Treść opublikowana przez nygus7
-
Czy kasowanie OLI SERVICE jest bezpieczne??
Tak, ktos opisywal jeden przypadek jak cos przepalil, dokladnie nie pamietam co... Ale nie ma co sie bac, kup taka probowke z zaroweczka na 12V z hipermarketu (w razie zwarcia nic nie spalisz), i znajdz dokladnie odpowiednie piny. Pamietam ze za pierwszym razem bym sie prawie podpial pod pin sasiadujacy bo kolejnosc opisow (numerkow) mi sie powaliła. Po prostu podłączaj się uważnie i będzie ok :wink: po calej operacji powiesz ze to banalna sprawa...
-
Obramówki jak w nowym BMW :)
Sorry ze wchodze w parade - ale podobaja Ci sie te napisy na drzwiach? :roll: A co do "chromowej listwy" dodalbym ja rowniez na dole szyb, tak jak jak maja beemy w oryginale.
-
Co myślicie o takiej gałce ?
Gałka wygląda bardzo fajnie, a nie jak niektore festyniarsko. To rzeczywiście jest aluminium czy plastik polakierowany lakierem?
-
***wysokie wskazania zużycia paliwa, chyba oszalał***
Dodam tylko żebyś pojeździł tak z 300km bez resetowania komputera, spalanie się ustabilizuje na normalniejszym poziomie. Ja tez wole nie patrzec na komputer jak stoje w giga korkach bo sie nerwowy robie. :mrgreen:
-
Jakie kable wysokiego napiecia do 318is M42 B18?
Sposob nr 1. Zostawiasz lekko uchyloną maskę na noc. Nad ranem jak sie gryzon juz zadomowi w bawarce podchodzisz cicho w baboszach, szarpiesz za zamek, maska w gore i wsadzajac głowę miedzy glowice a wentylator drzesz ryja: WAAASUPP!! Sposob nr 2. Schodzisz do piwnicy. W reku trzymasz wiskasa kupionego w hipermarkecie (ze wzgledu na koszty calej operacji), w drugiej trzymasz nozyce. Gdy nawinie ci sie jakis siersciuch (kot) to przycinasz mu kudły po czym rozrzucasz je pod maską. Zapach powinnien szkodnika odstraszyc... tyle co mi przychodzi do głowy...
-
szybki start i nawet nie zapiszczy laczkami?
Nigdy nie krece mocno silnika do poki nie osiagnie wlasciwej temperatury. Bezpiecznika nie wyjmowalem, pewnie przy okazji ABS tez by padł.
-
szybki start i nawet nie zapiszczy laczkami?
To nie jest teoria, tylko fakt. W wiekszosci sportowych autek obecnie jest to tak rozwiazane, ze kontrola trakcji dziala nawet po wylaczenieu ale z wieksza tolerancja i zalacza sie tylko w ostatecznosci przy ekstremalnych warunkach. Ale w E36 krotkie wcisniecie chyba wylacza kompletnie cos mi sie zdaje, przynajmniej u siebie roznicy nie widze.
-
czy w tym silniku czegos brakuje? prosze o pomoc
Jakiego wyrownania obrotow??
-
Czyszczenie alu felg. Czym?
W kazdym hipermarkecie kupisz spray lub inny srodek do czyszczenia felg. Cena 15-30zl. Myjesz felgi, potem pryskasz tym specyfikiem, czekasz z 5 minut, znow pryskasz i bierzesz szmate w dlon i polerujesz. Ten pyl z klockow i asfalt ciezko schodza ale warto to robic, bo jak sie felge zapusci to nie doprowadzisz jej do odpowiedniego wygladu. Allegro: http://www.allegro.pl/18915_czyszczenie_felg.html
-
czy w tym silniku czegos brakuje? prosze o pomoc
Jest zaslepiona przepustnica powietrza. NR 6 %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/15425_p.png Sluzy do zmian w dolocie na wieksza pojemnosc, a ma zadanie zwiekszyc elastycznosc na dolnych obrotach i zwiekszyc cug na gornych. U siebie tez musialem to uszczelnic silikonem bo przepuszczala i dawala lewe powietrze, a M42 i M44 w szczegolnosci podobno tego nie lubia. Ale wstawianie zaslepki to juz fuszerka... Zdaje sie ze ta przepustnica wystepowala tez 1.6 i 1.8 ale moge sie mylic. Jak na moje oko to 318is, M42, 140KM.
-
czy u was dzieje sie to samo??
Hehe, no fakt, przeciez klima w Compacie jest jednostrefowa. :cool2:
-
czy u was dzieje sie to samo??
A powiedzcie czy te elektrozawory sa rowniez w E36 Compacie? Pytam bo Compact to troche dziwolag, nie ma visca i zastanawiam sie czy uklad wentylacji dziala na tej samej zasadzie co w pozostałych E36. Znalazlem cos takiego: COMPACT %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/8691_p.png SEDAN %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/8626_p.png Czy jest tu jakis szaman ktory mi wyjasni dlaczego w compacie jest jakby pojedynczy zawor a w sedanie podwojny? Chce skumac zasade dzialania tego ustrojstwa...
-
szybki start i nawet nie zapiszczy laczkami?
Bo to jest jedno i to samo, tylko BMW sobie swoje oznaczenie nadało.
-
Moja Pierwsza Becia
Roznica powinna byc duza miedzy 80 konnym autem. Z drugiej strony nie nastawiaj sie na rakiete, 10,2 do setki szału nie robi.
-
[ E46 ]Gdańsk i okolice :) 323 i perypetie
Adamek?? :) No my sie chyba znamy... :lol: :lol: Krzysiu G pozdrawia. Ja polecam WFK w Wejherowie, troche daleko, ale rzeczowo i z glową podchodzą do sprawy.
-
Sportowe zawieszenie
Zobacze ile pojezdze swoim compactem, ale jak na razie jest dla mnie za miekki i mysle o zakupie sprezyn Eibach z serii PRO-KIT. Obnizenie -30/-30mm, sa to najbardziej komfortowe sprezyny obnizajace. Specjalnie nie chce jakis mega-top-sportowych bo na trojmiejskich dziurach przesadzac nie warto. Cena 870zł na http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=90162 lub okolo 650zł z www.ebay.de. EIBACH Pro-Kit to zestaw sportowych sprężyn zawieszenia które mogą być zastosowane w połączeniu z oryginalnymi amortyzatorami jak również innymi amortyzatorami dostępnymi na rynku a w szczególności z EIBACH Pro-Damper. Sportowy charakter sprężyn ujawnia się przy szybkich zmianach kierunku jazdy a także przy wchodzeniu w zakręty z dużą prędkością. Oparte na doświadczeniach sportowych i poparte setkami testów, sprężyny są zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami jazdy dynamicznej. Zestawy Pro-Kit to optymalne połączenie sportowego wyglądu, zwiększonego bezpieczeństwa i lepszych osiągów przy jednoczesnym zwiększeniu przyjemności z jazdy. # Zalety produktu: uzyskanie sportowego wygląd poprzez obniżenie samochodu do 40 mm # progresywna charakterystyka zawieszenia powodująca wzrost sztywności wraz z ugięciem sprężyn # zachowanie komfortu w normalnych warunkach drogowych i sportowo-progresywna charakterystyka przy bardziej dynamicznej jeździe # zwiększenie bezpieczeństwa jazdy # redukcja „przechyłu” samochodu na zakrętach, oraz przy nagłym przyspieszaniu i hamowaniu # ochrona antykorozyjna wysokiej klasy # jakość potwierdzona badaniami TUV, oraz certyfikatami zgodnymi z ISO/TS 16949 http://sklep.tuning.pl/img/33/dzial_1_77001.jpg
-
Przelozenie w tylnim moscie
Tak sprawdzam dokladniej czy mosty w E30 i E36 sa te same i okazuje sie ze mimo zewnetrznego podobienstwa MAJA ZUPELNIE INNE PRZELOZENIE: - 4,10 w E30 M42 - 3,45 w E36 Compact M42 - 3,38 w E36 Compact M44
-
Przelozenie w tylnim moscie
http://bmwfans.info/original/E36/com/318ti-M44/ECE/L/M/1998/07/mg-33/ill-33_0385/ Rmfd final drive I=44:13= 3,38 Rmfd final drive with differential (szpera) for vehicles with limited slip differential I=44:13= 3,38 więc ja bym tego nie wkladal chyba ze chcesz miec V max na poziomie 150 km/h i dobry odjazd (o ile wogole to pasuje do E36 compact bo mam watpliwosci) %5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmwfans.info/original/images/62068_p.png
-
brzęczyk świateł
Strasznie mnie wkurza brzęczyk pozostawionych włączonych świateł. Czy można go zmienic? Ktos probowal sie w o bawic? :)
-
Mam nadzieje, że ktoś doradzi
Panowie, nadmiar wyboru jeszcze nikomu nie zaszkodzil. Moim zdaniem to dobrze ze silnik 1.6 wystepowal w ofercie. Jak sam szukalem auta to bylem zdziwiony ze 316ka lepiej przyspiesza niz sie spodziewalem... Do normalnej jazdy spokojnie wystarczy, jakby nie bylo zawsze to bedzie fajne BMW Coupe. Tylko przy zakupie trzeba sobie jasno powiedziec - to auto ma byc do normalnego uzytkowania a nie fisiowania - zeby po 2 miesiacach nie byc rozczarowanym. Druga rzecz - moim zdaniem lepsze jest 316 w stanie idelnym niz 320 i wzwyz w stanie agonalnym... Trzecia rzecz - spalanie. Szkoda generalnie o tym gadac bo powiedziane bylo juz chyba wszystko, ale jednak dorzuce swoje trzy grosze. Wiekszosc ludzi podaje ze 316 spali niewiele mniej niz 318, itd... Tyle ze wiekszosc wymaga od 316ki zeby turlały sie jak modele mocniejsze... a potem wychodza wyniki po 13 litrow na setke. Jesli nie wymaga sie cudow od 316ki i zaakceptuje sie 12,7s do setki to mysle ze moze to byc fajne, stylowe auto. Tym bardziej z Mpakietem. :cool2:
-
Bezpiecznik od klimy
dobra mysl :idea: posprawdzam...
-
Bezpiecznik od klimy
Czasem wywala mi bezpiecznik od klimy, ale jak zalaczy to chodzi juz dobrze. Ktos ma jakies pomysly?
-
Wymiana amortyzatorów
Ja dzis kupilem KYB do przodu, zakladam w przyszlym tygodniu to dam znac jakie sa wrazenia.
-
falujace obroty przy ciepłym silniku oraz wieksze spalanie
Tez mam ISa i tez mi falowało. Pierwsza rzecz to sprawdz wszystkie weze, ja mialem sparciałą odmę. Sama jej wymiana duzo poprawila (68zł). Teraz widze ze przepustnica powietrza jeszcze puszcza, zreszta zaraz po wylaczeniu slychac jak syczy. Najpierw to sprawdz...
-
318is vs 320i
Kazdy swoje chwali... :worried: