Treść opublikowana przez Kszyhuu
-
[e90] sprzeglo - dwumas ?
Kolego jaki uszczelniacz będziesz przy okazji wymieniał?
-
[e90] sprzeglo - dwumas ?
No i właśnie się zastanawiam czy mieć pewniaka u mechanika wrazie czego na gwarancje do niego i niech robi a z tymi częściami z allegro to nigdy nic nie wiadomo
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Okej jutro nagram filmik z pod korka ale wiem że słychać walenie powietrza i to zdrowo. Znajomy mechanik mi powiedział że może to być ze pompa pracuje na sucho dlatego takie objawy ale nie wiem co o tym myśleć :(
-
Dolnośląskie
Myślę że ci z Bolesławca podołają :)
-
[e90] sprzeglo - dwumas ?
Noo pasuje do mojego auta, naturalnie chce zmienić cały komplet wraz z dwumasem. Teraz zamówiłem pompę vacuum na eBay i musze ja odesłać bo jest wadliwa więc zastanawiam się czy zamawiać produkty z allegro i bawić się później w wysyłkę. Jak koledzy myślicie? Bo widzę że cena koło 1 tyś się zmienia gdybym brał z allegro części :0
-
[e90] sprzeglo - dwumas ?
Koledzy możecie polecić jakiś zestaw sprzęgła bo szykuje mi się za dwa tygodnie zmiana a mechanik mi powiedział 3,500 zł części + naprawa. Myślicie że to normalna cena? Czy lepiej zamówić samemu a jemu zlecić tylko naprawę za 450? Pozdrawiam kszyhuu
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
No tak będę musiał zrobić, jak będziesz miał czas to podeślij filmik ;)
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Tzn ze u mnie ta pompa jest wadliwa, jeszcze jutro zobaczę twój film i jeśli będzie cisza odsyłam pompę
-
BMW E90 320i pompa podcisnieniowa(vaccum pompe)
orientuje sie ktos co to moze byc ? pompa vacuum jest nowa wczoraj załozona :(
-
Dziwny odgłos, stukanie silnika N42 E46 316i
orientuje sie ktos co to moze byc ? pompa vacuum jest nowa wczoraj załozona :(
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
moze ktos nagrac filmik z odpięciem węzyka w sprawnej pompie ? bo kolega zaraz wysle z odkręceniem korka tylko chciałbym zobaczyć jak to wszystko pracuje jak pompa jest w 100% sprawna
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
u mnie są identycznee objawy jak u kolegi ktory odkręcał korek, ale wyczytalem ze mozna to tak sprawdzic więc zrobiłem filmik. nie wiem co o tym mysleć, zamawiac inna pompe czy szukac problemu gdzie indziej. :cry2: :cry2:
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Okej czekam w takim razie ;)
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
A po wymianie pompy dalej ci wywala olej? W takim razie ta pompa może być nie sprawna jeśli u mnie to samo się dzieje, identyczne objawy. Co teraz zrobić? Oddać pompę i niech mi nową wyślą czy jak?
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Zmieniłem na nową bo miałem 3 razy taka sytuacje że przed rondem miałem twarde hamulce i bym miał wypadek więc dłużej nie czekając zamówiłem nowa. Ale też ciekla jak cholera. Pukanie słychać cały czas ale zauważyłem że zaczęło płuc olejem po odkrecenu korka i dmuchać powietrze, na starej chyba się tak nie działo że plulo. I teraz nie wiem co robić nagralem fil "nowej" pompy, i moim skromnym nie wiadomym zdaniem ta pompa nie powinna tak działać ;/ ocencie sami
-
Dziwny odgłos, stukanie silnika N42 E46 316i
Dodam jeszcze że mogę ją zwrócić do miesiąca czasu do firmy z której ową pompę zamówiłem, proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem czy mam ją demontowac i odsyłać
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
macie koledzy jakies pomysły ? bo mam mozliwosc do miesiaca zwrócic ową pompe do firy w ktorej zamawialem. prosze o szybką odpowiedz
-
Dziwny odgłos, stukanie silnika N42 E46 316i
odgrzeje temat, dzisiaj zmienialem pompe vacuum na nową pierburga ale te stuki dalej sie pojawiają ;/ macie jakies inne pomysły czy to jakas wadliwa pompa ? ;/
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
witam pompa zmieniona, w ciagu godziny :) tylko został ten dzwięk takiego jakby "pukania" powietrza. pompa nowa wiec to chyba gdzie indziej lezy problem ;/
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Chodzi mi tylko o to że znajomy mechanik powiedział mi że trzeba silikonowac ten "pół księżyc" nawet jak się nie ściąga pokrywy, oczywiście aż tak to się nie znam dlatego pytam. Dzisiaj chce zmienić pompę bez ściągania pokrywy
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Trzeba coś silikonowac po wymianie pompy? Bo słyszałem że ten "pół księżyc" jutro będę walczył z pompa to dam znać ile czasu mi to zajęło ;) tylko to pytanie mnie męczy
-
pasek wieloklinowy (e90 320d)
wiem ze temat dotyczy 320d ale nie znalazłem nic podobnego. MIanowicie jakis czas temu zmieniałem napinacz,rolke prowadzącą i łozysko alternatora i przy odpalaniu słychac jakby było cos luzne bo slychać napinacz przy odpalaniu ;;/ tak jakby miał luz i trzepie nim (tylko przy odpalaniu) ale zauwazyłem rózniez ze od zewnetrznej strony (strona bez rowków)pasek jest lekko "wyślizgany" ? moze juz pasek nie jest pierwszej nowosci (mam auto od listopoada i zrobilem nim koło 10-12kk )więc może czas na zmiane paska ? poprostu sie juz naciągnał ? macie kolegi jakies pomysły ? pozdrawiam kszyhuu :)
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
jednak narazie sie pomęcze bez sciągania pokrywy, bo nie mam gdzie tego zrobic a tutejsze warsztaty są nie zabardzo opłacalne :D ktos pisze ze to zajmuje koło 4-5 h popatrzymy zobaczymy :D kiedys ktos pisał wymianie odmy bez sciągania kolektora ze zajmuje to tyle samo czesu ponieważ trzeba sie namęczyć, mi to zajeło około 2 bitych godzin, więc moze nie bedzie tak zle :D jesli sie nie uda to zrobie w polsce bo bede za 2 tygodnie :D zyczcie mi powdzenia :D
-
Dolnośląskie
Ja polecam D1 Garage w Bolesławcu ul.staszica 9a/1;) chłopaki znają się na rzeczy i potrafią rozwiązać problemy związane z autkiem. Ps. Termin minimum tydzień wcześniej ;) Pozdrawiam kszyhuu Ps. Tylko bmw
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
nie no raczej wole prostsze rozwiązanie ze sciągnieciem pokrywy :D tylko teraz pytanie czy zamawiac uszczelke czy nie ;/ na tej zrobiłem kolo 10kk i nie wiem, bo nie chce widzieć jak moja bunia krawawi :D a co do tej pompy to dobrą kupiłem ?