? Bo u mnie jets tam sam problem tylko od strony pasażera.Ja uważam że to może być przyczyną ponieważ zarówno siłownik kierowcy i pasażera to mastery więć niecałkowity wychył siłownika może być powodem błędnego odczytania położenia siłownika przez centralkę.
-
problem z centralnym zamkiem
Ja u siebie zauważyłem taki objaw, że czasem muszę zamknąć zamek na dwa razy,czyli przekrecam raz to zamek sie zamyka i od razu otwiera i dopiero jak przekrece drugi raz to jest w porządku..Ja myślę, że powodem tego może być fakt niskiej temperatury przez co elektronika troche zaczyna świrować bo w ciepłe dni nie mam tego problemu. PS.Czy dobrze wam chodzi centralny zamek czy przypadkiem któryś z siłowników nie otwiera zamka do końca ?
-
Prezentacja o e32 - co ciekawego mozna powiedziec ?
Prezentacja została miło przyjęta :) Czy ktoś zmieni auto to nie wiem bo po tym jak powiedziałem im o zużyciu paliwa to raczej nie wywołało uśmiechu na ich twarzy :P Swoją drogą piszesz że to męskie auto, zupełnie się z Tobą zgadzam,ale także znam świetną kobietkę która również jeździ 7, ale bardzo się cieszę że jeździ takim autem bo wiem że jeste bezpieczna w nim.
-
Podgrzewane zamki,spryskiwacze - jak sprawdzic czy to działa
dzieki za informacje.
-
Podgrzewane zamki,spryskiwacze - jak sprawdzic czy to działa
Ale jak włączy się to podgrzewanie to puszczasz wtedy klamka i to grzeje do pewnego momentu czy musisz ciągle ją trzymać ? Tylko klamka od kierowcy jest podgrzewana czy od pasażera takżę ?