Treść opublikowana przez Kszyhuu
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
byłem u znajomego zeby mi sprawdził pompe vacuum i juz nawet nie trzyma cisnienia po zgaszeniu silnika, więc zamowiłem juz sobie pompe (czeka w domu) tylko pytanie czy musze zmieniac uszczelke pokrywy zaworów skoro była wymieniana w grudniu ? slyszałem ze nie lubią być dwa razy zakładane. prosze o szybką odpowiedz bo na weekend chce zmienic pompe a musze musze wiedziec bo uszczelke musze niestety zamawiac i czekac ze 2-3 dni i czy ta pompa bedzie napweno pasowała (wziąłem numer z reaolem) http://www.ebay.de/itm/PIERBURG-Vakuumpumpe-Unterdruckpumpe-BMW-1er-E81-E87-3er-E46-E90-91-92-93-X3-Z4-/221727881730?hash=item33a002fa02:g:EYAAAOSwbdpWVtVY pozdrawiam kszyhuuu
-
N46 zapach oleju w kabinie [odp: pompa vacum, uszczelka]
Koledzy szybkie pytanko czy za każdym razem trzeba zmieniać uszczelke pod klawiatura? Chce zmienić pompę vacuum i nurtuje mnie to.
-
[E90] Problem z hamulcami
A pompa jeszcze trochę Halasuje. Ma ktoś może jakiś pomysł?
-
[E90] Problem z hamulcami
Przed chwilą byłem przy aucie i próbowałem powtórzyć stwardnienie hamulca lecz nie dało się. Ale za to przy naciskaniu pedała zaczęło śmierdzieć w kabinie olejem. Więc chyba najpierw vacuum pompa do zmiany
-
BMW E90 320i pompa podcisnieniowa(vaccum pompe)
????????????????????
-
BMW E90 320i pompa podcisnieniowa(vaccum pompe)
a może to poprostu juz pompa hamulcowa jest na wykonczeniu ?
-
BMW E90 320i pompa podcisnieniowa(vaccum pompe)
Jeżeli pompa vacuum nie działa poprawnie to hamulec może twardniec po zahamowaniu np 3 razy pod rząd? Czy to raczej servo jest na wykończeniu? Dzisiaj miałem sytuację jak jechałem, zahamowalem że trzy razy bo dojezdzalem do ronda i nagle hamulec twardy i nie idzie wyhamowc a do ronda 3 metry :| nagle wszystko wróciło do normy ale problem zaraz się powtórzył:( możecie koledzy coś podpowiedzieć? Auto jest mi nie zbędne bo codziennie jeżdżę do pracy 50 km a z takimi objawami to strach :|
-
[E90] Problem z hamulcami
Dzisiaj jak jechałem z pracy to stwardnial mi hamulec :| ale naszczescie po chwili jazdy wróciło do normy, ale dzieje się to dosyć często że twardnieje i zaraz puszcza... Podejrzewam pompę vacuum bo czasami Przy hamowaniu czuć zapach oleju w kabinie. Myślicie że mam rację? Czy raczej inny problem?
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Dzisiaj jak jechałem z pracy to stwardnial mi hamulec :| ale po chwili jazdy wróciło do normy, ale dzieje się to dosyć często że twardnieje i zaraz puszcza... Podejrzewam pompę vacuum bo czasami Przy hamowaniu czuć zapach oleju w kabinie. Myślicie że mam rację? Czy raczej inny problem?
-
Dziwny dźwięk e90
koledzy mozece mi powiedziec czy mozna zmienic tylko ten "trzpien" co trzyma to koło pasowe ? lub jakies lożysko ktore jest w srodku czy raczej całą pompe trzeba zmieniać ? pozdrawiam Kszyhu
-
E90 Słabe przyspieszenie
Kolego doszedles już do swojego problemu!? Bo ja mam podobnie Pozdrawiam kszyhu
-
amortyzator do wymiany
bo ja mam chyba tez jeden do wymiany po lewej stronie ale nie cieknie. jak najezdzam np. na garba to słysze takie delikatne stukniecie i jakby cos sie unosiło i opadło ztad to stukniecie, a poduszki miałem wymieniane koło 1000 km temu. nie wiesz co moze być przyczyną ? lub miał ktos cos podobnego ?
-
amortyzator do wymiany
jakie objawy miałes ?
-
Brak światła tylnej lampy w klapie!
U mnie połowa kabli z tej wiązki były przerwane dlatego miałem takie objawy. Zalecam najpierw sprawdzanie w klapie :norty: :nienie:
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
W tym aucie jeszcze nie zmieniałem a mam auto 4 miesiące a w książce serwisowej nie jest napisane czy był zmieniany l. Ale przyznam się szczerze że nie zmieniałem nigdy sam
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Mógłbyś mi jeszcze napisać czy puszka litrowa mi starczy? ;)
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Okej zacznę od tego ;) a mógłbyś mi polecić jakiś dobry płyn?
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Kolego więc co byś polecił na początek sprawdzić wymienić naprawić? :(
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Macie Drodzy koledzy jakieś pomysły? :) bo święta soe zbliżają a trzeba coś z tym zrobić jak już będę w pl
-
Brak światła tylnej lampy w klapie!
Ja mam u siebie też taki problem. Otworze klapę bagażnika jak wyciągam zakupy i później zamkne to nie świeci mi światło pozycyjne i lewa żarówka podświetlania tablicy, na desce wyświetla błąd że żarówka tylna nie działa. lecz jak ruszyłem kablami to wracała do normy i wszystko świeciło problem na desce znika.lecz wczoraj już ruszenie nie pomogło :D więc muszę w wolnym czasie sprawdzić kable które lecą do klapy :D wie ktoś czy jak się ściągnie ta osłonę od wewnętrznej strony bagażnika to czy będzie ładne dojście? Pozdrawiam Kszyhu
-
[e90] Jaki olej?
dzięki wielkie za szybką odpowiedz :) :cool2:
-
[e90] Jaki olej?
Aktualnie jezdze na Liqui moly 4600 5w30 tecz naczytałem sie ze do tego silnika nalezy lać milerssa lub motula czy to prawda ? dodam ze nie mam roblemu z pobieraniem oleju (mialem roboione uszczelniacze zaworowe) i teraz nie wiem jaki olej wybrac bo za 3 tygodnie bede zmienial olej, czy zostac może przy tym oleju czy wybrać cos z Motula lub millersa ?
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Może to poprostu sprzęgło jest winne? Lub wtryski? Będę na świeta w pl i chciałbym to zrobić i zacząć od czegoś bo jak oddam auto do mechanika i powiem żeby znalazł przyczynę to mi zaraz powie że pół auta zmienił a a tak naprawdę wywali mi tylko zaworek dlawiacy :/
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
N46
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
mam taki problem na zimnym jest najgorzej i tylko gdy dodam gaz przy ruszeniu na samym sprzegle rusza płynnie (nie zawsze) ale czasami mi tak zatrzesie autem że aż wstyd :0 i dodam też że bardzo delikatnie szarpie przy ruszeniu spod świateł. Mam do wymiany sprzęgło czy szukać innej opcji tej usterki :( i to też nie zawsze się Dzieje ale bardzo często może dwa razy w tygodniu ruszy mi normalnie. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale jak stoję w garażu i czekam aż troszkę spadną obroty z samego rana to trochę śmierdzi benzyną, a po wycofaniu i Ruszeniu śmierdzi jeszcze bardziej jakby wtryski laly? :/ macie drodzy koledzy jakieś pomysły co do tego zjawiska? Myślicie że to zaworek jest winny? Pozdrawiam kszyhu