Skocz do zawartości

jaki olej w rozdzielaczu?


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przepraszam że może z innej bajki ale wymieniłem właśnie olej w atc400 na oryginał bmw odczucia po wymianie bajka nie czuć kiedy dołącza napęd. Wymieniłem też olej dyfra przód i tył i mam wrażenie że teraz jakby chuczalo podczas jazdy olej w dyfrach to castrol syntrax longlife 75w90 czy napewno powinien być taki czy może 75w140 z dodatkiem LS bardzo proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! Aha rozumiem przepraszam za niewiedze :oops: przed wymiana oleju w atc400 lekko poszarpywalo teraz niby wszystko ok. Przy wymianie zrobiłem też wymianę ista i w programie wszystko ok. Ogólnie w dyfrach olej był czysciutki tylko w skrzynce był czarny. Co może być przyczyną tak jakby wycia lekkiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po prostu kup cztery JEDNAKOWE, NOWE opony. Ciśnienie według tabliczki odpowiednie, ot cała filozofia.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, przede wszystkim, xdrive niczego nie dolacza. To staly naped 4x4. Oleje do dyfra odpowiednie, 75w90. X3 nigdy nie mialo szpery aby stosowac 75w140 LS.

 

Możesz mi wyjaśnić jak to jest z tym napędem, wszyscy mówią że stały ale ostatnio na badaniach technicznych gość normalnie wjechał mi na rolki najpierw przodem potem tyłem i każda oś kręciła się osobno bez problemów. Wcześniej miałem Cayenne i tam był stały napęd bo jak znajomy wjechał przodem na rolki to go wyrywało z rolek, a w tym x drive to już nie wiem jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie przeprowadzal na luzie badz neutralu a wtedy naped jest rozpiety. W momencie wrzucania 1ki badz D, nastepuje zapiecie.

 

coś ci kolego świata, ale nie do końca


w X3 jak i w innych nowszych nie ma stałego napędu, napęd przedni dołącza się właśnie za pomocą skrzynki rozdzielczej tylko w momencie gdy system wykryje uślizg kół

do tej skrzynki potrzeba zalecanego przez bmw oleju TF0870


chyba że masz e46, a tam jest zupełnie inny układ

e46 ma skrzynkę rozdzielczą, ze stałym napędem, tutaj jest inna skrzynka rozdzielcza, i do tej faktycznie można lać zwykły przekładniowy olej, gdyż nie ma tam elementów ciernych, e46 również nie posiada żadnych blokad mechanizmów różnicowych, ani centralnego, ani przednich czy tylnych, stąd też jak podniesiesz jedno koło do góry to bez problemu nim zakręcisz


w e46 układ działa trochę lepiej, nie ma zwłoki itp, niestety też działa cały czas, więc opory są sporo większe co daje większe spalanie i gorsze osiągi (całkiem sporo porównując do RWD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Badanie przeprowadzal na luzie badz neutralu a wtedy naped jest rozpiety. W momencie wrzucania 1ki badz D, nastepuje zapiecie.

 

coś ci kolego świata, ale nie do końca


w X3 jak i w innych nowszych nie ma stałego napędu, napęd przedni dołącza się właśnie za pomocą skrzynki rozdzielczej tylko w momencie gdy system wykryje uślizg kół

do tej skrzynki potrzeba zalecanego przez bmw oleju TF0870


chyba że masz e46, a tam jest zupełnie inny układ

e46 ma skrzynkę rozdzielczą, ze stałym napędem, tutaj jest inna skrzynka rozdzielcza, i do tej faktycznie można lać zwykły przekładniowy olej, gdyż nie ma tam elementów ciernych, e46 również nie posiada żadnych blokad mechanizmów różnicowych, ani centralnego, ani przednich czy tylnych, stąd też jak podniesiesz jedno koło do góry to bez problemu nim zakręcisz


w e46 układ działa trochę lepiej, nie ma zwłoki itp, niestety też działa cały czas, więc opory są sporo większe co daje większe spalanie i gorsze osiągi (całkiem sporo porównując do RWD)

Wiekszych bzdur dawno nie czytalem. Celowo zacytowalem twoj post abys nie mogl go wykasowac i pozostawie to bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)napęd przedni dołącza się właśnie za pomocą skrzynki rozdzielczej tylko w momencie gdy system wykryje uślizg kół

do tej skrzynki potrzeba zalecanego przez bmw oleju TF0870

 

Miszczu, a jak sie koła nie usłizguja to naped nie jest zalaczany ? :D A jezdziles kiedykolwiek z komputerem w takim X3, patrzyles na parametry pracy (pobor pradu) przez nastawnik ?

Porownywales prace przy zwyklej jezdzie, skretach oraz przy uslizgu kol ?


Nie ? To moze chociaz odpinales tylny wal i probowales pojezdzic takim X3 ?


Obstawiam po wypowiedzi,ze zadne z powyzszych, wiec juz Cie nie bede wiecej meczyl, bo Ci glowa spuchnie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam! Aha rozumiem przepraszam za niewiedze :oops: przed wymiana oleju w atc400 lekko poszarpywalo teraz niby wszystko ok. Przy wymianie zrobiłem też wymianę ista i w programie wszystko ok. Ogólnie w dyfrach olej był czysciutki tylko w skrzynce był czarny. Co może być przyczyną tak jakby wycia lekkiego?

 

U mnie było też było zjawisko poszarpywania przy ostrym skręcie kół i bardzo wolnej jeździe. Po wymianie oleju w skrzynce i ponownej kalibracji problem ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej Kujawski, ale koniecznie z pierwszego tłoczenia... :D


Bryki macie za parędziesiąt tysi, a na 200 czy 300 zł za olej do reduktora w ASO żydzicie? Wymieniacie go co tydzień?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Kujawski, ale koniecznie z pierwszego tłoczenia... :D


Bryki macie za parędziesiąt tysi, a na 200 czy 300 zł za olej do reduktora w ASO żydzicie? Wymieniacie go co tydzień?

 


DTL 1 należy lać czy jakiś inny ? ten ok ? - https://allegro.pl/oferta/oe-bmw-olej-skrzyni-rozdzielczej-xdrive-dtf-1-1l-9413017661

E83 2.0d 177km Automat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.