Treść opublikowana przez Kszyhuu
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
witam ponwnie, bylem u mechaników i nie stwierdzili nic złego. Przeswietlili pompe ;sprawdzali jakie ma wartosci i było cos koło 1 Bar, sprawdzili równierz wąż ktory idzie do serwa i czy równo "siedzi", MOwili ze jedna chodzi glosniej druga ciszej więc chyba nie biore sie za to tylko bede tak jezdził dopóki cos sie nie rozleci :| pozdrawiam kszyhu
-
320i - tłumik środkowy, zamiennik ?
ja za swój Bosal'a zaplacilem 280 zł a zmienilem sam :)
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
w poniedziałek oddaje auto do mechanika, bo juz mam dosc szukac na własną ręke... i szkoda nerwów dam znac co było przyczyną jak koledzy sie z tym uporają
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Myślisz że to pompa może być winna?
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
tak, i na zewnątrz jak sie stoi to tez ją słychać
-
BMW E90 320i pompa podcisnieniowa(vaccum pompe)
moze to poprostu wadliwa pompa vacuum ? dodam ze mialem serwo nieszczelne ale juz zmieniione a dzwiek nadal jest...macie jakies pomysły ? pozdrawiam
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
zmieniłem dzisiaj serwo i nie wiedziałem ze tak powinny działać hamulce :D tylko ten uporczywy dzwięk został dalej ;/ nie wiem czy dalej z tym walczyć czy poprostu dać sobie siana z tym. jak koledzy myslicie ?
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
dokładnie mi chodzi o to czy da sie zmienic bez sciągania pompy i pozniejszego odpowietrzania układu
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
jutro bede mial juz serwo na miejscu, kupilem uzywke za 60 e ;o no ale nie mialem wyjscia ;p mam ndzieje ze pompa jeszcze sie nie rozsypała :D moze ktos mi powiedziec jak zmienic serwo ? moze jakis turtorial ktos zrobil ? pozdrawiam kszyhuu
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Może ktoś wie czy jak mam walniete serwo a pompa nowa i tak głośno pracuje to czy może się uszkodzić?
-
320i - tłumik środkowy, zamiennik ?
Dzięki za linka, za parę dni będę w Polsce i jak zmienię to obiecuję że napiszę jaka firma tłumika i jaka cena. Pozdrawiam kszyhuu
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Ze swojego doświadczenia wiem że można pompę vacuum wyciągnąć bez zdejmowania pokrywy zaworów więc moim zdaniem naciągane na kasę. Przy każdym ściąganiu trzeba trochę w wyznaczonych miejscach zasilikonowac i nie powinno być nadmiaru silikonu żeby nie wyciekalo .mówili mi ludzie ze nie powinno się dwa razy tej samej uszczelki zakładać ale każdy robi według budżetu ;)Dowiedziałem się tego wszystkiego z forum ;) także lektura jak i ludzie którzy pomagają tutaj jak najbardziej na tak ;)
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
No na allegro znalazłem bardzo dużo tylko weź tu kup pewniaka, wiecie jak to jest z ludźmi z allegro
-
320i - tłumik środkowy, zamiennik ?
no tak mi koles powiedzial w sklepie, ze to jest tłumik ktory szedl na montaż :) ale t bylo 10 lat temu :D takze kto wie czy nie sciemnia :D
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
no wlasnie chyba nie trzyma, a po drugie widziałem pod pedalem hamulca jakby jakis wyciek. Cos mi sie wydaje ze stara pompa puscila olej w serwo i tam gdzie jest szczelina to poprostu wyciekło(jest to mozliwe ze wycieklo gdzies pod pedałem?). takze do wymiany serwo. mozecie kogos polecic co ma sprawne serwo na sprzedaż ? lub jakis sklep internetowy gdzie wysylją w ciagu 3 dni do niemiec ? pozdrawiam kszyhuu
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Ma ktoś może jakaś inną teorie? ;)
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
Jutro postaram się nagrać lepsze wideo, jak sprawdzić servo oprócz wyciskania go na zimnym silniku? Wolałbym jakimś przyrzadem to ogarnąć
-
BMW 320d problem z podciśnieniem, twardy hamulec
Witam cześć i czołem. Mam też problem z hamulcami, rozwiązał ktoś to może? dodam że mam 320i w benzynie i pompa vacuum jest nowa ale strasznie głośno pracuje i jutro jestem umówiony z mechabikiem na zmianę na starą. Jak może mi sprawdzić servo? Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje
-
320i - tłumik środkowy, zamiennik ?
Kolego gdzie kupowales tłumik? Taki sam mi trzeba a u mnie w sklepie mówią za taki 240zyla a wymienię sobie sam? :)
-
320i - tłumik środkowy, zamiennik ?
witam mam do zmiany tez tłumik srodkowy bo cos sie poluzowało w puszcze, w moim sklepie oferują mi za 240zł caly tlumik taki jak szedl na montaz. Nie znam firmy, myslicie ze to dobry pomysl ?
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
koledzy, co o tym powiecie ?
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
dzisiaj sprawdziłem pompe, wszystko dobrze dokręcone i wydaje sie ze rózno stoi. Nagralem tez filmik przy okazji, odłączyłem wężyk idący do serva i odkręciłem korek. po przytkaniu palcem jakby stukanie ustępowalo :mad2: :mad2: bedziecie napewno słyszec na filmiku kiedy następuje przytkanie węza. pozdrawiam kszyhuu
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
No nowa jest niby ale dałeś mi do myślenia i jutro to sprawdzę co z tymi "dokreconymi" śrubami
-
e90 320i ubytek oleju, naprawa pompy vacum
o to filmik odgłosu spod korka co o tym sądzicie ?
-
[e90] sprzeglo - dwumas ?
Kolego jaki uszczelniacz będziesz przy okazji wymieniał?