Treść opublikowana przez JachuVU
-
E90 felgi ET
Mam 16" et34. Chciałbym zostawić to na zimówki jak już jest :D a letnie kupić 17"-18". 17" standard 8 i 8,5 et 34 i 37. Ma ktoś może zdjęcie jak to wygląda, bo nie wiem czy efekt będzie zadowalający czy raczej inwestować w 18"? Nie bardzo bym chciał też zakładać wielkich kół do 150KM. Doradzi ktoś?
-
[E91] - Lusterka boczne - cofanie
To i ja się podłączę do pytania. Jak uruchomić opuszczanie lusterka przy cofaniu?
-
Wymiana uszczelniaczy e90
Jest cały poradnik ze zdjęciami forumowicza, który to robił sam i kilka podobnych tematów.
- Parujące wnętrze
-
Parujące wnętrze
Filtr kabinowy możesz sprawdzić i wymienić jeśli dawno nie wymieniałeś. Jeśli klima działa to używaj.
-
Nierówna praca silnika 320 i 150 KM
Cena czujnika nie wiem, ale nie koniecznie musi być to czujnik tak jak pisano na forum. Jak silniczek valvetronica szwankuje to też może wywalać błąd czujnika.
-
zmiana oleju w n46
przejście na olej mineralny to ostateczność przed nieuniknionym remontem silnika. Skoro zaczyna brać olej to może należało by usunąć problem zanim się powiększy. Fakt że przy takim zużyciu dymienie może być niezauważalne. Sprawdzałeś czy nie ma wycieków??
-
[e87] CHLONIE OLEJ;/
Jeśli zużyte uszczelki (a przy tym przebiegu z pewnością są) są jedyną przyczyną spalania oleju to oczywiście problem zniknie, natomiast jeśli zużyte sa także pierścienie to tylko zmniejszy zużycie. Przy tym przebiegu i zapewne niepewnej przeszłości samochodu bez szczegółowej diagnostyki silnika to dywagacje. Co do kosztu to pytaj w warsztatach, bo nie każdy chce to robić. Są dwie opcje naprawy: pierwsza - wymiana bez zdejmowania głowicy (koszt znacznie niższy), i druga - ze zdjęciem i pełną regeneracją głowicy (koszt znacznie wyższy). Niektórzy producenci oleju rekomendują 5W40. Bez ściągania głowicy 1000,- ze ściąganiem 3-4tyś. Co do oleju to mój mechanik do tych silników zaleca 5w40.
-
Nierówna praca silnika 320 i 150 KM
Podłącz pod komputer... Od tego bym zaczął. Tu nie ma wróżek :D
-
lakiernik pomorskie
viewtopic.php?f=124&t=127563
-
e90 chip Trojmiasto
Napisz do niego https://www.facebook.com/profile.php?id=1543328185&fref=ts Powiedz, że jesteś ode mnie...
-
e90 chip Trojmiasto
Dziqsek a Ty nie chcesz przyjechać do Gdańska??
-
Doposażęnie USB E61 Msport
Dzięki
-
Rozrząd w silniku N46
Rolki i napinacz paska już zmienione i jest ok. Pytałem bo przed wymianą również z pod maski dochodziły dziwne dźwięki. Z tym sprzęgiełkiem na alternatorze miałem kiedyś problem w Chryslerze jak podczas jazdy się rozsypało, a z owego kółka wyskoczyła gruba sprężyna jak z zegara z kukułką i zanim się zatrzymałem robiła spustoszenie pod maską. :D
-
Opony zimowe vs koła zimowe
No chyba dobrym... Chyba nie ma tu nikogo kto powie, że na zimę czy lato to muszą być nowe felgi... Co tu tłumaczyć...
-
Doposażęnie USB E61 Msport
Jeśli mam Idrive ccc profesional i gniazdo aux to coś zmienia??
-
320d niedziałający kluczyk
Też jestem ciekaw, bo kolega miał podobny problem
-
Rozrząd w silniku N46
A poranny zgrzyt to coś w rodzaju dźwięku odpalanego diesela?
-
Doposażęnie USB E61 Msport
Domyślam się, że w E90 jest tak samo?? Pewnie koszty kosmos??
-
BMW e90 WBAVA71090VA38503
JachuVU odpowiedział(a) na bmw3 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak szukałem auta to było kilka ofert z tamtych stron. Zawsze dużo ładnych zdjęć. Jedna sztuka stoi nawet do dzisiaj. http://allegro.pl/show_item.php?item=5593974232#0a4ae1669d Po weryfikacji vinu w ASO, a akurat miałem taką możliwość okazywało się, że wszystkie przebiegi były mocno cofane. Po rozmowie z jednym sprzedawcą przyznał, że tam wszyscy kręcą liczniki bo z dużym przebiegiem się nie sprzedają :mad2: O ile pamiętam wykręcił się że przebieg wpisany z poprzedniej aukcji i z deklarowanego przebiegu 190tyś km zostało i jest do dzisiaj 190km, w rzeczywistości ma ponad 250tyś km. Ot i taka historyja :D
-
Rozrząd w silniku N46
Łańcuch i ślizgi... Nie wiem czy napinacz... Muszę się dopytać.
-
Rozrząd w silniku N46
Ja w n46 płaciłem 600 za kpl i 200 za wymianę,ale to przy okazji wymiany uszczelniaczy więc większa część robocizny poszła w cenę pozostałych prac
-
bierze olej e90 318i 2005
Zacznij od wycieków, później ciśnienia w cylindrach... Kopcenia podczas jazdy nie zobaczysz chyba że ktoś za tobą będzie jeździł i obserwował. Poczytaj tematy związane z olejem tam pewnie się dowiesz wielu rzeczy.
-
Poszukiwany ktoś do wymiany separatora oleju?
...ale chyba nie w benzynie :mad2:
-
[e87] CHLONIE OLEJ;/
Więc tak możesz mieć, pomimo uszczelnienia zaworów możesz mieć zużyte pierścienie i dalej olej będzie brał silnik lecz troszkę mniej. U mnie pomogła wymiana uszczelniaczy i problem miałem z głowy. To fakt, ale wymiana uszczelniaczy to ok.1tyś, a pierścieni ok. 4tyś. Więc warto spróbować tańszej wersji lub po prostu sprawdzić ciśnienie w cylindrach raz normalnie, a raz z zalanym olejem. To powinno wskazać lub wykluczyć pierścienie. Ja zaryzykowałem, bo jakoś nie pasowało mi zużycie pierścieni do przebiegu oraz objawy. Wydaje mi się, że gdyby pierścienie puszczały to by dymił cały czas. Pewnie nie zawsze tak jest, ale ryzykując tańszą naprawę można parę groszy zaoszczędzić. Można też nalać oleju 15w... jak co niektórzy radzą i zbierać na remont silnika. :D