Treść opublikowana przez Ryniu
-
320Ci Problem z dmuchawa.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BN11&mospid=47615&btnr=64_0820&hg=64&fg=40 Zapewne chodzi o element nr 3, wiem że w e39 można się do niego dostać od strony schowka, ale w e46 raczej od strony podszybia.[/url]
-
320Ci Problem z dmuchawa.
O ile się dobrze orientuje to jeżyk powinien się znajdować w podszybiu przymocowany gdzieś do silniczka od wiatraka nawiewu. Pewnie trzeba będzie zdemontować wycieraczki i plastikowe podszybie żeby się do niego dostać. Poprawcie mnie jeżeli się myle. Koszt nowego w serwisie 320 zł, używanego chyba raczej nie ma co zakładać.
-
problem z piastom
Z tyłu na 100 % można wymienić samo łożysko, wiem bo wymieniałem, łożysko 50 zł + robocizna, jak jest z przodu niestety nie wiem.
-
ryglowanie zamka X5
Można to sobie zaprogramować w kluczyku, ale bez wizyty w serwisie się nie obędzie.
-
prosze o pomoc - przegrzewa się...
Możesz też sprawdzić pompe wody :cool2:
-
324 diesel - przy odpaleniu strasznie kopci i głośno chodzi
Witam, maiałem podobne auto i to że silnik głośno pracuje to raczej w tym modelu (bez turbo) normalka, tym kopceniem zimą na zimnym silnkiu też bym się nie przejmował, bo to może być para wodna, nawet benzynowce zimą kopcą.
-
Obniżenie BMW
Hehehe masz racje, w ogóle w Polsce będzie jej niewygodnie jeździć, dlatego zmieniłem czerwone twarde obniżające sprężyny na standardowe. Teraz nawet do garażu mogę wjechać bez przycierania zderzaka...
-
zapytanie o felgi
"Hiv" niestety, autko sprzedałem fotek nie zrobiłem, dodam tylko że samochód miał standardowe zawieszenie.
-
zapytanie o felgi
Możesz zakładać wchodzą bez problemu, swego czasu miałem takie felgi założone w E36, z oponami 225/45R17.
-
Obniżenie BMW
tak tak, tyle że tutaj chodzi o tani, szybki i bezpieczny sposób na obniżenie auta, nie każdego stać na gwintowane zawieszenie za 3000 tys. zł ...
-
Obniżenie BMW
Najtaniej byłoby wymienić same sprężyny na obniżące, nawet mam takie do opchnięcia tyle że do E46, ewentualnie można zmniejszyć średnice koła, np. przez założenie opony o niższym profilu: przykłąd: masz opony 205/60R15 zakładasz 205/50R15 średnica koła mniejsza o 41 mm, co daje tak +- 2 cm niższe autko, tyle że wtedy zamiast 100 km/h będziesz miała 93 km/h :-).
-
M43 lekkie falowanie obrotów i mryganie światła wewnętrznego
Zacznij od zmierzenia napięcia ładowania akumulatora. Odpal autko, weź do ręki miernik cyfrowy, przygazuj parę razy i patrz czy się zmienia napięcie ładowania.
-
Minimalnie falujące obroty w 320d 136KM
"e46" w takim razie może zerknąłbyś do siebie pod maske i zobaczył jak wygląda połączenie z tego pierwszego linka, dokładnie chodzi mi o to jak jest połączony zbiorniczek ciśnieniowy przy turbinie, bo u mnie w aucie wygląda to nieco inaczej, mianowicie u mnie jest on obrócony o 180 stopni, tzn że wąż nr 10 wchodzi z drugiej strony, a ten nr 11 zamiast niego.
-
Minimalnie falujące obroty w 320d 136KM
Czy ktoś może sprawdzić u siebie te dwa połączenia ze schematów 320 diesel 136 KM ? Bo u mnie chyba jakoś inaczej te połączenia wyglądają. Podaje linki http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2230&hg=11&fg=45 http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2229&hg=11&fg=45
-
Minimalnie falujące obroty w 320d 136KM
Kolego "e46" to jak rozwiązałeś ten problem ? Kupiłeś nowy EGR ? Czy po prostu jeździsz z odłączonym ? Swoją drogą ciekawe ile kosztuje nowy ...
-
Minimalnie falujące obroty w 320d 136KM
Hmmm, no nie wiem EGR'a przeczyściłem, powinno być dobrze, zastanawiam się nad tym elektrozaworem z filterkiem, który steruje EGR'em, o którym pisał "robertbmw", może to jego wina ? Chyba jeszcze to sprawdze ...
-
Car Key Memory
Kolego "macznik" dzieki za pomoc, ten numer z proxy zadziałał :clap: pozdrawiam
-
Minimalnie falujące obroty w 320d 136KM
Witam, mam podobny problem też w 320 diesel 136 KM, tylko że u mnie dzieje się to częściej, co jakieś 10s, po odłączenie przewodu od EGR'a proble ustępuje. Czy może ktoś pomóc by rozwiązać ten problem ?? EGR raczej powinno być podpięte, wtedy auto mniej pali .
-
Car Key Memory
Hmmm tak tak, tylko że mi nie chodzi o dorabianie kluczyka, zczytywanie kodów, czy coś w tym rodzaju. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mógłbym zaprogramować sobie funkcje urządzeń elektrycznych np. świecenie reflektorów przez pewien czas po zamknięciu pojazu czy temperature wnętrza itp.
-
Car Key Memory
Dzięki kolego za pomoc, aczkolwiek u mnie te linki nie działają :-(
-
Car Key Memory
Witam, wie ktoś jak się za to zabrać ? W jaki sposób przeprogramować sobie kluczyk na indywidualne ustawiena ? (Oczywiście pomijając wizyte w serwisie :-)) )
-
320d Dusi się spalinami
Witam, dzwoniłem do serwisu BMW no i rzeczywiście trzeba niby adoptować tą przepływke od nowa, koszt 300 zł. Ale moim zdaniem to jest naciąganie na koszty, zadzwoniłem później do serwisu BOSCH'a i powiedzieli mi że koszt tego 90 zł, hmmm dziwna sprawa tam 300 a tu 90 ...
-
Instrukcja obslugi na maila
Witam, również szukam polskiej instrukcji obsługi do E46 2,0 diesel, przed liftingiem, mam nadzieje że ktoś posiada taką w wersji elektronicznej, i będzie tak uprzejmy aby mi ją podesłać, email: [email protected] pozdrawiam
-
320d Dusi się spalinami
Tak, filtr powietrza i paliwa mam wymieniony. Co do programowania po wymianie przepływki, to poprzedni właściciel tego nie robił, ale w ogóle pierwszy raz słysze o czymś takim !!! Przecież nawet błędów nie trzeba kasować, bo znikają one same po odłączeniu akumulatora, a już w ogóle po co programować ?? hmmmm z ciekawości zadzwonie do serwisu i się o to zapytam ...
-
320d Dusi się spalinami
Witam, ponownie, byłem dzisiaj na diagnostyce komputerowej i się okazało że nie ma żadnych błędów. Koleś mi tylko powiedział że można wytłuc porcelanke z kata i powinno być lepiej. Przeprowadziłem doświadczenie i wymieniłem wężyk (o którym pisałem wyżej) na nowy. Co się okazało autko teraz całkiem nieźle śmiga, ale wydaje mi się że chyba jeszcze nie jest to (nie jeździłem wcześniej 2,0 dieselm 136 KM - dlatego nie mam porównania). Jak mu wcisne pedał gazu już tak mocno nie kopci, ale nadal ma nierówne obroty na biegu jałowym, które ustępują po zdjęciu przewodu z zawor EGR. Nadal szarpie między 1900 - 2000 obrotów. Co to może być ?