Treść opublikowana przez Kszyhuu
-
Dziwny dźwięk e90
okej więc czekam na wiadomosc :) tak uszczelniacze zaworowe zrobiłem i przy okazji cały komplenty rozrząd i odme :) do tej pory zrobilem 2tyś km i nie zeszło ani kroli więc jak najbardziej z uszczelniaczami strzał w 10 :)
-
Dziwny dźwięk e90
jednak u mnie po sciągnieciu paska tez jest cicho, i chyba zmienie to sprzęgięłko ale juz mam dosc wymieniania w ciemno, bo juz zmienilem cały napinacz i rolkę prowadzącą. koszt około 250 zł ;/ :mad2: :mad2: zapomnialem nagrac filmik jak u mnie cały napinacz drży jak dodam gazu, nie wiem czy to tak ma być czy nie bo nie mam nawet nikogo w pobliżu zeby podmienic lub tylko zerknąć jak działa, kolego mozesz mi podesłać na priv linka z rolką ktorą ty kupiłes ? bo widze po twoim opisie ze mamy takie same auta i z tego samego roku więc raczej bedzie wszystko to samo :)
-
Dziwny dźwięk e90
Kolego jak dowiedziałes się że to akurat sprzegielko alternatora ci halasuje? jak można to sprawdzić. Może u mnie ten sam problem...
-
Dziwny dźwięk e90
Wie ktoś może coś na ten temat?
-
Dziwny dźwięk e90
i czy to czasami pompa nie zaczyna wyziewać ducha ; :duh: :duh:
-
Dziwny dźwięk e90
dzisiaj natrafiłem na dziwne zjawisko :D i chyba znalazłem przyczyne :norty: :norty: tylko musicie mi dokładnie powiedzieć jak mam to koło zmienic, podajże to jest od wspomagania ? i czy ma sie to koło tak zachowywać jak na filmiku poniżej, dodam że to kolo jest na dole po lewej stronie Pozdrawiam kszyhu
-
320i - problem z olejem
Ja po zmianie odmy nie miałem żadnej poprawy ale po wymianie uszczelniaczy już zrobiłem 2000 km i jeszcze nie zeszła ani jedna kreska poziomu. Wcześniej 1l / 1200
-
Dziwny dźwięk e90
Raczej katalizator nie bo on znajduje się po prawej stronie a ten Dźwięk jest z lewej strony w okolicach alternatora
-
Dziwny dźwięk e90
Jest taka możliwość że za mocno dokrecilem tą rolkę prowadzącą trochę za mocno i poprostu się rozleciala?
-
Dziwny dźwięk e90
Później zobacze jeszcze raz tą rolkę prowadzącą może to ona jakas wadliwa
-
Dziwny dźwięk e90
Rolka prowadząca wymieniona lecz znów pojawił się podobny dźwięk i nie wiem czy czasami za mocno nie przykrecilem śruby mocujacej :( ale tobchyba raczej nie możliwe jest co?
-
BMW E90 320i pompa podcisnieniowa(vaccum pompe)
witam, podłącze sie do tematu żeby nowego nie pisac. jakis czas temu poczułem smród w kabinie spalonego oleju i wyczytałem, że to pompa vacuum. Odkręciłem korek wlewu oleju i słyszalem klekot, lecz przy zakręconym nie słychać zadnych stuków jakby "diesel" wiem że pompa napewno sobie cieknie powolutku i teraz moje pytannie, czy pompe lepiej na początek uszczelnic ? bo może nie jest jeszcze w takiej złej kondycji. Czy od razu kupować nową ? pozdrawiam kszuhuu
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Może ktoś podać linka do uszczelek pompy vacuum? Najpierw uszczelnie i zobaczę jak się będzie sprawowalo
-
Gdzie jest odma ?
Jiz wszystko wiem ;) odma zmieniona bez ściągania kolektora lecz gimnastyki multum ;) pozdrawiam
-
Dziwny dźwięk e90
Prawdopodobnie to rolka prowadząca więc w tygodniu dam znać czy po zmianie pomogło
-
Dziwny dźwięk e90
Tak wszystko suche
-
Drżenie
To nie była wina tłumika i nadal walczę z tym problemem :/
-
Dziwny dźwięk e90
Raczej koło pasowe bym wykluczył bo na luzie jest wszystko wporzadku tylko po dodaniu gazu dostaje drgań i słychać. Dodam że przed kupnem było wszystko wporzasiu a jak pogonilem moja bunie po autostradzie(350km) to później zaczęły się te objawy. Jakby coś było luzne.
-
Dziwny dźwięk e90
Witam jakiś czas temu zaczął mi się problem z tym cholernym dźwiękiem. Dzięki jest taki jakby tłumik był luźny i po dodaniu gazu dostaje drgań i denerwuje lecz tłumik został Sprawdzony, trzyma się bardzo dobrze a dźwięk wydobywa soe jakby z okolic alternatora. Dodam że zmieniłem już napinacz kompletny wraz z rolka. I po ściągnięciu paska też jest taki sam problem. Macie koledzy jakieś pomysły? bo jak ruszam spod świateł i dodam zq mało gazu to jest tragedia, jakby się miało auto rozkraczyc
-
Bierze olej Kopci na niebiesko
witam, po wymianie uszczelniaczy dolac oleju do pełnego poziomu czy zostawic tak jak jest i poprostu sprawdzic czy bedzie sie poziom obnizał ? pozdrawiam i wesołych swiąt :)
-
Bierze olej Kopci na niebiesko
Ja robie w Bolesławcu (dolnośląskie ) uszczelniacze z robotą 1400 plus 1000 za komplet rozrządu możecie ich znaleźć na Facebooku nazywają się D1 Garage
-
Bierze olej Kopci na niebiesko
Ja już dzisiaj moją bunie odstawilem na wymianę uszczelniaczy, w dolnośląskim jest gościu który zajmuje się tylko bmw więc jakbyś chciał to napisz mi na priv. Co do mojego problemu to dam znać po świętach ;) dodam że odma była wymieniana i to raczej nie ona była problemem.
-
Bierze olej Kopci na niebiesko
tylko do jutra do 10godziny nie zrobie raczej 4tys, :| powiem szczerze ze dziwne to jest bo po miescie i na odcinkach 30km bierze mi 1l na 1200km a teraz spadła mi tylko jedna kreska na 1000km :| myslicie ze mogło sie cos odetkac ? :| dodam ze odma jest nowa i przejechałem na niej koło 3tysiace i po wymianie tez musiałem dolewac oleju
-
Bierze olej Kopci na niebiesko
koledzy pomocy, nie wiem co mam robic :duh:
-
Bierze olej Kopci na niebiesko
no tak,ale mam jeszcze pare innych rzeczy do wymiany wiec jak to nie to to wolałbym to zostawic na ozniej