Treść opublikowana przez zent
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Nie mam teraz czasu na zabawę, praca, praca ... ale powiedzenie pies do jeża też jest adekwatne. :D Powiedz mi, jaki nr klucza z magnesem użyć do tej czwartej śruby, która jest najniżej? Do plastikowej zaślepki i innych delikatnych rzeczy w samochodzie na przyszłość zamówiłem takie coś: http://allegro.pl/zestaw-sciagaczy-sciagacze-do-tapicerki-11-szt-neo-i4299419701.html :norty:
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
:duh: :mrgreen:
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Czy ktoś używał takich zamienników, swoją drogą dziwnie wyglądają ? http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/14922/1602030000
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Hmm, ale żeby się to objawiło po dwóch latach? Wszystko wskazuje na to, że muszę to zrobić sam, delikatnie.
-
M3 F80 Limuzyna order + M Event 2014 str13
możesz podać link do tej ciekawej literatury.
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Jeszcze się nie zabrałem za rozbiórkę lewej strony (brak czasu), a dziś popatrzyłem lusterkiem i ... kapie z prawej strony. :mad2: Zbieg okoliczności, czy jak coś umiera to parami? Czy awaria dyszy teleskopowej może być pokłosiem wymiany reflektorów w ASO, po prostu coś poruszyli, etc.?
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
O, i to jest dobra nowina. :D
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Pytam, bo gdzieś przeczytałem, że później wszystko do kupy ustawić jest problem.
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Zastanawia mnie tylko jedno, czy trzeba odkręcać część nr 10 od nadwozia http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN51&mospid=47620&btnr=63_0806&hg=63&fg=05 , w której jest zamocowana pompka teleskopowa?
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Ten etap już przerabiałem http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=189067&p=1378064&hilit=za%C5%9Blepka#p1378064, choć ryzyko połamania zaczepów zaślepki i samego spryskiwacza jest spore.
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Znam ten filmik. Dysza teleskopowa w ASO kosztuje równe 200 zł, ale jeden z serwisów zaleca wymianę dyszy spryskiwacza za 140 zł ... agresywny marketing, czy rozsądna sugestia?
-
M3 F80 Limuzyna order + M Event 2014 str13
Kolor niewinności zdewaluował się. :D
-
e46 330i ramie wycieraczki - brakująca część
Bax, spokojnie, to ja miałem omamy i skleroze :mad2: Okazuje się że moje aktualnie założone podszybie ma zintegrowane uszczelnienie, czyli tę wcześniej rozbieralną tuleję. Nie wiem dlaczego sobie ubzdurałem braki w wyposażeniu... chyba przez upał.
-
WYCENA SZKODY E46
Jedź do warsztatu lub ASO na wycenę i wtedy będziesz wiedział czy przekraczasz próg, ale na oko to 100% szkoda całkowita. Dla porównania moja szkoda: koszt lakierowania maski, zderzaka, cieniowanie błotników, wymiana szyby czołowej oraz dwóch reflektorów ksenonowych w ASO - 12 500 zł plus samochód zastępczy +/- 2500 zł.
-
e46 330i ramie wycieraczki - brakująca część
Faktycznie, to część składowa podszybia. :clap: Mam stare podszybie właśnie z tą uszczelko-tuleją, ale nie sposób ją zdemontować, jednorazowy "wcisk"? :shock:
-
e46 330i ramie wycieraczki - brakująca część
Po dwóch latach od wymiany szyby w ASO zauważyłem, że brakuje mi przy jednym ramieniu wycieraczki pewnej części. http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/podkladka.jpg Niestety nie mogę zdiagnozować który to numer, pomożecie? Nr 2? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=61_1070&hg=61&fg=45 czy ten schemat http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AP71&mospid=47665&btnr=61_1065&hg=61&fg=45
-
WYCENA SZKODY E46
Z tabeli Eurotax'u.
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Ekwilibrystyka jest solidna, już mi się ręce trzęsą. Czyli bez wyciągania reflektora się nie obędzie. :cry: http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1757442-DIY-E46-Headlamp-Washer-Replacement
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Boję się wysokiego napięcia ksenonu i dlatego taka decyzja, choć może sam spróbuję. :roll:
-
e46 330i Przestał działać klakson
Już czas sprzedać ...
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Acha...Nr 10 nie muszę odkręcać, by wykręcić pompkę?
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
Daje do mechanika, który ma kanał, więc niech sobie radzi... Bax, czy pompka która mi padła, to jest część składowa reflektora, czy jest to osobna część? Pytam, bo skoro w 2011 miałem wymieniane reflektory, to czy razem z pompkami czy bez? Jeśli bez, to od starości mogły powiedzieć "pa", a jeśli po 2,5 roku, to na pohybel współczesnej motoryzacji.
-
e46 330i Uciekający płyn od spryskiwaczy
I stała się jasność. Pompka do wymiany :mad2: Czy potrzeba demontować reflektor, czy tylko maskownicę z przodu wraz ze spryskiwaczem?
-
e46 330i Przestał działać klakson
Powodem przepalenia bezpiecznika, była awaria pompki od spryskiwacza, płyn ściekał na instalację klaksonu. :duh:
-
BMW E46 320Ci bierze olej/od czego jest ten przewód?
Bardzo dziwne przygody. Ja użytkuję M54 na oleju Castrol Edge Professional 0W/30 LL04 od 6 lat, kupowany u tego sprzedawcy http://allegro.pl/castrol-edge-professional-bmw-ll-04-0w30-1l-niemcy-i4222866292.html i nie mam żadnych problemów. Może dlatego że z Niemiec importowany? :roll: