Skocz do zawartości

Informacje na temat spalania


Pawel38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Czy ktos moze mi powiedziec jak moge sprawdzic spalanie od uruchomienia auta lub od ostatniego tankowania? Jest to nowe BMW4 z najnowszym Infotainment (chyba 7). Wszystko co widze na ta chwile to spalanie w danym momencie i spalanie srednie czyli od zakupienia modelu (resetowane nie bylo bo nie wiem jak). Nie chce mi sie wierzyc ze BMW nie pokazuje takich informacji. W mojej starej Octavi 3 wszystkie te informacje mialem pod reka, tutaj znalezc ich nie moge...

Bede wdzieczny za info.

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Czy ktos moze mi powiedziec jak moge sprawdzic spalanie od uruchomienia auta lub od ostatniego tankowania? Jest to nowe BMW4 z najnowszym Infotainment (chyba 7). Wszystko co widze na ta chwile to spalanie w danym momencie i spalanie srednie czyli od zakupienia modelu (resetowane nie bylo bo nie wiem jak). Nie chce mi sie wierzyc ze BMW nie pokazuje takich informacji. W mojej starej Octavi 3 wszystkie te informacje mialem pod reka, tutaj znalezc ich nie moge...

Bede wdzieczny za info.

Pozdrawiam

Pawel

 

No masz przecież w idrive do przestawienia momenty od których masz podany pomiar spalania, od tankowania, od uruchomienia auta i wybrany prze ciebie dowolny moment.

Jak klikniesz wybraną przez siebie opcję to juz później przestawiasz kliknięciem po lewej stronie na dźwigni kieruunku.

Ja mam skrót do idriva do tej opcji ustawiony w szybkim wybieraniu żeby nie grzebać co chwile w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje choc nadal nie jestem pewien czy jak wsiade do auta bede umial to znalezc. Pobawie sie i dam znac. To moje pierwsze BMW i nie ogarniam tych wszystkich ustawien poki co. Mam wrazenie ze naciskalem juz wszystko w momencie gdy spalanie srednie mialem wyswietlone ale za cholere nic sie nie zmienialo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, po kolei

- home

- car

- info dotyczące jazdy

- dane jazdy

I tu juz masz do przestawienia wartości od:

początek jazdy

tankowanie

stan fabryczny

wybrany moment


Jak juz coś wybierzesz to pozniej masz juz informacje przed oczami a przestawiasz BC na dzwigni kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Teraz w zimie wychodzi 11-11.5 no ale są korki przedświąteczne. Trasa tak jak napisałeś. W normalnych warunkach miejskich wychodzi około 10 na comfort. Ale to tylko miasto, jeśli dorzucę weekend poza miastem cyklicznie to średnia z tygodnia mam 8.5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

G20 330i LCI - nie jest to oczywiście 430i ale silnik ten sam ;)


Jazda w trasie 330km średnia prędkość z całej trasy 100km/h przy czym 20km w dużym korku i jazda około 20-30km/h pozostała część trasy to tempomat ustawiony na 130km/h, średnie spalanie z trasy 6,4l/100km

Jazda spokojna na odcinku 30km - dojazd z obrzeży Warszawy do centrum, brak korków i bardzo płynna jazda, średnie spalanie 6,6l/100km

Dojazd do pracy w Warszawie, przejazd z Odolan na Sadybę w godzinach porannych, średnie natężenie ruchu, trasa 15km (czas przejazdu 30 minut), średnie spalanie 8,1l/100km

Powrót z pracy z Sadyby na Odolany w popołudniowym szczycie, trasa 15km, duże natężenie ruchu i duże korki (czas przejazdu 50 minut), średnie spalanie 11,0l/100km


Spalanie od początku 7,6l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Po tym co przeczytałem powyżej jestem na razie dość zaskoczony spalaniem w mojej 430iX.
W trasie tak jak piszecie, między 7, a 8,5l, w zależności od prędkości, ale zazwyczaj spalanie kręci się koło 8l.

Natomiast w mieście, gdzie auto ma dopiero 2000 km, więc jeżdżę nim dość spokojnie, to spalanie liczone z dystrybutora wynosi zawsze około 14l... Komputer pokazuje 13,2. Aż strach pomyśleć co będzie zimą, albo jak trochę przycisnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.