Niestety w nowej 1 (F70) nie ma gniazda zasilania w bagażniku. Dziadowskie oszczędności BMW skazują użytkowników na rękodzieło i druciarstwo. W G26 dostałem gniazdo w „gratisie” bo zamówiłem fabryczny hak. W jedynce też zamówiłem hak ale gniazdka już nie dają.
W F70 w odróżnieniu od F40 nie ma skrzynki bezpieczników w tylnej części pojazdu (za tapicerką bagażnika). Obie skrzynki (rozdzielacze prądu) znajdują się z przodu, po lewej przy stopie kierowcy tuż nad dźwignią maski, a druga – po prawej za schowkiem pasażera. Rozpiska bezpieczników w obu skrzynkach – załączony plik png, niestety nie daje się dodać lepszego typu pdf.
Bezpiecznik od gniazda w panelu w kabinie znajduje się w prawej skrzynce (zaznaczony na zdjęciu, w lewej skrzynce jest puste miejsce (o identycznych parametrach jak to w prawej tj. terminal 30). Ja zdecydowałem się wykorzystać właśnie to miejsce bo gniazdo umieściłem po lewej stronie bagażnika, tuż na pokrywą zestawu do naprawy kół, aby mieć do gniazda łatwy dostęp.
Aby móc skorzystać z miejsca na bezpiecznik aby wyglądało jak z fabryki trzeba użyć pinu (terminala) jak na zdjęciu (ale wówczas trzeba się dostać do wnętrza skrzynki). Jak ktoś skorzysta z miejsca w którym jest bezpiecznik, albo nie chce rozbierać skrzynki może skorzystać z bypassu ATC (zdjęcie)
I to już wszystko, przeciągnięcie kabla, podpięcie masy, zrobienie otworu na gniazdo i koniec.
Dorzucam zdjęcia czystej skrzynki bezpieczników.